Učiteľka dala môjmu 3,5 ročnému synovi facku

timih
29. jan 2014

ahojte, dnes moj syn prisiel domov s tym zo skolky, ma 3,5r, ze mu ucitelka dala facku na usko, zopakoval to velakrat, aj babke to povedal do telefonu sam od seba aj tatovi, ked prisiel domov. Pravdepodobne zas vyrusoval, ked isli deti spinkat, on totiz nespava od zaciatku v skolke, inak sa mu tam paci, len to spanie.Tym ze maju v triede aj poobedny spanok- rozkladacie postele, tak ho nevedia kam dat a viem si predstavit, ze sa tam nudi. Poznam svoje dieta a viem ze vie byt aj roztopasny, hlavne ked vymysla od nudy, ale to este neopravnuje ucitelku mu dat facku.Chcem sa jej nato zajtra spytat, co sa vlastne stalo,len neviem ako to mam povedat nejak taktne,aby si hned nemyslale ze ju vinim, ked este ani neviem co sa stalo. Na jednej strane si viem predstavit, ze s nim uz nebola ziadna rec, a na druhej strane ta ucitelka je vzdy na deti az moc dobra, tak mi to nejak nejde dokopy.Stalo sa Vam nieco podobne?Dakujem za kazdu radu.

nikoleta15
29. jan 2014

Ahoj. Nič podobné sa mi nestalo, ale každopádne sa na to opýtaj. Povedz, že ti malý spomínal, že ho p. učiteľka zbila a že chceš vedieť, čo sa stalo. Ešte tak dať po zadku.... no budiž. Ale facka, to je neprimerané, určite by som to nenechala tak 😔

nigguska
30. jan 2014

Ahoj,urcitete by som nepovedala ucitelke,ze syn mi povedal,ze ho zbila....zacni tak,ze vcera ked prisiel domov zo skolky bol nejaky zamlknuty,nekomunikoval,bol iny....opytaj sa jej ,ci sa nahodou nieco vcera nestalo co by si mala vediet....ked nebude ucitelka reagovat tym smerom ako chces,ze sa neprizna,vtedy povedz,ze si sa ho stale pytala,co sa stalo a potom z neho vyliezlo,ze mu pani ucitelka dala facku.....ale pozor,ucitelky su na toto strasne haklive a nikdy sa nepriznaju.....a budu tvrdit,ze dieta si vymysla.....najlepsie je pozorovat syna v pritomnosti tej ucitelky ako sa chova...ked ho privedies,ked ho beries,proste ked tam ta ucitelka je....

timih
autor
30. jan 2014

dakujem Vam moc za rady, no uvidime ako to dopadne, bude tam poobede s nimi ucitelka, celu noc som nespala od nervov uz, drzte palce.

lubina
30. jan 2014

Ahoj, nie je to presne to iste, co opisem, ale podobne. Urcite sa treba s ucitelkou o tom porozpravat, zacat s tym, ze syn doma povedal, ze dostal facku, tak chces vediet preco? Netreba sa bat ucitelky. Starsia chodila do skolky, nikdy ziadny problem. Mladsia chodi do tej iste skolky teraz a ked tam zacala chodit, tak raz prisla domov s tym, ze panni ucitelka prilepila jej kamosku na stolicku lepiacou paskou!!!! Povedala mi to sama, az ma zamrazilo, lebo to ako co ma byt??? Aj ak je dieta roztopasne, neposlusne a pod. ucitelka nema pravo toto urobit....nestalo sa to mo jej dcerke, ale dost ju to ovplyvnilo zrejme, ked mi to porozpravala. Tak som sla za riaditelkou, ani nie za ucitelkou, ale za riaditelkou. Povedala som jej co mi dcerka povedala, a ze ma to mrzi, ze ma takuto skusenost, ze pani ucitelka lepi ine dievcatko na stolicku, ked nechce sediet....riaditelka bola prekvapena, ale prislubila, ze sa s danou ucitelkou porozprava,.....asi to aj urobila, lebo dana ucitelka je zrazu "velmi" mila....ona bola v pohode aj predtým, ale teraz sama milota....tym ta chcem len povzbudit, ze to treba vyriesit hned, aby syncek nemal strach zo skolky a vedel, ze za nim stojis.drzim palce

