Veľká nespokojnosť so škôlkou - učiteľkou

sindirelka
22. mar 2010

Ahojte dievčatá, idem rovno k veci
. Ráno ked privediem dcérku so škôlky, otvorím dvere do triedy, pozdravíme, aj dcérka. Učiteľka sediaca v kúte miestnosti sa ledva na nás pozrie, zamrmle na pozdrav a ďalej sa venuje sama seba, akoby do triedy neprišlo dieťa, ale akoby vzduch. O privítaní alebo prihovorení sa dieťaťu nemôže byť ani reči. Celkovo je veľmi chladná, neprívetivá, akoby zavretá v škôlke na silu. Po rozhovoroch s ostatnými rodičmi, som sa dozvedela ešte veľa vecí, ktoré ma znepokojujú, naozaj nikto na nu nepovedal jediné dobré slovko, nikto !!! A je tam iná pani učiteľka, ktorú si nikto nemôže vynachváliť, aká je úžasná, a taktiež veľa pekných vecí hovorili aj o učiteľkách, ktoré tam pôsobili predtým, čiže nemôže byť ani reči o neobjektívnosti.
Bola som sa sťažovať na jej prístup /podobný prístup má aj k rodičom/ , dozvedela som sa, že už podobné veci s ňou riešila, po napomenutí nastalo mierne zlepšenie, ale po chvíli bolo všetko zasa ako predtým, čoho dôkazom bola aj moja sťažnosť.
Taktiež viem, že tam bola dotlačená cez známosť.
Ako mám postupovať ďalej, čo si o tom myslíte ? ďakujem za názor...

prasiatko30
9. jan 2013

A aby som nezabudla tak ako hovori erikasadek - ucitelky nepatria medzi top zarabajucich pracovnikov a v dnesnej dobe ked im znizuju platy a zvysuju cislo deti v triede by si ta zena mohla kludne liecit frustracie na svojich zverencoch a och rodicoch a cuduj sa svete ona to nerobi

joannie
10. jan 2013

@mimajo
@dais
@ruzickaruzova
@erikasadek
@prasiatko30

ja mam svoju pracu rada, aj deti....inak by som to nestudovala a nerobila to...mne len nedalo nereagovat ako tu niektore kydali na ucitelky a zvelicovali...deti ma zboznuju, aj z inych tried, kde su starsie deti a idem tam niekedy zastupovat, na ulici sa na mna usmeju, pozdravia, tesia sa ked idem cez ich triedu, ked ma hocikde uvidia...

matky niekedy nemozu zvladnut svoje vlastne jedno dieta a ucitelka ich musi zvladnut kazdy den vsetky....vravim, ved si to vyskusajte a potom uvidime ci nezmenite nazor

prasiatko30
10. jan 2013

@joannie tu sa nejedna o to aby som si ja vyskusala zvladat tolko deti - ja tonechcem robit a ani take nieco robit nebudem lebo ja by som tie deti privrazdila - ale prave preto to ja nerobim za to u ucitelky mojich deti ocakavam ze sa budu spravat milo a budu sa usmievat a budu mat moje deti radi a nebudu sa hrat na dolezite, ktore tie deti otravuju - ja si proste od ucitelky, ktora si svoju pracu vybrala a robi ju vyzadujem urcity standard ziadne take ze sa na mna bude divat akoze ju otravujem pripadne s odutym ksichtom mi naznacovat ze ja nemam narok sa jej na nieco spytat alebo teda s nou komunikovat ohladom mojho vlastneho dietata - vies ty si tam na to aby si to zvladla prave preto ze si si to vybrala ako tvoje povolanie - a je tiez samozrejme ze ja na nasu ucitelku neziapem a nenadavam predsa existuju urcite pravidla na to aby sme sa mohli korektne a da sa povedat az prijemne porozpravat aj o neprijemnych veciach.

