Podľa čoho spoznáte čerstvé potraviny?

daska_tesco
5. mar 2014

Vedeli ste, že pracovníci služby dovozu potravín až k vašim dverám Tesco Potraviny domov sa volajú vychystávači? 🙂 Sú špeciálne vyškolení na to, aby pri príprave vašich nákupov vyberali tie najkvalitnejšie a najčerstvejšie potraviny. Rozpoznajú kvalitné čerstvé mäso, zeleninu a ovocie podľa prísnych kritérií kvality. Napríklad vedia, že zabalené čerstvé kuracie mäso môže mať buď jemne ružovú alebo aj jemne žltú farbu, ak sú sliepky kŕmené viac kukuricou. A najmä – vychystávači sa riadia pravidlom: kúpil by som to ja pre seba alebo pre svoju rodinu? Aké triky máte vy na rozpoznanie čerstvého mäsa, zeleniny a ovocia? Tri z vás za vaše rady a tipy odmeníme zajtra ráno vlhčenými utierkami značky Tesco Loves baby 🙂

denkaajejdeti
5. mar 2014

Je smutné, že vychystávači musia vyberať skutočne čerstvé potraviny....Podľa môjho názoru by mali byť Všetky potraviny v Tescu (ale aj iných ...-marketoch) čerstvé - potom by nebolo potrebné preberať sa v tovare a ešte navyše školiť personál ako rozoznať čerstvé mäso od toho "menej" čerstvého.
Už x krát sa mi stalo, že som v Tescu musela upozorniť personál, že napr. majú v kope brokolíc už aj také, ktoré sú "ozdobené" plesňou 😠 . A kopec iných skúseností, nakupujem tam čoraz menej a menej a dúfam, že raz príde deň, keď tam už nebudem nakupovať nič. Postupne si vo svojom okolí nachádzame domácich producentov - predaj z dvora - najmä vajíčka, ovocie, zelenina,... V tescu už nakupujem iba papierové obrúsky, vechtíky, tofu od alfabio, tuniaka v oleji od Calvo - majú najlepšie ceny, ale v žiadnom prípade by som už nekupovala v Tescu ovocie, zeleninu, mäso, vajcia a syry (zväčša z Poľska - Impol) a tiež pečivo.

daska_tesco
autor
5. mar 2014

@denkaajejdeti ďakujem za pripomienku. Prosím, mohla by si uviesť o aký obchod ide? V akom meste?

darina1952
5. mar 2014

@daska_tesco Ja si väčšinu čerstvých potravín vyberám zrakom, ale pri paradajkách to robím inak - tie ovoniavam 🙂 osvedčilo sa mi to hlavne pri cherry paradajkách predávaných vo vaničkách s perforovaným obalom. Nájdem si na obale dierku a k nej privoniam - keď ide z balíčka taká "pravá" paradajková vôňa dozretých paradajok, tak si ich kúpim. Keď mi "nevoňajú" skrátka nekupujem 😉

klincek
5. mar 2014

@darina1952 ja to robim rovnako.
vacsinou staci jeden pohlad a hned vieme, na com sme, no nie?🙂 teda aspon tomu, kto nakupuje castejsie.

monicm
5. mar 2014

@daska_tesco ovocie a zeleninu zásadne ovoniavam,najmä čo sa týka napr. jahôd,paprík,rajčín............čo sa týka mäsa,musí mať tú správnu farbu

denkaajejdeti
5. mar 2014

@daska_tesco V hypermarkete Tesco v Nitre na Bratislavskej ceste.
Ešte som zabudla, že tam nakupujem aj veci trvanlivé v akcii - napr.olej, cukor, ocot,...
Nič čerstvé určite nie, poznám pár ľudí, ktorí tam pracovali resp.pracujú a viem ako to tam chodí, či už v skladoch, alebo pri pultovom predaji mäsa, syrov, grilovaných a pečených mäsových výrobkov, ...
V Nitre sú napr. predajne HSH - predávajú vlastné hydinové výrobky - kúpite krásnu šunku s 96 % podielom mäsa za 7,5 eur/kg zo slovenských kureniec. Alebo kura kráľovské, ktoré nebolo dopované rastovými hormónmi a ATB, za 2,89 eur/kg. A to sú bežné ceny, nie akciové. V rade nečakáte dlhšie ako zopár minút a obslúžia vás príjemné predavačky - viete čo kupujete, od koho kupujete a za čo platíte. V Tescu som minulú nedeľu kúpila šunku, pretože som zabudla kúpiť v HSH (tí sú otvorení len do soboty poludnia - veľká výhoda hypermarketov je nonstop prevádzka) a kvalita, chuť, čerstvosť sa nedá ani len porovnávať a to som nekupovala šunkovú salámu, ale premiér šunku 😨 Jedine cena bola porovnateľná. To ma len utvrdilo v tom, že nákupy sú v Tescu výhodné len pre dve veci - 24 hodinový prístup k tovaru a na trvanlivých potravinách od konkrétneho výrobcu sú zvyčajne (ale samozrejme nie na všetok tovar) lepšie ceny ako inde. Inak nič pozitívne.