bosoriak
30. jan 2014

@timih Ja by som sla za ucitelkou. Deti si velakrat spoja udalosti a slova, ktore spolu nemusia suvisiet. Priklad: Jeden spoluziak mojej dcery sa s dalsou kockou zavreli v umyvarke a opreli sa o dvere tak, ze sa tam ucitelka nevedela dostat. Tak musela potlacit dvere silnejsie, aby ich otvorila. Vysledok? Dieta doma oznamilo, ze pani ucitelka ho zbila. Ja tu ucitelku osobne poznam, aj mamina je nastastie normalna, takze si to vydiskutovali, pochopili sa a nerobili z toho vedu.

Netvrdim, ze dietatu netreba verit, to v ziadnom pripade. Iba chcem povedat, ze netreba hned robit poplach, ale snazit sa prist na to, co sa vlastne stalo. A dat na svoju intuiciu, ja mam taku skusenost, ze moj siesty zmysel mal vzdy pravdu. 🙂
A samozrejme, ze je nepripustne, aby ucitelka vedome udrela dieta.

shaga
30. jan 2014

@timih ahoj urcite by som isla za ucitelkou a opytala sa ako to bolo s tou fackou lebo z vlastnej skusenosti viem, ze treba si vydiskutovat veci lebo ja som mala tiez podobny problem a mne potom mala nechcrla chodit do skolky az som ju musela dat do inej.

somjankad
30. jan 2014

u nas to bolo trochu podobne-syn ma aspergerov syndrom-autista-navstevuje normalnu zs- je velmi citlivy- vsetko riesi placom-padlo mu pero a spoluziak mu ho nechcel vratit- misko sa rozplakal-a ked sa rozreve nedokaze ho utisit nik len ja a jeho triedna-triedna marodovala a katechet nevedel utisit dieta tak mu dal facku-zhodou okolnosti chodi s nim do triedy aj najlepsej kamaratky dcera-a ta mi hned napisala sms z hodiny- byvame 3 minuty od skoly -a ja akcna zena-vpalila som do triedy ako raketa -vzala som bez vysvetlenia syna z lavice-katechet este za mnou,ze co si to dovolujem a kto vobec som- miska som poslala ku skrinkam o poschodie nizsie-a katechetovi som povedala ,ze ja som tomu dietatu dala zivot-ja som ho porodila a on nema pravo na moje dieta krivo pozriet a nie ho udriet-ze mam trafene dieta, ktore sa nevie ovladat-nepoznal diagnozu mojho dietata, pritom ho ucil- tak mne vtedy nervy prudom tiekli-normalne som sa obdivovala,ze som mu jednu netresla aj ja-este v ten den-moj syn siel zo skoly prec-zasla som za riaditelkou -chcela som mu vybavit prestup-sama riaditelka dosla za mnou domov ,aby som to nerobila-na katecheta som podala trestne oznamenie-na skole uz neuci...nik nema pravo udriet tvoje dieta... no a pana katecheta,ked stretnem nahodou v meste otaca sa radsej druhou stranou

carmella
30. jan 2014

Ahoj ja by som sa jej priamo opytala ako to bolo s tou fackou . Ucite by som nezniesla aby niekto udrel moje dieta aj ked ako pises ze vie byt aj roztopasny , ucitelka by si to nemala dovolit 😉
Napis Nam ako si dopadla ...A

janazba
30. jan 2014

@timih Ahoj, no moj syn prisiel s tymto istym v pondelok...on praveze vobec nezaluje, preto ma zarazilo ked mi doma povedal ze ho pani ucitelka buchla a ked som sa pytala ze ako tak ukazal akoze facku a ked som sa pytala ze preco tak povedal ze koli tomu ze nechcel lezkat v postielke. On zo zacatku mal take mierne problemy s tym spankom, lebo doma uz cez obed nespava, uz to nepotrebuje a v skolke som povedala ze tiez nemusi cez obed spavat ale ucitelka mi hovorila ze ona je tam cez spanok len jedna tak musi lezat lebo s nim nema kto byt tak som mu to doma vysvetlila a ked nie je unavny tak nespi ale aspon lezka. No uplny sok...lenze odvtedy sme v skolke neboli lebo v noci mal teplotu a hnacku tak sme dodnes doma...

