Naša poradkyňa Lucka vám odpovie na vaše otázky o Nutrilone

nutrilon_lucia
6. aug 2013

Máte otázky ohľadne Nutrilonu? Ktorý výrobok je vhodný pre vaše dieťatko, ako mlieko pripravovať, koľko by vaše dieťatko malo vypiť, alebo prečo si vybrať práve Nutrilon? Pýtajte sa na čokoľvek, rada vám odpoviem. 🙂

lili235111
6. aug 2013

dobry den.ja sa chcem spytat dokedy je vhodne mliecko nutrilon ar 2?

nutrilon_lucia
autor
6. aug 2013

Pekny den. Mliecko Nutrilon 2 AR je určené do 2 rokov veku. V pripade, ze by zdravotny stav dietatka vyslovene vyzadoval mlieko na obmedzenie grckania pri refluxe, je mozne ho pouzivat aj nadalej, kedze od 1. roku je mlieko ako doplnok k pestrej strave. Alebo je mozne batoliace mlieko s oznacem 3 zahustovat samostatnym praskom Nutriton, co je 100% vloaknina svätojanskeho chleba a ta mleiko zahusti na pozadovanu hustotu. Je to na rozhodnuti lekarov spolu s mamickou, aku alternativu zvolia, ktora bude najlepsia pre dietatko.

veerraa
6. aug 2013

Dobry den, chcem sa opytat ci sa mliecko nutrilon comfort moze uzivat dlhodobo? Nasa malinka(2 mesiace) mala zazivacie problemi tak sme presli prave na neho a berie ho uz cez mesiac kakanie sa upravilo tak uvazujeme ze prejdeme zasa na obycajny nutrilon1...a este sa chcem opytat ci potom mozem kombinovat obycajny nutrilon s nutrilonom extra na noc? Dakujem

nutrilon_lucia
autor
6. aug 2013

@veerraa Pekny den. Nutrilon Comfort je mozne podavat dlhodobo, zalezi na problemoch a ako sa snimi dietatko vysporiada. Je to velmi individulane. zalezi na rychlosti dozrievania travenia dietatka. Ale zvycajne sa lekari zhoduju, ze staci podavat tieto mlieka do 3-6 meisacov a ked sa zacne prechadzat na nemliecne prikrmy, skusit prejst na pokracujuce klasicke mliecko. Su vsak pripady, kedy sa lekar rozhodne pokracovat aj po 6 mesiaci. je to v priapdoch, ked je naozaj travenie dietatka velmi citlive. Väcsinou s ato týka chlapcekov 😉 Kombinacia Nutrilonu 1 a Nutrilonu 1 Extra je mozna. 🙂

nutrilon_lucia
autor
6. aug 2013

Mile mamicky. Dakujem za vase otazky, pre dnes sa s vami lucim,ale aj nadalej sa pytajte, rada vam odpoviem. Prajem vam krasny zvysok dna. 🙂

evitka84
6. aug 2013

Dobrý deň!
Chcela by som sa Vás opýtať môj synček ma dneska 1.mesiačik, po tyždni ako sa mi narodil tak papkáme UM Nutrilon, a som sa dočítala že dá sa od doktora vypísať recept na nutrilon - na 10 mesiacov. Je tam treba mať od manžela i odo mňa potvrdenie že jeden z nás je alergik? Aj ked nie sme obidvaja alergici. Všetci traja sme vo VŠZP. A ešte podľa čoho mám vedieť že koľko mu má dávať mliečka? Keď sa držím podla tabuľky tak sa mi zdá že synček je hladný že je to mu je malo. Dakujem za vopred odpoved!

fopka
6. aug 2013

dobry den, mame mesacneho drobca, ktory od sameho zaciatku papal UM Bebu HA. Cely uplynuly tyzden sme vsak zacali mat problemy s travenim, s bruskom a crievkami - kolika, mliecko nam zacalo robit coraz vacsi problem hned po vypiti a po tyzdni trapenia sme presli vcera na Nutrilon anti colic. Po zacati piti Nutrilonu sa problemy s brusko odstranili, kolika presla, no vyskytol sa dalsi, od toho mliecka ma velmi tvrdu stolicu ako keby v nom zapiekalo. Viete mi poradit ako to odstranit, nerada by som kazde kakanie robila cez rektalnu tycinku. dakujem. Petra

prdkoo
7. aug 2013

dobry den
moja.otazka je aky je rozdiel nutrilon 1 800 g pisany zltym a zelenym?
a este moj syn ma 3 tyz 4 dni kolko.by malo papat takr mimi minimalne?
dakujem

aduskatt
7. aug 2013

@evitka84 .........každý sme iný. niektorému nám stačí jeden chlebík, inému tri. Rovnako je to u detičiek, niekto vypije máličko, niekto potrebuje trošku viac, riaď sa vlastným rozumom a požiadavkami dieťatka, nie tabuľkami...🙂)

lillien12
7. aug 2013

Dobrý deň, pred týždňom sme mali 6mesiacov a pili sme Nutrilon AR. Postupne grckala menej, teraz už už len 1 - 2 krát denne, keď sa moc napapá, alebo najčastejšie po kojení. Chcem sa spýtať, či treba pokračovať s Nutrilonom AR 2, alebo môžeme skúsiť obyčajný Nutrilon 2. Dakujem

