Chudnutie podľa krvných testov

Pozná to skoro každá žena v niektorom období svojho života a cyklické stavy jo-jo efektu sú priam čiernou morou... Isté je, že radikálne diéty nefungujú a všetky zázračne rýchle a krátkodobé metódy môžu priniesť zdravotné problémy a neskoršie pocity frustrácie z vlastnej neschopnosti. Únava, pocit nedostatku energie a postupné priberanie na váhe je dnes bežné spojenie so súčasným životným štýlom, obmedzeným sortimentom stravy a pravidelnými opakovanými diétami. Je to vážny prejav disharmónie vitamínov a stopových prvkov. Tie dodávame do organizmu stravou. Všeobecným posolstvám nízkoenergetických diét uniká skutočnosť, že nerovnováha medzi príjmom a spotrebou potrebných antioxidantov (vitamínov) v našom tele prispieva k nesprávnemu zužitkovaniu energie. V dôsledku nedostatočného príjmu týchto životne dôležitých látok dochádza k hromadeniu tuku (tak k priberaniu na hmotnosti), neskôr takisto k zlyhaniu imunity, dochádza k poškodeniu orgánov a rôznym chorobám. Stanovenie hladín vitamínov a minerálov v krvi je preto súčasťou na mieru pripravenej prírodnej stratégie, na ktorú sa špecializujeme. Narábame s jedinečnou informáciou, ako organizmus hospodári s týmito látkami v závislosti od jedinečných stravovacích návykov, funkčnosti tenkého čreva, imunitného systému a od toho, ako zaťažujúce sú aktuálne životné podmienky. Cielená úprava hladín antioxidantov a vyváženie nedostatočného stravovania tak naštartuje chudnutie bez poškodenia zdravia a jo-jo efektu.
Pod chudnutím podľa krvných testov takisto ponúkame nastavenie jedálnička podľa výsledkov testu tzv. potravinovej intolerancie. Nielen, že pomôže veľmi rýchlo redukovať neželané tukové vankúšiky, ale navyše pomáha pri celom rade zdravotných ťažkostí. Podrobnejšie ju predstavujem v ďalšej diskutovanej téme.
Znížená funkcia štítnej žľazy je síce relatívne málo častá príčina priberania na hmotnosti, ale mali by sme na ňu myslieť pri zodpovednom medicínskom prístupe k chudnutiu. A preto je súčasťou komplexného balíčka krvných testov, v ktorých hľadáme príčinu priberania na hmotnosti.

miruska15
9. jan 2012

ako to teda funguje musi sa niekam ist kde mi zoberu krv a na zaklade toho sa mi vytvory niaky plan?

interklinik_martina
autor
9. jan 2012

@miruska15 Postup pre chudnutie podľa krvi je nasledovný: 1/ zavoláte k nám do Interklinik a dohodnete sa na presnom termíne a type vyšetrenia. 2/Musíte prísť k nám na kliniku osobne len vy 🙂 . 3/ Dohodnete si dátum osobnej konzultácie, ktorá trvá 60-120 minút - záleží, čo všetko si necháte vyšetriť a čoho sa konzultácia týka. Tam dostanete celkom presné odporúčania: aké potraviny máte vylúčiť alebo obmedziť (osobne na mieru), ktoré potraviny máte naopak zaradiť a ako ich upravovať, kedy a koľko jesť. Aké máte doplniť vitamíny resp. iné chýbajúce látky. Okrem toho sa celkom podrobne venujeme aj motivácii a presným krokom, ako sa celkovo postupuje. 4/ Po určitom dohodnutom čase prídete na kontrolu, kde si odmeriame výsledok chudnutia (zloženie tela) a povieme si, ako sa bude ďalej pokračovať v stravovaní.

aginkka
9. jan 2012

no neviem ci u vas...ale moja kolegyňa to vyskusala koli ,,laske" a za pol roka schudla neuveritelnych 14kg...takze z 85 na 71 a pri jej vyske vyzera skvelo...mysleli sme ze je chora ked nam pred ocami chudla...az sme sa o nu zacali bat ci nahodou netrpi bulimiou ci anorexiou 😒 ...ale nastastie sa jej vaha konecne ustalila a je to v norme...len sa obavam ci sa nemoze stat ze ludia fakt prepadnu anorexii ci bulimii...

jajuska1411
9. jan 2012

@interklinik_martina a kolko to stoji?

