Čo by sa v obchodoch Billa muselo zmeniť, aby ste tam (znova) chodili nakupovať?

miskamaj
18. sep 2013

Kedze sa tu vcelku rozmnozili staznosti a Billa relativne rychlo expanduje, co moze znamenat, ze sa tymto obchodom casom tazko vyhneme, zalozila som tuto otazku. Mozno sa vedenie tejto spolocnosti troska vzchopi a aspon tie odpovede, ktore maju najviac "lajkov" budu brat vazne a urobia napravy.

sissy27
18. sep 2013

@miskamaj keby si vedenie billy prečítalo siahodlhú diskusiu na tému nekvalitných potravín v bille, tak by našlo odpoveď... je to jednoduché
1. neklamať, nezavádzať zákazníka
2. vždy čerstvé ovocie, zelenina, mäso, mliečne výrobky - na pultoch predajní, nie v debilných reklamách !!! a to, čo bolo čerstvé minulý týždeň vyhodiť a nie ponúknuť ako druhú triedu - nie sme svine, aby nás kŕmili pomyjami...
3. kultúra prostredia - čisté predajne, prehľadné cenovky, dostupnosť informácii
4. ohodnotený personál, aby aj tá najprotivnejšia pokladníčka mala motiváciu správať sa trošku kultúrne a prozákaznícky

to by na začiatok myslím stačilo... a kedy to bude? 😅

billam
18. sep 2013

Igelitky zadarmo...sú fakt dobre 🙂

lenyy
18. sep 2013

ceny. billa su podla mna najdrahsie potraviny.

paprikacervena
18. sep 2013

Ovocie, zelenina, syry, maso - PLESNE podla mojej chuti!

Firemna politika -priklad predajna OC Korzo Ba
Predajna otvara o 0700. Aj napriek tomu, ze uz dlho predtym caka dost ludi na otvorenie (robotnici a zamestnanci okolitych firiem, kt.si prisli pre ranajky), Billa nielen ze neuvazuje o posunuti otvaracich hodin, ale sortiment cerstveho peciva je kompletny az od cca0745. Casto sa stava, ze prave v tomto vytazenom case ide 1 pokladna, kde je nezobudena pokladnicka, kt. nevie pozdravit, popr. nefunguje platobny terminal, otvaranie dveri a podobne pikosky...

mima4
18. sep 2013

Tiez som toho nazoru, ze su tam najdrahsie potraviny v ramci potravinovych obchodoch... urcite to nie je na rodinny nakup, max len drobnost sem tam, pecivo a podobne.

h2
18. sep 2013

V Bille sú igelitky zadarmo? No, to som si teda nevšimla. Ja už do Billy nechodím, keď nemusím, potraviny sú drahé a napríklad konkrétne mäso majú vyložené vždy to, ktorému v ten deň končí dátum spotreby. Celkom určite majú aj čerstvé, ale nevyložia ho, kým sa to staré neminie, takže ho vyložia, až keď už bude staré aj to. Takisto zavádzajúce informácie o akciách, kúpim niečo v akcii a pri pokladni mi narátajú plnú sumu. Keď sa ohradím, tak sa buď vyhovoria, že tá akcia už neplatí a že kolegyňa zabudla dať preč tú ceduľu, alebo že akcia platí len pri nákupe napríklad od 3 kusov, čo je pri tom tovare naozaj uvedené, ale asi tak milimetrovými písmenami pod obrovským nápisom AKCIA.

andyfg
18. sep 2013

V košiciach na Ždiarskej, ráno po otvorení pobehujú zamestnanci a dokladajú tovar (zelenina, pečivo.....) čo by už mal byť doložený už pri otvorení. Pravidelne sa stáva, že tovar ktorý im dôjde niekoľko dní potom regále zívajú prázdnotou. Niekoľko krát sa mi stalo, že som našiel jogurty po záruke v regále miesto toho, aby boli stiahnuté.

mata_001
18. sep 2013

V Bille som prednedavnom kupila maso na Racianskej. Doma som ho otvorila a celu kuchynu zaplavil strasny smrad. Maso bolo pokazene. Uz sa mi ho nechcelo ist reklamovat, kedze byvame odtial hodny kus cesty, no odvtedy v Bille nenakupujem.

janeita
18. sep 2013

Znížiť ceny, komplet vymeniť personál , a doplnať tovar ktorému nekončí záruka ten istý alebo hneď na dalsi den 😉!

