Ťažká adaptácia 4 ročného syna v škôlke

matulka82
7. sep 2012

Ahojte maminy,prosim vas o rady.Mam takmer 4 rocneho syna,ktory nastupil prvyraz do skolky.Bol tam 4 dni,ale vsetky preplakal,v pondelok bol na 4 hodky,od utorka chodil na 2 ,no ani okliestenie nepomohlo.V strede tyzdna pocas noci zacal plakat kvoli skolke,ze tam nechce ist.Dnes nadranom sa pytal 3 krat na velku ...tak dnes ani nesiel.Som nestastna ,ze to takto tazko znasa.Ucitelky ma tie iste co mal starsi syn,su velmi dobre,poznaju ho...Nepalce sustavne,chvilkami sa prehra,aj ked je to naozaj len par minutiek.Ked som sa ho pytala,preco place,ze aj ostatne deti placu...no neviem,ked som chodila ponho,pocula som len jeho. ☹ Je velmi citlivy,pre chorobu musel byt izolovany ,i ked sme aspon do parku chodili.Nie je nieco ,nejake homeopatikum ,caj pre zvladnutie takehoto stresu???Nemate niektora taketo skusenosti??Dakujem

cikyta
7. sep 2012

@matulka82 4 dni je málo...musíš ešte vyržať...ano, može ho zo stresu prehánať,može sa z plaču pogrckať,aj v noci vykrikovať (tiež sme to takto mali pár dní) ale nesmieš úplne rezignovať a stále dookola to so škôlkou skúšať...Teda, pokial ti na nej záleží a musíš isť do práce. V opačnom prípade s ním bud teda ešte doma... ☹ Kedže bol choručký a neni zvyknutý až tak na deti...potrebuje zrejme šetrnejšie "dávkovanie"
Kedysi davno som skusila sirup Sedalia. Homeopatikum pre pokojný spánok. Bolo to v obdobý vzdoru,no nám velmi nepomohol...aj ked ho tu odporučali.

marecek1
7. sep 2012

@matulka82 začiatky v škôlke bývajú ťažké... môj malý šiel do škôlky, keď mal 3 roky, vracala som sa do práce, takže som nemala inú možnosť, ako škôlku. hneď od začiatku bol na celý deň, zo začiatku pár dní ráno plakával - ale teda väčšinou už v šatni v škôlke, doma nie, ale z vlastnej skúsenosti ti môžem poradiť: vydržať. netrvalo nám to dlho, zvykol si, a škôlku si obľúbil - našiel si kamošov, a tešil sa...
mne učiteľky odporučili, keď plakal v šatni: rýchlo sa rozlúčiť, nepredlžovať rozlúčku, lebo čím dlhšie je tam s ním mamina alebo ocino, tak tým horšie je to pre dieťatko. akonáhle som odišla, a on už bol v triede, plakať prestal, a šiel sa hrať s hračkami.

neviem, či to skrátenie času v škôlke bolo dobré: deti sú veľmi vnímavé, a určite si tú postupnosť tvoj synček uvedomil: v pondelok 4 hodiny, ďalší deň 2, no a dnes už vôbec.... pokiaľ môžeš pri ňom zostať doma, tak s ním doma zostaň, ak nie - vraciaš sa do práce, skús pár dní vydržať, nepovoľ, aj keď ti bude "srdce trhať", a uvidíš, či sa adaptuje, alebo nie...
určite mu doma veľa rozprávaj o tom, aká je škôlka super, aké tam majú hračky, koľko je tam veľa detičiek, čo robili - nie prečo plakal, jednoducho odviesť pozornosť smerom k tomu, že škôlka je super, aby si nestačil uvedomiť, že síce je super, ale maminka tam nie je.

držím palce, aby si drobec škôlku čím skôr obľúbil - tie začiatky sú častokrát ťažšie pre maminky ako pre detičky samotné 😉

iva87
7. sep 2012

Ahoj, moj maly ma sice len 2,5 roka, ale tiez nastupil tento tyzden do skolky, v pondelok isiel vysmiaty, od utorka sa situacia len a len zhorsuje, posledne dve noci preplakal, ze on uz do tej skolky nejde, strasne ma to trapi ,ale viem ze povolit nemozem, tiez si nemyslim, ze je dobre, ze si maleho nechala doma, teraz uz bude vediet, ze tam ist nemusi a bude vyjednavat, proste si treba tie prve dni (dufam, ze nie tyzdne ☹ ) odtrpiet a vydrzat 😉