nikus20
30. jan 2014

@timih po tom daj vediet ako to dopadlo..ale ja osobne by som isla hned... ja mam mladsiu sestru o 10rokov ked chodila do škôlky viac krat mi spominala len mne ze jej ublizuje nejaka baba v triede nasej mamine to nidky nepovedala..tak somt o spomenula mojej mame ze co mihovori sestra ..po tom amam ze to preto place kazdy den rano ze ona nejde do skôlky. no ale naša mamina robila každy den tak že kym ona prisla pre nu uz vsetci boli prec. tak som sa rozhodla odist skor zo školy osobne som tam išla..spytal som sa ju ktora to je.chytial som ju zatrisasla som snou viem ze nemala som ale ako nikto nebude ublizovat mojej sestre len tak z nudy pockala som jej mamku porozpravali sme sa aj ucitelke osm povedala...odvtedy tam uz ani nebola dievčatko ..ale pochopila som preco je taka maminka znackove veci .,..drahe auticko rozmaznane deti..niekedy si treab dat pozor aj na take..chvalabohu ucitelky este ucili aj mna tak ze to nebol problem.)

jarushka_12
30. jan 2014

ja som učiteľlka v mš a veru by som si nikdy nedovolila položiť ruku na cudzie dieťa ani len po zadku . Nato su rodičia nie učiteľlky , ked váš synček nespinká už od začiatku tak by mu pani učiteľka mala vysvetliť nech si odpočinie aspon na pol hodinku a potom mu zadať nejakú úlohu napriklad mu dat nieco kreslit tak aby nevyrusoval ine deti . 🙂 všetko sa da riešit treba sa porozpravat s ucitelkou , ved na tom tam su nie na to aby aj oni spali pocas toho ako spinkaju aj deti 😀

timih
autor
30. jan 2014

@janazba presne ako si opisala, to iste,je mi to luto,skore uzdravenie, my sme doma 2 tyzdne a 1-2 tyzdne v skolke, aj to je uz na prasky, chybaju mu deti.

timih
autor
30. jan 2014

@timih ozvem sa poobede, diky za podporu

stanulienkat
30. jan 2014

Opytaj sa ucitelky. Volakedy sme bezne dostali sem- tam na zadok a ziadne revolucie sa nekonali. Si uvedomme,ze tie deti tiez nie su idealne a niekedy si zasluzia. V zivote ho stretnu ovela horsie veci. Preto si dnesne deti viacej dovoluju aj k rodicom,ci ucitelom. Ja by som z toho taku vedu nerobila,ak sa nic nestalo. Ale pre istotu by som sa opytala.

janazba
30. jan 2014

@timih No, maly uz je teraz ok, zajtra ho dam uz do skolky...neviem ci sa jej mam nieco spytat alebo to uz nechat tak 😒

marika39
30. jan 2014

tiež by som sa spýtala, lebo capnúť po riťke je jedna vec ale facka sa mi zdá už trochu moc. 😒 No naša by z toho bola asi dosť mimo, kedže facku nikdy nedostala ani od nás rodičov.