errilo
18. sep 2013

v prvom rade kvalita a potom ceny. ja osobne rada kupujem napriklad clever jogurty, ale v rakuskej bille... su neporovnatelne kvalitou ako tie, ktore ste predavali v bille u nas. neviem, ci este su, alebo ake su, lebo tam uz nechodim. ale co sledujem letaky, zda sa mi, ze s cenami ste zacali ist dole... az som niekedy prekvapena, nakolko som mala billu zafixovanu ako jednoznacne najdrahsi obchod, teraz sa mi to az tak nezda z toho co pozriem letak.. od domu ju mam daleko, tak preferujem co mam blizsie.

zigzag
18. sep 2013

my do billy chodievame, je tam sice drahsie, ale zase casto mavaju akcie, takze sa da 🙂 a navyse mame okolo dalsie 4 supermarkety v tesnej blizkosti, takze neriesim, mam na vyber 🙂 personal je ok, cisto maju, ja nemam vyhrady, syry nekupujem, ani salamy, takze plesne som nevidela, a ovocie je kvalitou rovnake ako v inych obchodoch, to ze nam tu vsetci dovazaju 3 triedne ovocie a zaleninu je uz o inom.... to by musel zabojovat aj stat, ktory to ma ocividne na haku, sme smetisko eu,

katka1981
18. sep 2013

Do Billy nechodime vobec kvoli cenam.

tijana
18. sep 2013

Ja navrhujem 🙂 nakupne voziky - auticko kde dieta sedí a akože soferuje a rodic vlastne tlaci konecne boli cistejsie, nakolko sedia tam predsa nase deti ...ale tuto istu vadu ohlade hygieny bohužial ma ja Tesco ..

sante81
19. sep 2013

mne prekáza, ked sa pokladnícky medzi sebou nahlas bavia o tom, ze su v pokladni od rána, ze nebola na záchode, ze nebola jest, to nieje problém zakázníka, idem kupit, idem zaplatit, idem preč. ked sa milej pani pokladnícke nepáči, ze blokuje tovar ludom, nech dá vypoved, ale nech drzí usta. konkrétne Billa - prior partizánske

natalii6
19. sep 2013

co sa tyka cien vela ludi v mojom okoli tiez zastava nazor ze je velmi draha ja kupujem vatsinou veci co su v akcii tak sa to celkom da..ohladom personalu zatial som sa nestretla z nejakou extra neochotou alebo ze by boli drzi..mne najviac vadi co sa tyka vyberu syrov kedze vatsina syrov pochadza z POLSKA a ta trocha co sam maju SLOVENSKE je velmi draha 😠..maso tam kupujem iba malo kedze som o mase predavanom v potravinovych retazcoch nepocula nic dobre ...a o taskach zadarmo teda neviem zatila som ich musela vzdy zaplatit ☹ bola by som tiez za keby cerstvost niektorych potravin bola na vatsej urovni hlavne co sa tyka zeleniny a ovocia 😉

zuzka1008
19. sep 2013

nikdy sa tam nenajde predavac ochotny pomoct ☹

maryennn1
19. sep 2013

Ja do už Billy nechodím, pretože sú tam nehorázne ceny, už nevedia čo by za ten tovar pýtali, okrem toho aj neochotné predavačky, to, že sa ma pri pokladni pokladníčka opýta či som spokojná s nákupom ma skôr otravuje, je to blbá fráza ktorú opakuje miliónkrát za deň a aj tak ju odpoveď na tú otázku vôbec nezaujíma, radšej by mohli byť ochotnejšie na predajni, ako sa vypytovať sprostosti.

slavka11
19. sep 2013

Jedina Billa kde je kvalitne a cerstve vsetko je na Bajkalskej v BA. No a ani niet divu ved hned nad hlavami je centrala takze kontroly su na dennom poriadku. Ostatne filialky ich nezaujimaju iba nech prinasaju zisk. Billa nikdy nebola mojou oblubenou nakupovacou "destinaciou" . Idem tam iba specialne kvoli konkretnemu tovaru v akcii ked je jeho cena vyhodnejsia ako inde. Inak nie. Ceny sa lisia dokonca medzi jednotlivymi filalkami idem na nakup na Bajkalsku a potom este v ten isty den do Billy na Uzbecku. A cuduj sa svete napr. masove kosti, alebo slanina na vytapanie boli na Bajkalskej nie len ze cerstve ale este aj lacnejsie a to akoze preco? A tak isto je pravda a nesalo sa mi to 1.x ze maso aj ked ma napr. 2 dni do ukoncenia spotreby donesiem domov a uz smrdi. Tak bud maju zle nastavene chladiace zariadenia alebo prilis dlhu dobu na uskladnenie a jednoducho to uz je neskoro. Z toho ich tepleho pultu by som si nedala ani kusok ked si predstavim ze to uz predtym pomaly chodilo bleee je mi zle. Kedysi sme zvykli kupovat clever mrazenu zeleninu ale jej podiel v mraziacom boxe je mizerny skoro ziadny a su tam iba drahe znacky a za tie tolko penazi nedam. Billa by mala fakt prehodnotit svoju cenovu politku ale zaroven aj kvalitu, lebo inak tu velku sancu nema.