ruzickaruzova
10. jan 2013

@joannie ja si to nechcem skúsiť, ja by som to nerobila. nemám k tomu vzťah a viem byť milá tak skutočne bez pretvárky len na svoje dieťa. ked sa mám postarať o viac detí tak síce máme upratané, su napapané, pekne sa hráme, učíme ale som prísna vtedy aj na to svoje. čiže ja by som to nerobila. tak isto sa necítim na chirurgiu alebo elektrikára...... všetci sme len ludia ale su dokonca obchodne reťazce ktoré maju školenia pre predavačom ktorí možno pracuju trošku ťažšie a časovo náročnejšie, že sa musia usmievať a svoje problémy si riešiť doma. prednedávnom sa ku mne dostala historka kde pracovníčka pumpy dostala slovné pokarhanie za nevhodne správanie k zákazníkovi. a to su ludia ktorí nemaju viesť maličké deti a pripravovať ich do života aby z nich boli sebavedomí šikovná ludia v rámci možností a nie zdeptané trosky. Vy si o to viac musíte dávať pozor na pusu a nevypustiť z nej poznámku typu - dementné otázky.... minule som konzultovala s jednou pani učitelkou ktorá ešte na dôchodku vypomáha v školke. pamätá si deti spred 30rokov...takže zapamätať si či Miško, Zuzka, Katka spapali polievku, alebo či Andrejko ktorý nerád spinká dnes konečne zaspal nie je ťažké, najmä ked pre rodička je to jedno dieťa, jedna záležitosť, jeden človiečik na ktorom mu záleží či papal dostatočne a či spinkal, pretože ako iste viete, pre deti v predškolskom veku je tá dementná otázka stravy a spánku dosť dôležitá pre ich vývin.

poleva
10. jan 2013

@joannie ja si myslím,že to až tak nemyslela ako to napísala,osobne si myslím,že to vyčerpávajúce je a aj námahavé,zodpovedné... / ale to je dnes skoro každá práca,aj málo zaplatená,aj zodpovedná atd ... / s výnimkou určitého percenta ľudí,ktorí moc nenarobia ale zarábajú slušne,až veľmi dobre....mám známu,z bohatej rodiny,vyštudovala síce výšku,ale robí niečo úplne iné.Mesačne si zarobí 4.000 eur,zas netvrdím,že nič nerobí ale na to čo robí,tak je to krásny peniaz,ved posúdte sami....moja kamoška je učiteľka,,,jej kolegyna je dlhodobo na PN,,,čiže ťahá celé smeny, detí ma približne 23 ak je " lepší den " 18 detí.....príplatky jej nedajú,lebo jej nepatria,pritom robí prácu aj svojej kolegyne ....Samozrejme pod takým tlakom a vyčerpaním,ochorela aj moja kamoška,ked sa vyliečila nastúpila do práce / opäť bez kolegyne / a hned prvý den,doniesla mamička,ale tak choré dieťa,že až.....kamoška jej tak trochu naznačila,že nie moc dobré,že je chorá.matka to aj potvrdila,že dieťa je choré,no predsa ju tam nechala.v tom si kamoška utrela nos do vreckovky a mamička zahlásila,no pani učiteľka ale vy sa dajte do poriadku !!!!! tak tomu vraví sila,pokračovanie bolo také,že dalších 5 detí,do 2 dní chybalo ale jej dceruška,si chodila dalej,sople jej tiekli do úst.....čiže nesúdme !!! joannie je zrejme teraz možno v blbom období,chcela sa tu vyhovoriť a ako je v poslednej dobe na koníku úplne normálne -všetky ste sa do nej pustili!! áno, i ja ako matka sa budem zaujímať o svoje detičky,to je jasné,tiež si predstavujem učiteľku vysmiatu a ochotnú,to áno....ale fakt nevidíme aj druhú stranu mince.Je to určite vyčerpávajúce.Napr. kamoška má syna nejakého policajta a ten bežne do nej kope,a ked mu pekne dohovárala,to sa nesmie,povedal môj otec je policajt budem si robiť čo chcem a ty si nikto ! Všetko je to chyba vedenia štátu,sú nízke platy,ale žiadna práca, v tom horšom prípade,ľudia sú nervozny a zlí....ale my to tu nezmeníme,tak sa tu rešpektujte,a rešpektujte aj názor iného ,nielen svoje.táto stránka je predsa o tom,,,,o tom,že napíšem čo ma trápi, o tom,že sa chcem vyhovoriť, o tom,že nezdieľam s každým rovnaký názor a o tom,že tu chodím urážať a vyrývať - tak si vyberte do ktorej skupiny patríte
JOANNIE veľa šťastia,držím prsty 😵

joannie
10. jan 2013

@poleva dakujem, s tymi dementnymi otazkami som to prehnala, ale bola som vytocena po tych vsetkych predchadzajucich prispevkoch, v ktorych sa nadavalo na ucitelky....

