Marec s vodou Drobček - Dojčenská voda Drobček

voda_drobcek
7. mar 2011

Vítam vás v tejto diskusii.
Volám sa Daniela, pracujem pre spoločnosť, ktorá produkuje dojčenskú vodu Drobček.
Rada by sa vám ju bližšie predstavila, čo to o nej povedala, ale hlavne sa s vami porozprávala, aké s ňou máte skúsenosti, čo by ste o nej chceli vedieť, v čom je iná?
Rada vám na vaše otázky odpoviem a poradím ak budem môcť.
Začala by som niekoľkými dôležitými informáciami o vode Drobček.
Obsahuje minimálne množstvo dusičnanov a sodíka, čo je ideálne pre prípravu dojčenskej stravy a nápojov. Vyvážený pomer vápnika a horčíka pôsobí priaznivo na vývoj dieťaťa a rast kostí. Je mierne sýtena, čo zabraňuje množeniu mikroorganizmov vo fľaši, pred použítím stači vodu prevariť a tak sa zbaviť oxidu uhličitého.
Ako pozvanie do diskusie sa vás chcem spýtať, či už ste vyskúšali vodu Drobček?
Daniela

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@kaja73 Dobrý deň, dojčenské vody nemožno vystavovať priamemu slnečnému žiareniu, nechať ich napr.doma na okne dlhšiu dobu ak na nich páli slnko, lebo vtedy sa samozrejme zníži kvalita vody. PET fľaše dojčenských vôd sú kontrolované Úradom verejného zdravotníctva a Národným referenčným cetrom. Daniela

emita
8. mar 2011

drobček je najlepší. cenovo aj chuťovo. doma však pijeme vodu z vodovodu- naša doktorka nám povedala že máme kvalitnú vodu že nemáme zbytočne kupovať balenú dojčenskú, kľudne môžeme používať našu. ale keď ideme niekde mimo, vždy so sebou ťaháme balík drobčeka a pije ho celá rodina 🙂

alexis13
8. mar 2011

myslim ze drobček je super vodička.....kvalita za rozumnu cenu..... ja nekupujem nic ine len drobčeka =D

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@alexis13 @emita Ďakujem pekne za príspevky, teším sa, že Vám aj Vašim deťom chutia. Daniela

usiko
8. mar 2011

pouzivame len drobcek,je fajn...akurat pozuzivame nesytenu, aby sme nemuseli prevarat.....

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

Mamičky, viete kde pramení dojčenská voda Drobček? Daniela

adky
9. mar 2011

@voda_drobcek niekde pri Lipovciach ?

alexis13
9. mar 2011

ak mi padne cumlík alebo hračka pre malu mozem ju oplachnut v drobčekovi? nakolko nasa z vodovodu nie je na pitie?

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

@adky áno, správna odpoveď 🙂 Dojčenská voda Drobček pramení v národnej prírodnej rezervácii Kamenná baba v obci Lipovce. Fotku, kde pramení si môžete pozrieť vo fotoalbume. Daniela

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

@alexis13 ak Vám padne cumlík alebo hračka môžete ju opláchnuť v Drobčekovi. Daniela

adky
9. mar 2011

@voda_drobcek esteze ujo google poradil 😀 Vedela som,ze niekde pri Prešove,len som nevedela kde presne 😎

pandrholka
9. mar 2011

@voda_drobcek dobrý deň, chcem sa spýtať od narodenia používam drobcovi drobčeka na prípravu UM...má super cenu a aj mne chutí viac ako Lucka...chcem sa spýtať, doteraz som ho stále prevárala, aj napriek tomu, že je to dojčenská voda...teraz máme niečo vyše 10mesiacov tak sa chcem spýtať či je potrebné ho prevárať abo keď mu budem chystať mlieko tak ju stačí prihriať v mikrovlnke a tak pripraviť UM?!?!?...

timka1
9. mar 2011

pekny den kazdemu ,no ja neviem aki je ten drobcek lebo unas som nevidela som teraz rodila asi tyzden a pijem ja lucku aby som mala vela mliecka pre moju dcerku vraveli ze to pomaha lucka tiez tak neviem ale ako vidim pomaha lebo mam vela mliecka, keby sa dalo kupit drobceka unas vyskusala bi som aj to ,len aby bolo dobre mojej dcerke,

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

@pandrholka Dobrý deň, do jedného roka sa odporúča prevárať. Potom môžete používať Drobčeka nesýteného, aby ste to nemuseli prevárať. Daniela