stanislavao
19. sep 2013

Billa ma vysoke ceny. chodim tam nakupovat a chodim tam rada, ked je akcia, lebo Tassimo tam mava v akcii dobru cenu. keby sa skulturnili predajne, bolo tam viac miesta v ulickach, bol by tovar nejako normalnejsie rozlozeny a bolo tam toho viac, tak by som tam chodila aj castejsie. je tam velmi maly sortiment. teda aspon v seredi, kam sa obcas dostanem.

martina_uk
19. sep 2013

Predrazene potraviny oproti inym retazcom
Vzdy aspon jedna vec z nakupu pokazena (vacsinou maso, sunka)

oktobermimi
19. sep 2013

ceny ... hlavne tie ceny Billa je veľmi predražená... :(

irriss
19. sep 2013

@miskamaj
Ahoj!!
Myslim si, ze se NIC nezmeni, protoze Billa je i v zahranici a zde v Italii se ji lide take vyhybaji a z uplne stejnych duvodu jako na SK,
Jde o spatnou strategii jak prodeje tak pristupu k zakaznikovi a k praci celkove... ☹

Je to stejny retezec se vsim vsudy 😎 , vcetne fungujici karticky Billa, ktera lze pouzit kdekoliv v celem retezci jak na uzemi SK, CZ tak i na uzemi It...

Mozna to bude stresovymi podminkami pro zamestnance, ktere zakaznik nezajima, protoze jsou casto zarazeni do pracovniho nejisteho procesu ( s kratkym casovym limitem a praci za dva) a vlastne je nezajima zakaznik ani budoucnost podniku, protoze vedi, ze kazda investice jak casova tak emotivni je jen DOCASNA a neni OCENENA....
NEJISTA Pracovni smlouva a vysoke naklady na zamestnance = STRES = NEZAJEM vuci zakaznikovi a nezajem o fungovani podniku... 😔

andrejka1978
19. sep 2013

ja v bile nakupujem celkom rada.vadi mi ale nizky sortiment tvrdych syrov.vsade samy lerdamer...mozno by bolo fajn aspon polrocne menit sortiment.a cerstve maso tam nikdy nekupujem.nemem dobru skusenost s kvalitou.a tiez nechapem,preco dovazaju napriklad maso z rumunska.nikto to nechce ani v akcii a ine nieje vylozene.to uz blizsieho dodavatela nemaju?produkty ich znacky clever su vsak velmi dobre.lepsie ako niektore nase velke znacky ako rajo nzpriklad.mne by sa pacilo napriklad dovazat jogurty vyrobene v rakusku.tam v bile kupene su uzasne.plne ovocia a chuti.a su lacne.naco maso z rumunska, radsej jogurty z rakuska.to je kustik blizsie a urcite by sa to predavalo.billa v rakusku je dobry uplne ina.ja si myslim,ze vela zavisi na veducom predajne.aky sortiment doplnoje a ako vie jednat so svojimi zamestnancami.

fomarik
19. sep 2013

U nás v Bille by s amohlo zmeniť nasledovné:
-neochotný, stále nervozny a nevrlý pracovník ...či už pri zelenine, pri pokladni, pri mäse...proste nálada na bode mrazu 😝
- ceny!!!!!!! Sú astronomicky vysokéééééé!!!!!!
- smrad zo zhnitého ovocia a zeleniny
- nepríjemný SBS-kár ktorý dobreže nevylezie na chrbát zákazníkovi
- fungujúca 1 - 2 pokladne!!!!!!!!!!!
- pri vykladaní tovaru si pracovníci rozložia vozíky skoro na celý regál a zákazník s ajednoducho nedostane k tomu, čo chce. detto... u nás pri každom regále stojí rebrík.