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@evitka84 Pekny den. Ano, vsetky HA mlieka je mozne predpisat do 10 mesiaca, ale podla nariadenia MZSR a poistovni je nutne potvrdenie od rodica , ze je alergik. Pokial nie je ani jkeden z rodicov alergik,tak bohuzial, obavam sa, ze vam to pani doktorka nepredpise. Ale, mozete sa skusit spytat. Co sa tyka mnozstva mleika, tabulky na produktoch su vzdy len orientacne. Skutocne mnozstvo a davkovanie je mozne upravit podla potrieb dietatka, ale vzdy po konzultacii s lekarom.

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@prdkoo Pekny den. Zrejme myslite zeleny a zlty stit na baleni 🙂 Obe tieto mlieka su urcene od narodenia, rozdiel je len v pomere bielkovin. Miecko so zltym stitom ma pomer biekovin ktory viac vyhovuje hladnym babätkam, cize ak odporucana davka klasickej zakladnej formuly mliecka dietatku nevyhovuje, alebo ho nezasyti a za hodinu je opät hladne, je mozne po konzultacii s lekarom podavat dietatku mliecko s vyssou sytivostou.

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@fopka Pekny den. Traviace problemy u deti do veku priblizne 3 mesiacov vzdy suvisia s nezrelym traviacim traktom. Kedze jedine mliecko, ktore je pre travenie dietatka prirodzene je materske mlieko, na vsetky ostatne si musi zvyknut. Preto sa objavuju problemy s travenim. Vzhladom k tomu, ze je dietatko malicke, odporucam konzultovat s lekarkou moznost mlieka Nutrilon Comfort. Antikolics je mleiko specialen urcene na koliky, ale Comfort nam pomaha aj pri kolikach aj pri zapchach. Obsahuje jeden specialny tuk, ktory stolicu premasti a to pomaha dietatku pri vyprazdnovani. Mate pravdu, rektalnu rurku odporucam len v krajnych pripadoch. Mozete vsak este skusit podavat dietatku dojcensku vodu, kedze su vonku horucavy, je mozne aj v tomto veku pridat este k mliecku inu tekutinu.

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@lillien12 Pekny den. 1-2 x denne grckanie je normalne. Deti maju tzv. fyziologicky reflux priblizne do 6-8 mesiaca, je to individulane, zalezi na rychlosti dozrievania travenia. Takze nie je nutne pokracovat v Nutrilone AR 2, mozete skusit prejst na Nutrilon 2.

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@aduskatt Pekny den. Suhlasim s Vami, preto aj piseme, ze tabulky su orientacne. Vzdy ich treba prisposobit potrebam dietatka, ale vzdy konzultovat radsej s lekarom, hlavne v tomto veku. 🙂

drobec87
7. aug 2013

Dobrý deň. Dcérka mi pije Nutrilon AR 2. Predtým pila mesiac Francúzske, potom Nutrilon HA 1, Nutrilon Anticolics 1 ... Mala koliky aj reflux. Kvapky proti nafukovaniu pomaly odstraňujeme. No zaujímalo by ma, či všetke UM tak penia??? Alebo ja robím nejaku chybu pri príprave a ako to odstrániť bez tých kvapiek. Ďakujem

aduskatt
7. aug 2013

@nutrilon_lucia ja som zastancom toho, co sa mnozstva potravy tyka, ze matka rozumie dietatku lepsie ako lekar, kedze je s nim denno denne( samozrejme, pokial sa jedna o dieta, ktore nie je nejak velmi vazne chore).........mozno je to tym, ze mne bolo odporucene dojcit 5 minut a ani nahodou viac a moje dieta si ziadalo 40 minut, aby bolo spokojne a najedene.....takze asi tolko k tomu🙂 Netvrdim, ze lekar do toho nema co povedat, aby nedoslo k omylu🙂
len si myslim, ze z vasho predosleho prispevku zo vcera by veta Je to na rozhodnuti lekarov spolu s mamickou mala byt nahradena vetou je to na rozhodnuti mamicky po konzultacii s lekarom🙂