seemani
5. mar 2014

@daska_tesco ked uz tu robite reklamu, treba pripomenut, zže tie vase tesco salami, to je katastrofa,.. fakt to je asi jedian vec ktoru NIKDY u vas nekupim, proste sa mi hnusia.., preco to nemoze byt cerstve ako v inych obchodoch, je to taky problem? fakt tesco tesco, reklamy jak svina, ale kvalita ziadna 😠 ani to pecivo nic moc.. Nie vzlom, ale bala by som sa tej donasky domov, ked vidim co ste schopny predavat ludom...

silsil
5. mar 2014

Dáška, tí čo to pre donášku chystajú sa prečo volaju VYCHYSTAVACI? nemalo by byt v celom tescu VSETKO KVALITNE A NA DOBREJ UROVNI, ? alebo to aj my bezní ludia musime chodit a vychystavat? a hladat to najkvalitnejsie?

denkaajejdeti
5. mar 2014

@silsil Veď všetci (alebo aspoň tí uvedomelejší, všímavejší,...) to tak robíme, že pozeráme, čo ešte môže byť a čo už je za pomyselnou hranicou...My sme tam preto prestali nakupovať čerstvé veci, pretože takmer všetko je dovoz - najmä čo sa týka ovocia, zeleniny a syrov. Čím lacnejšie nakúpia, tým je to pre nich ziskovejšie. A nebavilo ma už prehrabávať sa v nahnitom, dobúchanom ovocí a zelenine, ktoré je zväčša bez chuti a plné chémie, aby to ako tak prežilo ďaleký transport (ako kupovať slivky, či jabĺčka z krajiny 1000 km od nás mi príde dosť stupídne, hlavne keď na Slovensku je x sadov s domácim ovocím, dokonca my máme pri Nitre dve ekohospodárstva s predajom ovocia a zeleniny bez chémie - Sad Lívia v Kolíňanoch a Mašekov mlyn).
Keď vychystávači nenájdu "pekné" ovocie a zeleninu v predajni, idú do skladu a prehrabú to aj tam, kým nenájdu to najlepšie - je to relatívne nová služba a na to, aby sa etablovala sa musí pripraviť marketingový plán - a ten je jasný - ľudia majú obavy, čo im to domov príde (keďže sú zvyknutí ako to vyzerá v predajniach Tesco) a potom sú príjemne šokovaní, keď to príde pekne domov až do kuchyne, v dobrom stave,...a za nejakých pár eur navyše, no nekúp to 😉 .
Toto je stratégia ako sa odlíšiť od iných reťazcov a zároveň zvýšiť predajnosť, ktorá Tescu výrazne poklesla už pred nejakým časom - najmä po tých potravinových škandáloch a kontrolách kvality.
Ľudia už nie sú takí hlúpi a pomaly ale isto sa vracajú do malých obchodíkov a k domácim producentom a to by bolo pre Tesco na Slovensku istý koniec.
@daska_tesco Inak nie je to zlý nápad za 3 balíčky vlhčených utierok si urobiť reklamu medzi mamičkami a zároveň získať aj tipy na zlepšenie svojich služieb 😉.

zabka88
5. mar 2014

@daska_tesco
my v tescu nakupujeme veľmi často, dokonca by som povedala prevažne. Ale nie preto že by tovar bol taký kvalitný a čerstvý , ale skôr je pre nás najdostupnejšie (geograficky aj cenovo). Väčšinou si tam viem vybrať, ale napríklad s kuracím masom mám veľký problém, väčšina kuriat vyzerá u vás akoby ich pred smrťou fyzicky dobili, krv, podliatiny.. vôbec si neviem vybrať, takže maso kupujem u vás jedine bravčové alebo hovädzie pri pulte a vyberám si podľa farby. Zelenina ako ktorá a ako kedy, vyberám si podľa vône a tvrdosti, radšej balené nekupujem občas si viem vybrať aj ovocie, ale to radšej kúpim na trhu... a napr. syry mám radšej z bily, chlieb a šaláty z terna, pečivo si kúpim tiež radšej v podnikovej predajni pekárne.. páčia sa mi u vás zľavy na benzín a vernostný systém bodov.. a tašky máte stále najlepšie ;-P
priznávam , som zrejme príliš vyberavá na to aby som využívala vašu službu potraviny domov, ja si radšej vyberiem sama a tam kde to sama uznám za vhodné..
nevylučujem, že keby ma okolnosti prinútili túto službu využijem.. ale sama dobrovoľne....