angua27
7. sep 2012

ahoj,
určite to nemáš ľahké ani Ty ani malý. radím tiež vydržať, nevzdávať to a spolupracovať úzko s učiteľkami. nám veľmi pomohla knižka Hurá do škôlky http://www.martinus.sk/?uItem=51290. čítali sme si ju cez prázdniny pred nástupom a keď malý zistil, že v škôlke sa deje to čo v knihe ukľudnil sa a začal tam rád chodiť. jasné, na začiatku boli plače, ale zrovnalo sa to.
môj syn je introvert. ešte keď nechodil do škôlky a boli sme napr. na ihrisku a prišlo iné dieťa, tak sa zberal domov. v škôlke si na deti zvykol a teraz nemá problém nejaké aj sám osloviť. 😉

lujza123
7. sep 2012

čo som počula od main školkarov adaptacia na školku môže trvať aj mesiac. Hlavne pokial je dieťa introvert alebo príliš naviazané na mamu. Škoda že tam berú deti náborovo v septembri, keby ich prímajú priebežne počas celého roka bolo by to lepšie, aspoň by nevznikala davová psychoza hromadného ranného plaču. Čo už. Treba len vydržat.
Skúšaj tie dve hodinky denne pokial máš čas, vždy mu slúb niečo oblúbené ked sa vrátiš pre neho, chodte na nejaké oblúbené ihrisko alebo sa venujte činnosti ktorú má rád. Pýtaj sa ho čo bolo nového, čo robili, aké pekné hračky tam sú. Vela rozprávajte, skús stále vyzdvihovať aký je už velký, že už môže chodiť do škôlky a byť s deťmi....

sisaha
7. sep 2012

@matulka82 aj my mame to iste. Pondelok - ani nepozdravila a uz bola v triede, v utorok to iste, v stredu - ona do skolky nejde - plac po ceste tam. Vo stvrtok zavesena na mne celu cestu do skolky a plac. Dnes po ceste tam neplakala, plac nastal az v satni.
Ucitelka mi povedala, ze najvacsi blok maju vsetky nove deti v jedalni...tam sa hromadne rozplacu a spolocne udrziavaju hladinu frustracie pocas jedla...Ked maju aktivity alebo idu von, tak su v pohode. Takze my sme zatial iba do jedenastej kazdy den a predpokladam, ze to takto bude aj buduci tyzden. V kazdom pripade je nevyhnutne vydrzat - deti si zvyknu na kamaratov, kucharky, stereotyp a zacnu sa citit bezpecnejsie..

lujza123
7. sep 2012

Poznám len jedného chlapca ktorý chytával hysterické záchvaty v škôlke celé dva mesiace. Lenže za to mohla jeho mama, ktorá bola na neho strašne naviazaná. Išiel do škôlky ked mal 3,5 roka a dovtedy v živote nebol bez nej. Ona ho vláčila všade zo sebou aj ked šla k doktorovi pritom jej ho mal kto postrážiť. Nikdy nešla ani večer von ked spal, nikdy ho nenechala samého ani v materskom centre, nikdy ho nepustila samého s babkou a dedkom do obchodu. A potom ho chudáka takéhoto nepripraveného odložila do škôlky..a kedže bola fakt velmi (ja by som povedala že až otrocky) naviazaná nechávala ho tam zo slzami v očiach..jasné že malý mal problém.
Podla mňa deti treba na samostatné fungovanie začat pripravovať aspon rok dopredu. Nechať ich samých na pár hodín či deň u starých rodičov, v materskom centre, u kámošky, v obchode v detskom kútiku. Pustit ich na výlet aj s niekým iným ako mama a otec...napríklad babka, teta, strýko atd....proste aby si zvykli byt aj samé

biancaneve
7. sep 2012

@matulka82 ahoj, mojej malej trval adaptačný proces 2 mesiace!!! Už som bola hotová, ona chúďatko ešte viac, vyhádzala sa zo stresu na kožičke, 4 dni to ešte nič nie je. Niektorým deťom to trvfá ozaj dlhšie, hlavné je nepoľaviť a vydržať zo strany rodiča...držím palce!