dais
10. jan 2013

@poleva pekne si to napísala, akurát, že my sme reagovali na príspevok od joannie, v ktorom vyslovene označila otázky rodičov na jedenie a spanie za dementné a napísala, či si to ona má pamätať u každého dieťaťa. Keď s týmto príde na fórum, kde sa rieši problém s učiteľkami v mš, aké budú asi reakcie? My sme sa do nej pustili? Mňa to úprimne tak šokovalo, až mi zle prišlo, keď som si predstavila že tento vnútorný postoj by mohla mať voči mne naša pani učiteľka v škôlke a následne sprostredkovane voči môjmu dieťaťu. Našťastie vidím, že naša pani učiteľka to tak nevníma, ochotne a s úsmevom odpovedá na otázky a podľa toho, čo hovorí naša malá, tak aj voči deťom sa správa milo a láskavo a zároveň vyžaduje disciplínu (dcérka mi sama od seba vyrecituje všetky pravidlá, ktoré v škôlke dodržiavajú). Je od joannie korektné, že sa za tie slová ospravedlnila, ale bohužiaľ, keď som ich čítala, úplne som verila, že ich tak aj myslela a myslím, že si to myslí aj ďalej. Pretože inak by nenapísala, či si ona má pamätať všetky deti, či jedli a spali. Pretože toto je myslím principiálne jedna z vecí, ktoré dobrá účiteľka má riešiť a byť schopná si (hoci si aj vytvoriť na to nejaký systém na zapamätanie, ak jej pamäť neslúži) zapamätať. A pokiaľ jej to nejde, pokiaľ si to nie je schopná zapamätať, skôr by ju to malo mrzieť, ako by sa mala rozčuľovať na rodičov, že jej také dementné otázky kladú. A už vôbec by to sem ako učiteľka nemala písať. Pretože to nie je len o tom, že rodič chce vedieť, ako sa dieťaťu v škôlke viedlo, je to aj o tom, že ak dobre papalo, tak na večeru už stačí len chlebík a netreba variť teplú večeru (čiže môžu ísť ešte na ihrisko a nemusia utekať domov variť) a ak nespalo, tak vie, prečo je nervózne a unavené a nemusí sa obávať že možno bude choré, naopak ak nepapalo, pritom normálne papá, tak možno je choré a treba ho viac sledovať. Iste, toto všetko sú problémy rodiča ale napríklad v takom adaptačnom období je to aj indikácia správne postupujúcej adaptácie, či dieťa je schopné sa uvoľniť natoľko aby jedlo a spalo v novom prostredí. Proste dosť zásadná vec.
Stalo sa mi, že dcérkina učiteľka (zastupujúca) mi nevedela povedať, ako malá jedla, bolo to na začiatku školského roka, keď som nevedela ako mi sama malá bude schopná povedať, čo papala a či papala... (Teraz už sa to pýtam len malej, ona všetko na seba povie 🙂) A vôbec som sa nedivila, že nevie, proste mi povedala, prepáčte, nevšimla som si presne, koľko malá zjedla ale určite nenechala plný tanier, to by som bola zaregistrovala. A ja som to úplne normálne pochopila, poďakovala, usmiali sme sa na seba. Sme predsa ľudia. Takže niekedy je to o tom vnútornom postoji, keď niekto má pocit že robí až príliš a nemá dosť ocenenia, tak potom aj základnú otázku považuje za drzosť a prejav demencie, a v takom prípade trvám na svojom, taký človek je zrejme vyhorený a nemal by ďalej pracovať s malými, krehkými a citlivými človiečikmi. A to že sú niektoré deti agresívne, rozmaznané, je síce pravda, ale aj také deti potrebujú citlivý a múdry prístup, aby sa skľudnili a začali fungovať normálne. A aj rodičia sú niektorí hlúpi, nároční, necitliví, ale aj voči takým sa učiteľka musí správať profesionálne. A už len poslednú pripomienku, popravde vôbec nechápem, prečo to joannie tak vytočilo, čo sa tu písalo o učiteľkách, pretože tu nikto nenapísal, že všetky učiteľky sú zlé a ja osobne tiež pracujem s ľuďmi, klientmi a keby sa tu objavila téma, že niekto mal zlú skúsenosť s ľuďmi z mojej branže, tak ma ani nenapadne to vzťahovať na všetkých, čo túto profesiu robíme a už vôbec nie na mňa. Je mi samej jasné, že mám kolegov z branže, ktorí robia svoju prácu zle, nebaví ich to alebo sú neschopní, alebo im ide len o peniaze a nie o dobro klienta... sama som sa s takými stretla. Samu ma to vytáča. Tak prečo by som tu mala vypisovať, čo všetko sme my povinní pre klienta robiť a koľko práce a neplatených nadčasov a koľko energie nám to zožerie? Veď je to naša práca. Keď začnem mam pocit, že každý klient je dement a že mi kladú samé debilné otázky, bude mi jasné, že mám ísť od toho. Navyše zmena profesie cca po 15 rokoch je veľmi dobrá, zdraviu prospešná vec a najmä pre pracovníkov pracujúcich s ľuďmi by som ju vrele odporúčala. 🙂