daska_tesco
autor
5. mar 2014

Milé mamičky, ďakujem za všetky vaše príspevky, pomáhate nám zlepšovať služby. A hneď zajtra ráno tri z vás odmením za snahu vlhčenými obrúskami Tesco Loves baby 🙂

silsil
5. mar 2014

@denkaajejdeti ano suhlasim s tebou 🙂 ja uz kupujem IBA slovenske ovocie a zeleninu, mam debnickarov, donesu mi to zadarmo,a o kvalite sa neda hovorit zo ziadnym obchodom

daska_tesco
autor
5. mar 2014

Ďakujem, milé mamičky, za všetky vaše dnešné príspevky. Stretneme sa opäť zajtra ráno 🙂

sissy27
5. mar 2014

ak chce niekto zaručene čerstvé potraviny, tak nepôjde do tesca či iného reťazca... tam je šanca na čerstvú potravinu nulová... ako môže byť čerstvá paradajka vo februári, keď bola odtrhnutá pred mesiacom kdesi v holandsku? 😖 o tom, že sa mäso, krájané salámy a syry prebaľujú, to je verejné tajomstvo... bohužiaľ, reťazce sa snažia znižovať náklady ako sa len dá a je to vidno na kvalite...
čerstvú zeleninu a ovocie si chodím najradšej kupovať na trhovisko k malým farmárom, ceny porovnať neviem, nie sú pre mňa dôležité, ale kvalita áno a tú je vidno naozaj na prvý pohľad, pre slabozrakých aj cítiť podľa vône... rada vás (alebo aj kolegov z tesca) zoberiem niekedy so sebou na nákup a ukážem vám to v praxi, budete asi veľmi prekvapení 😉 v zime žiaľ táto možnosť nie je, ale vydržím do jari, nebudem vyhadzovať peniaze za napodobeninu zeleniny, ktorá nemá žiadne vitamíny...
mäso chodím nakupovať do rakúska - a len taká zaujímavosť - nálepka s označením pôvodu mäsa a dátumami je priamo na mäse, až potom je balené do fólie a igelitu, takže nehrozí, aby niekto manipuloval s dátumom spotreby, na obale je ešte jedna kontrolná nálepka s rovnakými údajmi... toto by sme v tescu (a všeobecne na SK) asi márne hľadali, že?
takže zelenina, ovocie, mäso, vajíčka - len z trhu, resp. domácich zdrojov...
ale aby som aj niečo pozitívne - práve mi prišiel domov môj prvý donáškový nákup z tesca - objednala som trvanlivé veci ako olej, cestoviny, ryžu, ďalej zemiaky,banány, jogurty, pečivo... - a teda musím povedať, že spokojnosť, pán bol veľmi milý a ochotný, všetko vysvetlil, kľudne čakal, kým si skontrolujem nákup, pýtal sa či som spokojná s kvalitou banánov a zemiakov alebo chcem vymeniť, dcéra dostala aj darček, doručenie bolo skutočne až k dverám bytu (napriek tomu, že je to v našom paneláku dosť komplikované), všetko pekne porozdeľované v taškách ako to robím aj ja (zvlášť zelenina, zvlášť ovocie, zvlášť jogurty, atď)... v tomto smere nemám čo vytknúť, môžem len pochváliť 🙂

daska_tesco
autor
6. mar 2014

MIlé mamičky, ďakujem za pripomienky a trom z vás pošleme ako odmenu za názory vlhčené obrúsky Tesco Loves baby: @zabka88, @monicm, @darina1952 Prosím výherkyne - pošlite mi vaše kontaktné údaje do správy. Pekný deň 🙂

zabka88
6. mar 2014

@daska_tesco ďakujem 🙂

neviem či máte možnosť ovplyvniť politiku vašej spoločnosti, ale prosím prosím prosím snažte sa dať väčší priestor slovenským dodávateľom , myslím že by ste mali hneď lepšiu a čerstvejšiu zeleninu a ovocie ... ja osobne nemám problém si priplatiť aj viac za slovenský výrobok ale musím mať túto možnosť výberu. Takto vám ľudia utečú na trhy, alebo sa dajú na kúpu debničiek alebo si budú kupovať chutné výrobky priamo na farmičkách, či hospodárskych dvoroch.

