Vlastná hračka v škôlke

saluda
2. sep 2021

Ahojte, syn má dnes prvý deň v škôlke, má 3,5 roka a nemôže si so sebou priniesť svojho plyšového havka, s ktorým spí aj doma. To teda bolo ráno.....lebo proticovid opatrenie. Podľa mňa na hlavu postavené, lebo to by mali tie deti hneď ráno asi vyzliecť, celých vydezinfikovať a obliecť do nejakého erárneho oblečenia. Ako to funguje vo vašich škôlkach, tiež tam od vás také nezmysly? Poobede sa chystám ísť za riaditeľkou, potrebovala by som ale informáciu, či im to nariaďuje hygiena, alebo je to na každej škôlke, ako sa rozhodne. Ďakujem za každú radu

klip0
2. sep 2021

@elizabet173 písala som v predošlom komentári, že na spánok keď dieťa vojde do triedy, plyšáka dá na posteľ, dáme naňho paplon a necháme ho spinkať dovolím aj ja. Ale nie každá trieda má samostatnú miestnosť s postielkami, niekde sú postele v polici naskladane a rozkladajú pred spánkom atd, môžu byť rôzne aj priestorové dôvody prečo to dovolené nieje, nedá sa zovšeobecňovať. Ja na spánok dovolim ale chápem aj iné škôlky a učiteľky v nich kde to dovolené nieje a nevidím za tým niečo zámerne zle pre dieťa

janulik2008
2. sep 2021

@ninusa221 malá má 6 a vždy pred spaním "skalpuje" plyšáka ale musí ten plyšák, deka byť taký materiál ako ovečkovská vlna 😀😀😀

ninusa221
2. sep 2021

@janulik2008 ono je to pekne ale fakt je to hrozne v tej škôlke ako vedia za taku blbosť spravit cirkus😀 a nedaj boh sa stratí 😀koniec

elizabet173
2. sep 2021

@klip0 prepáč, ja také učiteľky nechápem a som nesmierne šťastná, že moje dieťa takú nikdy nestretlo, Vždy sa dá nájsť riešenie, aj keď sú postieľky v tej istej miestnosti, aj keď sú naskladané na sebe. deti sa veľmi rýchlo naučia pravidlám. Nie som za žmolenie plyšáka nonstop 24 hodín denne, ale mať ho na spanie, v tom nevidím najmenší problém, O nič iné zakladateľke témy predsa nešlo.

klip0
2. sep 2021

@elizabet173 ja nesudim situáciu v ktorej som nebola, tak nebudem tvrdiť že učiteľka ktorá nedovolí je zlá. Často je rodič zbytočne prudký a nepríjemný k učiteľke/vedeniu bez dôvodu, alebo z toho že nevidí do chodu škôlky. Ver že učiteľky by vedeli veľa rozpravat. Pritom nechcú zle a ani nespôsobujú zle. Samozrejme aj učiteľka môže byť rôzna ale netreba to hneď vidieť negatívne

elizabet173
2. sep 2021

@klip0 viem, že býva občas rodič prudký, toho treba veľmi rázne zastaviť. V škôlke platia určité pravidlá, umiestnením dieťaťa do toho zariadenia s nimi zrejme súhlasil. Otázkou je, či sú tie pravidlá zmysluplné

janulik2008
2. sep 2021

@luccija jaj sponky nespomínaj nikdy sme toľko sponiek a gumičiek nekupovali ako keď malá nastúpila do škôlky 😀😀😀

janulik2008
2. sep 2021

@ninusa221 len predškoláci už nenosia do škôlky hračky tuším 😀😀😀

siska53
2. sep 2021

@oktoberka inak ano, to by bolo najlepsie! Ja som rok ucila, sice na zs a druhy stupen, ale.. zazili sme vselico..

elizabet173
2. sep 2021

@oktoberka ani náhodou by som sa neskladala na hračku dieťaťu, ktoré ju tajne zobralo do škôlky a poškodila sa. A mame by som povedala svoje, aj ako mama, aj ako učiteľka

danieladeley
2. sep 2021

@saluda myslim, ze tvoje dieta by robilo menej divadla okolo jedneho plysaka ako ty sama. Smutne, ze je niekedy jednoduchsie vysvetlit dietatu ako dospelemu.

luccija
2. sep 2021

@ckatka píšes, že 4.ucitelka dáva deti spať. Ak dieťa robí cirkus, sama sa rozhodne, čo spraví. Ci pôjde do skrinky po plysaka, alebo to vyrieši inak. Oni už vedia.
A potom to vyzerá tak, že jedno dieťa plače, lebo chce hračku zo skrinky a ostatné prečo oni ho nemôžu mať tiež.A potom sa hádali, keď sme mali v spálnicke 3 plysakov na okne a tých som rozdala.A v poslednom rade mi vynadala riaditeľka, že to nemám robiť.Aj u nás jeden čas mohli mat na spanie svoju hračku ako prišla korona všetko bolo zakázané ako niekto píše z plyšáka mojkacika to zrazu boli deky, zmoliace plienky, cumlíky,plienka, lebo občas si cvrkne a v skrinke krabičky s džúsom so slamkou a keď, sa prezliekali to vyliali, a kvôli cukrikom, ktoré nejaký rodič dal dieťaťu do skrinky a dieťa to zobralo počas pobytu na dvore von a ponúkalo ostatné deti bolo zvolané rodičovské.Jedno dievčatko bežalo a cukrík na šťastie gumenný jej zabehol.Bezne jeden chlapček chodil s Kinder čokoládami a, keď si išiel dať do skrinky obrázok tak si dal čokoládu🙂ono to všetko vyzerá nevinne, ale vždy to zle dopadlo.A od toho dňa bolo všetko zakázané.