jakubik
3. apr 2013

@sindirelka prosím ťa o akú škôlku sa jedná ak sa môžem opýtať?

geegee
3. apr 2013

ja vidim chybu v tom, ze riaditelka skolky nema v moci vyber svojich podriadenych, resp. spolupracovnikov. Odbory skolstva na mestskych uradoch, pripadne starostovia obce su zamestnavatelia a riaditelka musi pracovat s tym, co jej poslu. A co viem od riaditeliek, casto su to nie velmi schopne ucky, ale zato rodina s niekym... praca ucitelky v skolke je namahava - ja som sice skoncila povodne ucitelstvo MS, ale nikdy som to nerobila, az ked som si zalozila svojhu skolku a odkrutila si sama casto aj 10 hodinovu sichtu, ked som nemala dobre ucitelky - tak som pochopila o com je tato praca - clovek nema cas ist ani v klude na WC, je rad ak sa podari dodrzat vlastny pitny rezim. Predtym som robila psychologicku v poradni a tak trosku viem porovnat aku pohodu sme tam mali a aky frmol mame v skolke - a to mame v triede len 10 deti. Takze chapem aj ucitelku ak ma obcas zlu naladu. Ak je to vsak pravislo, po staznosti u riaditelky by som sa stazovala vyssie a teda na meste/obci

nikikeke
3. apr 2013

@sindirelka Ahoj. Pozri, kazdy clovek je iny. Niekto je viac zhovorcivy, niekto menej. Myslim, ze odsudit ucitelku preto, ze posobi odmerane, nie je spravne. Co ak je ovela kvalitnejsia ucitelka ako ta, ktora sa vychechtava pri dverach??? Zamyslela si sa niekedy nad tym? Mozno ked sa deti dozbieraju, venuje sa im. Vsimaj si skor, ci chodi domov s novymi basnickami, pesnickami, ci vidis na nastenke obrazky ktore s nimi kreslila a ci tvoje dieta robi pokroky vo vychovno-vzdelavacej oblasti. Napriklad aj rodicia niektori posielaju deti do triedy uz zo satne a nepridu sa ucitelke ani len pozdravit. To uz je zly rodic, ktory bohvie co robi doma s dietatom??? POdla mna ju treba brat taku aka je. Ja mam zas skusenost, ze ucitelka ktora sa s rodicmi pri dverach vychechtavala a hrala na tu najlepsiu kamosku bola poriadna bestia ked sa zavreli dvere.....

nikikeke
3. apr 2013

sindirelka Prepac, teraz som si vsimla ze je to pisane pred 3 rokmi :D ... tak nech si z toho zoberu ini 🙂)) ale ak to nahodou precitas, zmenila si po case na nu nazor?

leeaa8
5. máj 2015

@usonicky ahoj, a neucis prosim niekde v KE? mame problem tiez s ucitelkou v MS..:(

leeaa8
5. máj 2015

dakujem za info.. hladam inu skolku... niekde v KE poblizku pri manzelovej praci, nevadi..

eli74
5. máj 2015

@leeaa8 A aké máte problémy? Mozno vie niekto poradit.

