Zapis do škôlky

19ninka27
4. feb 2012

Babi potrebujem poradiť,mám prve dietatko a neviem ako mám postupovať pri zapise do školy 😉 nakolko nemám skusenosti kedy sa robí zapis nič podobne .
Počula som že v marci moj syn budete mať v auguste 3 roky,čize od septembra by mohol nastupiť,lenže som v takejto situacii .Byvame zatial u svokrovcov v Dudinciach a mienime tu asi ostať dokým neskončím študium to je v juni tento rok,a v počas leta by sme sa chceli vrátiť do Zvolena. Co ale nieje iste .Len neviem ako postupovať,mám maleho v marci zahlasiť do školky tu v Dudinciach??( a kedy sa vlastne robí zapis) ,.A v pripade že by sme sa predsa odstahovali do Zvolena tak by my maleho bez zápisu tam neprijali?..Mám v tom zmetok ,nakolko neviem ako mám postupovať dalej.A nemám tu nikoho kto by my bol poradil..ZA odpovede vopred Dakujem.

sisaha
4. feb 2012

@19ninka27 ak si si ista, ze sa v juni stahujete do Zvolena a od septembra bude navstevovat skolku tam, tak musis ist na zapis posledny februarovy tyzden vo Zvolene do niektorej MŠ. Zbytocne budes podavat prihlasku v dudinciach, ked tam byvat nebudete. Takze jednoznacne vo Zvolene. Resp. skus si telefonicky zistit v jednotlivych MŠ kedy maju zapisy.., aby si to stihla.

19ninka27
autor
4. feb 2012

@sisaha Dakujem pekne 🙂

sandrika1986
5. feb 2012

Ahojte, chcela by som sa opýtať, aké sú potrebné doklady k zápisu do MŠ ? Stačí OP a rodný list dieťaťa ? Moja dcéra bude mať koncom júla 4r, ak by sa podarilo, chcela by som ju dať do škôlky od septembra 2012 na 4h. Teraz som s ňou doma na predlženej RD, v zdravotnej poisťovni som sa dozvedela, že dieťa môžem dať do škôlky na max 4h, keďže som na predlženej RD. Keď mi dieťa od septembra zoberú, je potrebné informovať ZP osobne alebo ich bude informovať MŠ ? V auguste 2012 sa mi narodí druhé dieťa - budem s ním doma automaticky na rodič.dovolenke. Je lepšie dať dieťa na 4h do škôlky alebo ho nechať ešte rok doma spolu s mladším súrodencom a ísť na zápis s dcérou až budúci rok ? Ďakujem.

habibi78
5. feb 2012

@sandrika1986 u nas chceli aj prefoteny ockovaci preukaz a preukaz poistenca... ale kazda skolka to ma inak, na nastenke by to mali mat vyvesene...
v skolkach je dost natresk, takze pokial chces dat dieta do skolky, zatial by som nevymyslala nad 4 hodinami, lebo uprednostnia deti na cely den... potom by si len nahlasila ze ho nechavas na tie 4 hodiny... no a to ze si tehotna, to tiez nie je plus, uprednostnuju deti, co maju oboch rodicov zamestnanych...
ja som s malou tiez na predlzenej RD, chodi na 4 hodiny, nikoho som neinformovala, nie je to potrebne...

habibi78
5. feb 2012

@19ninka27 dieta by si mala prihlasit do skolky v mieste trvaleho bydliska, my sme museli dat prihlasku na miestny urad, kde nam dali peciatku, ze tu mame trvaly pobyt...
Zisti si postup v obidvoch skolkach, ale urcite ho zapis aj ked do oboch, bez zapisu ti ho uz potom nevezmu nikam...

nikolca
5. feb 2012

@sandrika1986 my ideme tiež na zapis ktory bude 20 februara,ešte pred tym som si zobrala prihlašku,ktoru treba vyplniť a isť potvrdiť k lekarovi,k zapisu je potrebny len OP vraj rodny list netreba pytala som sa riaditelky,najprv beru deti ktore pôjdu do predškolskej,potom uprednostnuju deti zamestnanych rodičov,no ja zatial zamestnanie nemam tak som zvedava,ano pokial si na predlženej dieťa môže do škôlky len na 4 hodiny a ty musiš isť informovať ZP 🙂 😉 ,a u nas pokial je matka na materskej s jednym dieťaťom a druhe ide dať do škôlky bohvie ako nechcu brať tie detičky beru ozaj ked ešte nejake to miestečko maju volne 🙂 😉

sandrika1986
5. feb 2012

@habibi78 ďakujem za informácie 🙂 muž pracuje, ja som na RD momentálne. dcéru by som chcela dávať od 8h ráno len na tie 4 hodinky,aby tam bola. Viem, že by mi tam už nespávala.... Ja ju chcem dať do škôlky v mieste trvalého bydliska pokiaľ mi ju zoberú. V novinách som čítala, že MŠ je povinná zobrať dieťa od 5.rokov v mieste trvalého bydliska. Tak uvidíme, ako to dopadne. Ak nie, tak až budúci rok..

nikolca
5. feb 2012

to ju chcem dať aj ja do škôlky,no zatial zamestnanie nemam tak neviem či mi ju zoberu,no chcem aby bola medzi detičkami lebo strašne na mne lipne a nie a nie sa odo mna odlepiť 🙂 😉

sandrika1986
5. feb 2012

Na prihláške sa vypisujú údaje o oboch rodičoch, myslím zamestnanie a pod ?

habibi78
5. feb 2012
sandrika1986
5. feb 2012

Ďakujem za odpoveď 🙂

vierkasteffi
5. feb 2012

a ako to je ked byvame mimo trvalého bydliska (v prenájme) je nejaka šanca že mi dieťa zoberu do štátnej školky?

