Ako naučiť 10-mesačné dieťa na umelé mlieko, keď nevie piť z fľaše?

11. mar 2023

Ahojte, prosím o radu. Vec sa má tak, že som ešte pred tehotenstvom mala nájdenú hrčku na prsníku, ktorú treba sledovať. No a teraz situácia: Malú kojím a sono mi neurobia, kým kojím. Chcela by som ju dať na UM. Lenže ona nechce z ničoho piť. Ani z fľaše, ani z pohára, z ničoho. A to mám sto druhov fliaš cumľov pohárov pre deti... vypije ledva vodu lyžičkou... A teraz jej ešte aj idú zuby a nechce pomaly nič okrem prsníka 😢 Máte nejaké rady skúsenosti ako ju na to UM dostať a naučiť ju na fľašku?

bolarazjedna
11. mar 2023

Skus sa opýtať ešte iného odborníka. Ja som to tiež vedela tak - lebo môj gynekológ mi to tak povedal -, že kým kojím, tak mi ani nedá žiadanku na ultrazvuk prsníka, že až potom. A kamarátka, ktorá rodila v ten istý mesiac ako ja, a stále koji, už bola na sone prsníkov, že jej gynekológ povedal, že je to blbosť, že koľko žien koji 2-3deti aj po 2 roky, teraz aby neboli 4-6rokov sledované?

beata_k
11. mar 2023

Normalne chodia zeny na prevenciu aj ked dojcia.

mamkalentedkova
11. mar 2023

Tiež mi lekár povedal ,že na sono až po odstavení od dojčenia ,ale teda,nikdy som žiaden problém nemala .USG ale nie je žiadnou prekážkou pri dojčení a nerobí sa nie preto ,že je nebezpečné ,ale preto ,že možno zobrazenie nie je až tak dobre kvôli mliečnej žľaze ,že teda je horšia viditeľnosť ,aspoň takto mi to hovoril

autor
11. mar 2023

No mne všetci tvrdia, že pod odstavení ešte dva mesiace počkať, inak tam neuvidia nič relevantné... tak ja už neviem, ale úprimne, mám dosť rešpekt.

danielahamar
11. mar 2023

nemusí piť už vôbec mlieko, ak nechce, to mi povedala gastro v tomto veku dieťaťa. Však určite má v strave mliečne veci

ikissedagirl
11. mar 2023

Zamiešať UM do stravy? Kaše, polievky atd.

angel993
11. mar 2023

Kamarátka mala hrčku, počas kojenia mala pocit že sa zväčšila. Lekár jej odporučil prestať kojit z toho prsníka, z druhého kojila ďalej, keďže bábätko nemalo ani rok a potrebovalo ešte mliečko. Brali jej aj vzorku, našťastie nič vážne to nebolo. Dcérku nakoniec kojila ešte rok z jedného prsníka.

autor
11. mar 2023

@angel993 mne práveže primárne pije z toho, kde je hrčka, aj to ma ide poraziť, tvorí sa mi v ňom tým pádom viac mlieka a druhý začína odmietať

majlo1234
11. mar 2023

Neviem odkial si, ale minuly mesiac som bola v ruzinovskej nemocnici na sone, dojcim uz rok a pol a uplne v pohode, normalne ma vysetrila pbi doktorka

pininka1
12. mar 2023

Ja som mala ist na operaciu a mala nechcela ani pocut o flasi, vystriedali sme asi 8 kym konecne chcela pit z nej. Mala uplne malinky cumlik ako moja bradavka

rk123
12. mar 2023

naucit dceru na flasu trvalo mesiac - kazdy den ponukat (nenutit), ved ona nevie co s tym ma robit ked to nikdy predtym nevidel a pila len z prsnika. takze skusat a trpezlivost.
a tiez kojim a bola som na sono pred mesiacom ☺️ ziaden problem nebol

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
18. apr 2023

mas hrcku, a tu ti uvidia na sone urcite, mozno celkovo prsniky budu viac "zlazove" a tak, ale konkretne tu hrcku by urcite vedeli pozriet. Neviem co je teraz s tymi sono lekarmi :DD druha tema, kde nechcu robit sono, u nas objednat sa na sono bolo dlhsie ako na MRI.. pred 2+rokmi co osm si vymyslela a zaplatila, to mi "zosonovali" a nikto nevymyslal, neriesil, nevypytoval sa na vek a to a hento...
Alebo postupne odstavovat, ale to teda nech poradia tie ktore to vedia 🙂)) mozno kym dostanes termin, tak aj bude mala odstavena..

milanemila
18. apr 2023

Ja som bola normalne na pravidelnom sond aj pocas kojenia. Som kojila skoro 2 roky, takze by som v podstate 2 sona vynechala, co nie je bohvieco 🤷🏼‍♀️

autor
19. apr 2023

Nakoniec som bola na sono aj napriek kojeniu, vzali ma a našťastie tam bola super ľudská doktorka, ale i tak mám prísť keď dokojím ešte raz, ďakujem vám za reakcie