Škôlka žiada zmluvu z práce

khuliniova
6. máj 2021

Dobrý deň. Spolu so žiadosťami o prijatie deti do skolky mam doniesť prefotenu zmluvu z prace... Zdá sa mi to trosku priveľa... Nejaké potvrdenie od kedy dokedy robím to beriem... Mate s tým skúsenosť?

klarissa25
6. máj 2021

Zaujimave no.. U nas sme museli uviest len zamestnavatela

nafka0483
6. máj 2021

@khuliniova Ja mam v zmluve klauzulu o tom, ze nesmiem ju zverejnovat. Takze sa spytaj v skolke o ake informacie im ide a tie im poskytni. Napr. nazov zamestnavatela. Neviem co este ine by ich mohlo zaujimat. Ostatne veci su tvoja sukromna zalezitost medzi tebou a zamestnavatelom - napln prace, podmienky, plat, benefity...

khuliniova
autor
6. máj 2021

No ved práve že ťa zmluva obsahuje veľa informácií ktoré škôlku nejakú preco zaujímať.. V jednej skolky nic take nepýtali..

kkovacovak
6. máj 2021

@khuliniova keby na tom stále trvali tak by som ju doniesla ale so zabielenými osobnými informáciami. Nemajú právo niektoré veci vidieť tak by som to riešila takýmto spôsobom

stanulienkat
6. máj 2021

Vypytaj si len potvrdenie,ze u nich pracujes.

nafka0483
6. máj 2021

@khuliniova Ked uz na tom budu trvat, tak nech ukazu nejaky zakon, vyhlasku alebo nariadenie na zaklade ktoreho to chcu. A pripadne by som im doniesla moju 30 stranovu zmluvu, kde bude zaciernene komplet vsetko okrem nazvu zamestnavatela, datumu odkedy zmluva trva a mojho mena. Nic ostatne ich nema co zaujimat, nemaju pravo na ostatne informacie a ako pisem, u nas je to sucastou prisne tajnych informacii, proste nemozem zverejnovat inym ludom detaily zo zmluvy.

petamich
6. máj 2021

aky dovod uviedli, preco tu zmluvu ziadaju? pretoze si takto v rychlosti ziadny neviem predstavit - pokial teda nedavas dieta do harvardskej-skolky, kde vyzaduju, aby mal rodic prijem aspon 10 tis. EUR ako podmienku prijatia dietata 🙂 ja osobne by som im bez odovodnenia taketo udaje neposkytla a nieto este im dala kopiu zmluvy 🤷‍♀️

kubkovamama
6. máj 2021

@khuliniova my 3 deti a x skolok.. Iba v jednej chcela odo mna nazov zamestnavatela,pracovnu poziciu a pracovnu dobu..a uz aj to mi prišlo zbytocne.Momentalne prestupuje dcera do inej a v tlacive prihlasky o zamestnani ani zmienka.A co koho do toho,mozes byť dobrovolne nezamestnana,na materskej,szco,nadnesene mozno zijes z dedicstva a poberas rentu.😉Toto nemam rada,co koho do toho.Ja by som im zmluvu neposkytla ani s vyskrtanymi osobnymi udajmi.To nie je podmienka prijatia dietata.Ved sa opytaj na co to pozaduju

klip0
6. máj 2021

Prefotila by som im zmluvu, ale zabielila by som vsetko okrem mojho mena, adresy a nazvu firmy. Ako co ich do toho. Tie učím v MS a nechapem naco toto ziadaju, absolútne nato nemaju pravo. Fakt by ma zaujimalo, ze ako to odovodnili?

ofzuza
6. máj 2021

A na co to chcu? Ak to ma dokazat, ze pracujes, tak to by sa trosku mali doskolit, co znamena pracovna zmluva...

suzitok
6. máj 2021

Stretla som sa stym tiez, bolo to kvoli vysokemu počtu prihlásených a brali prednostne deti zamestnanych rodicov....ci vobec na to maju pravo, netusim...

ofzuza
6. máj 2021

@suzitok a ako pracovna zmluva dokazuje, ze je zamestnana?

nafka0483
6. máj 2021

@suzitok Ved v pracovnej zmluve nie je napisane ci si aktualne na materskej, rodicovskej, ci mas neplatene volno a pod.
Ak chceli brat podla toho kto naozaj nema moznost byt doma s dietatom, tak to asi mali riesit nic, lebo pracovna zmluva neznamena, ze naozaj v tej chvili do prace chodim.
A ked uz, tak staci potrvdenie zamestnavatela, ze som tam zamestnana a nie pytat si celu zmluvu.

nafka0483
6. máj 2021

@ofzuza Ze je zamestnana sice dokazuje - ak je teda zmluva stale platna, ale nedokazuje ze naozaj v tej chvili do prace chodi, teda ze pracu aktivne vykonava :D

ofzuza
6. máj 2021

@nafka0483 mne zatial vsetky zmluvy ostali a nikto mi to neoznackoval, ze neplatna. To, ze ma niekto zmluvu neznamena, ze je tam stale zamestnany.

