Zmena učiteľky v škôlke

5. feb 2024

Ahojte, synovi vzali z triedy v predskolskej triede triednu ucitelku(z lienkovej), zaradili ju do najmensej triedy(zabkovej) a nam dali ucitelku,ktora udajne je po operacii chrbtice ale mimochodom je z triedy tiez najmensej (kvietkovej). Tam bola za nu nahrada, ktora je v celom meste evidovana na mestskom urade ako "nahradna p.u.". Mesto povedalo ze si mozme piskat lebo je to ich rozhodnutie a my mame ako rodicia smolu. Prosim je nejaky zakon alebo nieco s cim by sme si vedeli vziat naspat nasu tr.uc.? Deti su z toho smutni, rodicia tiez a to v oboch triedach lebo aj v tej zabkovej mali od septembra vraj uz hadam 10 ucitelku a deti su z toho z psychickeho hladiska na nic.. nejake rady rada uvitam 🙂

autor
5. feb 2024

A zabudla som napisat, stalo sa to minuly tyzden vo stvrtok a dnes bola ta po operacii chrbtice u najmladsich rano v zabkovej triede a poobede u nas v triede bude... takze to ze kvoli chrbtici tam nemoze byt je tiez nejaky blud.. naco ju dali potom dnes rano do tej najmensej ked nesmie?🙈

ukulela
5. feb 2024

Nie je na to žiadne zákon. U nás sa pri deťoch striedajú 4 učiteľky. To by som brala. Ale skoro každý sk. rok sa úplne zmení pedag. zbor. Teraz 2 odišli na materskú, čo sú objektívne príčiny, no stáva sa, že po prázdninách sú 3 zo 4 učiteliek nové.

michellemary
5. feb 2024

Ja sa obávam, že veľa urobiť nemôžete, rozhoduje zriaďovateľ, vo vašom prípade mesto.

pribinak
5. feb 2024

Tá pani ucitelka Ti niečo urobila keď tak proti nej brojis?
Veď treba dať pani učiteľke šancu, aby ukázala čo v nej je.

Pochopila by som ak by na deti kričala alebo bola prehnane prísna, alebo deti trestala, ale nič take neuvadzas …..

Učiteľky sa bežne menia, napr v našej škôlke mali každý rok inú pani učiteľku. Deti to v pohode prijali. Okrem toho “stará” pani ucitelka často prichádzala do zverenej či popoludňajšej triedy, alebo na zastupovanie

autor
5. feb 2024

Ved ale triednu ucitelku? Keby aspon tu druhu nie triednu...

pribinak
5. feb 2024

Ja učiteľky ľutujem….. dnešní rodičia sú neuveriteľni

autor
5. feb 2024

@pribinak ano mali sme ju v 1 triede v najmensej.. deti sa jej bali stale po nich len hukala, je to vyhorena p.u nic ich nenaucila niet druhej p.u.... ci vonku ci dnuka stale len kricala po nich

deti95060810
5. feb 2024

ále prosím ťa...deti si zvyknú... a ty tiež.
na zš boli dokonca petície kvôli učiteľkám...
nikdy som toto nepodporovala a nerobila.

autor
5. feb 2024

@pribinak s touto p.u. su rok co rok problemy staznosti na nu.. deti sa pocikavaju od strachu.. viem o com hovorim

pribinak
5. feb 2024

Tak toto si mala uviesť v úvodnom príspevku a nie teraz. Lebo doteraz si tuto dost podstatnú info neuvadzala

klip0
5. feb 2024

Vieš že medzi triednou a netriednou je rozdiel len na papieri že ?

klip0
5. feb 2024

Pocikavaju od strachu ? Môžeš uviesť viac ?

