3-ročný syn zaostáva vo vývoji

21. jún 2023

Sú tu mamičky, ktorých deti ostali po očkovaní "divné"? Mám 3 ročného syna, ktorý mi zaostáva v psychomotorickom vývoji, ešte nerozpráva. Do 2 rokov sa vyvíjal normálne. Mám pocit, že je to z očkovania. Doktorka nás už začala posielať kade tade po vyšetreniach. Zatiaľ sa nič nezistilo. Čítala som, že chlapci sa môžu ešte rozrozprávať aj v 4 rokoch. Sú tu také mamičky, ktoré majú deti čo začali rozprávať neskôr?

zildo
21. jún 2023

Po akom očkovani? Mám dve kamarátky,ktorým chalani začali rozprávať v 4 rokoch,potom im huba mlela neustále.

autor
21. jún 2023

@zildo Ďakujem za nádej. Stále verím, že aj môj syn sa rozrozpráva. Po MMR očkovaní a tiež o pár týždňov neskôr mal aj očkovanie proti meningokokom.

pribinak
21. jún 2023

MMR sa ockuje v 15tich mesiacoch. Píšeš že do 2 rokov, čiže súvis tam asi nie je

autor
21. jún 2023

@pribinak Mal posunuté očkovania, lebo bol vtedy chorý

autor
21. jún 2023

@pribinak Keď sme mali ísť na očkovanie tak sa stalo viac krát, že soplil alebo mal zvýšenú teplotu

ankare
21. jún 2023

To ma veľmi mrzí. Prosím, už ďalšie svinstvo mu už nedávaj do telíčka. Držím palce!

kaculda2
21. jún 2023

Moja dcérka začala rozprávať až po 3 rokov keď nastúpila do škôlky. A ani vtedy nerozprávala pekné. Od 5 rokov sme chodili k logopedičke. Aj u specialnej pedagogicke bola až ta jej pomohla. Dali sme ju integrovať, lebo učiteľka v škole povedala že nezvládne tretiacke učivo. A nakoniec ani tu integráciu neriešia lebo sa jej to polepšilo a je jednotkarka. Má 9 rokov a ešte sem tam vysloví niečo zle ale uz sa sama opraví. Teraz to isté riešim s mladšou dcérou. Čaká nás to isté. Moj názor je ten že očkovanie s tým nemá nič spoločné. Jednoducho deti majú vady a treba im pomôcť sa naučiť s tým pracovať. Držím palce.

andrejka1974
21. jún 2023

Píšeš že sa vyvíjal do 2 rokov normálne čiže rozprával reagoval na meno a potom prestal ,alebo doteraz nič a u koho ste boli na vyšetrení boli ste u neurologicky a logopedky alebo len u detskej lekárky a ako sa prejavuje teraz rozumie ti ukáže keď nie o chce keď mu povieš napr.dones loptu donesie ti ju ,alebo idete von a donesie ti topánky ,ukáže ti kde má rúčky,nôžku

julish
21. jún 2023

Navštívila vy som logopedicku, nejaké centrum včasnej intervencie, nech máš lepší pocit. Na očkovanie sa netreba vyhovárať, moj melie nonstop, nemá ani 3, očkovanie je na všetko, čo sa len dá ockovat

ivangeline
21. jún 2023

Ak rozumie,len nerozprava... a nic ine nie je problem...tak problem ja nevidim. No zjavne toho musi byt viac,ked ho posielala doktorka na vysetrenia. Inac je normalne ze 3r deti nerozpravaju...len svoju hatlaninu alebo velmi malo.. Dpkonca aj 4r poznam,kt nerozpravali dobre a az neskor to prislo. 🙂

syslik81
21. jún 2023

moja mala sa rozvypravala az ked isla do skolky medzi deti -dovtedy len haplanina a na zaciatku skolky neaky jej tajny jazyk kt nik nerozumel ... teraz marne hladam tlacitko ako ju stisit ci uplne vypnut -zial sa to uz neda ..

babulkomale
21. jún 2023

Preco ju hned bohorovne presviedcate, ze to nemoze byt z ockovania, ked je to priamo uvedene v pribalovej informacii ako mozny vedlajsi ucinok?
Co vas vedie k popieraniu moznych faktov?
Ved aj lekari s tym rataju a musia o tom informovat pred ukonom.
To, ze to vacsina nerobi, je uz ina tema.

domka222
21. jún 2023

@babulkomale čo tam je presne uvedené ako vedľajší účinok? Že dieťa môže zaostávať a nebude rozprávať?

anjelicek26
21. jún 2023

Kludne po tych soploch a infektoch moze mat opuch za bubienkom a proste ta zle pocuje... to neznamena, ze nereaguje vobec, ale strasne to zabrzdi rec.