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@aduskatt Dakujeme za nazor. Urcite mate pravdu a ja s vami suhlasim, ze mamicka pozna svoje dieta najlepsie. Ale to odporucanie aby to konzultovali s lekarom je pre dobro mamiciek. Verte mi, pracovala som s lekarmi a velakrat som bola svedkom toho, ako vynadali mamicke, ked si zmenila davkovanie, hoci to dietatku pomohlo, alebo ked zmenili typ mlieka, lebo intuitivne vycitili, ze mu nerobi dobre. Takze rozhodnutie je na mamicke, ale radsej aby sa vyhli neprijemnym atakom zo strany lekarov, konzultujte. 🙂 samozrejme, nehadzem vsetkych elkarov do jedneho vreca 😉

aduskatt
7. aug 2013

@nutrilon_lucia ved aj ja suhlasim s konzultovanim, aj som to napisala, len stale tvrdim, ze konecne rozhodnutie ma byt na matke, nie na lekarovi. On jej ma poradit ako najlepsie vie, ale rozhodnut sa ma mamicka🙂

syrik
7. aug 2013

Aj ja mám otázku - prečo sa Nutrilon propaguje, akoby to bolo to najlepšie a jediné mlieko na trhu? Už len tá reklama všade, kam si len kliknem, kam sa pozriem, plné čakárne ma odrádza...aspoň vidno, za čo mamičky platia...

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@aduskatt Ano, malo by to tak byt. 🙂

drobec87
7. aug 2013

@nutrilon_lucia Dobrý deň. Dcérka bude mať 9 mesiacov a pije Nutrilon AR 2. Mala koliky aj reflux. Vyskúšali sme už viacero Nutrilonov. Zaujímalo by ma, či každé UM tak pení - či je to bežné, alebo ja robím nejaku chybu a ako sa toho zbaviť ? Ale bez pridania kvapiek proti nafukovaniu, ktoré jej pomaličky vylučujem. A ešte by ma zaujímalo či je potrebné prevárať dojčenskú vodu ? Či už na pitie, alebo na prípravu mliečka. Ďakujem

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@drobec87 Pekny den. Penenie Nutrilonu AR sposobuje vlaknina, ktora je pritomna v mliecku a ktora nam prave zabezpecuje zahustenie mlieka. Je to vlaknina so svätojanskeho chleba. Mozete skusit pripravu tak, ze date mliecny prasok do flasky a vodu budete pomaly do flasky nalievat po stene flasky. Dolezita je aj teplota vody. Ci penia aj ostatne mlieka, bohuzial neviem,ale jedna konkurencna znacka ma tie iste problemy pri AR mlieku, kedze vsetky firmy na zahustenie AR mliek pouzivaju karubin ( svätojansky chlieb). 🙂 Dojcensku vodu podla vyrobcov nie je nutne prevarat , je pripravena uz na priamu konzumaciu. Niektorí pediatri tvrdia, ze nie je nutne pouziuvat dojcensku vodu dlhsie ako do 6 mesiacov, potom je mozne pouzivat vodu z vodovodu. Ale to je narozhodnuti kazdej mamicky , aku vodu bude pouzivat.

drobec87
7. aug 2013

@nutrilon_lucia Ďakujem vám veľmi pekne za radu 🙂 Ešte by ma zaujímalo od kedy je možné prestať dávať dieťaťu dojčenskú vodu a prejsť na vodu zo studne? Bývame na dedine a z vodovodu nám tečie voda zo studne. Podľa rozborov je vhodná na pitie.

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@syrik Pekny den. V reklame su spomenute benefity , nie ze je jedine a nejlepsie, to ziadny vyrobca nemoze urobit, pretoze by to bolo zavadzanie spotrebitela. Nie sme jediny na trhu a reklamu ma aj nasa konkurencia, ktora v reklame spomina tiez benefity svojich vyrobkov. Je len na mamicke co si vyberie. Ak niekto niecomu neveri, alebo to nechce, ziadna rekalma ho neprinuti, aby si to kupil. 🙂

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@drobec87 K tomuto sa bohuzial neviem odborne vyjadrit, nestretavam sa s tym, ale pokial je rozbor vody v poriadku, tak myslim, ze od 1 roku by to bolo mozne.

sashabb
7. aug 2013

@drobec87 zamiešam sa 😅 osobne som nikdy nedávala žiadnu dojčenskú vodu. Vždy iba vodu z vodovodu, čiže pokiaľ máte pitnú vodu a pijete ju aj vy, tak nevidím dôvod prečo ju nedať aj dieťaťu. 😉

aduskatt
7. aug 2013

@sashabb stopercentny suhlas.......co moze byt skodne na cistej vode, ktora nestoji niekde neviemakodlho v plastovej flasi?

lauricka
7. aug 2013

chcem sa spytat, ci sa musi dodrziavat teplota vody pri zarabani mlieka, ci musi byt tepla. Napr. ked maju deti radsej chladnejsie mlieko alebo teraz v lete....im vobec nevadi ani mlieko izbovej teploty, skor im vyhovuje.

nutrilon_lucia
autor
7. aug 2013

@lauricka Pekny den. V pripade, ze by ste chceli pripravit mliecko chladnejsou vodou, je to mozne . Presne ako pisete, su deti, ktore nepreferuju teple napoje, ani v lete ani v zime, viac im vyhovuje izbova teplota. Neodporuca sa pripravovat mlieko horucou vodou.