Olupovanie kože pod obočím

vejinka
10. máj 2013

Zdravim mladsi syncek ma pod obocim olupenu kozicku nikde ide som to nespozovala len na oboci co by ste odporucilu na tento problem?? nechcem na nom skusat rozne kremy a maste tak reku spytam sa tu a uvidim..dakujem za kazdu radu vopred

bioderma_lucia
10. máj 2013

@vejinka ahoj, z tej fotky nie je dobre vidiet, co to je. Ta koza je sucha alebo normalna? To olupovanie je skor loziskove? Supinky su zltkaste?

vejinka
autor
10. máj 2013

@bioderma_lucia supiny su biele a ma to suche v tych miestach...po kupani to takmer nevidiet skusim olejcek natriet na noc a rano uvidim.

freyjanr
10. máj 2013

@vejinka ahoj ja som take skupiny mala okolo nosa a na čele celú Zš a najlepsia mi na to bola klasická modrá nivea

vejinka
autor
10. máj 2013

@freyjanr tak som mu to natrela niveou a uvidim..dakujem🙂

bocjanka
10. máj 2013

ťažko povedať, mne sa tiež lúpe koža na čele, okolo nosa, okolo vlasatej časti hlavy a za ušami. Moja diagnóza http://cs.wikipedia.org/wiki/Seboroická_dermati.... Ak neprejde mazaním, navštívila by som dermatológa, tí sa v tom orientujú najlepšie.

vejinka
autor
10. máj 2013

@bocjanka on nema zlte ale biele tie supinky a nieje toho vela len na zaciatku obocia.

bocjanka
10. máj 2013

@vejinka ja ich mám tiež biele, nie žlté, no veď uvidíš možno mu to zmizne. 😉

bocjanka
10. máj 2013

@vejinka alebo aj alergia na niečo.

bioderma_lucia
11. máj 2013

@vejinka ahoj, vyzera to na seboroicku dermatitidu. Je to bezne ochorenie u deti aj dospelych, je chronicke. Pokozku treba natierat ale nie prilis mastnymi kremami, pretoze tym stav budes zhorsovat. Na tvojom mieste by som zasla k dermatologovi, nech sa mu na to pozrie a da ti cielenu liecbu. Z Biodermy je na seboroicku dermatitidu z radu Sensibio penivy gel na umyvanie a krem s oznacenim DS.

vejinka
autor
11. máj 2013

Dakujem pekne za rady....po pouziti "nivea" nic nevidiet .🙂

dana_l
11. máj 2013

je jedno aky krem pouzijes hlavne je ze treba kremovat a kremovat lebo problemom je sucha pokozka.

kveta
11. máj 2013

@bioderma_lucia Ta bioderma DS ale vraj nie je vhodna pre tak male dieta..

slavka_a_maros
11. máj 2013

To naozaj vyzera ako seborea

slavka_a_maros
11. máj 2013

@bioderma_lucia okrem kremu a gelu mate na seboreu este uplne bezkonkurencny aj sampon Node DS+ 🙂 po xy rokoch toto jedine mojmu muzovi pomaha fakt uzasne. Aj ked pre deticky nieje urceny

bioderma_lucia
11. máj 2013

@kveta Penivy gel Sensibio Moussant DS je vhodny aj pre deticky od 3r. Krem Sensibio DS nie je urceny pre deti taktiez ako Node DS sampon - az od pubertalneho veku, kedy sa Seborea zvykne vracat.
@slavka_a_maros Ano, aj moj manzel "fici" na Node DS. Seborea je velmi rozirene ochorenie a nazyva sa aj ochorenim manazerov. Zhorsene stavy sa prejavuju hlavne v stresovom obdobi, ale stav SD ovplyvnuju aj dalsie faktory ...

vejinka
autor
12. máj 2013

Ahojte mastim dva dni a nema ani stopy po supinkach