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

@timka1 rozdiel medzi dojčenskými vodami je minimálny, takže zmena by dcérke vôbec nemala uškodiť. Daniela

timka1
9. mar 2011

🙂 🙂 mislim si a vody drobceka alebo lucka aj moja dcerka sa vola lucka co sa mi teraz narodilo,ze su dobre pre babetka aj pre mamicki co cakaju babo alebo uz porodia po porode, mne naozaj chuti lucka citim nieco ine jak voda ale mne niekedi tak chuti cista voda tak mi dobre padne ,drobceka neviem naozaj ale chcela bi som ochutnat ,lebo robim vsetko pre moje dietatko aby blo zdrave aj mala vela mliecka ,ja bi radila mamickam aby pili drobceka ajked neviem ake to je alebo lucku lebo robime vsetko pre nase zdravie dietatka,











🙂

voda_drobcek
autor
10. mar 2011

@timka1 presne tak, pre zdravie dieťatka je potrebné urobiť maximum. Daniela

timka1
10. mar 2011

🙂 🙂 🙂 ANO VSETKO PRENICH PRE NASE DIETATKA, 🙂

m.a.y.a.
15. mar 2011

ahojte o dojcenskej vode Drobcek pocujem prvy krat a celkom ma oslovila. my doma pouzivame lucku (ruzovu) a chcela by som vyskusat Drobceka ale neviem kde ho kupim v ktorych obchodnych retazcoch by som mala hladat . dakujem za info a prajem pekny vecer 🙂

voda_drobcek
autor
15. mar 2011

@m.a.y.a. Dobrý večer, máme ho v Kauflande, Coop Jednote, CBA potravinách, Fresh potravinách, Hypernova, Milk Agro. Daniela

m.a.y.a.
16. mar 2011

dakujem za info 🙂 nabehneme na Drobceka 🙂 🙂

mirip
16. mar 2011

Mám otázku prečo je len sýtená voda drobček označená ako dojčenská a nesýtená označenie dojčenská nemá?????????

voda_drobcek
autor
17. mar 2011

@mirip Dobrý deň, dojčenská voda Drobček je ružová fľaša, ktorá je určená pre dojčatá a spĺňa kritéria dojčenskej vody. Ostatné Drobčeky či už sýtený, jemne sýtený alebo nesýtený nie sú dojčenské vody. Daniela

voda_drobcek
autor
17. mar 2011

O 10.00hod. na facebooku znova padne ďalšia súťažná otázka. Aj vy máte možnosť získať pekné ceny.
http://www.facebook.com/voda.drobcek

m.a.y.a.
17. mar 2011

ahojte kupili sme si teda dojcensku vodu Drobcek (ruzovu) a som trosku sklamana ze ju musim prevarat nakolko je trosku sytena 😒 mne to moc nevyhovuje lebo obcas si zabudnem prevarit a tak som mohla konkurencnu dojcensku vodu rovno naliat a urobit mliecko !! planujete do buducnosti aj uplne nesytenu dojcensku vodu?? isto by nas to potesilo lebo cenovo je Drobcek velmi prijatelny 🙂 pekny vecer vsetkym

jerryjanka
17. mar 2011

ja len taký malý poznatok - ked by som mala vodu prevarať tak radšej prevarím vodu z vodovodu je lacnejšia a tam mam aspon istotu že nie je BisfenolA v plastovej flaši a ktovie ako obchody tie vody skladuju - či im na to nesvieti počas leta slnko lebo to nemaju kam dať do skladu - robila som v dvoch velkych obchodoch takže viem ako to tam chodí.
ale ked už som odkázaná na vodu z obchodu tak skôr lucku - už len z titulu že ju netreba prevárať a je teda k dispozícii ihned.
inak zvažujeme aj filtračnu konvicu Brita. Návratnost je si myslím vysoká oproti kupovaniu vôd v plastových fľašiach.

voda_drobcek
autor
18. mar 2011

@m.a.y.a. @jerryjanka áno, naším cieľom je aby dojčenská voda Drobček bola úplne bez CO2, momentálne sa dolaďuje nová technológia, robíme všetko preto, aby sme v budúcnosti vo fľaši CO2 nemali. Bisfenol neobsahujú PET fľaše. PET fľaše dojčenských vôd sú kontrolované Úradom verejného zdravotníctva a Národným referenčným cetrom. O vode z vodovodu neviete zloženie, na balenej vode sa to uvádza, preto je na každej z nás ako sa rozhodneme. Daniela

jerryjanka
18. mar 2011

@voda_drobcek ak bude drobček bez co2 a nebude sa musieť prevarať bude to fajn a určite ho vyskušame na cesty 😉

martinkatinka
20. mar 2011

Ak by som chcela piť vodu Drobček ja, musím si ju tiež prevariť? Alebo je možné ju piť ako bežnú minerálku?

kamilecka
20. mar 2011

@jerryjanka ved mas aj ine vody,vhodne rovno na pitie aj pre deti