Necháte si tento rok bezplatne vyšetriť znamienka?

daylong_matej
14. máj 2011

V pondelok 16. mája prebehne na Slovensku už ôsmy ročník akcie Európsky deň melanómu. V tento deň ponúkajú kožní lekári vo svojich ordináciách bezplatné vyšetrovanie kožných pigmentových znamienok.

Daylong je opätovne partnerom tejto celoeurópskej preventívnej kampane, pri ktorej sú občania informovaní o možnostiach predchádzania, skorej diagnostike a liečbe kožných nádorov.

Zoznam participujúcich lekárov:
http://www.sds-sk.sk/prva.htm

jarunka111
14. máj 2011

@daylong_matej výborná akcia, nie je nad prevenciu 😉 Oceňujem ústretovosť lekárov v zozname, ale nedá mi nepovedať, že som sklamaná, že ich je tam strašne málo ☹ U nás v TO nikto 😖 (či som si nevšimla?)a to tu máme asi 4kožné dr.
Viem, že tieto dni, ktoré majú za cieľ propagáciu zdravia, prevenciu, sú náročnejšie ako ostatné pracovné dni (robíme obličky), ale okrem dobrej propagácie je nevyhnutná aj dostupnosť služieb. Iste, je to v mojom záujme, ale viac možností=viac šancí 😉

svetkaadamko
14. máj 2011

aj ja som velmi sklamana zo zoznamu, neviem urcit koho je to vina, ale je to skoda, ze nie kazdy ma sancu ☹

duplicka
14. máj 2011

aj ja sa pridam, teda v nasom meste nik ☹

akika722
14. máj 2011

v našom meste určite nik..to ani pozerať nemusim 😅 tu nikdy nič nie je 🙄

sirinka
14. máj 2011

fuha....strasne malo ich je zapojenych... ☹

ikika
14. máj 2011

Super, ze je taka moznost 🙂 ... aj ked nie v kazdom meste... snad sa casom zoznam dr. rozrastie... 😔 Ale hlavne, aby sme boli zdravi, nepotrebovali ich a hotovo... 😉
@daylong_matej Chcem sa spytat, ci staci prist alebo sa bolo treba objednat? Dakujem za info. 🙂

titkovamiriam
15. máj 2011

ja aj zaplatím kedze mi už niake aj odstranovali ☹

geegee
15. máj 2011

Ano, aj by som si dala vysetrit znamienka, a dokonca aj by bolo u koho. V zozname su 3 lekari z nasho mesta. Ked si ale predstavim, ze tam budu mat zrejme aj normalnych pacientov, tak ma hned prejde chut, lebo mi je jasne, ze by som tam presedela pol dna, ak nie viac...

zuzana32
15. máj 2011

ja by som šla so synom hneď ale u nás nik, a u nás na kožnom treba čakať veľmi dlho, aj na objednanie

demografka
15. máj 2011

fiha, u nas v nemocnici v KE asi vsetci lekari kozni, zajtra tam aj tak idem na stretnutie, tak dumam, ze aj skocim... uvidime kolko ludi budu mat... super akcia

cicimon
15. máj 2011

no pekne, ale ak by som tam mala presediet pol dna s malou, kedze ju nema kto strazit ... 😀 😕





adka12
15. máj 2011

baby mne sa to nedá otvoriť ☹
je tam zapojený aj nejaký lekár z banskej bystrice?
Ďakujem

zuzana76
15. máj 2011

z Nitry je tam zapojena len jedna Dr. a asi tam bude teda velmi vela ludi, aj by som isla, len doobeda mi nema kto deti postrazit, ale iste pojdem niekedy svojej dermatologicke, chodim kazdy rok na kontrolu znamienok

kacenqa
15. máj 2011

juuuuj skoda, ze som o tom nevedela skor :( navyse som chora, a aj deti su chore....ale nutne by som to potrebovala, mam vzadu na hlave vo vlasoch fibrom, co za posledne roky znacne narastol a celkovo by sa mi takato prehliadka zisla, kedze som svetlokozec a znamienok mam pozehnane.