dadushe
30. jan 2014

@timih Mám v rodině učitelku v MŠ a co vím z učitelského pohledu, tak děti někdy dokážou vyprávět věci naprosto jinak než se staly, případně uvěřit něčemu, co se nikdy nestalo. Co si jen tak pamatuju, tak chlapeček přišel domů s tím, že mu učitelka mlátila hlavou do zdi (maminka to řešila až u zřizovatele, nakonec se složitě vysvětlilo, že šlo o to, že si kluci hráli na vojáky a malý dostal od kamaráda kostkou do hlavy, učitelka je za to pokárala), dále si pamatuju, jak jedna holčička doma vytrvale povídala, že jí František šahá do pipiny (ve finále byla o 14 dní dřív s maminkou u dětského gynekologa kvůli zdr. problému, ještěže František vůbec nebyl v tu dobu ve školce), Další příklad za všechno je, že podle jedné holčičky učitelka údajně dala na zadek chlapečkovi, který zlobil, mám i zkušenost s tím, že dítě doma vyprávělo, že nedostalo za trest oběd.....no fakt je toho hodně. Neříkám, že všechno si děti vymýšlí a nejsou přešlapy ze strany učitelek, nicméně co já vím, tak taková obvinění z facek, bití a spol. nejsou ve školce absolutně nic výjimečného a velmi bych se divila, kdyby si to některá z učitelek dovolila. Rozhodně bych rovnou učitelku neobviňovala a řešila to s chladnou hlavou, hlavně bych do toho malýho radši netahala a jednoduše mu sdělila, že si tu facku asi zasloužil, že asi opravdu zlobil (i když je to pro mě samotnou by bylo takové chování nepřípustné). Řešila bych to úplně mimo něj, aby si to nespojil s pocitem moci a tím, že má na učitelku a rodiče páku. 🙂 Každopádně ať se to brzo rozlouskne🙂

sandracs
30. jan 2014

@somjankad Katechet udrel dieťa??? Ten, ktorý má byť vzorom kresťanského správania? Nemám slov. Moje deti chodia obe do cirkevných škôl, ale mali sme len dobré skúsenosti, čo sa týka náboženstva. Ale ako mohli nechať niekoho takéhoto učiť nechápem, lebo jeho spôsoby príliš kreťanské neboli. 😖

mamulienka000
30. jan 2014

žiadny učiteľ nesmie udrieť dieťa, je to porušenie pracovnej disciplíny, akokoľvek je vytočený, má sedieť pri ňom a vymyslieť niečo aby nevyrušoval, za to je platený, pekne kľudne by som si dala vysvetliť situáciu, a určite by som šla aj za riaditeľkou a poprosila ju ,aby sa to už neopakovalo, že si to neželáš, držím palce, pracujem v školstve, teraz MD

lila77
30. jan 2014

PRESNE TAK netolerovat hned riesit zmenit triedu albo hned skolku nabuduce ho dorazi ked si to nechate

zuzlicek44
30. jan 2014

@sandracs lenže katech ho nemlatil tou fackou hn chcel len ukľudnit veď tam písala že je to choré dieťa..strasne nafúknute to je čo písala maminka myslím to trestné oznámenie atď..

lent1lk4
30. jan 2014

@sandracs nikdy nezabudnem ako mi spoluziaci po hodine nabozenstva na ZS opisovali, ako katechetka jedneho z nich trieskala po hlave bibliou 😀

katka.m
30. jan 2014

1. načo tu píšeš, keď ešte ani nevieš o čo išlo
2.všetkz riešite situáciu, o ktorej ani neviete aká bola
Asi by trebalo počkať, o čo to tu vlastne išlo. Pred nedávnom bol v TV medialiyovaný prípad y Prešovskej MŠ, kde učiteľka prilepila dieťa na stoličku lepiacou páskou. Cirkus, chaos, divadlo na všetky strany. Nakoniec vysvitlo, že bolo to v rámci aktivity, nejakej hry, a dieťa to rodičom jednoducho podalo, že ho učiteľka prilepila k stoličke. Vyrobili si akurát peknú hanbu. Opýtaj sa a potom nám napíš.

timih
autor
30. jan 2014

@katka.m chapem aj tvoj postoj, ale potrebovala som sa poradit ako mam co najtaktnejsie zistit co sa vlastne stalo

timih
autor
30. jan 2014

@dadushe hovoril mi to uz hned vcera v satni, ale tiez som to nechcela unahlit,povedala som si ze to s nim este preberieme doma nejakbez naznacovania,skusim sa s nou porozpravat ked pojdem pre maleho a uvidime.urcite ju zatial z nicoho neobvinujem, nejak sa mi to na nu ani nepodoba. a druha vec viem ze s malym je to niekedy tazke, uvidime, dufam ze si nanho nesadne....