lia09
7. sep 2012

@matulka82 mozes skusit medovku,ak ti ju maly vypije.Je to caj na ukludnenie.Ale je to taky bylinkovy,trochu hnusny ako vsetky tieto caje a moja ho nevypije ani za svet.Kukni este na googli o medovke a skuste.Ja teraz rozmyslam nad bachovkami.Je to tiez aj na lahsie zvladanie stresu a maju to v kvapkach, aj v gumenych cukrikoch 🙂

matulka82
autor
7. sep 2012

@lujza123 planujem ist do prace,ale tento mesiac som si musela nechat este takto pozvolnejsie,ved prave tiez mam pocit,ze na vine je ten hromadnejsi ranny plac,ale jeden den som ho zaniesla az o 10tej ,ked sli von ,no aj tam plakal jeden chlapec ,tak neviem ...a skusala som aj slubenu odmenu,ale nepomohlo zatial.Uff no mesiac ,2 sa mi zda straaaasne dlhooo,no snad to bude aj kratsie .Som sice nanho naviazana,ale byval s babkou ,dedkom ,ked som potrebovala nieco vybavit aj na dlhsie.Nesnazim sa vsak k nemu spravat tak aby videl,ze mi je luto ked place,snazim sa ho tam viest a j nechavat s usmevom.Ale je mozno pravda,ze ho ovplyvnilo,ze zas nebol v kontakte s viacerymi ludmi ☹

@angua27 tak aj moj je taky,ze ked sa vonku priblizilo dieta,radsej sa vzdialil,kiez by sa nam teda zadarilo ako vam zmenit to 🙂 dakujem,skusim prelustrovat knihu 😉

matulka82
autor
7. sep 2012

@lia09 dakujem nastudujem a uz dnes kupujem na skusy medovku 😉

matulka82
autor
7. sep 2012

@sisaha no tak nie sami a teda mala som predstavu,ze baby to zvladaju lepsie 🙂 tak som zvedava ,ci buduci tyzden sa vam predlzi interval 😉 drzim palec🙂))

lujza123
7. sep 2012

@matulka82 neboj bude v pohode, mozno je taka povaha co si na novych ludi a nove situacie zvyka tazsie ..ale casom si zvykne. Super ze mas ten mesiac cas, pomalicky ho tam nechavaj dlhsie a dlhsie a zakazdym aj s tou odmenou 🙂

Verim ze deti to nemaju lahke, ved si skusme predstavit ako sa citime my ked nastupime do novej prace..ako dlho cloveku trva kym nemusi k svojej praci nosit poznamkovy blok a na kazdu blbinu sa pytat, ako dlho trva kym si zacneme tykat s kolegami, naucime sa ich mena a rozoberame sukromne zalezitosti, ako dlho trva kym sa tam clovek prestane citit ako novacik..mesiac? dva? tri? Spominate si na svoju uplne 1 pracu? Ja ano a myslela som vtedy ze po hodine zdrhnem domov........Tak isto to maju deticky v skolke

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anzelik
10. sep 2012

ahojte maminky mame ten isty problem u nas slovo skolka nemoze ani povedat ☹ my sa ucime chodit do skolky od 3rokov teraz ma syn 5rokov a nejde nam to vobec trapime sa uz 2roky tu v rakusku kde zijem su doobedu len skolky cize nespi v skolke syn sa tu aj narodil nie je problem jazyk nemcinu ovlada lepsie ako ja 🙂 je tak psychicky rozladeny,ze dnes nevysiel ani z auta a pocikal sa mi od strachu ,ked bol 3rocny skusali sme mesiac a zacal sa pocikavat prestal jest musela som to sama ukoncit po 5tyzdnoch trapenia zacal byt apaticky ostal doma a pred rokom sme chodili 2mesiace a ucitelka to vzdala s tym ,ze rusi cely hanmonogram deti ked place budu aj ostatne teraz by mal byt predskolak ,ale dali sme jeden rok odklad skoly kvoli adaptacii v kolektive poritom nechce chodit do detskych centier vobec a nechodi ani somnou casto do obchodu jednoducho nechce do obchodu musim ist autom nema problem komunikovat s detickami ci na slovensku,alebo tu v rakusku ked nie je vprietore v skolke na ihrisku vonku nie je problem ,problem je skolka a materske centrum cize miestnost mame ist vraj s nim k psychologicke s cim ja sa velmi nestotoznujem nechce ani hracku ani ,ze mu nieco kupim absolutne nic nemali ste niektora nieco podobne prosim o kazdy dobry ,,figel´´ 🙂

