Problém so škôlkou - prijatý no neprijatý

mars83
5. sep 2013

Prosim vas neviete mi poradit? V marci som pisomne obdrzala rozhodnutie o prijati syna do skolky s nastupom od 2.9.2013 Kedze som v tomto case zila v Anglicku, postu prevzala mama s tym ze mi oznamila ze syn je prijaty. Na rozhodnuti bolo napisane, ze prvy julovy tyzden sa mam dostavit a doniest rodny list, potvrdenie od lekara a pracovne zmluvy oboch rodicov. No kedze moj syn navstevoval skolku v juli 2013 v UK a vratili sme sa na Slovensko az koncom jula, potom mala riaditelka dovolenku, stretla som sa osobne s nou az posledny augustovy tyzden. No dostala som sok!!!! Povedala mi ze nema miesto pre syna (4,5 rocny) a ze som nedoniesla pracovnu zmluvu svoju, (manzelovu nechcela ani vidiet) tak zobrala deti, ktorych rodicia zmluvy doniesli. Tak jej hovorim, druheho syna ste mi nezobrali do skolky (bude mat 3roky) preto som este na materskej a nemozem sa zamestnat kym mam deti doma, navyse na Slovensku som mesiac. No proste len odfrkla ze toto rozhodnutie nie je podstatne, ze dolezita je az zmluva ktora sa podpise pri nastupe do skolky. Je toto pravne v poriadku? Prosim poradte mi. Dakujem

tova
5. sep 2013

@elise myslim, ze riaditelka ma pravo zidat co chce, aj vyplatnu pasku ak rodic s tym nesuhlasi moze si najst inu skolku kde to neziadaju. Oni tie deti musia vybrat na zaklade niecoho a ked to robia podla toho ci rodicia su zamestnany alebo nie musia ziadat nejaky dokaz.

@mars83 vela veci je zbyticnych a nakladnych, aj ja som min. rok vozila deti 30 min. do skolky, ale robila som to pre dobro deti, nam ta skolka vyhovovala. Nemozes ich vozit do mesta v ktorom budes pracovat?

elise
5. sep 2013

@tova nie zo zákona na to nemaju právo

elise
5. sep 2013

šte ti poradim požiadaj zriadovatela o výminku aby navýšili počet miest v škôlke (ak tak už neurobili) mne sa tak podarilo dostať dieťa do škôlky a ked napišu že dieťa pracujucich rodičov tak daju v škôlke prihlasovaci listok kde dá pečiatku zamestnávatel rodičov , riaditelka nemá právo vidieť pracovnu zmluvu . spoj sa s pani heidukovou na ministrstve školstva mne pomohla. škôlka si môž stanoviť podmienky ale musi abyť v sulade so zákonom a nesmu byť diskriminačné ako trvalý pobyt napriklad ak napišu že nEprijali kôli tomu žE nEmáte trvaLý pobyt tak je to protizákonnE a zasahuje ministerstvo školstvA.

mars83
autor
6. sep 2013

@elise Dakujem ti za radu, dnes som pani Hajdukovej napisla email, tak dufam ze poradi. Najlepsie na tom je ze som teraz bola v skolke navrhnut riaditelke aby podala navrh rade skoly na prijatie vyssieho poctu deti no samozrejme dnes je piatok tak uz jej tam nie je asi tak od 11tej. A ked som videla tie matky co prisli pre deti, skoro som odpadla. Nie len ze su nezamestnane, ale este aj deti maju mladsie od mojho syna!!!!!! No to co je???? Boze ma porazi dnes uz, ved to je neskutocne, ako si bude stanovovat pravidla a pritom ich vobec nedodrzuje. Jednu velmi dolezitu vec som sem tu zabudla napisat, a to je ze ja nie som sama, komu to rozhodnutie o prijati prislo... je nas vela takych. Dokonca ani moju neter nezobrala. No nic uvidim co mi nato povie v pondelok, ked sa budem pytat kontkretne na mena matiek co nepracuje, ze ake to maju pracovne zmluvy 😲 Pekny vikend kocky 😎

mars83
autor
7. sep 2013

@elise Velmi sa tesim, pani Hajdukova mi odpisala email, v ktorom pise ze rozdnutie je pravoplatne, zamestnanie rodica nie je podstane, pravo na prijatie dietata do skolky ma kazdy rodic a nie iba zamestnany. Takze v pondelok pojdem s usmevom na tvari za pani kompetentnou a budem sa tesit na reakciu. Dokonca mi napisala kontakt kde sa podava staznost. Velka vdaka za tvoj tip!

elise
8. sep 2013

@mars83 super som rada vytlač si aj mail a veľa šťastia nech si malý rýchlo zvykne na škôlku 🙂

aristka
8. sep 2013

@elise aj na mňa takto išla riaditeľka škôlky ,keď sme sa sťahovali ,že nebola povinná mi ho zobrať a keďže som sa informovala ,som jej povedala ,že ak by mi ho nezobrala idem za zriaďovateľom škôlky a riešila by som to s ním keďže poznám svoje práva a sklapla ...mali sme trvalý pobyt a ešte k tomu predškolák...veľmi ľahko riaditelia obalamutia rodičov ...

elise
8. sep 2013

@aristka netreba sa dať