Bioderma: pre a proti?

ani3012
13. apr 2012

Čítam samé pozitívne reakcie na výrobky Bioderma, ale zaujímalo by ma - nájde sa tu niekto, komu tieto prípravky od tejto firmy prekážali (vadili) ak áno, tak prečo?
Ak ste spokojní: prečo ste sa rozhodli vyskúšať výrobky od Bioderma, kto Vám ho odporučil a prečo (aký problém ste mali) ?
Ďakujem vopred za odpovede 🙂
Ani

vianocnystromcek
13. apr 2012

ahoj!

viem ze bioderma neni bio iba to tak bio znie 🙂 ale aj tak musim povedat, ze som tuto znacku znasala a aj znasam (pouzivam aj la roche a biodermu) najlepsie. moja plet je zmiesana a obcas som sa zvykla jemne vyhadzat na cele alebo na brade, nie vsak uplne ze silne akne. zvykla som mat dehydratovanu ale mastnu pokozku. a prave bioderma a la roche mi toto upravili a zmiernili aj pory.

v lekarni mi ju odporucili 🙂 na vsetky vyskusane veci od la roche a biodermy som nikdy nemala alergicke reakcie alebo precitlivelu pokozku ako pri vichy napriklad.

molniak
13. apr 2012

ja nemám rada biodermu je tam vela chemie ako vo vsetkom co sa predava v lekarnach a drogeriach vysusuje pokozku aj ked to clovek zisti az po dlhodobom pouzivani ja sa priklanam k inym znackam a som spokojna aj cela moja rodinka ale 100 ludi 100 nazorov

katren
13. apr 2012

mne nevyhovovali, kupila som si na tvar a hned ma zacala svrbiet a osypala som sa....Biodermu mam len 1 krem na ruky, Atoderm.....inak nic ine nekupim...

vierama
13. apr 2012

mne ju odporucila lekarka, lebo mam atopicku pokozku. biodermu atoderm pouzivam uz mozno viac ako desat rokov, je ucinna, aj ked draha, teda ja kupujem naraz viac velkych baleni. ale na pleti,na tvari ma niekedy pali, ale da sa to vydrzat. ak vsak bude taka draha, to sa mi oplati radsej kupovat excipial, lebo ja spotrebujem velmi vela pletoveho mlieka, nakolko ho pouzivam na cele telo, nielen na cast pokozky. vyskusala som raz aj biodermu gel na sprchovanie, tiez ma byt urceny na suchy atopicku pokozku, ibaze ju vysusilo este viac, takze mi cela draha tuba ostala dodnes... je to teda naozaj individualne. vyskusaj najprv len male balenie a uvidis, ako tvoja pokozka zareaguje.

michaela80
13. apr 2012

Ja som dostala Biodermu pre malinku od kamosky ktora je velmi dobra kozna lekarka ako darcek k narodeniu a od vtedy pouzivame iba tuto znacku a dokupujem si postupne co nam treba 😀 😀 😀

desszi
13. apr 2012

Bola a som s vyrobkami od Biodermy spokojna 🙂
na supinky v hlavicke sme pouzivali ABCsquam, do troch dni bol problem prec,
synceka mam ekzematika, pouzivali sme mliecko Atoderm, problem sice nevyriesil, ale bol dobry
v zime som pouzivala krem od Biodermy - bez vyhrad
krem na ruky od Biodermy, tak to musim pochvalit - pecka, mavam velmi suche ruky, obzvlast v zime a tento kremik predcil vsetky ostatne kremiky na ruky, fakt pomaha

Na ziaden krem ani vyrobok sme nemali negativne reakcie 😉 akurat ta cena je za niektore vyrobky vyssia....

katkasid
16. apr 2012

Aj ja mám len pozitívne skúsenosti, používam samozrejme Sensibio H2O na odličovanie, Sebium Pore Refiner (ten je úžasný naozaj), Hydrabio Riche na dehydratovanú kožu, Photodermy v lete, všeličo mám vyskúšané. Samozrejme, nájde sa aj niečo, čo mi nie celkom vyhovovalo, alebo sa mi nepáčilo, napr. Photoderm letná tyčinka na pery, tá mi nevonia, ale to je asi z mojich skúseností všetko 🙂 Ja určite doporučujem, viem aj z okolia že s touto kozmetikou majú pozitívne skúsenosti aj kožní lekári a doporučujú pacientom. Kopec kamarátiek mám aj z lekární, takže sa veľa rozprávame, pýtam sa, lebo viem že absolvujú veľa školení, takže nechám si aj poradiť.

