Synček sa úplne zmenil

akika722
14. nov 2010

Môj synče nastupil do škôlky ked mal 2,6 r.Tešil sa ani raz neplakal cez vikend bol smutny že do škôlky nemôže...Syn je žive hyperaktívne dieťa,no ja aj velmi šikovny a dosť samostatny,A nastal zlom,začal byť trochu bojazlivejši,par krat mi povedal že do škôlky už nechce isť,začal sa v noci pocikavať a zo sna vrieskať a plakať...
Učitelka sa ma pytala ako zaspava doma,tak som jej povedala že večer prečitame jednu-dve rozpavky,dam mu pusu,odidem a väčšinou hned zaspi...nikdy nepotreboval zasvietene svetlo a nechcel aby sme sedeli pri nom...skôr ho to rušilo a nevedel spinkať,,,tak som sa dozvedela že v škôlke všetke deti spia spolu v triede a môj synek spi vedla v miestnosti a učitelky sedia pri nom...neviem prečo je to tak...
Najprv ho chvalili že je šikovny samostatny,ale hyperaktívny,potom sa začali sťažovať že nie stale spapa všetko/čo myslim že je normalne/ a že nespi až 3 hodky ale menej/1,5/ a potom neleži poslušne na lehatku..mylsim že po dvoch mesiacoch-z toho bol asi 2 t.chory si ešte nato nezvykol,to chce čas..a neverim že je jediny,viem že su tam viacerí chlapci hyperaktívny...no...v piatok som sa dozvedela že Paťko nevedel zaspať tak na neho prišla hučať RIADITELKA a dala mi odkazať že bud si ho na mesiacdva vysadím zo škôlky alebo si ho mam chodiť uspavať sama/doma mi maly cez obed bez problemov spi aj 2-3hodky/
dieťa sa mi zmenilo o 180stupňov...hyperaktivita mu ostala 😀 no len doma...pred cudzimi je to ustrachane dieťa,čo pred tym nebyval

maggie2
26. nov 2010

@katy1979 Nie si veľmi prísna pri odpovediach na otázky? 😉

zuzlina1
26. nov 2010

@akika722 to je fajn, mam tu kamaratku, jedno dietatko doma, druhe nastupilo do skolky a tiez sa bala aby si starsi nemyslel ze ho nema tak rada ako druhe ked ho posiela prec. ak by mala riesit nieco taketo so starsim asi by nevedela co sa prehana malemu v hlavicke.pocit neistoty je hrozny. ale rada by som sa zmenila na musku a bola pri tom ked ste sa rozpravali s riaditelkou

maggie2
26. nov 2010

@vladkaz1 preto som dala veľkými písmenami niektoré slová, lebo tie sú podstatné pri posudzovaní. Ide teda o intenzitu, samozrejme že na každé dieťa by to všetko pomaly sedelo, ale otázka je, či to robí VäČŠINOU, čiže SKORO VŽDY?

vladkaz1
26. nov 2010

Tak to nie vzdy ,ale dost casto , 😀
tak ta stolicka nam sedi ako rit na serbel ,Lucka stale tancuje ,huba sa jej nezavrie ,ale dokaze ma pocuvnut aj ked uz prisnejsie poviem .. dokaze sa pekne zahrat ,najnovsie zacala nudim sa 😀

maggie2
26. nov 2010

@spachtos nemôžem tvrdiť s istotou jasné, ale ani Ty. My môžme len vychádzať z istých informácii ktoré máme k dispozícii.

katy1979
26. nov 2010

@maggie2 ani nie musela by si ho poznat 😀 tornado lue. ako inac je sikovny, inteligentny a prilis citlivy chalan a bojazlivy v urcitých veciach. a ked mu pustis rozpravku tak mozno aj sediet dokaze. pockaj prejdem si to este raz ked hovoris ze zamerat sa na tie velke pismena

spachtos
26. nov 2010

@maggie2 hranica zrelosti sa neda presne urcit. 3 rocne dieta nemusi byt zrele, ved predsa kazde dieta je ine, su vynimky.

vladkaz1
26. nov 2010

Lucim sa prisiel mi muz a idem hajat ..
Dobru noc a skuste rozumne podebatovat ako dnes ... 😵
Detickam prajem pekne snicky 😵

maggie2
26. nov 2010

@katy1979 lebo tie činnosti naozaj sedia snáď na všetky deti. Ide o tú intenzitu. Moja dcéra napríklad je tiež veľmi živé dieťa, no na tie otázky mám ale odpovede - menej často, ako kedy, niekedy, občas. Rozumieme sa?

spachtos
26. nov 2010

@maggie2 na strane 13

akika722
autor
26. nov 2010

@zuzlina1 ked moje dieťa je občas "čudne" 😀 hoci čo sa stane jeho to neodradi...opraši sa a ide dalej...hoci je maličky mam pocit že ho velmi ťažko niečo zlomy...a ked,tak len na čas.

