Prijatie do viacerých škôlok

ivka_3335
22. júl 2022

Ahojte, mám taký problém.
Syna neprijali do okolitých škôlok, tak sme dali prihlášku ďalej, kde nás zobrali.
Medzitým som ale dala odvolanie do škôlky, ktorú máme blízko a teraz prišlo rozhodnutie, že nás prijímajú aj tu.
Samozrejme by sme chceli aby syn chodil tu, kde to máme bližšie. Lenže pri preberaní rozhodnutia v tej vzdialenejšej škôlke nám riaditeľka povedala, že nás nepustí ak by sme chceli prejsť do inej škôlky.
Okrem rozdohnutia o prijatí som tam nič iné nepodpisovala, tak neviem čo ďalej robiť. Prosím poraďte.

pribinak
22. júl 2022

@ivka_3335 blbosť, čo urobí ak syn nenastúpi?
Zavola na teba policajtov?
Normálne nápis mail, že dieťa prijali do MS bližšie k bydlisku a uvolnujes miesto pre iné dieťa a samozrejme, že ďakujem

janickacrazy
22. júl 2022

@ivka_3335 ved teraz sú doslovne bitky o školku, nemyslím si, že bude mať problém, aby nenastúpilo iné dieťa namiesto tvojho a určite možte nastúpiť do tej školky, kde to máte bližšie

hipuska
22. júl 2022

Ja som riešila a zaslala mail, že dieťa do škôlky nenastúpi. Nič viac. A vravela.mi jedna riaditeľka, že kopu rodičov ani vedieť nedá....zašli tam mail, nech to máš podložené a ďalej nerieš....

veronika3110
22. júl 2022

@ivka_3335 učím v MŠ a nič také ako ,,nepustí" neexistuje.. 🙂 Normálne daj vedieť že nenastúpi.. lebo na začiatku roka sa podpisuje taký papier, že vyhlasuješ, že dieťa nie je zapísané aj v inej MŠ ... ide o to, že tá školka si potom uplatňuje od zriaďovateľa príspevok na to dieťa atd atd...
a áno, veľa ľudí robí tak, že dieťa proste v septembri nepríde, teda nepríde vôbec, nikto nedá vedieť a zbytočne sa drží miesto, ked možno niekto iný by to miesto využil, pretože chodí do práce a tak..

luccija
22. júl 2022

@ivka_3335 nic Ti nemoze...napis mail, ze nenastupi a vybavene niekto sa potesi

ivka_3335
autor
23. júl 2022

Ďakujem vám všetkým za odpovede, potešili ste ma, idem teda napísať ten mail 🙂