skoricaxx
19. sep 2013

ahoj no ja sem tam nakupujem Billa v Skalici ale nemam proble ovocie je vždy Ok, a čo je trochu škaredšie maju za polovičku, maso s knčiacou zárukou??? to som ešte nenatrafila len ked bolo v akcií a mliečne výrobky docela OK výber, nie je to prehnane veľký obchod ako Kaufland a tesco takže tam nemusím stráviť .....kopec času hladaním z mojej strany OK,
ja neznášam nakupovanie v LIDLI žiaden výber , žiadne slovenské výrobky

tatko_bebe
19. sep 2013

neznasam Billu ako taku za to co nam na Slovensku ponukaju a co ponukaju v Rakusku kt mam pod nosom. Takze ma to vzdy naserie ked vidim plesnive ovocie a bordel v predajni... a tie ceny...
To nema cenu vobec komentovat. Si myslia ze sme vs sprosti a neboli sme v zivote v rakuskej Bille.

A nanestastie to nieje len problem Billy ale vs obchodnych retazcov to co si dovoluju na SK a co tu predavaju a hlavne za kolko by si nikde v zapadnej europe nedovolili.

maribell
19. sep 2013

my do billy nechodime pretoze to je jeden z najdrahsich obchodnych retazcov ....
su tam velmi neochotny ludia (asi maju male platy :D teda aspon mne to tak pripada..)
a vecne je tam iba jedna pokladna otvorena
@fomarik .som sa dobre zasmiala na tom " nepríjemný SBS-kár ktorý dobreže nevylezie na chrbát zákazníkovi" 😀

carrie4
19. sep 2013

U nás v bille sú veľmi milé predavačky, naozaj som sa nestretla z nejakou neochotou, chodila som tam nakupovať bio zeleninu, mali najlepší výber a ani s ostatnou zeleninou a ovocím som nemala nikdy najmenší problém. myslím, že stav daného obchodu, je vizitkou toho kto ho riadi, vedúceho predajne ... ale je pravda, že tam málokedy zavítam, najmä kvoli cenám, ale ked potrebujem narýchlo nakúpiť a nechce sa mi čakať v dlhočizných radách v iných obchodoch ... tak billa vyhráva, tak som vybavená šup dup, lebo tam býva malinko nakupujúcich 😀 😀 😀

masinka
19. sep 2013

ja mam v Bille par vyrobkov, ktore chodim kupovat len tam, ale zvacsa si pockam na akciu - takze z tohoto hladiska mi vadi, ze nam prestali nosit letaky (zo vsetkych ostatnych retazcov ich pravidelne dostavame) a obcas kym zaktualizuju letak na stranke, tak je uz akciovy tovar vypredany (aj dnes rano mali ako aktualny letak stale ten, co bol do 17.9.). Alebo nakupim ked mam narodeninovu zlavu.
Na nekvalitne maso a zelovoc nema Billa monopol - to je taky celoslovensky problem... (podobne ako zle zaplatene a nervozne predavacky) akurat v Bille je ten nepomer medzi cenou a ne/kvalitou trochu vyraznejsi vzhladom na vyssie ceny a este na to upozornuju aj tym, ze Giuseppe uz je vopchany vsade.
Co je na Bille super, su tie ich zberatelske akcie kde sa decka z nalepkovych kniziek aspon nieco zaujimave dozvedia, nie ako Smolkovia, ktori sa po druhom pouziti osuchaju.

hlavackova
19. sep 2013

Ja uz do BILLA nechodim davno, hlavne kvoli otrasnej kvalite zeleniny a ovocia - pokojne si ponukaju hnile alebo plesnive ovocie, mliecnych vyrobkov - nie raz som si odtial doniesla skysnute mlieko, smotanu hoc v zaruke (zrejme zle skladovanie), tovar z lahodkoveho pultu - obschnuty, personal mi s plechovym ksichtom nalozil aj slizku smradlavu sunku dokonca i prosciutto (to neviem ako sa im podarilo), zistila som to samozrejme az doma. Spravidla fungovali 1-2 pokladne aj v casoch spicky ked bola predajna plna zakaznikov. A mohla by som pokracovat. No a za tento skvely tovar a servis je navyse BILLA najdrahsi potravinový reťazec. Napisala som im niekolko sprav kde som poukazala na tieto nedostatky, nikdy som samozrejme nedostala ziadnu odpoved. Tato znacka zrejme nema o zakaznikov zaujem, takze musi pocitat s tym, ze sklamaný klient strati zaujem nakupovat u nich. Skratka BILLA by musela zmenit takmer vsetko (okrem priestorov a regalov) aby som tam este niekedy pachla.