katy1979
26. nov 2010

@maggie2 no tak hrat sa niekedy zvladne aj pokojne a aj pocuvne tak na 50percent. ale napr. velakrat nereaguje na svoje meno, treba na neho zvysit hlas aby zaregistroval. niekedy az prilis na moj vkus. ale ukecany je az az. niekedy az pozeram ako na niektore veci ci slova a suvislosti prisiel. a v pohybe pernamentne. napr. ak sa niecomu tesi tak mava rukami. mam pocit ze ludia na neho divne pozeraju ze co to robi. je fascinovany vsetkym co sa toci. ventilatory kolesa.

maggie2
26. nov 2010

@spachtos Ako že my sme extrém? Kto je to my? A v čom?

spachtos
26. nov 2010

@maggie2 no vy, ktore tvrdite, ze dieta sa ma nechat, aby sa same rozhodovalo, co chce. Neviem teda, ci som to dobre pochopila, ale ja si myslim, a to uz opakujem niekolky krat, ze dieta musi urcity rezim mat a treba ho usmernovat. Nemoze robit len to, co ono chce. Ale to usmernovanie zase nema byt takym sposobom, ze nan nakricim alebo ho dokonca udriem.

akika722
autor
26. nov 2010

@katy1979 kašli na ludi,nech si pozeraju... 😉 ja som si už zvykla že moj je vkuse v pohybe 😀

katy1979
26. nov 2010

@akika722 vsak ja som zvyknuta a mat oci aj na zadku. kazdu sekundu je niekde inde. no a co aj tak ich lubime ako kone no nie.

tak s tým aby mali rezim suhlasim. potrebuju urcitu davku volnosti na realizovanie seba sameho. ale samozrejme hranice musia byt.

akika722
autor
26. nov 2010

@katy1979 môj odkedy chodi do školky snaži sa všetko vydupkať...da si ruky v bok,dupne s nohou a povie chcem 😖 ale ja nepovolim 😀 no takto nieeeee

maggie2
26. nov 2010

@spachtos ale my to netvrdíme. My len tvrdíme, že dieťa nemôže byť podrobované násiliu, hrozbám a núteniu na vykonávanie činností ktoré zasahujú do jeho autonómnej sféry a tou je spánok a jedenie. Ostatný režim nie je v problém s prihliadnutím na zásady prístupu, ktoré musí pedagóg dodržiavať. Dobrú noc všetkým

katy1979
26. nov 2010

@akika722 tak dupkanie zatial nemame na to je v skolke kratko. ale su tam zmeny. ako napr. daj. nejdem neurobim. najradsej mam vetu teraz rozpravam ja, tak mama teraz nerozpravaj. vsak to nepovolit. ani ja nepovolim. moze si rozkazovat kolko chce. uz som mu povedala ze nie som jeho cvicena opica

akika722
autor
27. nov 2010

@katy1979 moj sa aj poloepšil odkedy je v škôlke...viac si da vysvetliť a s malym mi neskutočne pomaha,niekedy viac ako manžel 😀 😀 😀 nosi mi plienky,postraži ho,umyje cumel,no v tom je fakt zlaty 😀

akika722
autor
1. jan 2011

tak nástup do novej škôlky sa blíži a js začinam mať obavy ako to bude... ☹ či sa mu bude páčiť,ako ho tam budu brať učitelky/deti na deti si myslim zvyknu rychlo 😅 /

jona74
7. jan 2011

akika zabludila som na konika po dlhsej dobe ale sokovalo ma co si pisala o tej skolke...lepsie povedane o ucitelkach ,riaditelke a celkovom pristupe k detom .Aj moj tomas nastupuje teraz 10. do skolky a priznam sa ze mam tiez obavy ako to zvladneme pretoze maly je tiez taky aktivnejsi.ja dufam ze aj vam bude lepsie v novej skolke a maly zabudne na to neprijemne a bude mat tu svoju pani ucitelku......chapem povolanie ucitelky je narocne,mam aj velmi dobru priatelku ucitelku v materskej skole ale taketo osoby ako si pisala nemaju co robit v materskej skole ked nemaju NERVY na deti.vsetky dobre vieme ake je to ked su deti zive nezbedne ale su to deti maly cloviecikovia ktori sa vsetko ucia a maju vzory v nas a aj ucitelky v skolkach pre nich vela znamenaju......

akika722
autor
7. jan 2011

@jona74 no posledne dni pred sviatkami sa mi maly rano budil s plačom že ho zbila pani učitelka po zadku a nelubi ju,nechcel tam chodiť no už som podpisala vyhlašku mal vystupenie a viac som s nimi neriešila...
držim ti palce nech sa mu pači 😵