Súkromné základne školy verzus štátne základne školy

girlspower
21. máj 2020

Aký máte názor prosím? Výhody / nevýhody? Poraďte prosím dobrú základnú školu v Ba :(

stormie
21. máj 2020

treba si asi najprv urcit co je pre teba "dobra" skola a potom zacat riesit. Na zaklade mojich kriterii poznam dobre aj zle sukromne aj statne skoly. Mne vyber skoly trval rok, niektore skoly som na zaklade dostupnych info vyradila hned, niektore sa po zistovani info nedostali do uzsieho vyberu, nakoniec sme boli pozriet na 4 skolach na dni otvorenych dveri, na 1 prijimackach a vyradovacou metodou nam ostala jedna ....

lulamx
21. máj 2020

ak sukromna skola existuje dlho a ma dobre referencie, uspesnych absolventov, tak jej nevyhodou by snad mohlo byt len skolne. moze byt problem sa tam dostat, ak je velky zaujem.
tak isto, ak ma statna skola dobru povest a nie je spadova, moze byt zbytocne vobec nad nou uvazovat. tazko sa radi, zalezi od toho, co vyhovuje rodine a dietatu. starsi syn chodil do nulteho rocnika do cenady, boli sme velmi spokojni. no mladsi syn by tam chodit nemohol a prislo mi neunosne mat kazdeho inde. takze sme vybrali skolu s beznymi osnovami, ak by sa cokolvek stalo, aby mohli prestupit na normalnu zs. sme v globale spokojni, rozhodla by som sa aj dnes rovnako.

hettinka
21. máj 2020

@girlspower ja som dala deti tam, kde sme zo mali najbližšie. Dcéra v pohode, syn úplne zle a v 1. triede sme školu menili. Takze za mna, škola môže byt pre jedného dobrá a pre druhého zlá a na 1. stupni je najdôležitejšia učiteľka, nie škola ako taká.

stormie
21. máj 2020

@hettinka ano dobry ucitel je zaklad (aj jed aj toto je na dlhu diskusiu aky to je dobry ucitel) ale ked si ako rodic presvedcena o urcitych veciach a skola ich neposkytuje tak to ako dobru skolu nemozes hodnotit

hettinka
21. máj 2020

@stormie máš školy, kde majú super tip-top vybavenie a deti na 1. stupni sa tam aj tak nedostanú. Alebo máš super učiteľov, ale práve tvoje decko vychytá otrasnú ženskú v 1. triede, a to je na každej škole aj niekto taký, kto by mal ísť radšej vykladať tovar do hypermarketu, ako učiť deti. Alebo ti tú ženu 10 ludí pochváli, aká je super a vy si osobnostne nesadnete a nie je to dobré...
Ako vravím, 1. stupeň je hlavne o ľuďoch, 2. stupeň už aj o vybavenosti a úspechoch školy.

stormie
21. máj 2020

@hettinka alebo mas nejaku predstvu o vzdelavvani a je to tvoja priorita napr hejneho metoda, splyvave citanie, comenian script pismo, slovne hodnotenie ... tak ti je technicke vybavenie ukradnute. To ze sa dieta na skolu nedostane mne pomohlo lebo sa mi zuzil vyber a to ze niekde/vsade je nejaky exemplar ucitela tak s tym nespravis nic ... takisto moze na druhom stupni schytat taku fyzikarku a razom ma dieta odpor nie len k tomu predmetu ale celemu vzdelavaciemu sysetemu .....

girlspower
autor
21. máj 2020

Ahojte, ďakujem pekne za odpovede. Som úplne pomýlená mama, lebo moje dieťa je inteligentne , celkom pekne už ovláda základy angličtiny. Chodila so súkromnej anglickej škôlky, kde som ale Tiež videla iste nedostatky, ktoré sú asi všade. Prihlásila som ju do súkromnej základnej školy, najmä kvôli tým jazykom, kde mi ale manžel o pár dni podal od jeho kolegu dosť zlu recenziu, že odtiaľ dal deti preč. Tak som ju prihlásila aj do spádovej školy v mestskej časti, kde však predpokladám veľký natresk deti, s výukou jazykov nič moc, plny internet o šikane v tejto škole, ale už dávno ( tým sa nemôžem riadiť). Rada by som napríklad dieťa dala neskôr do osemročného gymnázia, logicky mi to vychádza, že asi väčšie predpoklady sa tam dostať bude mat zo súkromnej školy, kde bude menší počet deti, viac sa im tým pádom môže venovať učiteľ, jazyky a podobne .... čo myslite? Žiaľ aj na tejto súkromnej škole je vraj fluktuácia učiteľov pomerne vysoká a komunikácia s vedením náročná..... len neviem, či sa mám riadiť nejakou recenziou jedno - dvoma alebo to priamo vyskúšať. Ja zas nejaký veľmi náročný rodič nie som, že vymýšľam blbosti.... proste chcem len adekvátne vzdelanie bez šikany a podobnych hroz

stormie
21. máj 2020

@girlspower s tymi 8 rocnym gymnaziom - mozno tvoje dieta vobec nebude studijny typ a na tuto skolu mat nebude, to ale neznamena ze ho mas dat na prvu skolu v okoli, na prijimacky na 8 rocne gymnazia aj tak jazyky nepotrebuje a vyucba jazykov je tiez otazna - kto? Ako? Ako casto? - toto ani niektore sukromne skoly podla nemaju dobre pokryte a dokonca su sukromne skoly ktore sa na jazyky ani nezameriavaju a pritom jedna z nich je moja srdcovka (nie moje dieta tam nechodi, z inych dovodov). Proste moznosti je vela, treba si zistit a vybrat podla tvojich priorit. Ak sa bojis sikany tak na sukromnej skole asi lepsie ale zase rataj s tyn ze tam mozu byt ziaci z “lepsich” rodin a tvoje dieta budu svojim sposobom sikanovat lebo nema najnovsi iphone (realna skusenost o ktorej viem priamo od mamicky takeho ziaka)

deti95060810
21. máj 2020

súkromná škola....potrebuje zarobiť. Chodí dcéra...3 ročníky v jednej triede. Učiteľka sa ide roztrhať aj tak to stojí za figu...som sklamaná.