Problém 3-ročného v škôlke

domusiatko
4. okt 2022

Ahojte maminky. Potrebujem pomoc, poradiť.
Syn nastupil v septembri prvý x do škôlky. 2.10 mal 3rôčky. Prvý deň bol v škôlke len do 12tej celý čas pre plakal stim že kde je mama, kde je mama(stále sa opakoval). Tak sme sa dohodli s riaditeľkou že bude len do 10tej. Len proste ani tie dve hodiny nepomôže. Malý preplace aj tie dve hodiny, nechce sa ani hrat vobec nič.
Vlastne týždeň bol v škôlke a dva týždne doma co sme boli chorý. Teraz je v škôlke po chorobe týždeň a jeden deň. Neviem ci ho to prejde a je mi to strašne ľúto keď tam ma aj tie dve hodiny pre plakať a vôbec sa nehrat ne spoznávať s detičkami. Vôbec sa nechce malý zapojiť. Keď sme na ihrisku alebo niekde vonkz nemá problém hrať sa s druhými detičkami. Ale čo sa týka škôlky čistá hrôza, mam taky pocit ze si ani nezvykne. Mam s toho strach. Nechcem aby mu to sadlo na psychiku a mal nejakú depresiu alebo niečo. Aj keď je víkend malý stále len mami nejdem do škôlky, plakať v škôlke a vysvetľujem mu to ze je doma je víkend do škôlky nejde ale proste ma asi s toho strach. Takže aj keď je doma stále hovorí ako nejde do škôlky.
Tak neviem co ďalej ci ho nechať ešte ten pol rok, rok doma a potom ho dat. Alebo vydržať? Prosím o váš názor ďakujem

amelia123
10. okt 2023

@domusiatko Nasa skusenost - dcera mi rano plakavala dlho. Zacalo to pred skolkou, pokracovalo v satni, do triedy som ju niesla na rukach ☝️ a utekala odtial aj ja so slzami v ociach... Rozdiel bol v tom, ze za 5 minut nebolo po placi ani stopy. Zo skolky dokonca nechcela odist, vraj sa chce este hrat, dokreslit obrazok, atd 🤷‍♀️ ALE ten ranny plac trval cely prvy rok a prestala s tym az druhy rok po cca 2 mesiacoch. Nijako jej to neublizilo a ani mme 😉 Co ale s neustalym placom poradit neviem... Mozno keby boli v skolke ustretovi, ze by ste tam nechodili rano, ale naopak poobede 🤔 Alebo len ako na navstevu, pohrat sa s detmi - obaja spolu. Otazka, ci to v skolke umoznia - oni maju radi pevne pravidla bez individualneho pristupu 🥺 Drzim palce