2-týždňové bábätko je stále hladné

kristy942003
21. sep 2023

Ahojte chcem sa spytať mam doma 2 tyždňove babatko nekojím mám velmi malo mliečka jemu to nestačí dávam mu Nutrilon pro futura duobiotik 50ml je mu málo davame mu 100ml je to normálne? Može tolko vypiť? Keď mu dám 50ml plače stale pyta jest niekedy sa mi zobudí po hodine aj keď mu dám 100ml a pýta jesť stretlo ste sa s tým ?

pribinak
21. sep 2023

@kristy942003 tie tabuľky koľko má bábätko vypiť sú len veľmi orientačne
Ak mu je 50 malo, tak ho nenechaj revat, ale daj mu toľko koľko potrebuje
Veď aj dospeli mame rôznu potrebu príjmu potravy

mikitilik29
21. sep 2023

@kristy942003 môže byť aj hladné a aj kolíky ze ho bruško boli. Mladšia dcéra tiež jedla nad priemer tabuliek 😃

anavixy
21. sep 2023

Akoze 50ml mu musi byt malo, to pije 5 dnove dieta Nie kazdy plac je znamka hladu, 100ml je dost, ked to potrebuje, tak mu tolko daj, no snaz sa teraz uz davku cielene nezvysovat (nech o tyzden nepije 150). No v zasade sa riad dietatom. Ked sa zobudi po hodine tak ho priloz na prsnik, nech vytiahne aspon to malo ci je tam a mozno sa tvorba aj trosku zvysi a zaroven si uspokoji ine potreby, ktore suvisia s dojcenim.

ivangeline
21. sep 2023

Este v nemocnici si pamatam babo,kt pilo 85ml...

hennyinnsbruck
21. sep 2023

Moja pila uz v porodnici 100ml len daj kolko treba neriad sa tabulkami

gabu_lienka
21. sep 2023

@kristy942003 moja malá v den odchodu z porodnice stiahla 100ml, 50ml je pre 2 tyzdnove babatko malo.

lelelienka
21. sep 2023

100ml sa mi zda strasne vela na takeho maleho, nas maly ma mesiac a tiez sme riesili ze pribral viac ako by mal, ale zdaleka sme mu nedavali 100ml. Aj tak sme mu trochu znizili objem mliecka. Ja ciastocne kojim a aj dokrmujem a to je nieco hrozne, lebo clovek vobec netusi kolko si vypije z prsa a kolko treba idealne dokrmit umelym. Zistili sme, ze aj ked si rucky dava do pusy hned po krmeni, vobec to nie je hladom, proste dame cumlik jemu “spadne” mliecko do zaludka a je dobre a vydrzi. Cika a kaka dost, cize dehydrovany urcite nie je a ma dost papania. A tiez si rucky dava do pusy ked ho trapi brusko, prdiky. Tym chcem povedat, ze mozno si len myslis ze je hladny ale realne to moze byt aj nieco ine.

nikha2809
21. sep 2023

Môj pil už v pôrodnici okolo 70-80 ml, sestričky mi ho raz zobrali, že to nieje možné, určite mu niečo je, o 15 minút mi ho vrátili aj z mliekom l, že je v poriadku a ozaj je len papkáč

lucia13022023
21. sep 2023

@lelelienka mne to tiež príde strašne veľa keď si pomyslím ze môj 7 mesačný pije 120😁🥴 ale on dlhooo pil len 30 a 60ml. Ale tu presne vidno ze každé dieťatko je iné, keby si môj pýta, dala by som mu, nenechávala hladné. Len by som sa snažila zistiť ci je to ozaj hladom.

patusss
21. sep 2023

Ja som si v pôrodnici odsala 60 ml 3 dni po pôrode, malý to zhltol a ešte som musela ísť pýtať umelé 🙈 doteraz stále niečo pchá do seba...

anavixy
21. sep 2023

@lucia13022023 ono vela zalezi aj od toho ako sa zacne dieta krmit v porodnici, hlavne ked je dokrmovane alebo cisto na um.. ked sa respektuje to, ze dieta sa narodi so zaludkom velkosti ceresne a staci mu vypit 5-10ml a pozvolna davku navysovat, tak je to ine ako ked hned na druhy den dostane 30ml a dalej viac a viac lebo ved to vypije. Dalsia vec je, ze niektore deti budu pit z flase kym z nej bude tiect, reflexivne a ked to my neodkorigujeme hned na zaciatku, tak potom uz v porodnici vypiju 80ml. Ale zdrave to nie je a ani prirodzene. Samozrejme mozu byt aj fakt hladne deti, urcite su vynimky. Osobne radsej dam dietatu jest kazde dve hodiny ako davat mu vacsiu davku kazde 3. A teda neviem ako to funguje v inych porodniciach (hoci teda viem ze niekde sestry ani nesleduju kto kolko da dietatu a mamicky si to riesia samy), ale tam kde pracujem ja su bohuzial kolegyne schopne dat 1dnovemu dietatu 30ml mlieka a nepride im to ani cudne. Nuz a potom uz doma mamicke neostava ine nez krmit dieta s roztiahnutym zaludkom, ved urcite ho nenecha hladne, to je jasne. 🙂 ale presne ako pises aj ty, kazdy plac, nepokoj ani sanie neznamena hlad…

lucia13022023
21. sep 2023

@anavixy ja som rodila v Levickej, tam tuším aj pracuješ, prvý deň mi nevypil skoro nič ale sestričky boli zlaté, že je to normálne ze ma zivny ešte z brucha. Bol len na UM. A potom mi dávali dávky ale maličké asi fakt po 30 ml a aj to postupne čiže mne maly pil každé 3 hodiny po 30 ml a keď som videla ze pýta, spravila som o 30 viac a vypil len pár ml, že postupne sa mu ten žalúdok roztahoval.
V pôrodnici mi vravela jedna zlata sestrička keď som nevedela čo a ako a bola som zúfalá ze mi nechce papať ze je to ok, že on sám vie koľko si jeho telicko pýta. A teraz je z neho riadny papkac co sa tyka "normálneho" jedla. Prikrmy mu idú super.

anavixy
21. sep 2023

@lucia13022023 presne tak 🙂 dolezite je riadit sa babatkom a tym ako pribera, moja tiez papala male davky.. jej to sice aj zostalo, akurat to mlieko miluje 😄

nelili1978
12. mar 2024

@kristy942003 my teraz máme 3 tyzdnoveho. Stále plačkal po dojčení. Takže dokrmujeme a zarabame 120ml vody. Malý si vytiahne koľko mu treba. Radšej nech ostane vo fľaši ako by mu bolo málo