@daylong_matej ake su skusenosti z predoslych rokov? bolo na tejto akcii vysetrenych vela ludi? nie su nejake dostupne statistiky? ci sa ist dakam posadit a cakat cely den (ci sa to oplati)

bobocka
15. máj 2011

je to uzasna akcia,no netreba cakat na jeden den v roku a vyhovorky typu u nas tu prehliadku nerobia,tak nejdem...to neuznavam.moj otec ma rakovinu koze a prednedavnom som sa dozvedela,ze aj moj stary otec ju mal.mam svetlu pokozku a znamienok viac nez dost.v januari som sa dozvedela,ze moja kamaratka ma rakovinu koze vzniknutu zo znamienka ☹ je po operacii a teraz je ok,no musi chodit na sledovania min dalsie 2 roky kazde 2 tyzdne.neviem presne co tam s nou riesia,je to az moc osobne ☹ ale je ok a dufamz,e aj bude.ja som sa vtedy prelakla a zacala som si porovnavat znamienka s tymi hrozostrasnymi obrazkami na google a revala som a revala.bola som presvedcena,ze je zle.mama ma objednala na onkologiu a bolo to strasne tam s pacientami cakat a vidiet,ze niektori su chodri a ini sa boja,ze su chori ☹ lekarka ma prezrela,povedala,ze by to malo byt ok,no odporucila mi znamienka vybrat.zatial vybrali tri (vybratie troch naraz uhradza poistovna,viacej znamienok naraz si uz treba hradit) a o 2 tyzden idem na dalsie 2.vyberanie je uplne v pohode.injekcia jemne stipne,no samotny rez uz necitit.nie je sranda takto hazardovat so svojim zdravim.zanedbanie moze raz velmi mrziet ☹ prevencia nadovsetko.radsej ist 100x zbytocne k lekarovi ako neist a potom lutovat 😉

luciacc
15. máj 2011

no ja by som išla hneď ale v našom meste tiež nič☹

Inak moja skúsenosť v rámci preventívnej prehliadky (spred asi dvoch mesiacov) ma moja obvodná doktorka poslala aj na pozretie znamienok kožnej, kedže ich mám požehnane. No dopadla som tak, že pani doktorka na mňa pozerala, že čo ju vlastne obťažuje, keď tie DVE, ktoré mi pozrela sú predsa OK, a tie ostatné sú rovnakého druhu!!!! povedzte mi ako to ja mám vedieť, že sú OK, šak to by som tam ani nešla nie???!!! Až na moje ďalšie naliehanie my pozrela ďalšie dve a potom sa teda rozhodla, že tieto teda dáme vybrať.
Tak nech prosím, teda toľko nerozprávajú ako je potrebná preventívna prehliadka!!!!!! Lebo zatiaľ to u nás funguje tak, že keď ju aj absolvujete tak ich vlastne svojou prítomnosťou dosť obťažujete, a keď ich nenavštívite a bude s toho nedajboh nejaký problém to budú prvý čo budú vykrikovať, kde ste boli doteraz. To je aspoň nateraz moja skúsenosť, dúfam, že to o rok bude iné, prípadne si dám pozreť ďalšie možno pri dobrej konštalácii hviezd až štyri znamienka☹

sunnygirl26
16. máj 2011

ani u nas nikto nie je ☹ skoda...do ineho mesta sa dnes nemam ako dostat...ale ku koznemu sa chystam tak ci tak...mne ich vyberali uz 20 a ked som sa naposledy takym laickym okom kontrolovala, tak urcite sa najde este zopar, ktore musia ist von ☹

stvura
16. máj 2011

No je to zbytocna a hlavne provokacna otazka pre mamicky s malymi detmi. Kvoli cakaniu nie je sanca si dat vysetrit znamienka, aj ked, ako som pozrela, v zozname mam 7 lekarov v nasom meste.
Keby to bolo lepsie vymyslene - povedzme vysetrenia v materskom centre alebo v kaviarni s detskym kutikom, to by uz bolo ine kafe...no trepat sa do nemocnice, ktoru mam na druhom konci mesta, cakat s detmi medzi "50timi ludmi" a doniest si domov darcek v podobe nejakej choroby...dakujem, neprosim.

yoda_
17. máj 2011

No ono ak je na cely okres jedna kozna lekarka asi tazko si moze dovolit takuto akciu. Ja osobne sa na preventivnu prehliadku chystam uz niekolko rokov, snad sa mi uz tento rok podari aby ma nieco neskor nemrzelo.