horalka1986
6. máj 2021

To ze chcu vediet ci pracujes je logicke. Ak je na skolku tlacenka tak predsa nebudu brat dieta ktoreho matka sedi doma na zadku a nezoberu to ktoreho matka musi pracovat. Ale zmluvu by som im nedavala. Na to pravo nemaju. Staci im nazov zamestnavatela a ak si chcu nieco overit,staci zdvihnúť telefon. 🤷‍♀️

ofzuza
6. máj 2021

@horalka1986 obavam sa, ze zamestnavatel nie je povinny niekoho cudzieho informovat, ci tam dotycny pracuje. A dokonca by som povedala, ze by ani nemal.

zaba21
6. máj 2021

@khuliniova
Podľa môjho názoru je to požiadavka hyperaktívnej riaditeľky. Keď už chce dokladovať, že rodič pracuje, môže požiadať potvrdenie od zamestnávateľa. Ako mzdová účtovníčka som bežne vystavovala rôzne potvrdenia o zamestnaní. Ale žiadať pracovnú zmluvu, kde sú rôzne citlivé osobné údaje? - no riaditeľka si koleduje o problém, keby ju niekto nahlásil ...

suzitok
6. máj 2021

@ofzuza ja som to tiez nepochopila, naco im to je, takto mi to bolo vysvetlene 🤦🏼‍♀️ ale logiku to fakt nedava...
@nafka0483

basska_b
6. máj 2021

@ofzuza Toto ma presne zarazilo, keď sa mohlo ísť minulú veľkú noc cez okres s pracovnou zmluvou 😂😂 vytiahnem hocijakú spred sto rokov, čo tam už dávno nepracujem... logika jak sviňa

nafka0483
6. máj 2021

@ofzuza Jaaaj chapem ako myslis, vidis pravda :D

ofzuza
6. máj 2021

@nafka0483 ked uz teda, tak potvrdenie o pp, co trva, ale to tiez nehovori o tom, ci "aktivne" pracuje. Tiez moze mat zena zivnost a ak ju ma, tiez pracu nemusi aktivne vykonavat. A matku, co zmluvu nema, ale chce sa zamestnat, odstavia od prace uplne, lebo ona nebude moct umiestnit dieta. Toto by skutocne nemal byt fajtor na zaklade ktoreho prijimaju deti.

luccija
6. máj 2021

@khuliniova nedala by som zmluvu to je vzťah medzi tebou a zamestnávateľom.daj im papier, že si zamestnaná v xy a pečiatku zamestnávateľa strašne praktiky majú niektorí.To ako u sestry v škôlke sa selektuju deti podľa toho kde rodičia robia.Na tohto buďte dobre má otca policajta vo vysokej funkcií na zvracanie toto skatulkovanie ako za komunistov

momager
6. máj 2021

@khuliniova urcite by som ziadnu zmluvu neposkytla. Su tam udaje o Vasom plate. Poziadajte zamestnavatela o potvrdenie ze ste u nich zamestnsna ale aj to je odveci. Ziadna skola ani skolka to od nas neziadala. Povedzte im ze váš zamestnavatel s tym nesuhlasi a teda koli GDPR nemozete.

mogaa
7. máj 2021

@khuliniova pravdepodobne majú veľa detí a zobrať môžu len limitovaný počet, takže škôlka bude pri tých najmenších brať len deti zamestnaných matiek - teda okrem veku bude kritérium aby matka pracovala....ak ti to tak prekáža, zmluvu prefoť a dôležité údaje pozatieraj....

ofzuza
7. máj 2021

@mogaa to treba robit inak, nie podla zmluvy. Dovody vyssie.

khuliniova
autor
8. máj 2021

Uprednostnia deti zamestnaných rodičov? Rodič ktorý nemá zamestnanie, dieťa doma po vypršaní rodičovského príspevku sa ma teda ako zamestnať? Máme v meste 5 škôlok a jedna riaditeľka to ma všetko na starosti.

ajka0207
8. máj 2021

@khuliniova na to že škôlka vezme prednostne deti zamestnanych rodičov majú právo. Bolo by lepšie keby berú podľa veku a vezmú napr len všetky deti nad 4 roky? Asi nie. Ale zmluva absolútne nedokazuje že chodis do práce, takže ju samozrejme škôlke nedávaj.

ofzuza
8. máj 2021

@ajka0207 vek mi teda pride ako lepsie kriterium

marianna_peskova
19. júl 2021

V prihláške do našej škôlky sme mali ja i manžel uviesť zamestnávateľa a telefónne číslo. Riaditeľka potom volala môjmu šéfovi, aby sa presvedčila, že som ju neodrbkala. 🤣