Nekonečný kašeľ

katarinka33
8. nov 2011

Dobrý večer, rada by som porosila o radu pani doktorka. Mám dcéru so slabou imunitou liečenou na imunoalergológii, užívame Xyzal, Broncho vaxon a Livostin, od septembra dcéra pokašlievala, bola preliečená Supraxom -mali sme streptokoka v nošteku, kašel sa stupňoval a striedal z dráždivého na mokrý a naopak, najviac kašlala von, pri námahe a v chlade, lenže kašel sa stále zhoršuje a počuť chripot na dýchacých cestách, , dcára vlastne kašle už aj cez deň, kašle mokro a ťažko oddŕha,je stále zachrípnutá, rontgenom vylúčili zápal pľúc a moja detská lek. ma poslala späť k imunoalergológovi s pravdepodobnou diagnózou astma, doktor bez odberu krvi a bez akéhokoľvek iného vyšetrenia astmu v prvom št. potvrdil, nasadil liečbu Singulair na 3 mesiace a Erdomed na 10 dní, je 4 deň ako ho papáme a mne sa javí že je to horšie. Moja otázka je prosím-je normálne stanoviť diagnózu tak vážnu ako asta bez vyšetrení a moja druhá -je v poriadku keby som požiadala moju detskú lek. aspoň o nejaké CRP, alebo výtery z hrdla, z nosa, vyšetrenie spúta? Myslím či je niečo také pri kašli a bolesti na hrudníku vlastne potrebné. Mne sa totiž nepáči že vôbec nevylúčila iné ochorenie a neurobila žiadne vyšetrenia, malá je inak celý čas bez teploty a zápalu hrdla.Ďakujem Vám pekne

babaka
26. nov 2011

ahojko, mam jeden uzasny liek na nekonecny kasel, je to jazvecia mast, ak si to budes vediet zohnat, tak budes mat po problemoch, fakt aj my sme mali s tym velke problemy, nic sa nam nepotvrdilo, no kaslali sme stale, treba natenko potriet hrudnik vecer, zabalit nejakym igelitom a prilozit na to bud nejaku vreckovku alebo plienku, nam to pomohlo uz na treti den ...

katarinka33
autor
28. nov 2011

a kde si to kúpila je to dostať v lekárni,opýtam sa a vyskúšam ďakujem za radu, my sme dávali len husaciu ale momentálne máme po zápale ak uvidíme dokedy vydrží.

babaka
28. nov 2011

ahojko, nie ja som to nekupila, len som to zohnala, neviem ci sa to da kupit, ale vazne si to zaobstaraj, kazdemu co som to poradila to fakt pomohlo 🙂 drzim palceky nech je drobcek uz len zdravy 🙂

luciferkax
28. nov 2011

ahoj, ako ste dopadli s kašlom? My to máme totižto podobné, môj 9 mesačný kašle už vyše dvcoh mesiacov, na detskom podla snímku určili zápal pľúc no naša pneumoologička povedala, že to neni zápal pľúc, len silnejšie prekvenie...do papierov mu napísala "ponámahová astma" ale vysvetlila, že to nemáme brať tak vážne, na presnú diagnostiku astmy treba aj rok, nie dva mesiace, napísala nám to kvôli tomu, aby nám mohla predpísať singulair, berieme ho týžden a akosi nepomáha.... stále sa mi zdá horšie... zajtra ideme na odber krvi, či nie je na niečo alergický... no my v rodine nemáme žiadnych alergikov, dokonca je aj dojčený, takže by bol v tom čert, keby to bola alergia.. apropo, jazvecia masť nám nepomohla, a ani tá kačacia 🙂

babaka
29. nov 2011

jasne, ze vsetko je individualne, nikomu nemozem zarucit 100% uspech, ale radsej treba vyskusat natura pripravky ako sa liecit potom liekmi 🙂

katarinka33
autor
29. nov 2011

@luciferkax singulair čo mne povedal môj alergológ začína pôsobiť až po cca 1 mesiaci a je účinný pri dlhodobej liečbe začínajúcej astmy, my tiež sme mali ponámahovú astmu diagnostikovanú a tiež prebiehal výrusový zápal priedušiek nepotvrdený snímkom. Ale alergológ liečil i ten. Nám najviac pomohol sirup od kašla ERDOMEDdáva sa i pri astme na preliečenie akútneho zápal, veľmi dobrý sirup predpisuje len pľúciar a alergológ a nasadili nám inhalátory ventolin a flixotide, super to zabralo neuveriteľne, po dlhom čase konečne nekašle, vylúčili však baktérie z krvi ako chlamýdie a krvný obraz zobrali a bol ok. U astmy je hlavné to že nekašleš stále hlavne po námahe, studenom vzduchu, pri hrúcom vzduchu a malá hlavne nekašle v noci, my sme po nasadení inhalátorov pekne vykašlali a postupne celé 3 t. oddychovali, nebehali a nechodili poriadne von, ale kašeľ mokrý ustúpil po cca 10 dňoch od zahájenia liečby, na astmu berieme ďalej ten inhalátor flixotide a singulair a myslím že pôsobí,sme momentálne zdraví,len alergická nádcha pokračuje. Držím palce a prečítaj si príspevok v tejto téme od pani doktorky, veľmi mi poradila nedala so sa odbyť a urobili mi vyšetrenia podľa jej rady za čo jej pekne ďakujem.

