Čo na desiatu pre školáka?

billa_martina
6. sep 2013

Milé mamičky, aj vy sa každé ráno trápite s dilemou čo vášmu školákovi zabaliť na desiatu? Aby mal vyvážené jedlo, ktoré mu dodá energiu, ale zároveň poteší jeho mlsný jazýček? Budem rada, ak sa nám zdôveríte s vašimi tipmi a trikmi a inšpirujete tak aj ostatné 🙂

eeffka
11. sep 2013

@ajka30 samozrejme ze sa pamatam, hygienicke vrecusko a v nom pohar a pila sa voda z vodovodu.

ajka30
11. sep 2013

@billa_martina @eeffka vidite na to som zabudla, hlavne to vrecusko s poharikom a ostatnymi hygienickymi potrebami 😀

billa_martina
autor
11. sep 2013

Milé mamičky, už o pár týždňov pre vás chystáme na pultoch novinku - Naše Bio dezerty s tvarohom a jogurtom. Ideálne na desiatu alebo olovrant pre vašich školákov 🙂

anexis
11. sep 2013

@eeffka alebo priamo z vodovodu 🙂

ja tiez uz zacinam rozmyslat co ine vymysliet na desiatu, lebo zatial len chlebik-rohlik-zemla so syrom, sunkou-salamou, paradajka, paprika k tomu stale nejaku, malu nie velmi sladku pochutku ako par piskot, croissantik
nabalila by som aj nejaku satocku, plundru, ale je to sladke a uz na ranajky mame nesquik gulicky- len tak nasucho zje a zapije kakavkom...a este keby na obed mali nejake buchty alebo palacinky, tak je pol dna v cukroch
rada privitam nejake napady na nesladke desiaty 🙂

janka2273
12. sep 2013

@ajka30
My sme si nenosili na pitie žiaľ nič...ani jeden z triedy....A fakt neviem prečo 😕 Asi sa v dobe minulej toľko nevyzdvihoval pitný režim ..škoda samozrejme 😖
Ale mali sne cca po druhej hodine mliečnu desiatu-sáčok mlieka a rohlík 🙂 🙂 🙂

A samozrejme asi voda z vodovodu 🙂

nivi
12. sep 2013

@ajka30 tiez mam cez 30 a pili sme vodu z vodovodu 🙂 a na 1 stupni sme dostavali mliecnu desiatu a obcas bol aj dzusik co si pamatam.

ja malej balim cistu vodu (mame doma prefiltrovanu) ale doplni si v skole aj z vodovodu ak jej dojde.

na jedenie mava bud musli tycinku, bebe kekse, ovocie (sj susene), syr, sunku, slane alebo sladke kolace (vatsinou doamce), a pod. zeleninku mi moc nechce okrem mrkvy. a este jogust, vyzivu ...

sue
12. sep 2013

Hm, na toto sa celkom teším, ako to od budúceho septembra u nás začne 🙂
- my sme na desiate mávali kadečo - chleby, rožky, žemle, jogurty + vždy nejaká sladkosť a ovocie - ideálne na každú prestávku niečo 😀

lussya
12. sep 2013

@m_ij_ka jeeej, my mame take iste desiate...

bosorka2000
12. sep 2013

@ajka30 Pili sme cistu vodu z vodovodu v triede, z takeho skladacieho poharika 😀 pekne sme sa s nimi oblievali, hihi... a potom sme si urobili z ruk taky sikovny poharik, nacapovali, vypili... a prezili sme aj bez tazkej flase, ze? 😉 To len dnes su deti (alebo mamicky?) strasne cimrplich.

hori
12. sep 2013

@bosorka2000 alebo sme vedeli prilozit usta k tecucej vode... 😉

m_ij_ka
12. sep 2013

@lussya to je supééér, asi máme takých istých jedákov 🙂

lussya
12. sep 2013

@m_ij_ka asi hej... a este ovocie mala zje len jablko a zo zeleniny len paradajky a v lete hrasok... 😉
ale musim jej robit aj dva tri rozky na desiatu alebo dva chlebiky a vzdy donesie prazdny snackbox.. 😎

m_ij_ka
12. sep 2013

@lussya to je aj u nás, to poznám 🙂

billa_martina
autor
12. sep 2013

Milé mamičky, skúsťe na raňajky aj výborný chlebík Naše Bio. Máme v ponuke ražný alebo tekvicový. Skvelý je v kombinácii s čerstvými syrmi, či už z kravského alebo kozieho mlieka.