katia7
11. sep 2012

no ja neviem my sme mali asi ovela mensie problemy , syn neplakal len pekne slusne kazde rano mi oznamil ze on do skolky ist nechce ale casom som si vsimla ze zostal smutny, taky mlkvejsi, zacal sa znova obcas pocikavat a bol aj dost casto chory, ja so ho nechala vtedy doma a do mesiaca som mala doma normalne vesele dietatko ako predtym, teraz zacal chodit znova uz ako 5 rocny a zatial nema ziaden problem, ja chapem ze nie kazdy moze zostat doma aj koli financiam a tak a ja som Bohu velmi vdacna ze mozem ale ja nie som moc zastancom toho vycviku otrlosti deti v 3 rokoch, ja ked idem na obed pre syna do skolky mi srdce trha ked tam vidim aj po 4 hodinach niektore deti hystericky volat svoju mamu 😢 myslim si ze sa to musi podpisat na psychike(dost sa inak venujem psychologii) ale zase netvrdim ze nechat doma po 4 dnoch len ze by som zvazovala hlavne s ohladom na buduci psychicky vyvin svojho dietata, niektore deti skratka dozrievaju na odlucenie dlhsie...

gocrazy
14. sep 2012

@matulka82 ahoj, nas siel do skolky ako 3,5 rocny a cele tri mesiace plakal aj v skolke, aj doma...v noci mi nespaval, tiez plakal, jest nechcel, vsetko mozno nevymyslal, aby tam ist nemusel...potom si zvykol a do skolky sa tesil a s placom sme chodili domov, ze preco uz musi ist prec....prisli letne prazdniny a s tym odvyknutie od skolky a teraz od septembra mame to iste, zasa plac, uplna zurivost, zlost, nevie sa zorientovat...ma novu triedu, nove pani ucitelky, aj deticky akosi poprehadzovali...niektore pozna, niektore nie...je velmi citlivy a neznasa zmeny...bude si opat dlho zvykat...pokial nie je nejaky iny problem, treba mat trpezlivost, oni si zvyknu....ale tych slz, co dovtedy vyplacu...a my s nimi... ☹

bozkap
5. okt 2012

Moja 4 ročná dcérka tiež plače,nie že by vrieskala ,ale stále jej idú slzy pri pomyslení na školku,pritom už minulý rok chodila a zvykla si .Tento rok úplný opak.Chodí tam len na doobedie a stále opakuje ,že ona nechce plakať,ale jej je za mnou smutno.Trhá mi to srdce lebo neviem ako jej mám pomocť.Sluby ,že jej niečo kúpim ,keď nebude plakať nezaberajú ,pretože ona hneď rezignuje a povie ,že to nechce, lebo nevie či dodrží neplakať.Neviem ,čo mám robiť už je to dosť dlho.Poraďte prosím. 😢

matulka82
autor
6. okt 2012

no baby ,hlasim sa po mesiaci,fuu ,no bolo to perne a na 2 hodky sme boli 3 tyzdne,potom 4 ty tyzden uz ucitelka povedala,ze on bude plakat stale,ze proste tvrdy rezim 😲 ,tak posledny septembrovy tyzden bol v pondelok doobeda na 4 hodky a od utorka spaval,na moje pocudovanie sa ako tak drzal,ze aspon pocas dna neplakal,aj davova psychoza placu ,ked sli s detickami von pominula,takze snad pomalymi krocikmi sa dostaneme aj do fazy uplnej pohody.Tento tyzden bol chory,tak sa obavam ,co to zas za zaciatok bude.Plakava este rano chvilu ako sa rozluci do triedy,ale aj poobede ked sa zobudi,takze to je este nicmoc,lebo malinko tam pospi,a potom je fest unaveny z placu ,no musime asi len vydrzat...
@bozkap taketo sluby som zacla aj ja,ze pojdeme sa previezt na double deckeri,raz som kupila aj male auticko,ci slubila inu drobnost...ale tiez nepomohlo...a keby skusite ,ze by aj pospala?ked chodila minuly rok a bola v pohode ,zvykne si urcite aj teraz,isto tam nejake kamosky tiez ma,mozno tie by ju mohli tahat dalej

bozkap
7. okt 2012

@matulka82 no ona tam kámošky má je oblúbená,lebo nikdy nebola priečna ,alebo že by deťom robila zle.Ona je naozaj zlatá,len je moc na mňa naviazaná a 2mesiace prázdnin to úplne zhoršili.Ona poobede nespáva a ja mám predlžený rodičovský príspevok takže netreba ,aby ju tam ešte poobede mučili na lehátku.Ja dúfam ,že sa to zlepší a prestane byť v školke taká ľútostivá.Oni lebo niekedy ani nezbadajú,že plačká až ,keď má opuchnuté očká,čo ich utiera.Asi len čas a trpezlivosť.