maximilian12
8. sep 2016

Ahojte.Moj maly teraz zacal skvolku prvy den sme isly vsetko bolo ok,az kym neuvidel ako zobraly maleho od matkynej ruky s olacom moj maly to videl hned v tom momente zacal aj on plakat to este chapem,moj malynki bol strase namna zviazany 3 roky sme boli v kuse spolu,prvy den plackal cely den aj to este pochopim,isly sme druhy den uz vedel ze kam ideme zase plakal cely denvyzdvihla som ho poobede pitala som sa ci papal spinkal a on my hovoril ze nespinkal lebo pani ucitelka ma dal na koberec spinkat lebo som plakal za tebou mamka a ze by som nerusil ostatnych no to je uz trosku vela pitala som sa treti den od pani ucitelky ze preco spinkal na koberci a ona hovorila ze on chcel a to neni pravda ze ho tam dali netreba verit vsetko detom ja si myslim ze troj rocny chlapcek este klamat nevie ideme stvry den do skvolky a uz my tam lezal na koberci cely den nechce sa hrat len lezat na koberci a druha pani ucitelka nesla som ho rano o pol osmej a ona my hovori ze staci ked ho prinesiem na osmu a jej hovorim ze on place ale on pritom chce ist a hovorim jej ze on chce ist len place a ona my hovori nato preto ste my ho tu priniesla ze by vam neplakal doma ale tu no toto uz moc,.!!! Vela ,,pitam sa vas baby co mam dalej urobit maly je stoho vsetkeho sokovany mam pockat kym si trosku zvikne alebo ci to nebude horsie snim ze prideme do skvolky a on uz hned si ide lahnut na koberec kde ho predtym poslali

mravvcek
8. sep 2016

@geegee kde mate skolku prosim?

leeaa8
9. sep 2016

@mravvcek ahojky, z akého si prosim sidliska? mozes napísat do spravy...dam nejake typy..L.

strelicia
30. sep 2016

@katakata preboha, to je uz sikana.

Akoze co som sa tu docitala o pristupe niektorych uciteliek, je mi na grc. Rada by som videla co sa deje v nasej skolke, no ked vidim pristup tych uciteliek aky maju predo mnou, co asi robia ked tam nie sme ziadni rodicia...

lenkamartinkova
15. mar 2017

Prosím rodičov, ktorych deti mali/ maju odloženu povinnu školsku dochádzku; učiteľov MŠ a ZŠ 1. stupňa o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci. ďakujem
učiteľ MŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
učiteľ ZŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
Rodičia
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…

mariika219
3. apr 2017

Joj to co tu citam no hruza..Sak aj mne sa dneska stalo idem z malim do skolky a ucitelka namna vybafne ze preco som dala maleho v piatok do skolky tak som sa jej spitala a preco by som ho nemohla dat a ona ze sat 3x smrkal ze je chori pritom mali ani kasel ani nic nema a to ze 3x smrkal mi chcela asik povedat ze oni za den ani raz nesmrka ci co a dneska mi zacne vypravvat ze koli malemu je ona nakapata a ma sopel a ze ja som NEZODPOVEDNA MATKA ja porad nervy a hovorim jej tak ja ked som nezodpovedna matka vy ste aka ucitelka ked dojdete nakapata do skolky medzy zdrave deti to chcete aby vsetky boli chore ci co a ona ze to od mojho maleho chytila hahaha to aj hlavne ze ja som snim bola cely vykend od rana do vecera anic mi neni a ani mojej mamae a tak proste nikto z nasej rodiny neni chory a ani mali ani sopel nic tak ako nechapem co je toto za ucitelku.Tak diete ked je chore nechame doma ale ked je ucitelka chora tak to uz musi ist do skolky a nakazit ostatnych ze ona si nemoze dovolit byt doma a ja mozem byt kazdy tyzden doma ked je mali zdravy sak by namna doktor kukal co si vymislam ze je chory a by som aj pracu stratila.