interklinik_martina
autor
9. jan 2012

@aginkka Neviem presne, ako ste myslela svoju otázku, čoho sa obávate, že by mohlo spôsobiť bulimiu? Súčasťou našich cielených programov ja naopak veľmi pravidelný príjem stravy - doslova sa usilujeme jesť každé 2-3 hodiny. Dosahujeme vyvážený podiel bielkovín, cukrov a tukov. Navyše sa takto zvýši príjem živín (vitamínov, minerálov, antioxidantov), takže človek má viac energie a vitality. K tomu ešte aj "opeknie" pleť aj vlasy 🙂 ...Pôsobí to proti predčasnému starnutiu a chráni to pred všetkými možnými ochoreniami. Keď sa potom zvýši sebavedomie, je to zle a nebezpečne? Určite nie... Takže ďakujem za príspevok, pretože toto chudnutie skutočne rýchlo a efektívne funguje, ale naopak, bez zdravotných rizík (na rozdiel od jednorazových - ale často opakovaných drastických diét).

jarunka111
9. jan 2012

@interklinik_martina ja som to pochopila tak, že sa veľa hovorí o štíhlej postave a nie vždy sa dohliada na to podstatné, ako sa zdravým životným štýlom k tej línii dopracovať. A tam by mohla byť príčina spomínaných porúch...

interklinik_martina
autor
9. jan 2012

@jajuska1411 Cena jednotlivých služieb je na webe. Alebo sa opýtajte na našej recepcii 0911 838 212. Alebo napíšte presne o ktorý typ programu máte záujem. Z mojej strany je najviac odporúčané vyšetrenie potravinovej intolerancie a meranie zloženia tela. Celková cena je 169€, absolvujete individuálnu konzultáciu, ktorá trvá 120 minút a odchádzate s presnými krokmi. Tento program sa najviac predáva a je na úvodny štart pre zmenu stravovania veľmi motivujúci. A skutočne funguje 🙂.

interklinik_martina
autor
9. jan 2012

@jarunka111 Máte pravdu, základom nie je schudnúť za každú cenu, ale naučiť sa návyky (zdravý životný štýl), v ktorom sa pokračuje po zvyšok života. Vždy klientom zdôrazňujem, že to nie je krátkodobá kampaň ani beh na krátku trať. Funguje to len dlhodobo. Ale na základe predtým uvedených vyšetrení a cielených krokov sa najlepšie nastavia nové zvyklosti stravovania. Musíme vydržať v používaní nových zásad životosprávy minimálne 3 mesiace (aby sa nám dostali tzv. "pod kožu" 😉 . A po schudnutí je kľúčové sa udržať s novou hmotnosťou minimálne 1 rok. Potom je 80% pravdepodobnosť, že to bude dlhodobá úspešnosť...

scarletp
9. jan 2012

Dobry den, zaujima ma v ktorom meste vas najdem dakujem ...Scaja

aginkka
9. jan 2012

@jarunka111 ano, tak som to myslela,ze date na papieri co jest a comu sa vyhybat a vela ludi, hlavne zien moze potom len povolene jest a bude jest len v minimalnych davkach az sa im to vymkne spod kontroly... Nemyslela som to tak ze je to skodlive...

interklinik_martina
autor
9. jan 2012

@scarletp Interklinik VITAL - Dietologické centrum so všetkými našimi službami je v Bratislave, zatiaľ len v Bratislave....

interklinik_martina
autor
9. jan 2012

@aginkka Dáme na papieri "doslova": čo je možné jesť bez obmedzenia kedykoľvek, čo je možné tzv. rotovať len raz za týždeň, čo je potrebné na 3-6mesiacov úplne z jedálnička eliminovať. Ale netreba sa obávať. Súčasne dáme na papieri aj vhodné alternatívy. Hladom nikoho nenecháme 😉 , aj keď treba konštatovať, že sa pravdepodobne radikálne budú musieť meniť základné stravovacie návyky. Záleží, ako u koho....

kaselka
10. jan 2012

Dobrý deň, jedná sa o metódu podľa Dr. Adama o "diéte podľa krvných skupín", kde sa tiež odporúča jesť stravu podľa typu krvnej skupiny? Alebo vyšetríte krv každého klienta na tzv. antigény a podľa toho ušijete "diétu" na mieru pre každého? Ďakujem za odpoveď.

