Príliš aktívne 3 ročné dieťa a problémy v škôlke

matso
3. dec 2012

Mam 3-rocnu dceru, ktora je velmi ziva, neposedi ani chvilku a nevie sa hrat ako ine deti napr. s babikami. Jej hrou je skakanie, behanie, splhanie. V marci sme sa prestahovali do Nemecka kvoli manzelovej praci. Od novembra dcerku prijali do skolky, nakolko dovrsila 3 roky. Psychickym vyvojom ale trosku zaostava, moj nazor je, ze asi o pol roka voci ostatnym detom. Detska lekarka mi povedala, ze je to preto, lebo je taka ziva, ze sa proste nedokaze sustredit na ucenie a preto ma opozdeny vyvoj. Po nastupe do skolky mal zacat 2-tyzdnovy adaptacny proces. Zacali sme s 1 hodinou, prvy den bol v pohode, no potom zacali problemy. Ucitelka sa mi kazdy den, ked pre nu pridem, stazuje, ze neposlucha, vyrusuje ostatne deti pri spolocnych hrach, hadze hracky, stale je v pohybe. Povedala mi, ze adaptacia bude u nasej dcery prebiehat ovela dlhsie ako u inych deti. TEraz chodime do skolky 4. tyzden a dostali sme sa len na 2,5 hodiny. Dlhsi cas ju tam nechcu nechat, lebo su z nej ucitelky unavene 😒 . Ja ale zacinam mat pocit, ze ju tam nechcu, aby mali oni ako ucitelky vacsi pokoj. A taktiez, ze zneuzivaju to, ze som doma na materskej so 6-mesacnym synom. Najradsej by som ju z tej skolky odhlasila, ved platime si 5 hodin a sotva tam je polovicu zo zaplateneho casu. O peniaze ani tak nejde ako skor o fatk, ze doma sa uz dcera nudi a dufala som, ze skolka ju jednak na urcity cas zamestna a jednak ze jej pomoze v psychickom vyvoji. Namiesto toho vsak kazdy den pocuvam, aka je neposlusna a aky s nou maju problem. Som z toho zufala a deprimovana ☹ ☹ ☹ Poradte mi, mam ju odhlasit a nechat doma, alebo vydrzat a dufat, ze sa casom ukludni?

rojko
8. okt 2016

@nikawero12 žiaľ u nás na Slovensku je to tak, že učiteľky majú svoje smernice z ktorých detí učia a nič navyše...pokiaľ sa dieťa prehnane hlási...vzrušuje...pokiaľ povie svoj názor tak je nezvladatelne....každé dieťa je jedinečné a pokiaľ je viac inteligentnejšie nebudú sa mu viac venovať...budú ho okrikovat....a pod.nechcem to tu rozpisovať aké sme mali problémy...ale aktivita u detí nieje nezvladatelna! To sú somariny! Len ucitelkam sa nechce - veď chodia strajkovat! Samozrejme nehadzem všetkých do jedneho vrecia, pisem zo svojej skusenosti! A keď začne dieťa navštevovať psychológa- ved aj oni musia z niecoho zit, tak uz sa to s nim vlecie celu skolu...nesnazim sa nikoho kritizovat, opakujem este raz, su deti, ktore psychologa potrebuju...z rozvratenych rodin a pod...ale dieťa, ktoremu sa ešten vytvara osobnost....?

rojko
8. okt 2016

Chcela som napisat vyrusuje a nie vzrušuje...ospravedlňujem sa za preklep

nikawero12
8. okt 2016

@rojko Zrejme si nepochopila môj príspevok. Ja som sa ťa pýtala, že prečo ste až 4 roky chodili na sedenia k psychologičke, keď bol podľa teba tvoj syn v poriadku. A učiteľku do toho nemiešaj, ja som tiež učiteľka a dobre viem, že my učitelia nemôžeme prikazovať rodičom či majú chodiť so svojimi deťmi k psychológom alebo nie. To, či ide rodič na vyšetrenie k psychológovi alebo nie závisí od rodiča a nie od učiteľa, učiteľ môže dať rodičovi len odporúčanie, ale bez súhlasu rodiča psychológ nemôže vyšetriť žiadne dieťa.

novana
8. okt 2016

@rojko Psychológa a v mnohých prípadoch aj psychiatra potrebujú nielen deti z rozvrátených rodín, ale i deti choré, no veľa je hlavne takých detí, ktorých rodičia nezvládli výchovu a nenastavili deťom od útleho veku jasné pravidlá, neboli pri výchove dôslední...

slavibrcka
9. okt 2016

@anjelicek26 hladala som info o velmi aktivnych detoch. Dcerka ma 2,5 roka. Niektori ludia ju vidia 10 min a uz mi povedali, ze take dieta v zivote nevideli. Sestra ma dve a mi povedala, ze tu moju by nezvladla. Ale tak, je moja, tak co mam robit? 🙂 Aspon vidim, ze nie som sama. Citala som o Adhd a aj ked je tam vela podobneho, myslim, ze to nema, len je skratka ziva, zas, ked ju daco bavi, vie sa sustredit aj pol hodiny, napr. Na rozpravkovu knizku. Je to s nou strasne unavne a len som hladala nejake rady a tipy co na take deti plati. Nevadi, ze tema je "stara", je aktualna a mozno ta mimana to vidi s odstupom casu inak...

anjelicek26
9. okt 2016

@slavibrcka asi ano, za tie roky sa aj nam stihla natodit jedna naspeedovana veverica, treba zazit, to mas pravdu.

slavibrcka
9. okt 2016

@anjelicek26 tak tak. Drzime si palce! Ja mam pocit, zesa to viac tyka tch bab, my zeny skratka nemozme nic premeskat 😉

jankavt1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
9. okt 2016

@spachtos ja len tým písmenám, dnes naozaj veľa detí do troch rokov pozná písmená, ale to z nich ešte géniov nerobí

domika225
14. sep 2023

@lady511 ahoj, môžem sa opýtať, vyrástli ste z toho obdobia, kedy bola malá neskutočne živá? Máme podobný prípad