Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - V čom je dojčenská voda iná od tej z vodovodu?

voda_drobcek
7. mar 2011

Ahojte, akú vodu používate na prípravu dojčenskej stravy pre vaše dieťa?
Myslíte si, že je rozdiel medzi dojčenskou vodou a obyčajnou vodou z vodovodu?
Teším sa na vaše názory.

Daniela

ellit
18. mar 2011

@dejka77 cakas babatko v maji...ale ak bude veeeelmi teplo v lete, malinka flaska Avent s cistou prevarenou vodickou sa ti zide. 🙂

ellit
18. mar 2011

Marianka 13,05 – 16,02 2,33 – 2,86 7,50 – 7,79 6,30 – 13,18

toto su vraj hodnoty pre Marianku..... prve je tvrdost vody, druhe je PH a posledne 6.30-13,18 su dusicnany....je mozne, ze mame vo vodovode kvalitnejsiu vodu ako z pramena?

bershka
18. mar 2011

@sisa010180 ja nikoho nestrasim. Hento je clanok od odbornicky. Je mi srdecne jedno kto co pije, ja sa riadim svojimi vecami

tanyusik
18. mar 2011

@peeter citam si tu vase pismenka... a poviem len...ja by urobila cokolvek aby sa nasa zem uzdravila...Ale len par ludi si s tym nepomoze!
Ked ludia nebudu protestovat proti atomokam,autam na benzin a naftu a pod.skodlivinam,tak za par rokov bude ozaj koniec sveta a sami si to sposobime:!...Nechapem ako si tu mamicky na MK v pohode pisu o blbostiach a tvaria sa ze sa ich to netyka!Ved ide o zivot ich deti!
Ked sa mal zrusit RP tak sa hned pustili do strajku!Ved jasne islo o ich peniaze...Ale toto uz naozaj nieje sranda...Dnes som pocula v spravach,ze vedci zistili ze zaplavy bydu striedat sucha 40rokov...Ved to je priserne...treba nieco robit pokial nebude neskoro☹

marika80
18. mar 2011

@tanyusik Bohuzial, neviem co sa da naprotestovat. Auta chce mat kazda domacnost niekdey aj 2, energiu nejako vyrabat treba, jasne bola by najlepsie z obnovitelnych zdrojov. Problem je v tom, ze nas je tu vela. A USA a EU si pestuju zradlo pre zvierata v Amazonskych krajinach a Afrike, kde ludia nemaju pre seba co jest.
Voda je podla mna na vacsine SR dobra a kupovanie flaskovej je dost aj o spolocenskom statuse. Ja som tiez kupovala dlhe roky a ked si zoberete, ze voda flaskova sa kupuje len poslednych 30 rokov a preda sa jej celosvetovo 150 bilionov rocne. Co sme pili doteraz? A co sa deje s flaskami? Aj ked ich date do zberu, nie vsetky su recyklovane a trva 100 az 1000 rokov, kym sa v zemi rozlozia. Mame stale na to miesto? Tu by som este poznamenala, ze ked bachnete sklo do zeme tak tam bude na veky.
A kolko emisii je pri vyrobe flasky a ceste do vasho supermarketu vypustenych do atmosfery?
Taktiez bol zaznamenay narast zubnych kazov u deti, kedze voda vo flaskach nema fluor ( i ked tu studiu este skumaju). A kto Vam to zaruci, ze flasky su vzdy uskladnovane spravne?
Flaskova voda ma svoje opodstatnenie, ale myslim,ze ked vam doma tecie zdravotne nezavadna voda tak naco kupovat?

tanyusik
19. mar 2011

@marika80 hovoris ze nevies co sa da naprotestovat?...Tak potom cusme a nestazujme sa!!!!To mas potom za jedno ci su to slkenene flase alebo plastove.Skodi to prirode tak ci tak...Ale az nato ze v skle je ta voda menej toxikovana asi.

Ked sa zistilo ze ozonova diera je z freonov,tak sa zacali vyrabat spotrebice bez freonu...Tak preco by sa nemohlo zmenit aj to ,ze sa budu vyrabat a predavat len hibridy auta...

A atomky to je nasa najvascia a najrychlejsia zahuba...ale ved cusme...ved si stym aj tak nepomozeme vsak?

marika80
19. mar 2011

@tanyusik sme sa nepochopili zrejme som sa zle vyjadrila. Skor som to myslela tak, ze 'my' ludia chceme mat zdrave zivotne prostredie.... ale taktiez chceme zit v blahobyte a nevzdat sa svojho pohodlia. Je lepsie ist niekde peso, ale preco ked autom je to pohodlnejsie, takze strajkovat proti autam pojde malokto. Hibrid auta by boli super, ale tiez trepa tie bio paliva niekde nechat narast. Ja som prave dost eko, a mat hibrid auto je moj sen (keby boli na to peniaze).

bubulka722
19. mar 2011

@marika80 Tak si si na to odpovedala. Vo všetkom sú prvoradé peniaze a dobrý biznis, tak načo robiť veci, ktoré sú dobré pre ľudí a nie pre majiteľa kapitálu? Prečo hybridy stoja tak veľa, že si ich nemôžeme dovoliť? Kto by potom vládol svetu prostrednictvom ropy? To je len názorná ukážka ako to funguje vo všetkom a pokiaľ ľuďom viac záleží na ekonomickej stránke veci, dopláca na to životné prostredie. Prečo by mal niekto skladovať a manipulovať s vratnými sklenenými obalmi, veď je to oveľa finančne náročnejšie ako baliť trebárz dojčenské vody do škodlivých PET fliaš? Veď im je úplne jedno či bude vaše dieťa zdravé alebo nie. 😠

peeter
20. mar 2011

@bubulka722
Bohužial nemáš pravdu. Baldovskú, Salvátorku sme za soc pili doma bežne zo skla. Ale ludia sú pohodlný a prestali tieto balenia kupovat pre ich hmotnost. Ked kupiš šest 2L Pet fliaš má to váhu 12 kg. Keby si to kupil v skle má to váhu okolo 20 kg. Dokonca aj pivo sa začalo úspešne predávat v plastových 1,5L flašiach. ALE to si diktuje trh. Niečo zachová a niečo pochová.

bubulka722
21. mar 2011

@peeter Áno problémom je samozrejme aj ľudská pohodlnosť, ale ak by boli ľudia informovaní o škodlivosti PET fliaš a tým pádom aj vody, ktorá v nich skladovaná, kupovali by v skle. Ľuďom sú podsúvané len jednostranné informácie. Ak chce niekto predať, neuvádza negatíva a ľudia si tým pádom naivne myslia, že je to o.k.