interklinik_martina
autor
10. jan 2012

@kaselka Nie, nejedná sa o diétu podľa krvných skupín. Naopak sa nám v praxi čoraz častejšie objavuje opačné zistenie...Tzn., že keď podľa krvných skupín by sa mali napr. preferovať múčne potraviny, pri teste potravinovej intolerancie sa objaví neznášanlivosť na pšenično-ražnú múku. Alebo dokonca aj celiakia. My ušijeme odporúčania podľa individuálnych výsledkov testov, ktoré klientovi u nás spravíme. Je to tzv. personalizovaná medicína, špeciálna.

kaselka
10. jan 2012

@interklinik_martina Ďakujem pekne za odpoveď. A čo malé deti? Písali ste, že testujete už od 1 r. no imunitný systém sa vraj ešte vyvíja a testy nemusia byť smerodatné. Aké máte skúsenosti, príp. nejakú štatistiku úspešnosti v %? Moja dcéra má 1 1/2 r a AE (pod kontrolou vďaka diéte a biolampe) alergiu na BKM, krvné testy už tretie u alergológa vyšli OK (no mlieko resp. jeho bielkovina jej jednoznačne vadí) zato vyšli pozitívne IgE protilátky na potraviny ako jablko, mrkva, zemiak, lieskovce. Nikdy som však nespozorovala, že by jej vadili. Na ABKM som prišla eliminačným testom.

interklinik_martina
autor
11. jan 2012

@kaselka Testovanie PI je úplne nová vec. Vo svete sa to robí pár rokov, na Slovensku 2-3 roky. Ja osobne som s tým u našich klientov začala v júni 2010, odvtedy sme už testovali a pomáhali cca 500 klientom. Je veľmi malý podiel detí, ktorých sme testovali. Je to celkom pochopiteľné, každý radšej testuje najskôr sám na sebe. U detí je najväčší podiel v kategórii 10-15 rokov. Veľmi malé deti sme doteraz nemali skúsenosť testovať, je to nová oblasť aj pre nás. Možno práve vďaka modrému koníku sa pre tento typ liečby rozhodne viac mamičiek.
Všeobecne sa odporúča testovať až po skončení kojenia, najskôr od 6 mesiacov veku. Odporúčania sú oveľa viac zamerané na dostatočný prísun živín v strave (aj keď sa tomu venujeme aj u dospelých klientov). Kontroverzná a citlivá téma je samozrejme bielkovina kravského mlieka. Ale odporúčania sú aj pre deti rovnaké ako pre dospelých - náhrada za alternatívne mlieka (sójové, pohánkové, ryžové). Aspoň na nejaký čas to vyskúšať. V každom prípade striedajte aj tie alternatívy, pretože všeobecne platí zásada, že nikomu neprospieva jesť dlhodobo tie isté potraviny bez obmeny.

kaselka
11. jan 2012

Ďakujem za odpoveď. Prajem veľa spokojných klientov. V každom príp. je to veľmi zaujímavé, pozerala som si aj vaše stránky.

zuzana581
18. jan 2012

@interklinik_martina Dobrý večer. Máte nejaké štatistiky, akú máte úspešnosť?

interklinik_martina
autor
20. jan 2012

@zuzana581 Nevedieme si žiadne konkrétne štatistiky úspešnosti, to je skôr súčasť medicínskych štúdií. Máme spokojných klientov, ktorí sa vracajú po čase na kontrolu. A posielajú svojich známych a rodinných príslušníkov k naám na kliniku...🙂. To je pre nás najdôležitejšia spätná väzba. Ale pripravujeme v krátkom čase nejaké odborné projekty testovania a tam sa to bude aj odborne monitorovať.