Skutočne nie som žiadna šovinistka, ale kto už iný má podporovať slovenských výrobcov ak nie slováci? 🙂

prajem vám veľa spokojných zákazníkov 🙂

daska_tesco
autor
6. mar 2014

Mamičky, ďakujem za vaše príspevky, stretneme sa opäť zajtra od rána na Fóre. Pekný večer! 🙂

pinkcheesecake
6. mar 2014

Asi pred rokom a pol som v Tescu kupila krasne ruzove zabalene hovadzie maso (vdaka chcemikaliam, ktore ho robia krasne ruzove, cerstvo vyzerajuce). Doma ho odbalim a smrad nenormalny. O par tyzdnov som tomu dala zasa sancu, ved moze sa stat. A zase to iste, zas kopec penazi skoncilo v kosi. Odvtedy v Tescu nekupujem ziadne maso. Takze pokial vychytavac nema so sebou prenosne laboratorium, aby zistil, ci je maso cerstve, na jeho farbu sa jednoznacne spoliehat nemoze.

daska_tesco
autor
7. mar 2014

Milé mamičky, ďakujeme za všetky vaše príspevky a prajem vám krásny víkend plný relaxu, stretneme sa opäť v pondelok. Pripájam na vyskúšanie aj e-kupón na dovoz tovarov cez službu Tesco Potraviny zdarma. A nezabudnite pri nakupovaní odfotiť aj svoj nákup - môžete sa nahraním fotky najväčšieho Tesco nákupu zapojiť až do 19. marca 2014 do fotosúťaže tu: https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-tesco-potraviny-domov/velka-sutaz-1-chcete-vyhrat-balicek-pre-deti-s-tesco-potraviny-domov-2/

daska_tesco
autor
7. mar 2014
pammy
8. mar 2014

@daska_tesco Dobry vecer, ja by som sa rada opytala ako je mozne, ze v piatok o 16.30 v BA - v Hypermarkete Tesco Lamac v Galerii nie je ani kus masa (nesrandujem) a uz len posledne kusy chleba. Dakujem.

womenne
9. mar 2014

@daska_tesco Čerstvé potraviny v Tescu? si robíte srandu? a v ktorom? V tescu by som nikdy nekupila zeleninu, či v čr alebo na SVK. Nemám chuť ani náladu sa prehrabovať medzi hnilými rajčatami - vždy ich tam vidím a vždy ma to odradí od nákupu. Mali by ste sa zamyslieť nad tým čo za kvalitu ponúkate. Mal by tam byť človek, ktorý sa o to bude stále starať. Za tie ceny si zaslúžime čerstve jedlo a nie tráviť čas hladaním, ktoré su vhodné a ktoré rovno do koša.
Je mi ľúto ale tesco z mojej strany nie!

pribinak
9. mar 2014

Dobry den, pridite sa pozriet na "uzastnu kvalitu" ovocia a zeleniny v Tesco Dubrawa, kedysi som chodila do Tesca rada, ale uz akosi stracam chut
Rajciny tvrde a zelene, banany jeden des, ak nie totalne zelene, tak polozhite, kiwi nedozreju ani po mesiaci na okne, pomarance vyusene, mrkva jak z Afganistanu a kalerab ma velkost pinpongovej lopticky
Behnem do Lidlu a mam dojem, zesom v inej galaxiii
Masiarstvo co ma nejaky sukromnik je na zaplakanie, obschnute sunkya salamy, maso divnej vone!!!

sami51
9. mar 2014

asi vsetkymi zmyslami vie kazdy rozoznat cerstve potraviny od tych necerstvych.... 🙂

sono2
9. mar 2014

Ja som v tescu vždy so všetkým spokojná. Akurát ovocie a zelenina je žalostné. Veľakrát sa nedalo vybrať. Tesco Senec

daska_tesco
autor
23. mar 2014

Milé mamičky, ďakujem za vaše skvelé zapojenie do fóra Mesiac s Tesco Potraviny domov - službou dovozu potravín a ďalších potrebných vecí pre domácnosť až k dverám bytu: http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/
Dnes končíme, ale získala som od vás počas troch marcových týždňov množstvo pozitívnych ohlasov aj nápadov a tipov na zlepšenie, ktoré postupne zapracujeme. Služba aktuálne funguje vo vyše 90 mestách a obciach Slovenska a čoskoro ju rozšírime do ďalších miest. Ak chcete byť informované medzi prvými, predregistrujte sa tu: http://www2.itesco.sk/potravinydomov/predregist... Prajem vám ešte krásny víkend a pripájam e-kupón na dovoz zdarma na vyskúšanie služby Tesco Potraviny domov. Ďakujem, ste skvelé! 😉 🙂