maribell
30. jan 2014

@timih tak ja neviem ako citam tak citam ..pises ze mu dala facku poza ucho ... teraz kazda zena si predstavila facku na lice taku obrovsku ze mu ostala otlacka..ale co ak mu dala ozaj iba slabu za ucho? ... mala by si sa s ucitelkou porozpravat nije agresivne ale s kludom ako to naozaj bolo ... pochybujem ze by ucitelka v ms dala 3,5 rocnemu dietatu facky za to ze neposkucha pri spani .. nemyslim ze tvoj syn klame ale viem z vlastnej skusenosti ze deti niekedy prehanaju 🙂 .. ja by som to riesila s ucitelkou

katka.m
30. jan 2014

@timih Určite by som sa opýtala na rovinu. Bez okolkov, bez ohľaduplnosti, bez hanby, jednoducho na rovinu

veronicka1901
30. jan 2014

@katka.m Super aktivita prilepit k stolicke lepiacou paskou, keby som bola dieta, skacem od nadsenia 😒 .

timih
autor
30. jan 2014

tak ahojte, mam to za sebou, spytala som sa tak jemne narovinu, ci sa stalo nieco, ci mali nejaky konflikt vcera, a ona mipovedala ze prave ze nie ze odkedy teraz prisiel moj maly do skolky, tak je zmeneny, pekne lezi, dnes dokonca spinkal.,ale ze ju to neprekvapilo ze sa pytam, lebo dnes za nou prisiel a povedal jej ze ho ona nesmie byt, ze len pozerali.pripadala mi uprimna, ale zas zeby si maly az tak vymyslal,to asi nezistim, ale aspon mi je lahsie, ze som si to snou vyjasnila a ze keby niekedy tak to nenecham len tak[dufam ze nie]. Priznala sa stym, ze sem tam detom v umyvarke zvykne povedat, ze dostanu po zadku, ale zeby si to nedovolila, mozno si to vyvodil z toho.
...ale coho som sa zlakla, povedala miz e nevie ci mi to ma hovorit alebo nie ale ze u maleho sa stane niekedy akoby bol nejak 'mimo' napr.ze dnes sedeli deti na koberci a on pri stole a znicoho nic na nich zacal hovorit ze nebite ma, alebo v jedalni mali konflikt, ze este chcel papriku namiesto chleba tak vyvadzal a zacal nadavat stolicke ze nech ho necha, po spanku sa dnes zobudil s placom a dlho plakal, potom ho upokojilo hranie s plastelinou..doma sme si doteraz nic nevsimli, tie deti si viem vysvetlit tak, ze si casto pomyli slova ako nepozeraj s nebi ma, vypni so zapni, bije sa so zabije[to zabije ma konkr.od spoluziaka].stalo sa nam aj inde ze niekto sa nanho pozeral a povedal ze nech to nerobi.ale ta stolicka, neviem ci chytil taky nerv.ze ho bude sledovat,ci nahodou nema halucinacie, mna az zamrazilo, nic som si nevsimla, bezny detsky vzdor niekedy, je velmi tvrdohlavy, rozprava sa s autickami a zvieratkami ked sa snimi hra, ale to je asi normalne pocas hry.inak je rozumny, zivy, sikovny.fakt mam pocit ze od vlanajsieholeta nic nemoze ist hladko.som sa rozkecala, dufam ze Vam to nevadi, diky za Vasu podporu, velmi mi pomohla, nastastie to dopadlo celkom dobre=rozhovor.

timih
autor
30. jan 2014

PS: kamaratka mi vravela, ked som s nou o tom hovorila, ze jej maly tiez prvak, chodi domov zo skolky s tym , ze p.ucitelka dala facku tomu a tmou a ze minule tahala jedno dieta za nohy po zemi do postielky a potom povedala ze to mala byt sranda, ale ze dieta plakalo, aze to iste hovorili doma rodicom aj ostatne deti, a to je prosim cirkevna skolka.