Raňajky a večere škôlkárov

19. jún 2022

Co davate vasim detom (3-6rokov) doma na ranajky a na veceru? Kupujete na ranajky tie take cerealie (skoricove muslicky, coko gulicky..) alebo ste za "slane" ranajky s pecivom a zeleninou bez zbytocneho cukru?
A na vecere pred spanim?
Dakujem

pribinak
19. jún 2022

Striedam. Však stále jesť to iste?

elizabet173
19. jún 2022

sladké raňajky v pohode, ale určite nie to, čo si uviedla, radšej doma upečený koláč, bábovka, vianočka, alebo rôzny kaše, kupované cereálie nikdy. A sladké raňajky nie každý deň, sem tam chlieb, pečivo, nátierku alebo tvrdý syr a zeleninu. Záleží aj kedy dieťa raňajkuje a kedy potom v škôlke desiatujú. Ak je medzitým len hodina, stačí niečo menšie

patka06
19. jún 2022

Škôlkárka raňajkovala doma iba cez víkendy, sladké: koláč, vianočka, bábovka alebo jogurt. Výnimočne cereálie.
Večera kedy ako, v podstate to isté čo dospelí,cestoviny, krémová polievka, zemiaková kaša, párky, praženica, zelenina s pečivom a šunkou. Podľa chuti sa striedali aj sladké jedlá napr. buchty na pare, palacinky, ovocné guličky ...a pod.

elizabet173
19. jún 2022

a večere som ešte zabudla, hocičo, nemusí to byť varené, môže to byť chlieb si šunkou, tvrdý syrom a zeleninou, či nátierkou, ak nebol na raňajky a nemali ho v škôlke v ten deň dva krát, alebo zapekaná zelenina, cestoviny so syrovou omáčkou, hustejšia strukovinová polievka s osúchom, kúsok ryby so zemiakmi a zeleninou, rizoto, skrátka ľahšie jedlá. Úplne pred spaním už nič, fľašu už dúfam trojročné dieťa nemá

luccija
19. jún 2022

Podla toho co mali v skolke v ten dem na jedlo a kedy rano isla do skolky tam sa jedava okolo 8:30.Ak isla skoro chlieb a skor slane veci syr, zeleninu, ked sladke vianocku, jogurt cerealie neobsajuju nic to som davala malokedy
To uz skor musli ci ovsene kase s ovocim bananom, jablkami skoricou..vecera ako my teple jedlo, hustu polievku, chlieb omeletu, ked bol sladky obed snazila som sa dat maso

bluka2
19. jún 2022

Vajíčka, kaše alebo cereálie s mliekom bez cukru, ovocie
Na večeru väčšinou nejaké normálne jedlo alebo zas tu kašu, ak nebola na raňajky...

sapetka
19. jún 2022

Doma na ranajky ma bud jugurt alebo cokogulicky/cinimienies s mliekom potom v skolke chlieb so zeleninou alebo vianocku s dzemom ako kedy.. na veceru bud pecivo so zeleninou alebo ak je varene tak varene

bublinka1426
19. jún 2022

.

gabika128
19. jún 2022

V škôlke majú väčšinou veľa chleba, pečiva s nátierkami, tak sa snažím dávať ráno kaše, jogurt, lievance banánové... Na večeru varené, cestoviny, placky, polievky... Občas pečivo.

zazrak1991
19. jún 2022

Na raňajky keď ide do škôlky tak ráno doma zje jogurt, keď sme doma cez víkend tak zapečené toasty, niekedy aj tie guličky do mlieka ,rožok so šunkou ,chleba vo vajíčku ...dnes sme robili hotdogy. A na večeru niečo ako na raňajky ,alebo krupicovu kašu , chlebík so zeleninou ,palacinky ,cestoviny....

vilma7
19. jún 2022

Raňajky- praženica, chlieb vo vajci , chlieb s natierkami, plus zelenina alebo vianočka s lekvarom
Na večeru jogurt so zdravými musli (z DM) žiadne guličky a neviem čo, krupica, dnes si pýtal špagety, zje ich síce "holé" ale zato plný tanier. Niekedy chlieb alebo teplá večera. Podľa toho koľko zjedol aj cez deň

henka123123
19. jún 2022

Moj rano pije plnotucne mlieko do toho dam frapko a zohrejem...vecer mava bud chleba ndjaky a k tomu surovu zeleninu.alebo parky.salama alebo polievku a tesne pred spanim ma kasu instAntnu babylove

19daniela90
19. jún 2022

Ja na raňajky deťom dávam smoothies, koktail mliečny, acidko, čo si prosia. Ani nechcú nič hrýzť ráno. Sú rána, keď naozaj sa len vody napijú a ideme do škôlky. Teraz si fičia na melóne alebo hrozne, zjedia zopár kociek/guličiek a hotovo. A na večeru varené ako rizoto, cestoviny s cottage, polievku atď. Niečo rýchle a ľahké. V škôlke majú veľmi veľa pečiva, tak doma už nie.

domak2
19. jún 2022

Moja v školské dni ma na raňajky ovsenu kasu s ovocim/medom/orieskami. Vikendy/prázdniny co si vymysli

euka210
19. jún 2022

Rano rozok a nieco...salama, dzem...
U nas su coko, jogurt... olovrant, ked pride zo skolky.
Vecera ...co pride...rozok, zvysky z obeda ked varim, krupica, volske oko...

janickacrazy
22. jún 2022

No môj zje málo, na raňajky tak pol rožka so šunkou alebo makovník. Na večeru buď niečo teplé, čo zostalo z obeda alebo kúsok chleba so zeleninou. Niekedy si dá len čisto zeleninu, papriku, rajčiny len tak. Jogurty, syry nemôže, je alergik a tie náhrady mu nechutia.

slavomira236
15. júl 2022

Ráno papa jogurt alebo kremíka alebo termix večer varený stravu prevažne sem tam vajíčko toust praženicu radšej ma varené hneď keď príde zo škôlky sa pýta čo budeme varit