kvetinqa
16. apr 2012

Ja mam citlivu pokozku, dlho som hladala krem, ktory by mi vyhovoval a nestipal, nesvrbel atd. Presla som od tych najlacnejsich az po velmi velmi drahe a nic. Jedine bioderma mi vyhovovala a vyhovuje. Som maximalne spokojna! Syn ma zial typ pokozky po mne, takze som hned ako sa dalo siahla po bioderme- abc derm a atoderm. Ked som si po case povedala, ze mozno by bolo dobre vyskusat aj nieco ine, neoplatilo sa, maly mal hned vysusenu pokozku, v zime popraskane cievky na lickach atd... takze u nas bioderma funguje...

rainee
20. apr 2012

ja som dnes natrela malinku biodermou 50ka a komplet sa mi vyhadzala tak ju idem teraz ratovat fenistilom 😠 zatial sa mi zo ziadneho kremu nevyhadzala tak ako z tohto, takze my sme s touto znackou skoncili....

mijunik
25. apr 2012

Ahojte, ja teraz používam (no - zatiaľ som použila len dvakrát) mliečko na opaľovanie, natieram ním nášho deväťmesačného synčeka, toto mliečko mi odporučila detská lekárka, lebo má 100% minerálny filter. Zatiaľ neviem povedať, či som spokojná, dúfam, že budem, lebo neúčinné opaľovacie mliečko by bol dosť veľký problém... 😀 Ale iné som chcela - rada by som dostala zodpovednú a pravdivú odpoveď na otázku, či je kozmetika Bioderma, resp. jej suroviny testované na zvieratkách. Dúfam, že nie... 😕 Ak sa tu už niekto na to spýtal a je tu aj odpoveď, ospravedlňujem sa, ale nevšimla som si to.

bioderma_lucia
25. apr 2012

Bioderma nie je testovana na zvieratach. Testy sa robia na synteticky vyrobenej kozi.

karkulka1
26. apr 2012

Uz som to spominala aj v teme: bioderma a moja nespokojnost s pripravkami.
Biodermu nepovazujem za kvalitnu kozmetiku, lebo obsahuje parabeny, propylen glycol ci sodium-laureth sulfate. ☹
Davam prednost pouzivaniu kvalitnej prirodnej kozmetiky, obzlast u malych deti- tam by som davala len Weledu.
Na opalovanie pouzivame Sebamed, ktory je bez parabenov, silikonov a mineralnych olejov.
Z tych cenovo najpristupnejsich je celkom dobra prirodna rada alverde (samozrejme, ze nie vsetky vyrobky su super), ktoru dostat v DM- drogerii.

No musim zdoraznit, ze nie kazda prirodna ci bio kozmetika 😉 je taka naozaj. Treba riadne citat zlozenie a nekupovat ju, pokial obsahuje vyssie spominane latky.

petruci6
30. apr 2012

Nasa dcera mala od narodenia seboroicku dermatitidu a ekzem,vyskusali sme vsetko mozne aj na baze konopnych kremov,excipialu a jedine co nam upravilo kozu a co pouzivame kazdy den dodnes je Bioderma Atoderm sprchovy sampon a Bioderma Atoderm PP mlieko po kupani,sme max spokojny a v lete kupime Bioderma Sprej s ochr faktorom 50 na opalovanie,je naj 😉

hajanka
30. apr 2012

@ani3012 skus kuk sem, napisalo niekolko "nespokojencov" 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-bioderma/bioderma-a-moja-nespokojnost-s-pripravkami/

ja som ju sice neskusala, lebo u sa neda dostat k vzorkam a ja si rada najskor vyskusam, nez miniem za cele balenie, ktore potom mozno popoutuje aj s peniazmi do kosa

wewe22
2. máj 2012

ja som kupila teraz pre deti 50 a nie som spokojna neda sa poriadne rozotriet dti su s nej cele biele a strasne vysusuje pokozku

marikazavadka
6. máj 2013

no ja som alergicka na kozmetiku na zložky ako parfem,citroneloll,koumarin,hexylcinamal a pod nemožem žiadny šampon,deodorant,sprchovy,vonavku. pokial som zistila že mam zly šampon ktory mi škodi hlava sa mi vysypala mala som ju plnu chrast,mokvalo to hnisalo ☹ tak som šla ku kožnej a ta mi odporučila biodermu šampon node- P,pokožka na hlave sa mi zahojila po dvoch použitiach prestala svrbieť uplne skvela ulava 🙂 taktiež použivam biodermu PP antirecidive telove mlieko nedam na tuto kozmetiku dopustiť bola by som hotova keby take niečo nebolo len ta bežna kozmetika plna konzervantou a chemikalii,, jedine čo ma trapi je dosť vysoka cena ale stoji za to 😉