Ako naučiť dieťa na cumeľ?

zuzana_ilkova
13. mar 2020

Dobry den
Chcela som sa opytat ci mi nebie niekto poradit ako naucit dieta na cumlik...nechce ziaden tvar ani druh, trosku potaha a vypluva, ked mu ho 4x vlozim do pusi napina ho z neho..ale vkuse si strka ruky do ust, nepokojny je a pyta tym padom stale flasu ,aby mal nieco na upokojenie a zaspanie...nepoznate nejaku fintu ako na deti a cumliky? 😂

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@yanni maly ma 10 tyzdniv ale je to nespokojne dieta...cez den malo spinka a nevydrzi dlho lezat alebo pozerat na hracky chce stale aby sa s nim chodilo a pozerat po svete chce vo je fajn ale moje ruky to nezvladaju 😂 hovorili mi ze na cumliku sa upokoji a unavy trosku ze bude pokojnejsi tak preto som chcela cumel... finta s plienkou je super ale funguje skor uz ked spinka aby si nieco drzal v rucke ale zaspavat chce stale na flasi vtedy je najmenej nervozny

evkakozickova
13. mar 2020

@zuzana_ilkova keď bol malý tak hej teraz už ani nie lebo papa tuhú stravu vlastne všetko

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@sunflower000 ja si uvedomujem vsetky negativa cumlikov preto ucim maleho na cumel od curaproxu ktory odporucaju aj laktacne a mnohy odbornici...taktiez mu ho nevnucujem nasilu, tuto debatu som otvorila aby som si rozsirila obzor,znalosti a vedela ci aj ostatne mamicky sa stretli s niecim podobnym pri nepokojnom dietati a ako to riesili preto urcite nie je vhodne aby si cmulal ruku vkuse alebo vyzadoval flasu a tahal mlieko bez toho aby si organizmus oddychol od prijimania potravi (nevravim ze je vkuse na flasi ale v niektorych pripadoch viem ze si ju vyzaduje z trucu a nie preto ze je hladny)

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@nikaeli zlaty ze dal zajkovi 😊😁 ako nechcem silou mocou ale je dost nepokojny a vraj sa na cumli vedia deti ukludnit a nevyzadoval by tolko flasu lebo si zvykol na nej zaspavat teda pri jej tahani nahradil si nou cumlik... fintu s medom som pocula ale jednak je na HA mlieku a aj keby som mala istotu ze něieje alergik nemyslim si ze by som mu takto podsunula alergen 😂

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@mirpet curaprox mu davam aj ja ostatne som skusala ale to len preto ze som ich mala doma a cakala som kym mi pride postou cumel od curaproxu 😂

sunflower000
13. mar 2020

@zuzana_ilkova no a neda sa vam ho prikladat k prsniku aj ked nemate mlieko ( denutritivne sanie), mlieko nemusi byt podmienkou, ak ma potrebu sania prekleniete tak urcite obdobie, on sa ba prsniku ukludni a mozete to praktikovat kedykolvek ked to bude on potrebovat

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@rinsh uz objavil ruky aj prsty a aj to ze sa daju cmulat tak preto aj preto som zacala riesit cumel lebo žužľať si ruky to je katastrofa....

zuzana_ilkova
autor
14. mar 2020

@evkakozickova no ja dufam ze ked uz budem moct prikrmovat tak sa trosku upokoji

zuzana_ilkova
autor
14. mar 2020

@sunflower000 cumel nechce pretoze mu z neho neide mliecko, a prsnik tiez odmietal pretoze som bola po sekcii a mlieko sa mi az na cca20den spustilo aj to len to prve a preto si navykol aj na flasu... myslim si ze na prsniku z ktoreho neide mlieko by sa asi tiez velmi neukludnil

sunflower000
14. mar 2020

@zuzana_ilkova ked by sa podla vas neukludnil na prsniku, tak potom je uplne nezmysel mu z rovnakeho dovodu ponukat cumel z ktoreho tiez nic netecie, z prsnika by mal aspon benefit vasu blizkost a tak pocit bezpecia cize ta psychologicka rovina cumel zisl neplni ziadnu z tychto funkcii kedze je to oblbovak ak je nekludny skuste mu to vynahradit nejako inak vsetko je to prechodne obdobie ktore je potrebne preklenut

emberova
18. mar 2020

@zuzana_ilkova Mali sme avent a mam cumliky. Kamoska videla, ze chytí ho až keď mu ho pridržím, tak mi dobiesla jeden obycajny za 90centov taky co sme aj mi mali ako deti tzv. komunisticky. Chytil na prvy krát. Odvtedy bez neho nevieme fungovat. Sadne mu na podnebie na to správne miesto, takze ho v sekunde ukludní tak ako to má byť