unique
6. feb 2013

baby ako dlho to priblizne trva kym sa v skolke adaptuje? moj maly isiel dnes sice len 3x ale co tam vyvadzal 🙂 a to chodi len na 2 hodiny tento tyzden. V pondelok bol celkom v pohode rano, obzeral si vsetko ale ked sme prisli pre neho ucitelka hovorila ze to preplakal a potom cakal pri okne na mamu, v utorok uz pred skolkou zacal plac ale vraj to bolo ok, ked ho mala ucitelka na kolenach (ale potom sa nemoze venovat ostatnym detom). NO a dnes boj...plac uz doma a v skolke vyslovene rev. Povedali, ze na desiatu ani jest nechce a ani pit a zatial ani hrat s detmi.
My sme do jeho 2,5 roka zili v UK takze bol navyknuty iba na mna, ale velmi casto sme chodili do detskych centier, cize bol v kontakte s detmi. Ked sme sa vratili na SK nechcel zostat ani s mojimi rodicmi ale teraz si uz zvykol bez problemov. Dokonca nema problem ist s kymkolvek znamym hocikde aj bez mami. Myslite, ze si zvykne aj na tu skolku? ☹

mirka
6. feb 2013

naša dcérka začala chodiť do škôlky skoro 4 ročná, urobili sme veľkú chybu, že nešla od začiatku aj na spanie, celý jeden rok chodila len doobedu aj to každé ráno plakávala, potom ďalší rok už na spanie a bolo to zo začiatku tiež s plačom, ale potom už oveľa lepšie, vytvorila si väčšie priateľstvá s deťmi, lebo ostávala do poobedia, tento rok chodí posledný, do škôlky už chodiť nechce, ale to hlavne vtedy, keď povoľujeme, že pôjde na obed domov a tak, ako náhle chodí na celý deň je ok a nevymýšľa, sekli sme s tým a už je dobre, takže môj záver: deti nech chodia do škôlky pravidelne na celý deň a nepovoľovať v režime, iba tak si zvyknú, im je v škôlke super, to sme videli, keď malá išla domov bola nadšená a večer už bolo zle

maznacik007
6. feb 2013

daj mu nieco do skrinky od teba nieco oblubene najlepsie s tvojou vonou a ked mu bude smutno tak moze ist ku skrinke a chytit si to my tak mame dudel.... ucitelky to akceptuju...
inak moj chodi uz rok a pol do skolky a dnes som ho zasa musela tisnut do dveri... a nechcel ist ... ale moj je aj dost doma kvoli chorobam ale aktualne som dost chora ja a potrebujem aby tam bol...

ekinkala
6. feb 2013

ach maminky az mi srdce puka ked si to tu vsetko citam som strasne zvedava ako mi zvladneme skolku mame 2 a pol roka a syn je na mna strasne naviazany nevidrzi z nikym bezomna ani s jeho tatinom a pritom je to ten najlepsi tatino je to asi aj moja chyba velmi som ho od seba nedavala raz som isla vecer na bratovu oslavu to mal maly uz 2 roky a musela som ho dat spinkat a potom som mohla ist o 2 hodiny sa zobudil a manzel cely vystresovany mi vola ze pooooood richlo domou zobrala som si taxi cesta trvala asi 10min a manzel aj zo synom ma cakali pred domom ze maly strasne plakal tak uz racej nechodim nikam....aj ked tvrdi ze do skolky sa tesi aj mame sesternicu ktora chodi do skolky prvy rok ale ona isla neskor v 4 rokoch no neplakala ani raz ani jedina slzicka aj sme boli par krat po nu a velmi sa tesil a dokonca ked sme uz odchadzali tak vonku straaasny plac ze on chce ist do skolky ale to asi nevedel ze tam bude bezomna hiiiiii no uvidime len ja sa bojim ze ked ho uvim plakat tak to nezvladnem!!!budeme musiet poslat tatina v prvy den do skolky.