luciferkax
29. nov 2011

@katarinka33 lenže erdomed je vraj vhodný až od jedného roka, a my túto podmienku nesplname 🙂 ventolín máme, poznáme aj pri staršom.... :/ ale hlavne, pomáha HNED... ja volám zajtra o výsledky z krvi, osm zvedavááááá 🙂

sambika
29. nov 2011

nam pomohol bylinkovy caj od Sanus - Cajovina s anizom, maly mi pokasliavat niekolko mesiacov a tento cajik mu zabral, a aj kamoskynmu synovi na soplik. je pre deti aj velmi chutny, netreba ho ani dosladzat.

katka2
4. jan 2012

my sme mali straaasne problemy s kaslom, antibiotika 12krat do roka a stale dokola sopliky a kasel. Ako trojrocnej jej prisli na to ze na reflux, ktory jej drazdil az ku kaslu, ked bola babatko vobec nemala priznaky refluxu, ked sme vyliecili reflux malej sa polepsilo o 100% , teraz sice byva este chora ale sme tak s jednymi max dvomi antib. do roka.

zuzana_m
4. jan 2012

Ahojte. Ja mam 4,5 ročneho synčeka. Už skoro rok kašle. Teda minuly rok vo february nastupil do MŠ. Potom ochorel,a začal kašlať. Kašel trval asi mesiac vkuse. Potom pauza,napr. dva tyždne a potom zase mesiac kašel. A takto je to dokola. Teraz kašle už asi dva mes. vkuse. Bral kadejake ATB, Imunoglukan,Martankov...teraz som kupila Colostrum. Aj cibulovy sirup som skušala,aj masť na hrudnik. Všetko pomohlo dočasne. SOm už nešťastná, stále ked trochu behá,alebo ide na vzduch,dusí sa kašlom. Alebo hlavne v noci. Na URL mu zistili zvačšenu nosnu mandlu,tak nam odporučili ju dať vybrať. Termin mame 17.januara. Bojim sa toho,je to v celkovej narkoze,a on stale kašle aje chorlavy. V školke nebol už necele dva mesiace. Buduci tyžden ideme na alergologiu,imunologiu. No som zvedava,ale už mam strach že čo to ma byť. Naša Dr. ma ku tomu laxný pristup :( Spominali mi aj možnost intolerancie mliečnej bielkoviny. Skusim sa opytať aj na to Dr. Vas kam poslali s tym kašlom? Myslim na ake vyšetrenia? Odporučili vam nejaky liek,alebo liečenie? Už som bezradná, skusila by som všetko.

sasulec
28. jan 2012

Dobry vecer,rada by som sa poradila s vami,mala ma dlhodobo hlienovity kasel,bez horucok,zapalov,pred 2 tyzdnami bola na steroch,negativne,uz 2 mesiace s prestavkami mozno tyzden ju to drzi,opatovne sa jej vracia.Skusame mozne aj nemozne,mala Solmucon,teraz sme nasadili Sinupret,pretoze nemoze brat jeden sirup dlho.Davam jej aj cibulovy sirup,cibula med.
Chcela som sa opytat ci by jej pomohol pardnovy pobyt na horach,zmena vzduchu,samozrejme by sme to neprehanali,som uz fakt zufala,mam pocit,ze je to touto ,,teplou zimou,, teda aspon doposial,konecne zacalo mrznut,von nechodime,mali by sme? kazda rada,skusenost mi je draha,Dakujem. Pekny vecer.

mataharyy
29. jan 2012

@sasulec Ahoj, mé děti to drží s přestávkami dvou - tří dnů už tři týdny... Už to došlo tak daleko, že mladší má antibiotika, pak mají sirup a tabletky, no zatím bez výrazné změny 🙄 Akorát že už jsem to chytla i já 😖 Ale z poznatků které jsem vypozorovala - venku je nám lépe méně až skoro vůbec nekašle ani jeden z nás, horší je to v noci 😖 Ale hádám už se to zlepší. Antibiotika má ještě do úterý, tak uvidíme... Jen má obava je v tom že pak dám staršího do školky a pojedeme nanovo, protože tu je naprosto normální dávat nemocné děti do školky 😠

sasulec
29. jan 2012

@mataharyy Dakujem,uz si naozaj neviem rady,horsie na tom je,ze mala mala operovane srdce,hoc len mensiu chybu,defekt,ale teraz by mala byt pred kazdym zapalom chranena atb.Zatial ziadne zapaly nezistili,stery tiez ok,takze sa liecime ,,len podomacky,,a so sinupretom a calciovym,vraj je tiez protizapalovy,povedala zastupujuca doki.Inak je mala ziva,nejavi s absolutne chora.najhorsie je to v noci,aj u nas.Takze myslis,ze by sme mohli vybehnut na 4 dni na hory? Snad to pomoze troska,Na liptove je zdravsi vzduch 😕