mondolina
2. sep 2021

@luccija
a tak to má byť, rešpektovať PRAVIDLÁ daného zariadenia.

luccija
2. sep 2021

@elizabet173 aj naši mali ruska.Suhlasim, že to bola saskaren ruska boli kade tade položené, lebo praskla gumička, vymieňali si ich medzi sebou, lebo ten druhý mal krajší obrázok...na obede sa s nimi hrali špinavé od polievky veď viete ako deti jedia...Hodene na zemi pri postieľke potom si ich dávali na pusu.V kúpeľni, keď si umývali pusu si už nepamätali ktoré je koho, lebo niektoré deti mali každý deň iné a už zabudli🙂Ja by som každej maminke priala aspoň jeden deň v škôlke zažiť.Kazdy to vidí svojimi očami.

mon01
2. sep 2021

V našej škôlke sa pred koronou mohol nosiť plysak na spanie, mali ho na lehatku, nehrali sa s ním, ale pri korone zakázali, z čoho bola dcéra smutná ale vysvetlila som jej ze to kvôli tej,, škaredej chorobe,, a ze ju bude plysak čakať vždy v aute, a super

saluda
autor
2. sep 2021

Ďakujem vam za odpovede. Nie nebojte sa, nie som hystericka, nebola som za riaditeľkou ani za zriadelovateľom. Mám v tej škôlke už tretie dieťa a doteraz som sa s tým nestretla, že by si nemohli priniesť ani plyšáka na spanie. Mne to príde celkom drsné, pre tak malé deti. Celkom chápem hračky na hranie, také malé deti sa este len učia deliť a vznikajú konflikty, s tým som ok, nech také hracky ostanú doma. Mne to bolo ale ráno podané ako proticovid opatrenie, čo mi prišlo ako na hlavu postavené, už len preto, že deti tam rúška nenosia a všetci vieme, ako sa covid prenáša. Kto má iný názor, rešpektujem každého vec. A že by som šla za riaditeľkou sa jej normálne na to opýtať? Prečo z toho robíte kovbojku, ako keby som ju tam išla biť, kričať a hysterčiť? Lebo vy samé by ste to tak robili? Za riaditeľkou sa chodí buď kričať, alebo vôbec? Komunikácia sa tomu hovorí tuším. Kto sa nepýta, nič nezistí.
Ale ženy, tu na koňovi je už fakt zbytočné sa niečo slušne pýtať. Pod rúškom anonymity robíte presne to, z čoho ste obvinili vy mňa. Len ja by som to riešila osobne, z očí do očí. Len som potrebovala informáciu.....

katka0203
2. sep 2021

....a potom nam tu vyrastá generácia nesamostatnych deti a tzv helikopterovych rodičov ktorí idú robiť do škôlky,školy,všade cirkus pre každú kravinu ...ja učím na VŠ a už nám vyrástla prvá takáto generácia ktorá je stále odkázaná na rodičov, ktorí píšu profesorom na VŠ maily a nadávajú im, keď sa ich detičky (22 roční dospelí ľudia) neucia alebo doma plaču pre zle známky...a to je CHORE ...takže urobte láskavosť sebe, svojim deťom aj celému ľudstvu a naučte deti rešpektovať pravidlá a nesnažte sa prispôsobovať celý vesmir ich plaču ...keď budú mať problémy v práci pôjdete vypadať generálnemu riaditeľovi?

siska53
3. sep 2021

@katka0203 Inak aj to sa uz takmer stalo, muzovi. Jemu ako jednemu z majitelov mensej firmy zavolala matka jedneho zamestnanca ( boli sme vtedy spolu v aute, ja este na rd), uz si nepamatam, presne o co slo, ale nejaky pruser munsla vyzehlit matka! Podotykam ten chlap nebol 20rocny usmrkanec ( pardon za vyraz), ale normalne cez 40 mal.. Ale volala zanho mamicka! Ja som normalne nechapala, ze to vazne??

polyana
3. sep 2021

My sme vzali do škôlky plyšáka, ale malému som povedala, že ostane v skrinke. Lebo hračky by sa do škôlky nosiť nemali. A potom som sa dozvedela, že si ho pýtal na spinkanie a nikto s tým nemal problém. Pekne mu ho doniesli a drobec bez problémov zaspal. Tiež to bol náš prvý deň v škôlke. Dnes mi pani riaditeľka povedala, že kľudne na spinkanie môžu mať, dokonca aj cumle, kto ešte potrebuje. Len potom sa po spánku opäť odložia. Ciže hranie nie, na spinkanie áno.

elizabet173
5. sep 2021

@luccija nikdy by som nesúhlasila s tým, aby malé deti mali v škôlke rúška, pretože to postráda logiku, ani ako mama, ani ako učiteľka, ani ako riaditeľka.

ckatka
5. sep 2021

@luccija ja súhlasím. Keď je zakázané nech je zakázané. Rodič ma vysvetliť. A učiteľka si revajuce dieťa vyriešiť vie. Ak je riešením plysak zo skrinky, nech je. To už ona.musi vedieť. A bavíme sa o nových deťoch len v začiatkoch. Ostatne deti vedia pochopiť ze -on plače lebo je tu nový, skúsime mu dat plysaka...
Ale vravím, je to na učiteľke, ci sa s ňou da dohodnúť a vie si to zariadiť alebo nie.