kristinka.s
9. feb 2012

ahojte, chcem zapisat dcerku do skolky a dnes som sa docitala, ze vraj treba pred terminom - teda rano prvy den o 8:00, stat v rade uz hadam aj od 5tej, aby sme sa dostali na rad. Je to realne? ake mate skusenosti? diky za vsetky rada.

darina01
9. feb 2012

@kristinka.s My sme boli sice na zapise uz vlani ale nemusite tak skoro vstavat. Zapis je vzdy 2 dni od 8hod do 17 hod. My sme sli okolo 9 hod a vtedy tam dokonca nikto ani nebol a to ma tiez plasil, kolko tam bude deti a naozaj v pohode.

darina01
9. feb 2012

@nikolca ked budu mat miesto, tak ti ju urcite zoberu. Ja som bola ten isty pripad, este aj to, ze mala na mne bola ako prilepena a zvladli sme to v pohode. Detsky kolektiv je naozaj nenahraditelny. 🙂

darina01
9. feb 2012

@vierkasteffi Ano zoberu. Aj u nas v skolke su deti, ktore dochadzaju do NZ.

cat
9. feb 2012

@sandrika1986 ešte k poslednej časti tvojej otázky, podla mňa 4 ročné dieťa netreba nechávať doma ešte rok preto,že sa ti narodí 2. bábätko, taká 4r. kočka sa ti už doma bude nudiť a o to viac, že ty sa budeš musieť venovať novorodencovi... také dieťa už potrebuje kolektív a iné deti, rovesníkov.. 😉 Moja ide tiež od sept. aspoň na tie 4 hodiny.

nikolca
9. feb 2012

@darina01 len u nas je strašne vela deti čo idu teraz doškôlky a len jedna škôlka,no to dufam že ju zoberu 🙂 😉 tlačivo idem zajtra k doktorke potvrdiť a 20-teho je zapis 🙂 😉

sandrika1986
9. feb 2012

My máme zápis od 20.2. do 2.3. Myslíte si, že mi už dajú v škôlke tlačivo alebo musím ešte počkať ? @cat - máš pravdu, dcérka je na svoj vek múdra a potrebuje byť v kolektíve aspoň na tie 4hod. Dúfam, že ju zoberú, riaditeľka sa musí vyjadriť do 30.6. 2012

vierkasteffi
9. feb 2012

@darina01 a kolko stoji štatna školka?

cat
9. feb 2012

@sandrika1986 ja som si tlačivo stiahla a vytlačila z netu, dokonca dve /hlásim ju do 2 škôlok, uvidíme kam ju vezmú/, dala som ich obe potvrdiť doktorke ,/ 7 euro vypýtala za 2 pečiatky, malú ani nepotrebovala vidieť/.
To tlačivo ti určite dajú v školke už teraz, alebo si to vytlač z tejto stránky:
http://predskolak.eu/organizacne-tlaciva/1238-p...
aj na iných stránkach sa to dá nájsť 😉

darina01
10. feb 2012

@vierkasteffi my platime 12 eur skolne mesacne a 1,12 je stravna jednotka na den.

darina01
10. feb 2012

@cat je to pravda. Ja to vidim na svojej. Ona isla do skolky ako 3. rocna a uplne sa tam nasla. Hoci som jej naozaj vymyslala program, chodili sme do mater. centra, boli chvile ked sa uz vyslovene nudila a nevedela co so sebou. Isla od prveho dna hned na cely den a hoci naozaj tie prve 2. tyzdne boli katastrofalne, najmä rána, tak teraz do skolky uteka a tesi sa.

renka35
10. feb 2012

@sandrika1986 ahoj,podla mojej skusenosti, cim mladsie dieta ide do skolky, ma mensi problem.Ked budes doma s druhym babom, budes mat co robit, tak podla mna by urcite skolka bola ok. 🙂

zitaje
10. feb 2012

@renka35 ja mam presne opacnu skusenost - stasrie dieta som dala do skolky v 2 a 3/4 roka, hotova katastrofa, mladsie 3 a pol roka, uplna pohodicka 😉
@19ninka27 podla mna dietatko zapis do skolky teraz v marci tam kde ste teraz, keby ste sa odstahovali, maximalne nenastupi. A aj keby ste ostali, mozes poziadat o odklad, keby ti nevyhovovalo davat maleho hned do skolky. Len podaj prihlasku, nech mas vacsiu sancu na skolku.
A ked sa prestahujete, to budes riesit potom...

renka35
10. feb 2012

@zitaje No je pravda, kazde dietatko je ine 😅 ,kazda mamina asi musi zvazit podla vlastnej intuicie, co bude pre jej drobca najlepsie 🙂

nikolca
20. feb 2012

no dnes sme absolvovali zapis do škôlky,a riaditelka mi povedala že pravdepodobne ju zoberu že nie je taky naval ako minuly rok aj som sa jej pytala že či ju zoberu aj ked som si zatial nenašla zamestnanie no snad do leta dačo poriešime,povedala mi že to nevadi,že keby mala prihliadať na to tak nezoberie polovicu deti,naša mala bude mať 3 roky 23jula a vraj julove a augustove detičky budu mať mesiac adaptačny proces,tak som velmi rada 😵 😵 😵 😵 🙂 😉

grenadinka
29. feb 2012

ja potrebujem poradit, na zapis do skolky sa ma priniest aj dieta?

janka_pn
29. feb 2012

@grenadinka netreba

janka_pn
29. feb 2012

@19ninka27 zahlasila by som ho na tvojom mieste aj v dudinciach , aj vo zvolene....