matulka82
autor
7. feb 2013

@unique myslim si,ze si zvykne,ked ste chodili medzi deti ,urcite nebude mat barieru,len je to prenho trocha tazsie v tom,ze nastupil takto v priebehu roka,kde je uz vacsina zabehnutych deti,ale urcite to bude dobre,3x je malinko,potrebuje este aspon tyzden aby troska viac si v sebe "upratal"pocity ,povinnosti...no iste sa mu bude medzi detmi pacit 🙂
@mirka je to asi tak ako pises 😉 ked si vezmem ten cas ,veru mesiac sme tiez chodili na doobeda,ale ziadna zmena sa nekonala,ked zacal byt na cely den ,asi prve 3razy boli katastrofa,ale potom sa naucil ze pridem ponho ked sa vyspinka a naolovrantuje,aj ked dodnes nespava v skolke,ale uz neplakava ,klo,klop.Plakava rano,uz boli aj lepsie casy ,ked sme rano neplakali,ale kedze byva viac chory ako zdravy ,po kazdej chorobe stravi min.2 tyzdne doma potom je to opat NOVY ZACIATOK 😖 ,tak sucasne sme zas v skolke aktualne nanovo tento tyzden a slzy kazdy den kym nevojde do triedy,a rano vyjednavanie ze on chce byt so mnou v skolke,alebo v piatok uz nepojde,ci on chce ist naobed domov,a tuto poslednu nepraktizoval doteraz,len ked videl ,ze este niektore deticky chodia naobed...
@ekinkala tak zaciatky su tazke u niektorych deti velmi tazke,este mate polroka kym pojdete,moze sa dovtedy este uplne zmenit v tomto ,a mozno budete prekvapeni ako to bude zvladat bez slz ,hnevu a inych 😉 veru ,moj je na mna strasne nviazany,klamala by som keby tvrdim ze ja na neho nie 🙂 ,a taksito aj u nas to bolo ,ze som nemohla ist z domu na dlhsie,aj ked tatina lubi tiez a venuje sa mu,ale uz teraz je to lepsie,predsa len deti sa casom menia,ucia,ziskavaju iny pohlad na veci,svet ,vazne sa neobavajte dopredu 😉

snu
7. feb 2013

ahojte, mam tiez takmer 4rocneho,ktory zacal chodit teraz do skolky, prvy tyzden bol hrozny, bol upne bez zivota,, druhy tyzden bol lepsi,ale dohodla som sa snim,ze tam bude len doobeda,, dalsie 2 tyzdne to tak islo celkom fajn a teraz po mesiaci sa tam strasne tesi 😀 a chodi na cely denale ten prvy tyzden mi zozral pol zivota,strasne nestastny bol, videla som ako po tichu trpi,, ja snim ☹ ale preslo to,, ucitelky mi hovorili,ze nech ho nedavam na pol dna,ze to neni dobre,ze si musi zvyknut.. ale preco by som ho mala trapit? ked on neplakal len rano po ceste do skolky,ale trpel cele dni a noci.. a som rada,ze som ich nepocuvala,, mozno by tu skolku uplne znenavidel...

mirka
7. feb 2013

@snu aj nám učiteľky na začiatku hovorili, aby išla na celý deň, lenže bola som ešte na predĺženej RD a vtedy deti nemohli by ťna celý deň, iba na 4 hod. kebyže nie je táto podmienka, tak chodí na celý deň od začiatku a verím tomu, že by sme si ušetrili kopu nervov aj sebe aj malej

ešte sme si pomohli aj tak, že nechodila som s malou do škôlky ja, ale manžel, keď išiel do práce a vtedy si pomrnkala len pri dverách a do škôlky išla v pohode, keď som išla ja s ňou, revala až do triedy

snu
7. feb 2013

@mirka aj u nas zacal snim manzel chodit 🙂 kazde dietko je ine,, vidis nam pomohlo ze som ho bravala na obed domov,, a postupne sme si doma vysvetlovali ako mu tam bude dobre,ked tam bude cely den,, o vsetkom som mu rozpravala,, co ho caka,, co budu robit a co deti robia,ked tam on uz neni.. teraz uz mi dokonca hovori,ze by tam chcel byt este dlhsie.. lebo ho bravam ked sa zobudia a napapju.. okolo pol 3h.. tak uvidim ci tam bude byvat este dlhsie 😉

mirka
7. feb 2013

@snu tak držím palce, nech je malý v škôlke stále spokojný 🙂