Ako hračky rozvíjajú detskú tvorivosť?

kidsworld
6. feb 2012

Hračky sú primárne určené na hranie ale vďaka niektorým môžu deti nájsť v sebe aj skryté umelecké vlohy a zároveň rozvíjať fantáziu a tvorivosť. Častokrát stačí, aby sa im páčilo to čo vytvoria.
Ako tvorivé sú vaše deti, aké hračky a pomôcky pri tom používajú?

Radi, by sme sa tu s vami rozprávali o našej ponuke kreatívnych hračiek, ktoré sú navrhnuté, aby sa mohli deti cítiť ako malí umelci. V obrázkoch vyberáme niektoré z nich: šablony na kreslenie, sady na kreslenie, sady na pečiatkovanie, vymaľovacie šaty...

Pozrite si v našom albume, ako to vyzerá : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kidsworld/al...

pattinka
6. feb 2012

🙂 u nás letí Play - Doh - to zmrzlinujeme a pečieme - krásne plastelínové žiarivé farby a vzhľad zmrzky alebo koláčika ako naozaj .... a ešte farby na sklo - ale tie nám akosi vypleskujú 😠 na práve vymaľované steny 🙄a teraz sme na Vianoce dostali akési čudné - ktoré na skle nedržia ☹ asi sú už po záruke 😒 ... a ešte katalóg Barbie - vystrihujeme a lepíme šaty, vyberáme topánky a šerky 🙂 🙂 🙂 aj mamina si príde pri dvoch princeznách na svoje a vráti sa o 20 rokov späť 😉 ---- len pomóóc - keby tie interaktívne a kreatívne hračky neboli také drahééé 😠 ☹ 😢

vmb
6. feb 2012

Naša malá má 17 mesiacov a už rada kreslí viacfarebnou ceruzkou, vyfarbuje omaľovanky, ja jej kreslím kartičky so zvieratkami a ona si ich buď vyfarbuje alebo skladá rôzne dokopy, stavia puzzle s trpaslíkmi a nadovšetko miluje knižky 😀.

kristinka123
6. feb 2012

u nas frci tiez kreslenie, vkladacky, lepenie obrazkov, hadanie zvieratiek podla zvukov a zo vsetkeho najradsej sa mala uci ukazovacky k pesnickam - to ju dokaze zabavit na veeelmi dlho 😉

kidsworld
autor
6. feb 2012

milé mamičky, ďakujeme za príspevky - páči sa nám každá aktivita, ktora stimuluje rozvoj detí a vítame každý príspevok v tomto smere! my osobne máme vždy veľkú radosť keď vidíme rozžiarené detské tváre, keď rozvíjajú svoju tvorivosť v našich "dieľňach" - pre inšpiráciu sme vytvorili v našom fotobloku Kidsworld album Tvorivý a hravý rozvoj detí s detským svetom kidsworld, do ktorého budeme postupne prikladať ukážky rozvoja nielen tvorivosti a nielen našich detí..

adka26adka
7. feb 2012

13mesacna dcera sa taha len za POCITACOM....ledva som toto dopisala. 😉 😝

valerka80
7. feb 2012

nam postacia vikresi a malo anky s farbickami.ale starsia dcera sa vihrala s psikom od fisher prais

geegee
7. feb 2012

tvorivost je mozne, podla mna, rozvijat nielen hrackami urcenymi na rozvoj tvorivosti, ale aj aktivitami, do ktorych su zaradovane take predmety, ktore maju mnohostranne vyuzitie - a dieta je samozrejme ten, kto rozhoduje o tom, akym smerom sa hra uberie. Rozne dosticky - roznej dlzky, roznych farieb z ktorych je mozne poskladat takmer vsetko, farebne palicky+farebne misticky, do ktorych ich dieta triedi, alebo si z nich nieco sklada, pre starsie deti cisla po 10, 100, 1000 s moznostou vytvarat rozne kombinacie cisel, puzzle, rozne drahy, samozrejme farby, plastelina, ale napriklad aj cestoviny, ci potravinovymi farbami zafarbena ryza 🙂
Ale musim sa bez mucenia priznat, ze na stranke kidsworld som veru nasla kadeco, co by ma potesilo. Ked budem velka a zbohatnem, kupim to detom do nasej skolky 🙂 😉

