Prvý deň v škôlke

4. sep 2023

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať ako prebiehal váš prvý deň v škôlke, lebo ja som z nášho uplne zhrozená a neviem či je takýto postup ako majú v našej školke bežný.
Takže, nedostali sme žiadny usmerňovací email ani nič, do škôlky som prišla uplne na slepo netušiac čo treba čo netreba..
potom ako som prišla do skôlky mi učitelka oznámila, že o pol 5 je rodičovské združenie, dobre, podakovala som za info. Skrinku sme si našli sami podla menovky, zdalo sa mi že nemám na výber, nikto ma okrem toho oznámenia nijako dalej nekorigoval že čo a ako. Taksom dcérku vyzliekla, prezula, presunula sa s nou ku dverám kde ju učitelka zobrala, sptila do triedy, zatvorila za ňou dvere a hotovo. Nestihla som dcérke povedať ani ahoj ani nič. Za tú chvílu ako otvorila dvere som si všimna dosť plačúcich detí, aj ked som si potom pre nu púrišla tam vela detí velmi plakalo. Mja dcéra vraj neplakala, má rada deti a vela sme sda na školku pripraovali, ani by som nečakala že bude plakať, ale ten prístup ma velmi nepríjemne šokoval. Neviem či je takýto postup bežný, či som len precitlivelá ale teraz som v naladení že sa budem na rodičovskom združení na to s citom sťažovať. Ako prosím Vás prebiehal Váš prvý deň? Boli učitelky tiež také surové? Boli ste s tým okej? To že deti plačú je normálne, to chápem že sa tomu nedá vyhnúť,ale ten prístup mi prišiel taký že musel rozplakať aj deti ktoré by pri citlivejšom prístupe neplakali. dakujem za odpovede

cezpat
4. sep 2023

U nás sú všetky informácie na webe škôlky, čo dieťa potrebuje pri nástupe.
Rodičovské združenie je tiež cca 2 týždne pred nástupom do škôlky.
Prvé ráno je chaotické, možno potrebovala rýchlo dieťa dostať dnu a venovať sa im, keďže veľa detí ráno plače....

autor
4. sep 2023

@cezpat plačúcim detom v triede sa nikto nevenoval a ani o pol 10 ked som pre nu prišla sa tým deťom nikto nevenoval,len tam stáli a plakali

tehulka2011
4. sep 2023

chudatka 😳😡

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vamajka
4. sep 2023

Nie si nejaka precitlivena? A co si sa s nou chcela este pred dverami hodinu lucit ci co? Iba by si ju rozplakala. Ja normalne ziram 1000000 tem matiek ako ste zvladli 1. den v skolke no trapne ozaj. Na rodicku co povies: Ako je mozne, ze ste ma nenechali rozlucit s dietatom akurat ta vysmeju,ved ona nema v triede len ju ale pravdepodobne utekala za ostatnymi detmi. A tie deti budu v kuse plakat cca 3 dni a potom bude lepsie. Mam znamu ucitelku v MS a ta si len tuka na celo z vas matiek a kazdy normalny clovek vie aj bez instrukcii co potrebuje dieta do skolky. &Ked nebol internet myslis, ze matky vodili do skolky hole ci co? MATKY UZ TO PRESTANTE PREZIVAT SKOLKU SME ZVLADLI VSETCI

klip0
4. sep 2023

Zas nemyslím že cez tú chvíľu čo si cez otvorené dvere videla plakať deti, vieš posúdiť, že sa im nikto nevenoval. Veď pravdepodobne preto ucitelka tak rýchlo riešila prebratie dieťaťa, aby sa mohla venovať deťom. Keby stojí 10 minút vo dverách s každým, tie ostatné vnútri čo ? Prvý deň, zmätené.
Zajtra sa rozlucte ešte na chodbe a tak choďte k triede, vo dverách už na toto nieje priestor.
Neboj dobre bude

autor
4. sep 2023

@uprimnazienka vieš čo ja som si pozerala metodické príručky a je tam napísané že učitelka má ešte pred rodičom dieťa osloviť, predstaviť sa mu, že rodič sa má s sieťaťom rozlúčiť a povedať mu niečo ako že teraz sa ono bude hrať a mama ide do púráce a zachvílu príde a učitelka dieťa zoberie do triedy kde sa mu počas toho ako ho tam odvedie prihovára.

Nie, nechcela som sa s nou hodinu lúčiť, chcela som ujej povedať akoj, mnama ide do roboty a zacjhvílu príde, ty sa chod hrať s detmi. a ani precitlivelá nie som, len sa mi nepáči ked sa niekto k dieťaťu správa ako k psovi

koniarova
4. sep 2023

Kašli ty na metodické postupy a daj tomu čas. Nerieš, čo zatiaľ počká. Tvoja mala je ok. Buď rada.

isis234
4. sep 2023

....že rodič sa má s sieťaťom rozlúčiť a povedať mu niečo ako že teraz sa ono bude hrať a mama ide do púráce a zachvílu príde ....to mu má povedať cestou do škôlky.