mataharyy
29. jan 2012

@sasulec No kalciovej sirup máme taky... Myslím že ty hory neuškodí, nesmí moc běhat, ale ten vzduch, alespoň mě i dětem fakt pomáhá a venku je nám líp než doma 😉 A asi jen čekat co bude 😖

katarinka33
autor
29. jan 2012

@sasulec ahoj, zdravím z Liptova.-)) no ako to opisuješ keď kašle v noci hlieniky zatekajú z hlavy teda z nádchy, a keďže ste bez baktérie tak ATB by bolo určite nanič, Sinupret je fakt dobý mám sním dobré skúsenosti u mojich troch detičiek, určite by som kôli i keď neprejavenej nádche /že netečie nosom len zateká striekala niečo do nošteka, vyskúšajte i keď len vincentku alebo maar vodu alebo na preliečenie napr. Olynth-ten len7 dní. Určite jej vzduch neuškodí je to zdravé a buduje imunitu. Máme tu teraz zimu v noci aj -20 cez deň -5 a viac a ja chodím s detmi von každý deň i počas nádchy či choroby na zdravotnú prechádzku. Moja detská vraví že kým nie je zápal a teplota je to zdravé a vhodné. Držím palce,a vitamín C ? Malinkej 2 ročnej dávam denne Céčko 100 mg 2-3cmúlačky, keď bola menšia Cebion v kvapkách

sasulec
30. jan 2012

@katarinka33 ahoj,tak dnes sme boli u dokiny,ze nech ju popocuva a vraj ma aj zapal priedusiek,takze na teraz musime dovolenku odlozit,som taka sklamana a aj mala ☹
Takze mame aj Atb,ako som pisala mala mala operaciu srdiecka v septembri,takze pol roka po operacii,musi mat kazdy zapal prelieceny s atb 😖
Cebion davam,aj imunoglukan a ten sinupret,dokonca mi statocne hutala aj cibulovomedovy sirup,aj zabal statocne zniesla 😔
Nuz na tentokrat nam to nevyslo,ale urcite sa na ten vas krasny liptov pojdeme pozriet 😀
Dakujem a vazim si radicky 😵

katarinka33
autor
24. feb 2012

Ahoj tak ako ste dopadli s prieduškami, ste preliečený?

katarinka33
autor
24. feb 2012

@sasulec ako ste dopadli ste zdravý? Pekný deň

sasulec
25. feb 2012

@katarinka33 ahoj,nakoniec sme to schytali,takze mame kiahne,obavam sa ale toho,ze to ma mala na ,,suske,, a az vo vnutri,viem,ze to deti mavaju,treba to nejak speci liecit? Alebo treba s tym do nemocnice? Na pohotovosti sme boli,mame aj fenistilove kvapky a zinkovy krem,aj na podporu imunity,najprv nemala dokopy 5 vyrazok,ale teraz uz ma trup v celku vyhadzany dost.ak mate niektora skusenost s vyrazkami u dievcatok,na ,,suske,, napiste co s tym,Dakujem.

kahunka
9. nov 2012

Ahojte baby, moja mala má 2,5 roka a posledných zopár dní tak kašle, že sa dusi, alebo sa povracia. A to je väčšinou v noci, cez deň máličko kašle. Boli sme v pondelok u pediatričky, ta nám dala ventolin kvapky, zodac kvapky a ambrobene. V utorok sme už boli u alergologičky, ale až na 30.11 nás objednala na krv a testy. Ambrobene hned zrušila, že ked má suchý kašel mám jej dávať večer len ventolin 2,5 ml a večer aj rano 4 kvapky Zodac. Už to dávame 4 deň a nemám vôbec pocit ,že by jej to pomahalo alebo sa zlepšilo. Aj pred chvílou mala záchvat kašlu ,niekolko minút a nakoniec sa povracala. Kašlel má suchý a ked kasle sa to hrozne ozýva z hrudníka. Neviem kedy to prejde a do 30 je daleko, Na imunitu dávam este echinaciu či aký to má názov....Nemáte niekto podobnú skúsenost ? Celé noci a už kašle aj cez den emoticon emoticon
ĎAKUJEM

nimnica
6. mar 2015

Dobry den. Uz 10-dni uzivam antibiotikum cefzil a erdomet 300mg. Mam to naordinovane na zapal priedusiek. Nemal som teploty ale iba uzasne zachvaty kaslu. Trpim na chronicku obstrukcnu chorobu pluc a astmu. Mam dojem ze po uziti erdometu mam rozdrazdene cele dychacie cesty a hambim sa ist i von pretoze strasne kaslem.Okrem spomenutych liekov uzivam este formoterol 2x2vdychy a ecobeck 2x2 vdychy. Mam este 5 ks erdometu, ale musim ho vysadit. Mozem byt na niektoru zlozku alergicki? Nikdy som nemal vysetrene hlieny. Neviem co mozem este urobit, ked moj pneumolog. mi nepomaha. S pozdravom Viliam