Co sa tyka predsudkov k ockovaniu, syn ma autizmus, mal oneskoreny vyvin reci (3,5 rocny prve slova), ockovany bol az ako 4 rocny prvy krat, takze 00 prd s ockovania...proste autizmus sa rozbieha prave vo veku 2-3 rokoch, objavuju sa prve odchylky, dieta stagnuje, ma dokonca regres. Podotykam, ze u nas to bol sluch, preco syn nerozpraval, v tych 3,5 rokoch sa naucil aktivne odccitat s pier a zacal komunikovat. Operovali ho az rok neskor. Strateny rok, kedze nasa pediatricka furt tocila, ze ved mi rozumie a reaguje. Ano hlucne veci pocul, len to nevedel lokalizoval, v situacii 1 na 1 proste odcital s pier, inak to nepoznal...jedno ucho mal hluche, druhe voda za bubienkom, sluch 40%...

Takze tak no, kym zacnes hladat nejake sci-fi teorie (nehovorim, ze ockovanie nema obcas vedlajsie ucinky), ale najprv prosim chod za pediatrom, usnym, logopedom, krcnym (podjazykova uzdicka), neurologom, centrum vcasnej intervencie a az potom spekuluj nad tym ostatnym. A nevynechaj ani jedno s hore napisaneho.

katka533
21. jún 2023

@anjelicek26 no nemyslim az v 2-3 rokoch, moj syn autista bol iny od rovesnikov uz okolo 8 mesiaca a to je vfa s normálnym intelektom

danieli
21. jún 2023

Pisem uz niekolkykrat, syn do 3 a pol roka hovoril len zopar slov, mama tato babi, az ked mal 3 a pol zacal pridavat jednoduche dvojslabicne slova ako sedi, papa a trvalo cely dalsi rok, kym nazbieral slovnu zasobu a zacal tvorit vety, teda mal 4 a pol ked konecne rozpraval, medzi 6-tym a 7-mym rokom sme doladili R, dnes ma 11, sikovny chalan, bavi ho matika, je velmi bystry, sikovnejsi ako jeho normosestra, ktora mlela od perinky

nwnw
21. jún 2023

Ako sa do 2r vyvijal normane ked ma 3r a nerozprava. Preco ste neriesili, ze nerozprava? Objednaj sa na logopediu. Idealne klinicky logoped.

rebellefleur
21. jún 2023

Syn mi zacal rozpravat ako 3,5r, on napr mmr nema, ale ma diagnozy. Ak sa ti to nezda, smer odbornici

babulkomale
21. jún 2023

@domka222 vplyv na mozog a nervovu sustavu

vreckovka2
21. jún 2023

V čom ešte okrem reči zaostáva? Pokiaľ nekomunikoval v 2 rokoch, tak už aj to sa môže považovať za zaostávanie (píšem môže, lebo pod komunikáciou 2 ročného dieťaťa si možno predstavuješ niečo uplne iné ako ja) a mali ste už vyhľadať logopéda. Takže to pravdepodobne vôbec nebude súvisieť s očkovaním. Veľa detí sa rozhovorí až neskôr a nemajú žiadny problém. Ty však píšeš, že zaostáva v psychomotorickom vývine, takže predpokladám, že aj v iných oblastiach.

domka222
21. jún 2023

@babulkomale môžeš mi to poslať?

mogaa
21. jún 2023

To ale nie je očkovaním,....veľa detí aj neočkovaných začína teraz rozprávať okolo toho 3roku a aj neskôr.....nie je to očkovaním, ale tým, že deti majú veľa vnemov, hlavne TV, mobil, PC.....

erikavesela
21. jún 2023

Nas syn zacal rozpravat tesne pred 4.rokom...aj to bolo viac ako hrozne...dnes je prvak a usta sa mu nezavru, zial tlacidlo OFF nema...normalne ho musim prosit
aby bol chvilocku ticho ..skolka a logopedia velmi pomohli...

evaachesa
21. jún 2023

Synovec začal hovoriť ako 3,5 ročný, tiež mal povinné očkovania a nikdy nám nenapadlo spájať to s očkovaním alebo autizmom. Jednoducho začal neskôr a je úplne v poriadku. Netlač tak na pílu a nestresuj.

martinka13
21. jún 2023

Nečítaj kraviny ako píše @ankare. Očkuju sa milióny detí a to preto aby neumierli na choroby, ktorým sa dá predísť očkovaním. Môj syn začal rozprávať keď nastúpil do školky, t.j. mal 2 roky a 9 mesiacov. A tiež to nebolo zo dna na deň. Pomohol mu kolektív v škôlke a to, že som všetko neriešila za neho. Teraz ma 14 a je nadprienerne inteligentný. Všetko je v poriadku, raz budeš ešte spomínať na časy, keď bol ticho 😀

777januska777
22. jún 2023

@katka533 autizmus ma rôzne formy, niektoré sa môžu rozbehnúť neskôr a niektoré sú vidno hneď.

hipuska
22. jún 2023

To.je strašne ťažko povedať. Viem, že si zúfalá ale treba čas a počkať ako sa to ďalej vyvinie. Asi aj dr má podozrenie, že všetko nie je ok, keď vás posiela na rôzne vyšetrenia. To, či to má súvis s očkovaním, ty nikto nepotvrdi. My sami, sme si prešli problémami po očkovaní. Našťastie, u nás to bolo len dočasného rázu.

euka210
23. jún 2023

Znama mala ok chlapca do 2r, narodilo sa dievca, chlapec prestal z dna na den hovorit a neskor mu zistili autizmus.