elementissa
23. mar 2020

Ja napríklad nerozumiem, prečo do tejto diskusie (matky nekojicky), píšu ženy, ktoré už vyše roka koja svoje deti... Asi trochu mimo tému, nie? 🤔
Ja ti skúsim poradiť z môjho uhla - ja som cumel nikdy nemala, každý som vyplula, tiež ma z nich napínalo. Ale objavila som si prostrednik a prstennik ľavej ruky... A cmulala som ich do svojich 9 rokov... Takže nie, nechceš naučiť svoje dieťa na prsty. Je to nechutne, deti sa z neho budú smiať a šikanovat ho (ako mňa, lebo som sa nevedela oducit od cmulania prstov v noci, jasne ze nie cez deň), mala som potom problémy na táboroch, ostatne deti sa mi vysmievali a naozaj bolo veľmi veľmi náročné odnaucit sa od prstov (lebo tie sú po ruke stále, všakže). Mala som jasný postoj, že moje dieťa si prsty cmulat nebude (a necmula- akonáhle si strci paprcu do úst - bud celú päsť alebo tie isté dva prsty ako ja), tak mu ju vytiahneme, povieme, že nesmie a dáme cumel. Niekedy aj 20x za sebou. Ale je to lepšie, ako by mal v budúcnosti cítiť ten výsmech od ostatných deti, za to, že si zuzle prsty.
Cumle mame tiež rôzne, ja som mu jeho prvý (meine erste) z DMky dala už v pôrodnici a potom som ho vymenila za rovnaký tvar ale dlhší (ma dlhý rovný) Tomee Tipee. Skúšala som mu aj guľaté aj slzickove, ale tie vypluva. Iba tie rovné má rád. Skús nájsť tvar, ktorý mu bude vyhovovať. Tie maličké meine erste z dmky sú super, sú naozaj mini, deťom nezavadzaju a pritom si stále niečo cuckaju, keď potrebujú.
Najmä, keďže máš dieťa na UM, tak musíš dodržiavať dávkovanie, dúfam, že ho kŕmiš len každé 3-4 hodiny. Rozhodne nie je odpoveďou na každé detské zaplakanie jedlo. Deti plačú z rôznych príčin. Ani ty neješ zakaždým, keď si nespokojná. Dieťa na UM v 10 týždňoch ešte môže piť 8x denne, ale skôr sa to už schyľuje k tomu, aby dostávalo 6x,každé 4 hodiny

zuzana_ilkova
autor
23. mar 2020

@elementissa ako dakujem za kazdy nazor aj matkam kojickam ale to je ako by som ja isla im radit ako maju kojit alebo nech nekoja a idu na UM🙈 nevyjadrujem sa k tomu radsej😁... presne pre tom som rozbehla turo debatu lebi maly si zacal davat ruku do pusi a nechceme aby to robil viem ze je to problem oducit v starsom veku( som ucitelka viem ako sa deti spravaju v skole ak sa niekto vymyka “norme”) ..maly ma 11tyzdnov takze mu je tazko vysvetlit ze to nesmie robit sle zakazdym mu vyberame ruku z pusi...papa 8x denne lebo ma problemi s bruskom a jednu davku si papa na 2x (zobudi sa vypije cca60-80ako kedy,hodinku az hodinku a pol sa hraje,a ked uz chce ist spinkat vytaha asi 30,a potom spinka pol hodinu alebo hodinu ako kedy) ...menili sme mliecko na nutrilom omneo vomfort tak dufam ze sa to uz upravi a prejdeme na 6x ale snazim sa aby mal minimalne 2hodinovy odstup, nieked aj 4 hodiny nepyta papat je to podla toho ako ho trapi alebk netrapi brusko ...

katrin21
23. mar 2020

Moja dcéra tiež nechcela prvé dva mesiace dudlík a kúpila som 13 druhov pretože každý mal inú dĺžku šírku veľkosť a bolesť iného materiálu a zistila som že nechce silikónový dudlík lebo sú tvrdé ale iba kaučukový .
Zohnala som nakoniec dudlík MAM mäkký hnedý kaučukový a ten keď som jej pridržiavala tak ho cuketa a nakoniec sa takto naučila Ale prvé razy som jej ho musela niečím podoprieť aby jej nevypla Doll alebo ho pridŕžať rukou a zhruba Po týždni si ho už vedela potom aj sama cucať.
Zo všetkých ostatných ju naťahovalo.. potom sme kupovali také podobné is dm drogerie je ich lebo tieto MaM dudliky sa ťažko zháňali, väčšinou mali všade len tie tvrdé silikónové bohužiaľ.
Nestrácaj nádej a Skúšaj ďalej nesmie byť moc dlhý ten dudlík.

katrin21
23. mar 2020

@zuzana_ilkova Ale inak 11 týždňové bábätko Keď pije iba 60 až 80 Tak to ti vypije dosť málo už by mohol byť kľudne 100. Možno je hladný.

A na dudlík od Curaprox u zabudni je to akurát predražená blbosť tak isto ti splnia účelu aj iné úzke dudlíky ktoré nemajú guličku veľkú na konci tak ti nebudú deformovať ústnu dutinu. A dudlík predsa dieťa nepotrebuje mať stále Ja som ho dávala naozaj len na ukľudnenie alebo na zaspávanie a potom keď dieťa zaspalo tak som ho vybrala a stálo už bez neho teda s výnimkou keď išli zuby vtedy má dieťa potrebu viacej hrýzť a aj sa častejšie budí v noci ale to sú len obdobia

zuzana_ilkova
autor
23. mar 2020

@katrin21 vies ci pil mi 120 naraz a vydrzal 3,5 hodiny ale zacalo mu byt zle z mlieka prestal kakat,pucil sa, neprdel a postupne si zacal tahat menej z flas...tyzden sme na novom nlieku tak dufam ze sa to vrati do starych kolaji a opat nabehne na 100 aspon...preto chce aj castejsie papat lebo vypije len 60-80kedy ako ...to brusko riesime vlasrne od cca 2tyzdnov a stale ked uz mam pocit ze mame dobre mlieko a papa aj kaka pekne tak sa nieco pokazi a sme nazaciatku... zatial ma vysetrenia vsetko v poriadku len sme asi nenasli spravne mlieko

adri97
12. aug 2021

@zuzana_ilkova ahoj, prosím ako to dopadlo s dudlíkom? Našli ste nejaký, ktorý sa mu páčil?