AbcDerm Maman - spevňujúci krém

zivika
9. máj 2013

Ahojte 🙂 síce nie som zaslepene veriaca v účinok zoštíhľujúcich a spevňujúcich krémov 😅 ale po prvom pôrode som popri chudnutí zopár takých krémov poskúšala a možno to bol len placebo efekt, ale minimálny účinok som zaznamenala, hlavne čo sa pružnosti kože týka...ale ani jeden ma neoslovil natoľko, aby som si ho kúpila znova a to hlavne kvôli konzistencii, kedže jeden bol príliš mazľavý, druhý lepkavý, tretí mi nevoňal,... preto sa Vás chcem opýtať, či a aké máte skúsenosti s týmto krémom od Bioderma....

bioderma_lucia
9. máj 2013

@zivika ahoj, teraz ma prosim neber, ze som za Biodermu. Chcem napisat svoju osobnu skusenost. V den, ked som zistila, ze som tehotna, zacala som sa poctivo po kazdom sprchovani natierat ABCDerm mama spevnovacom. Pri predstave, ake strie ma moja mama po porodoch a informacii, ze je to z casti dedicna predispozicia, mazala som ostosest.
Natierala som len brucho, na ostatne casti tela som pouzivala telove mlieko alebo krem. Brucho som mazala poctivo do porodu a aj po porode este par tyzdnov. Dnes s usmevom mozem brucho ukazovat svetu - nemam na nom ano jedno stie. Pokozka vyzera dobre. Ale zato moje stehna utrpeli ☹ po porode, ako mi isli moje kilecka dole, moje stehna vyzerali strasne. Z natierania brucha som presedlala na stehna. Vysledok je, ze koza mi spevnela, par strii zmizlo, zbedlo ... ale nie je to ako moje brucho. Krem nie je lepkavy, skor prijmena konzistencia. Tot moja skusenost 😉som zvedava, co napisu dalsie kocky ... papa

zivika
autor
9. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj, dakujem za reakciu 🙂 ja som sa bohuzial striam v prvom tehotenstve nevyhla, aj napriek tomu, ze som sa od 3.mesiaca mazala tehotenskym olejom od weledy a najskor to vyzeralo slubne, ale v 8.mesiaci som sa cela dotrhala, aj na bruchu, aj na stehnach, aj na prsiach 😖 skoda, ze som vtedy neskusila Biodermu, mozno by to dopadlo lepsie...toto tehotenstvo som na mazanie rezignovala a teda nastastie mi ziadna stria nepribudla, ostali len tie vyblednute po prvom, ale najskor to je tym, ze stale sa zmestim do tej povolenej koze z minula 😅 ja som po porode urobila asi aj tu chybu, ze som sa o kozu tela uplne prestala starat, takze som jej vobec nepomahala dostat sa do povodneho stavu, zacala som s nou nieco robit az po 3/4 roku a uz islo tazko...takze tentokrat chcem zacat hned po porode, hadam to pomoze 🙂 na a aj ja som zvedava, co napisu dalsie kocky 🙂

kim_rossi_stuard
10. máj 2013

@zivika ahoj, tak ja som sa mazala- nie poctivo kazdy den ale snazila som sa pocas tehu, a ked som sla rodit bola som rada ze je to ok- avsak pocas porodu sa strie vytvorili 😔 ked som sa doma videla v zrkadle 😢 😢 😢 och jooj a potom som otehotnela znova a to sa tie strie pri prvom len natiahli este o dalsie cm 😢 tak teraz som zacala cvicit a zdravo sa stravovat zacala som pouzivat aj Abc Maman krem na brucho a mam pocit ze koza je jemnejsia, vlacnejsia, viem ze strie nezmiznu, ale casom vyblednu ale aspon pomaham kozi udrziavat elasticitu aby sa mohla dostat do povodneho stavu- ako tak 😅 myslim ze ci uz tento krem ci iny, treba hlavne mazat a hlavne ked vies aka ta caka zatazkavajuca skuska v podobe tehulkovania 😵 aj ked si myslim ze moje 2 krasne deti mi za tie strie na bruchu stoja 😀

zivika
autor
11. máj 2013

@kim_rossi_stuard ahoj, moje strie su nastasie na tom zatial tak isto, ako pred tehu, takze dufam, ze uz take aj ostanu a nebudeu sa natahovat 🙂 ja ich v podstate ani neriesim, lebo ako pises, deti mi za to stoja 😉 a co sa tyka toho kremu, potesila si ma tym, ako na teba posobi, lebo mne ide hlavne o to, aby koza zjemnela a bola pruznejsia, tomu, ze by nejaky krem odstranil strie neverim, takze na to ani krem nehladam 🙂 ale ta povadnuta koza by hadam pomocou cvicenia a kremu mohla trosku spevniet 🙂 tak teda po navrate z porodnice zacnem hned mazat 😅

strudelka
4. júl 2013

Ahojte.Nechcem byť negativistická,ale mne nepomohol vôbec 😖 Odkedy som zistila,že som tehotná,poctivo som sa natierala na brušku a niekedy aj dva krát za deň týmto krémom.Asi dva týždne pred pôrom som celá "popraskala".Kožná mi vravela,že nezáleží na kréme,ale na technike.Som 7 mesiacov po pôrode a strie vidieť poriadne,lebo mi zostalo bruško.Cvičiť som začala len nedávno,lebo som mala obavy o jazvu po cisárskom.Poriadne sa natrápili,kým dcérku vytiahli a mala som dosť veľkú ranu.Ale hlavné je,že sme obe v poriadku a čo tam po pár striách 🙂