Slovná zásoba 5 ročného syna zaostáva

mirkaff
16. feb 2013

hľadám maminky ktoré mali alebo majú podobný problém..syn bude mať 5 rokov a jeho slovná zásoba zaostáva..

monikajaco
16. feb 2013

@mirkaff aj nasa ma 5 rokov neviem ci mame rovnaky problem pretoze aj nasa na svoj vek rozprava slabsie ale my zijeme v zahranici a ona od narodenia vnima 2 jazyky .... teraz aspon zacala po ang. pekne rozpravat teda omnoho lepsie ako minuleho roku ale nieje to ono este stale a slovencinu ignoruje uplne ... rozumie mi vsetko ja na nu po slovensky a ona odpoveda po ang ..... ale kazde dieta je ine a ja preto nezufam lebo viem ze dojde do veku kedy vsetko dozenie ... nikto nam nepovedala ani lekar ani ucitelka ze ma neaky naozaj problem takze to neriesim ... skusila si niekam ist na logopediu alebo k lekarke sa poradit ?

mirkaff
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvedavamt
16. feb 2013

skuste detsky kutik,da sa stiahnut zadarmo na ulozto.cz, deti sa kadeco nove naucia /doporucili nam v poradni/
my teras mame za odmenu anglictinu pre najmensich s Lolkom a Bolkom, ties to tam je

dais
16. feb 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/prozivam-to-ste... tu je vyborna diskusia na tuto temu.

vejvass
18. feb 2013

@mirkaff ahoj práve riešime tento problém až nato že môj ma už 6 rokov a od septembra nastupuje do školy
Ani neviem aký má problém zrejme sa zajakava ale aj to nie stale
Ked sa doma hráme nemá problém s detickami v škôlke nemá problém ale s učiteľkou už problém má nevie sa snou pekné súvisle porozprávať zasekava sa až sa zajakava a to tiež aj keď chcem niečo od neho aby povedal tak tiež začne hapkat😖
Neviem prečo proste pri hre keď si niečo pýta úplne super rozpráva ale akonáhle má niečo porozprávať napr ako bolo v škôlke tak je to hrozné
Dokonca on sám počul ako sa učiteľky o ňom rozprávali keď spal že sa nevie s nimi rozprávať že sa zajakava a že s detickami sa vie pekne
No niesom nadšená že to o sebe počul😖
K logopedicke sme chodili ale ona nezistila žiadny problém to sa ale ani nečudujem keď u nej mal opakovať len slovíčka výslovnosť má perfektnú ale pri dlhších vetách mu to vôbec nejde😖

vejvass
18. feb 2013

Este by som chcela vedieť či nemáte niekto skúsenosti s centrom Dialog som im dnes práve napísala som zvedavá čo mi odpisu

mirkaff
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkaff
autor
7. mar 2013

@monikajaco my chodíme ..logopedia,neurologia,pobyty(zatial len jeden)na Antolskej......tam je to fajn..logopedia každý deň..napredujeme...ale pomaličky

sofinka333
9. mar 2013

@mirkaff citat, citat a citat!!!! vela rozpravkovych knih.... zaobstaraj si citatelsky preukaz, a vzdy nove knihy. Vela sa s nim ropzravaj. Myslim ze slovna zasoba nema nic spolocne s logopediou.