kidsworld
autor
8. feb 2012

@geegee ďakujeme veľmi pekne za príspevok. plne súhlasíme s názorom, že je veľa aktivít s deťmi, pri ktorých sa dá rozvíjať tvorivosť, zručnosť a kreativita detí a vždy nás poteší keď vidíme alebo sa dozvieme o ľuďoch, škôlkach, školách, materských centrách a iných organizáciách, ktoré sa svojimi aktivitami starajú o rozvoj detí v tomto smere, prípadne keď sa stretneme s ľuďmi, ktorí v takýchto organizáciach venujú svoj čas a energiu. aj naša dcérka oceňuje ba priam vyžaduje tvorivé a kreatívne aktivity neustále (aj preto chodí na minimálne jeden krúžok denne, kde môže rozvíjať svoju kreativitu, tvorivosť a zručnosť) a práve s niektorými pomôckami, ktoré takéto aktivity aj u nej stimulujú vedia dopriať chvíľku oddychu ľuďom v jej okolí (asi najviac jej babke, ktorá ako dôchodkyňa predsa len už požaduje aj nejaký ten oddych 🙂) preto takéto aktivity radi podporíme a dokonca takýchto partnerov radi uvítame, keďže si myslíme, že niektoré vybrané pomôcky z našeho detského sveta Kidsworld môžu pomôcť ešte viac stimulovať rozvoj detí v oblasti kreativity, tvorivosti a zručnosti. kľudne nás môžete kontaktovať na info@kids-world.sk, radi sa s Vami stretneme a nájdeme cestu spolupráce, ktorá partnerov finančne veľa stáť nemusí ak venujú čas a energiu 🙂

geegee
8. feb 2012

@kidsworld urcite sa ozvem 🙂 Dakujem 😵

luy
11. feb 2012

Ahojte ,neviem či to sem patrí,ale ide o tvorivosť tak snáď. 😉

Idem urobiť ,,konkurenciu" 😀 @ kidsworld.

Takže ak stratíte hračku a ste niekde na chate,dovolenke ,rýchla pomoc je tu,ja som to vymyslela ,lebo môj syn ako 2 ročný mal svoju hračku BUBIKA a šli sme na dovolenku a stratil ho,čo teraz?Rýchle som zobrala tričko,svoje silonky a svoju gumku do vlasov a urobila som náhražku Bubíka.
V obrazkoch Vám dávam fotopostup.Toto som robila teraz ráno,lebo malá ma v detskej hračky a tam syn spí a nechcem ho budiť.

Postup: kus látky v tvare štvorca ,silonky do gule,dať ich do stredu štvorca.Natiahnuť gumku a Bubík je hotový.

kidsworld
autor
14. feb 2012

@luy samozrejme, že tento tvoriví príspevok sem patrí! je úžasné vidieť, ako jednoducho a hlavne osobným príkladom sa dá rozvíjať tvorivosť..budem radi ak aj ostatné mamičky sa podelia o tipy ako rozvíjať tvorivosť nielen detí 🙂

luy
14. feb 2012

@kidsworld tak si takých bubikov narobte a okolo našite štítky 😀 a potom môžte len provízie posielať,cha,cha 😀 😀 😀 😀

No a teraz vážne,myslím že každá maminka v stave núdze niečo narýchlo vymyslí.

kidsworld
autor
17. feb 2012

milé mamičky, téma ako hračky a hravé doplnky rozvíjajú tvorivosť, zručnosť a kreativitu naberá nové dimenzie s makedo..čo poviete?
tie ktoré sledujete aj náš fotoblog ste už určite zaregistrovali túto horúcu novinku na Slovenskom a Českom trhu - makedo, ktorú už máme doma na testovanie (1. rýchly výtvor makedo našej dcérky prikladáme) a ktorej podrobnosti zverejníme už čoskoro 🙂
nateraz len toľko, že tvorivosť a predstavivosť Vás a Vašich detí spolu s makedo a trochou fantázie Vám dá možnosť zmeniť nepotrebné veci a bežný baliaci prípadne odpadový materiál na rozvoj kreativity hravou formou - nie je to skvelé?
viac v našom detskom svete kidsworld na http://www.kids-world.sk/index.php?page=categor... aj keď zatiaľ len v angličtine 🙂