dijanka
11. mar 2018

Žienky, prosím poraďte mi,kde sa mám obrátiť, kde a ako napísať sťažnosť na škôlku? Mám taký problém: starší syn(chodí do škôlky už 3.rok), mladší zacal navštevovať škôlku tento rok. Sú sústavne chorí (hlavne tento posledný rok od septembra 2017 až doteraz bol starší dokopy mesiac v škôlke,inak bol stále doma, nakoľko bol chorý 😔)....už v novembri som s triedou učiteľkou riešila prvý incident ustne( boli vonku, bolo mínus 6stupnov a oni deti neskontrolovali,čo majú oblečené)...vonku bol v tenkých teplackov,bez šatky na krku (pritom teplé oblečenie mal v skrinke)... Zistila som to podľa doblateny tepláková,že bol takto "naľahko"vonku. Samozrejme že prechladol,dostal horúčky a zas rovnaký kolotoč chodenia po lekároch...prosila som učiteľku,aby len dohliadla,keď pôjdu vonku,čo má oblečené,prípadne nech pozrie do skrinky a upozorní ho,že mu čosi chýba. Vybehla na mňa, že oni ich stále kontrolujú a to nieje pravda. Doniesla som jej ukázať tie doblateny tepláky,tak potom už začala inak hovoriť a prisľúbila,že dohliadne na to. Dlho nechodil do škôlky...no teraz chodil 5dni a zas chorý 😔...3dni bol v škôlke,na štvrtý boli vonku a bez nákrčníka (pýtam sa ho,že prečo nemal šál. On,že pani riaditeľka mu kázala,že si nemá dať,lebo je vonku teplo (v ten deň sme ráno mali mínus 10stup.). Vysvetlila som mu,že všetko,čo má v skrinke,nech si vonku oblieka,aby neprehliadol. Prisľúbil mi,že to tak bude robiť. V piatok som prišla pre neho do škôlky a zas rukavice mal v skrinke (nie na radiatore). Pýtam sa ho,že prečo má rukavičky v skrinke. On,že si ich nemal dávať vonku,lebo je vonku teplo,že mu tak kázala pani riaditeľka,že sú suché. A plakal,že v škôlke musí poslúchať,čo mu pani učiteľka alebo pani riaditeľka povie 😔... nedalo mi to,tak som išla za ňou,povedala som jej,čo mi syn povedal a že by som ju prosila,aby mal oblečené vonku všetko,čo v skrinke má. Ona na to s úsmevom,že si to váži,že som sa ozvala...nič viac,nič menej...no to som ešte netušila,čo ma čaká pri topánkach... topánky mokré z vnútra,akoby tam doslova niekto vodu nalial,lebo keď som ich otocila,kvapka z nich voda... všetky deti mali taketo mokré boty...mňa to tak nahnevalo,že som sa rodičov pýtala,ako sú spokojní so škôlkou... každý jeden nadával,hovoril,že už niekoľkokrát sa sťažovali a nič nedosiahli...lebo totiž to p.riaditelka a ešte 2ucitelky sú už v dôchodkovom veku a drží ich tam jednej z nich švagor, ktorý pracuje na meste na odbore školstva...takže aj keď sa sťažovali ústne,nič nevyriešili....preto by sme chceli napísať sťažnosť,aby to bolo písomne,len nevieme kde to adresovať,keďže MŠ a odbor školstva v našom meste sú takto prepojené...a vôbec nevieme akou formou sa taká sťažnosť píše 😔...ak máte niekto skúsenosti, prosím pomôžte nám...ono je tam tých vecí viac...napr. keď idú vonku, učiteľky sa im vôbec nevenujú. Vypustia ich na dvor a deti lietajú ako bezprizorne a p.ucitelky majú 1,5hodiny debatny krúžok pre seba. Keď je teplo,nosí vonku vodu na pitie...pre všetky deti majú 3pohare z ktorých pijú...keď sme sa sťažovali,tak nám bolo povedané,že vedľa majú kýbel s čistou vodou,kde si pohár každé dieťa opláchneme,keď sa napije (podotýkam,že deti sa hrajú v piesku,v blate a takými rukami oplachuju poháre)...😔... prosím pomôžte nám vyriešiť tento problém.... ďakujem za každú radu

zuzanita555
28. mar 2018

Ja robim v skolstve uz 4 roky a este som si nezvykla na vase deticky ktore nemaju asi dobru vychovu kazdej mamicke by som odporucila aby si skusila ucit 21 deti a udrzat ich potom na lehatku v dobe odpocinku. To co robia no neskutocne kazdy rok ked riaditelka prideluje uc. Na velku triedu predskolakov tak sa kazda za seba modli aby tam nesla. Hrozna doba dietatu sa nemoze nic. Ucitel pride domov pomaly doskriabany. Nicoho si nevazia clovek sa snazi nacvicovat pekne programi na Den matiek absolutne ziadna vdaka.Myslim ze ak si to precita nejaka ucitelka veru da mi za pravdu. Ano je to poslanie, no zial vela uciteliek co isli zo skolstva prec by sa uz nikdy nevratili..a ja idem to iste urobit mam 25r. No planujem nieco ine. Moja kolegyna ma vystudovanu skolu mgr. Zdielame rovnaky nazor. S pozdravom ucitelka zo skolky.