perla1
25. jan 2012

Dobrý večer, ja som tento program využila, dodržiavala som presne všetky pokyny, viedla si jedálniček, každé 2 týždne som chodila na kontrolu (počas 3 mesiacov pokiaľ som mala zaplatený program), kde prebiehala teda kontrola jedálnička, váhy, tukov, vody a pod. Chcela som schudnúť cca 5-7 kg, ktoré mi ostali po pôrode, ale nezbavila som sa ani 1kg. Sladké nemusím, slané tiež nie, ja som musela zmeniť stravovacie návyky v tom, že ovocie smiem jesť len do 15,00 hod max.
Strážim si pitný režim, denne cca 1,8 až 2,2 litre tekutím, v mojom prípade len čistá voda a bylinné čaje. Mäso len kuracie, hovädie, prílohy nejem (cca 8 rokov), vyhýbam sa strukovinám, cestovinám, zato veľa surovej zeleniny. Pečivo len tmavé, min. 70% podiel ražnej múky. Milujem biele jogurty, rvrdé syry - max 20-30% tuku.
Neviem teda kde je problém. Pred pôrodom som nemala s váhou problém. Necítim sa s týmito kg navyše príjemne. Vadia mi faldíky na bruchu a silnejšie stehná. Viem, že 5-7kg nie je až tak veľa, ale pri mojej výške 150 cm je to dosť. Po pôrode som 15 mesiacov, ale priznám sa, že mám málo aeróbneho pohybu nakoľko chodím do práce a keď prídem s malou z jasiel domov je už cca 18,00 hod, potom každodenné večerné procedúry s dcérkou a kým zaspíme je 21,00 hod. Taklže nie vždy sa dejú zázraky, ale už sa teším, keď bude jarné počasie a my budeme s malou denne vyrážať do práce a jasiel na bicykli čo je cca trasa dlhá 10 km.

interklinik_martina
autor
26. jan 2012

@perla1 Môžem sa opýtať, aké potraviny Vám boli zistené ako netolerované (na základe testu - akého??) a akými alternatívami ste ich nahradila? Pokiaľ ste absolvovala uvedený program - aký napríklad poskytujeme v našej klinike a dodržiavala cielené odporúčania, musí mať efekt... V opačnom prípade je potrebné pátrať ďalej, čo sa môže skrývať v príčine neúspechu chudnutia. Pokiaľ ste len dodržiavala všeobecné odporúčania (a nebolo to na základe vykonaných krvných testov), potom chudnutie skutočne nemusí fungovať...Príčiny som už niekoľkokrát vysvetľovala vo svojich príspevkoch.

perla1
27. jan 2012

Dobrý deň, krvné testy mi nerobili, pretože som si zaplatila program na 3 mesiace v hodnote tuším 150-180?, ktorý nezahŕňal krvné testy. Zmerali mi hmotnosť, výšku, obvody tela, % zastúpenie vody, svalov, kosti, tuku, prekyslenie organizmu podľa výsledkov moču a pod. v tele. Dostala som zoznam doporučených potravín a zakázaných, zásady stravovania ako napr. sacharidy len doobeda, ovocie max do 15,00 hod, veľa bielkovín, pravidelná strava každé 3-4 hodiny, pitný režim min. 1,8 l denne, naraňajkovať sa najneskôr do 45 min. po prebudení a k tomu taký denníček, kde som si zapisovala presnú hodinu kedy a čo som jedla, pila, akú aktivitu som vykonávala a pod. V tomto smere som všetko dodržiavala a boli s tým spokojný a stále tvrdili, že sa to pohne. No keď mám pravdu povedať po 3 mesiacoch ani 1 dkg dole, tak som nemala chuť platiť im ďaľšie penieze na krvné testy. V podstare som zaplatila za to, čo som už vedela a dodržiavala. Novinkou bolo pre mňa len to ovocie (konzumácia len do 15,00 hod). Momentálne organizmus nemám prekyslený - testujem si moč. Od poslednej návštevy ubehli skoro 3 mesiace, absolvovala som už aj 10 sedení - ošetrení kavitácie na oblasť brucha, kde zaručujú min 1 cm po každom sedení, u niekoho vraj mali aj 3-5 cm. No ja som po 1 sedení mala úbytok 0,5 cm a potom nič. Takže ja som dosť skeptická. Dokonca aj keď ma operovali na slepé črevo, v nemocnici som mala hladovku 12 dní (neviem prečo) a 13 a14 deň tekutá strava, a keď ma na 14 deň pustili domov a odvážila som sa, mala som tú istú váhu. No čo už, keď raz príde hladomor aspoň nebudem toľko trpieť🙂

gerdusha
27. jan 2012

zdravim vas,

moja otazka nesuvisi s interklinik, ale s chudnutim ako takym:

kupili sme si digitalnu vahu, ktora by okrem ineho mala merat aj obsah tuku a vody. ale lala nastal problem: manzelovi bez problemov vsetko zmeria, len mne absolutne nic, len vahu. obsah tuku a vody mi nedokaze zmerat, hoci pri vazeni postupujem rovnako ako manzel.

stretli ste sa s tym niektora? cim to je??