MUDr. Grochal - určenie pohlavia v 1. trimestri

28. jún 2023

Ahojte, zaujímajú ma vaše aktuálne skúsenosti s pánom doktorom Grochalom v určení pohlavia v 1. Trimestralnom skríningu. Mne povedal už 12+3 čo si mysli, ale že na isto až v 2. Trimestri. Stalo sa niekomu že v druhom trimestri povedal iné pohlavie ?

lu966
28. jún 2023

Viem, že to nie je úplne odpoveď na Vašu otázku, no ja napríklad mám pri tomto určovaní pohlavia skúsenosť, že pri každom sone mi povedali iné pohlavie netvrdím, že to bolo u tohto konkrétneho lekára ale je to len skúsenosť, že môže sa stať vždy takto.

kamowa
28. jún 2023

u mna 1x ano, aj ked nie konkretne u tohto lekara (v ostatnych 3 detoch sa lekarka nepomylila)

nikiki29
28. jún 2023

Mne Grochal vzhľadom na polohu dieťaťa určil pohlavie zo 100% istotou. Pokiaľ sa vyjadril takto neurčito, je možné že pohlavie v 2. trimestri bude iné

autor
28. jún 2023

@nikiki29 áno viem, len o tomto dr sa hovorí že sa nikdy nemýli 😁 a niektorým nepovie nič. A mne povedal, ani som sa nepýtala. A veľmi rada by som bola keby sa zmení do ďalšieho skríningu 🙈

trendyy
28. jún 2023

Mne v 12.tom nepovedal az v 20tom lebo to bolo dievča...ze pri tych ma respekt .ze pokial je to chlapec jasný tak povie uz v 12tom.

nikiki29
28. jún 2023

Viem, že sa to o ňom hovorí. My sme tiež túžili po dievčatku a nevyšlo. Ale mne Grochal povedal s istotou, že chlapec, žiadne zaváhanie, pochybnosti alebo vyjadrenia také že “pravdepodobne je to chlapec”… proste na istotu povedal že vidí chlapa a bodka. Žiadne polemiky. Záleží ako ti to povedal.
Možno sa to zmení, ale ja byť tebou prijmem aktuálnu skutočnosť a zmierim sa s pohlavím… veď ak sa mylil, maximálne ťa o pár mesiacov prijemne prekvapí.

autor
28. jún 2023

@nikiki29 jasne chápem. Povedal to tak, že keby musí niečo povedať tak by sa priklonil k chlapcovi. Za iných okolnosti fajn, ale už dvoch chlapcov doma mame 🙈 tak preto moja otázka

didus35
30. jún 2023

Mne povedal, a bolo to tak. 2x Moja gynekologička mi to nevedela s určitosťou povedať ani v 30 tyždni.

tasha12
1. júl 2023

Mne Grochal pri 2 tehotenstvach v 1.trimestri povedal, že je to jasné už teraz. Raz to bol chlapec a raz dievča, obe mu vyšlo. Pri treťom dieťati mi povedal, že teraz na 1. sone nepovie naisto, ale že myslí,že chlapec. Máme chlapca. Takže závisí ako to povedal, aj naisto, videl to. Ak možno, šanca je že sa zmýli.

madbeth1
2. júl 2023

Mne trafil presne tiež som bola v 13tt. Aj o ostatných viem že mu to vyšlo.podla nejakej kostičky/vybezku to vie urcit

weronika171717
2. júl 2023

Asi ta nepoteším, ale, ak Grochal povie v 12tom týždni, že to bude chlapec, tak s takmer 100 percentnou istotou to chlapec bude.....

kiki68
2. júl 2023

Kamoska mama toto, ze chlapec v 13 tt a dievca v 21tt. Cize moze sa to stat,oni to neradi presne povedia tak skoro, co ja chapem. Lebo to su take detaily, ci sa zrovna otoci

autor
2. júl 2023

Ďakujem vám žienky za skúsenosti. Už sme sa zmierili s tretím chlapcom 😁 a uvidíme či to potvrdí v 20tt. Napíšem sem potom ako to dopadlo 🙂

zojeva
10. júl 2023

Povedal mi odhad v 12tt a správny a teraz tiež v 12tt a uvidíme či správny. Nechcem Vám brat ,,nádej,, ale Dr. Grochal vidí, každý deň toľko bábätiek a vyhral niekoľko súťaži asi sa nemýli 😀 hlavne že je malé v poriadku ❤️❤️

autor
10. júl 2023

@zojeva jasne, viem že je veľký odborník. Ale napríklad si nevšimol že mám septum v maternici, čo by som od takého odborníka čakala. Tak uvidím v auguste a napíšem či mal dobrý odhad 😁

zojeva
10. júl 2023

Moju 10cm cystu tiež neriešil, on je primárne zameraná na prenatálnu diagnostiku a vývojové vady plodu a podobe, ale teda to si asi všimnúť mal akože cystu si všimol, ale nehodnotil ju nič to mi hneď povedal

zojeva
11. júl 2023

Ja mám 24.7 u neho v 20tt termín tak uvidíme či sa trafil aj u nás 😀

autor
11. júl 2023

@zojeva tak daj vedieť 🙂 ja idem až 17.8., ale poradnu mám 1.8. Tak to bude vidieť už asi aj môj gyn 😁 už sa mi snívalo že som videla pipika na utz 😂

zojeva
11. júl 2023

Mne sa stále o chlapcovi sniva 😀🫣 ale mám uplneeee iné tehotenstva zatiaľ zo všetkým všudy, chute úplne iné, nezvracala som vôbec pritom pri prvom nonstop do 5 mesiaca, brucha úplne iné 😀 a pritom pohlavie take iste asi o nebuď tým 😂

autor
11. júl 2023

@zojeva ja som mala tiež pri prvom iné ako pro druhom, a teraz zas úplne iné 😁 tak to nebude pohlavím

tinus89
19. júl 2023

Mne pri prvom povedal v 12tt,že by povedal chlapec,ale nemám kupovat ešte modré veci...a teraz pri druhom,že zatiaľ nič netrci😀z toho som si vydedukovala dievča 😀 a z krvi potvrdené dievča..

zojeva
24. júl 2023

Pán doktor sa trafil už v 12tt čakáme zdravého chlapčeka ❤️🤗

nikha2809
24. júl 2023

Mne v 12 povedal že na 90% dievča a tak aj bolo.

autor
24. júl 2023

@nikha2809
@zojeva paráda baby gratulujem 🥰🥰

nelibe
8. aug 2023

Mne povedal, ze si mysli, ze to bude dievka ale ze sa tam este moze objavit pindur 🙂 Bola som 12tt + 3 ale povedal, ze babatko je vacsie o 7 dni, cize 13tt. Tuzim po dievcatku a verim, ze sa nemyli. Uvidime

lillyd
1. okt 2023

@nelibe a už vies či je to teda dievcatko ? Mne povedal že pipik tam zatiaľ nevidí aaa o 2 a pól týždňa idem k nemu v 20tt tak sa neviem dockat či trafil 😁 a u mojho dr na poradni bolo babo chrbtom otocene takze sme nevideli že vôbec nic

nelibe
8. nov 2023

@lillyd ano, dievcatko 🙂

lillyd
9. nov 2023

@nelibe aj mne to potvrdil ❤️