zuzanita555
28. mar 2018

@joannie presne tak ja pracujem v skolstve a des.. no nieco hrozne a pracujem na dedine kde je vsetko domiesanw. 😂 aj z mesta aj dediny.. nech si to skusia ten plat nestoji za tie nervaky

dijanka
28. mar 2018

@zuzanita555 ja som takisto ucitelka, v triede mam 25deti a zvladam to 🙂...robim v skolstve uz 19.rok ...preto mi to pride divne,ze niekde to ide,niekde nie 😕

chorucka
22. jan 2019

Ahojte mam otázočku na pani učiteľky v MŠ. Je určené nejakí zákonom kedy môžu ísť deti na prechádzku alebo je to na pani učiteľkach. Lebo naša pani učiteľka tvrdí že musia ísť von za každého počasia. Co mne príde divné lebo načo budem trepať deti do fujavice aby ochorely. A ako je to s umývaním zúbkov ze vraj si deti nesmú umývať v škôlke zuby lebo to zakázala hygiena lebo by si mohla medzi sebou pomeniť kefky. Ďakujem

renikaba
16. okt 2019

@prasiatko30, uplne neviem na toto co napisat

renikaba
16. okt 2019
renikaba
16. okt 2019

@renikaba je mi luto, nie sok spokojna, a rá ucitelka co pisala,.... Pre mna tiez asi zmatirovala, s nazvom, dementne orazky, ja mam taky problém, ze neinformuju ma ucitelky Sice maju moje tel cislo, volaju inej osobe, tym ze ja neberiem, nuz nechapem nemam odnich nepriaty hovor, zo skolky, sesternica mi volna ze jej volaju neustale, ze ja neberiem telefon,..... No nenahneva ma to, da co ze nie, potom boli vsi v skolke, viete ze som kazde rano, a kazde poobede ja brala maleho a, pridam ja osobne mam az po driek vlasi, a vobec mi nikto nepovedal nic,..... No nenahneva na to,.... Potom oni maju skupinu na iternete, ja osobne nechodim na net, a tam pisu oznamenia, uz som ich poprosila nech to nejakim inim sposobom oznamia, néz internet, napisu na nastenku, co ja uz viem, nesuhlasim s tym ze ako mozu komunikovat s rodicmi na iternete, namiesto normalnej komunikacie, ked nesiem do skolky maleho, alebo idem prenho, alebo nastenka v skolke, nech si internetuju s rodicmi, ale nie kazdy ma cas vysiet na iternete, a skolka nech néma takuto nizku uroven,....

renikaba
16. okt 2019

@renikaba a este dodam, uz som ich poprosila nic sa nemeni,komunikacia zlihava, ale dneska ked mi uz po neviem kolky ráz vona sesternica, ze preco ju otravuju vzdy zo skolky, pukli mi uz nervi, Sice je zadana ako 2,osoba,telwfonicky,ale prva som ja, nechapem,tak som napisala ucitelky ze pojdem to riesit, lebo toto su take nenormalne veci, ze mi s toho idu nervi, pojdem za riaditelkou a budem ziadat ő rieseni situacie, uz ma to prestava bavit, ked boli tieto vsi, pridam ktomu, ze dozvedela som sa to od jednej maminy uz po dvoch tyzdnoch, rozpravala som sa s ucitelkou, ospravedlnila sa, ale nic sa nemeni, a este pridam pracovala som v restauracii, co by som tam robila vlastne keby som ten cas aj ja dostala vsi? Myslim si ze toto je nezodpovednost na prvej ciare,.... Velmi sí uctiecam ucitelky materskej skolky, ale niekde to je fakt strasne,....

renikaba
16. okt 2019

@renikaba potom dalsi problém kazdy dostava harok na vyplnenie ci suhlasi alebo nesuhlasi aby jeho dieta bolo dane na internet, videa a taketo, ja som zadala ze nesuhlasim, ked chcem dat jeho na internet dam ho ja, po prve, ono je male zodpovednost mam ja, a predstav te sí, ucitelka mi dala druhi harok nech hó vyplnim tak ako sí to ona ziada....