zuzubb007
5. feb 2024

Smiešne, učiteľku dostane dieťa akú dostane, už od jasiel to tak funguje, dieťa si musí zvyknúť, keď si nespokojná nech sa páči zmeň škôlku, ale v škole neviem čo potom budeš robit

autor
5. feb 2024

@klip0 uvideli rano p.u. vsetci bezali k upratovacke.. ked skrikla pocikali sa viaceri.. kazdy den plno pocikanych veci sme mali na skrinkach.. prisiel 2 tyzden rano bola triedna vsetko okej prisla tato spominana deti prosili p.u. aby neodisla a ostala s nimi lebo sa jej boja.. napr tu mate par veci

autor
5. feb 2024

@zuzubb007 tam sa tiez triedna nemeni zo dna na den kazdy tyzden 🙂

januska12323
5. feb 2024

Keď sa jej deti boja tak to riešte vyššie. Inak nie je žiadny zákon na menenie učiteľov. Veď aj tak majú najmenej dve na triedu.

autor
5. feb 2024

@klip0 nie pretoze triedna nam riesi vsetko v triede porozprava sa ohladom dietata s rodicom a naopak s dietatom sa rozprava ak sa daco stalo a nechce to povedat doma.. fakt toto bola triedna ako sa patri 🙄

lukbe
5. feb 2024

Tak riešte tento fakt, teda správanie, a nie to, že triedna, niekedy sa ani nevedelo, že v škôlke existuje nejaká triedna.

autor
5. feb 2024

@januska12323 riesili sme aj s riaditelkou len viete oni su velke kamaratky... takze nas poslala kade lahsie neda sa...

lukbe
5. feb 2024

Tak zriaďovateľ.

autor
5. feb 2024

@lukbe mesto nam povedalo tolko k tomu ze je to ich vec co robia v ms a nie nasa nemame pchat nos tam kde ho netreba... 🤦‍♀️

lukbe
5. feb 2024

No áno pokiaľ ide o zmenu, ale ak máte fakty o nevhodnom správaní, tak to už musia riešiť.

kiki68
5. feb 2024

Preto u nas ziadne triedne nie su, tocia sa medzi triedami. Aspon si na ziadnu velmi nezvykne. Proste prisla predosla ucitelka a hotovo. Nemate co spravit, je to rozhodnutie zriadovatela. Oni ju musia po PN vziat a nemoze byt na babatkach ( tak volame tie male deti) skrz dvihanie deti.

autor
5. feb 2024

@kiki68 lenze dnes u nich ale veru bola len nie vo svojej triede🤷‍♀️ tak ja neviem aky to ma zmysel potom

trinityf
5. feb 2024

Toto je boj s veternymi mlynmi a nic aj tak nevyriesis. Ak mas pocit, ze je dieta traumatizovane a psychicky je zle, preloz ju do inej skolky.

mogaa
5. feb 2024

Lenže vy ako rodičia si učiteľku nevyberáte.....takže naozaj si môžete len pískať.....riaditeľka škôlky môže učiteľky preradiť do inej triedy aj bez udania dôvodu....

simona20201309
5. feb 2024

Skôr si myslím, že problém majú medzi sebou ucitelky a preto sa rozdelili. Jednoducho spolu na triede odmietli pracovať a preto ich museli pomeniť. Opýtala by som sa narovinu tej učiteľky, ktorú preradili(teda po tej operácii chrbtici). Možno ona sama chcela byť preradena.

cafelatte
5. feb 2024

U mojho dieťaťa sa striedajú 4 ucitelky a takto je to správne, keby aj 1 odišla alebo ochorela, deti nie sú na ňu chorobné naviazané a ani rodicia.
Rodicia niektorí sú nenormálni..ved deti poznajú všetky ucitelky v budove, vidia sa v jedálni, vonku na školskom dvore, na divadielkach, spolocnych akciach , pri ranných spojených triedach a taktiež poobednych spojených.

ukulela
5. feb 2024

Ak je učiteľka voči deťom zlá, tak riešte. Riaditeľka, rada skoly- tam sedia aj rodičia a rokovanie je verejne, ďalej zriaďovateľ a v pohode aj mestské zastupiteľstvo. Zo všade sú zápisnice, resp sa veci riešia ofic. Neverím, že nik nebude riešiť učiteľku, ktorá dokázateľne ziape po deťoch tak, že sa strachom počurajú.

autor
5. feb 2024

@simona20201309 nie nechcela.. ona len udajne nemoze byt pri malych detoch