lienka.7
4. sep 2023

@autorka prosím ta, menej to prežívaj... chceš mi povedat, ze učiteľka sacala deti do triedy???
Asi nie, ze? Btw, nečítala si/nevidela v TV rady od psychologicky, ze mas dieta odovzdať a ist?
Aj u nás dnes v skolke tak jedna matka stala pod oknom a vykrikovala, neplač Majko, neplač. A ten reval ešte viac. Potom ju chvalabohu napadlo odísť. A podotykam bol to tretiak!
A co sa tyka info, došiel nám jednak mail, ako aj info bolo na stránke skolky. Nevrav, ze tam nič nebolo. Potom ako si vedela co priniesť do skolky?

stanislavicenka
4. sep 2023

@uprimnazienka snad uz v skolke nerobis s tvojim pristupom "aaaach boze"

belllinka
4. sep 2023

"sotila ju do triedy" 🙄 Tak už len z tohoto je jasné, že preháňaš a nafukuješ

autor
4. sep 2023

@lienka.7 práveže som čítala dosť od psychológov a preto viem že takto sotiť dieťa do triedfy nie je vôbec vhodné a nerozumieš tomu že ja som to dieťa neodovzdala, že ona otvorila dvere, dcerka sa postavila do dverí, opna ju chytila za chrbáít a posunula dnu, nevravíám že to bolo surovo, normálne ju tam akože posunula a potom zatvorila

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavicenka
4. sep 2023

@autorka ako vidis, aj pedadogicky personal sa minie svojmu poslaniu, vid tu komentovanie jednej z nich. Nie si orecitlivela. Ak pani ucitelka nevie "narabat" s placucimi detmi, nema medzi nimi co robit. Moje deti chodia do klasickej statnej skolky, a pani ucitelky s nimi narabaju ako s najdrahsim pokladom, lebo take su pre svojich rodicov. A to som Matka dcery, ktora plakala 3 roky v skolke.

vamajka
4. sep 2023

tak si mala dat dceru do sukromnej skolky kde ma ucitelka 4 deti a ma cas dodrziavat metodicke prirucky a nie kde ich je 20 a ztoho 16 reve ako tur a ona chudera nevie kde jej hlava stoji

autor
4. sep 2023

@vamajka bývame na dedine a do prveho ročníka v školke nastúpilo 7 detí. ešte niečo?

galganka
4. sep 2023

Metodické príručky môžu ísť do prdele, ak prídu rodičia, ako pred nami. Lúčili sa 20 minút, dvakrát sa vrátili, nechali pozdravovať riaditeľku, zase sa vrátili, mojkali... hádaj, či ich dieťa nakoniec začalo revať? Áno a zase sa vrátili a pestovali ho zo slovami, že už idú a zmeškajú do práce. 🙈

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vamajka
4. sep 2023

Nie uz nic svet sa netoci len okolo teba a tvojej dcery

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. sep 2023

@uprimnazienka ty zmen povolanie, ak vravíš že je lepšie odísť a nelúčiť sa. Psychoógovia odporúčajú krátke rozlúčenie sa a vobec neodporúčajú vytratenie sa bez rozlúčky a ani dlhé srdcervúce lúčenie. Naozaj si sa minula povolaniu, ja sa lepšie správam k psom než ty k detom

ariannazara
4. sep 2023

Klasické postupy v školách, mne je to tiež proti srsti

lienka.7
4. sep 2023

@autorka dieta mas odovzdať a ist. Bodka.
Ja mam s malou rituál, prídeme, prezlecie sa, ideme sa vycikat a dá mi pusu a prebera si ju ucitelka ide do triedy.
A ano, ako píšeš z tvojho pohladu, dvere mi zatresne pred nosom. No krava jedna!

stanislavicenka
4. sep 2023

@uprimnazienka fakt snad uz nie su ucitelka v skolke. Vravim, su ludia, pre ktorych je to povolanie, a ludia, pre ktorych je to poslanie, a aj tak to neznamena, ze vsetko tomu obetuju. A ano, rodicia sa s detmi lucia, a ak ty hovoris, ze 3 rocne dieta nerozumie rozlucke, tak si hlupa, a nemas v tomto odbore co robit, kedze pokladas dieta za nechapave v tomto smere. Ano, ucitelka sa venuje vsetkym detom, kazdemu podla potreby. Ak vie, ze pracu v skolke nezvladne, a nezvladne tyzden, ci viac posuvat narek deti za mamami, co je vlastne prirodzene, nema tam co robit. Robim pracu, na ktoru mam predsa kapacitu, a viem, co sa of nej ocakava. A oracovat a detmi, a s tymi v skolke, to je velmi tenky lad tvrdit, ze ach bozeee nad matkami🤦

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domka222
4. sep 2023

Bola som so synom tiež prvý krát. Pani učiteľka sa mu veru hneď prihovorila,predstavila a zavolala ho hrať sa. Rodič mohol zostať v triede s dieťaťom ak bolo dnes prvý krát. Ale teda je to súkromná škôlka a tam je tých detí menej. Chápem, že v štátnych majú ráno veľký zhon,veľa plačúcich detí. Možno si len zaskočená, lebo si si lúčenie naplánovala úplne inak. Možno čochvíľa zmeníš názor

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz