Zaniknú časom kamenné obchody?

daska_tesco
11. mar 2014

Myslíte si, že čoskoro bude väčšina ľudí nakupovať cez internet a kamenné obchody zaniknú? Ako často nakupujete cez inetrnet vy? Tri z vás za príspevky odmeníme 18.marca 2014 vlhčenými obrúskami Tesco Loves baby 🙂

rora
11. mar 2014

Nemyslím si, ked vidím po víkendoch (hlavne v zime) plné parkoviská pred obchodmi a obchodnými domami.... Ludia to maju akési "vyvenčenie" alebo víkendový aktivitu 😀 málokoho baví napr.chodit po lese, tak chodia "športovat" pomedzi regále,popozerat co je nové, aj ked mozno idu len na maly nakup 😀

luba28
11. mar 2014

@daska_tesco preco je cena napr.3,30 povodna,ale do letaku date,ze akcia,...a povodnu cenu date 5 eur a akciova cena je zase ta povodna 3,30,...to je riadna akcia,ci???? keby som nekupovala jeden produkt stale tak by ste ma mozno nachytali,ale tak zavadzat ludi a oni si myslia,ze ako dobre nakupili,... 😝

terezka1947
11. mar 2014

@daska_tesco nemyslim si,ze kamenne obchody casom zaniknu....niektore veci si clovek bude chciet stale pozriet "nazivo

nakupy cez net su uzasna pomoc,najma pre mamicky na materskej ci zaneprazdnenych ludi ....je mozne uz takymto sposobom kupit cokolvek a aj ja casto tuto formu nakupovania vyuzivam....ale pokial mam cas,rada sa po obchodoch prejdem a urobim si prehlad,vyskusam kadeco,potazkam v ruke...atd 🙂

moni244
11. mar 2014

určite nezaniknú, lebo na denné nákupy pečiva a salámy si ľudia isto nebudú volať dovoz domov

lalinko2010
11. mar 2014

@daska_tesco cez internet nakupujem veľmi málo, radšej tovar chytím do ruky a viem čo kúpim, lebo takto čo objednám z internete - ktovie čo mi príde... radšej idem normálne do obchodu a kúpim tam.

daska_tesco
autor
11. mar 2014

@luba28 prosím, môžeš napísať viac deatilov o aký tovar a leták ide? Ďakujem.

bets
11. mar 2014

Ja som začala nakupovat s tesco donaskou. Ale po čase ak potrebujem nákup do 24 hod., tak ziadny termín na donasku na ďalšie 2 dní nie je volný, tak si radsej nakupim sama v kamennom obchode a mám tovar hned ako sa rozhodnem, že treba veci dokupit. Dalsia vec mi vadila, že nemozem si zistit zlozenie a krajinu povodu. Mnohé polozky poznám, ale často boli v ponuke iné. Zoznam udajov ohladom udenin a syrov fajn, ale vacsinou v ponuke bolo niečo iné.

luba28
11. mar 2014

@daska_tesco napr.teraz je v akcii farba na vlasy loreal casting,...za 4,39 ale povodna cena je 5,89,...ale za taku povodnu cenu som ju este u vas nekupovala nikdy,....najviac stala do 5 eur,...a je toho viac,len uz aj bez akcie kupujem inde,...ale neni to na vsetko,len sem-tam ,....

monhla
11. mar 2014

Nákupy cez internet sú super vec - ale nie na všetko. Napr. oblečenie a topánky si budú chcieť dámy skúšať vždy. To vtedy nie je len nákup, ale aj relax 😀

sissy27
11. mar 2014

@daska_tesco zaniknúť asi nezaniknú úplne, lebo vždy sú veci, ktoré človek potrebuje hneď alebo na poslednú chvíľu a nemajú čas čakať na doručenie...takisto potraviny - možnosť donášky je fajn, ale aby som si objednávala 3x do týždňa základné potraviny, tak to nie... ale určite mnohým kamenným obchodom poklesli tržby v tejto súvislosti - hlavne čo sa spotrebného tovaru týka... ja by som napr. musela dlho rozmýšľať, kedy naposledy som kúpila topánky v kamennom obchode...

tatiankaba
11. mar 2014

Fuuha aky "stedry" darcek za prieskum for free 😉

ivisek_
11. mar 2014

@luba28 ja to mozem potvrdit, tiez som si to zopar krat vsimla...

dejka77
11. mar 2014

Su veci, ktore treba vidiet/odskusat a na to treba ist do normalneho obchodu. Nakupujem sice vela veci cez internet, ale co sa tyka oblecenia hlavne pre seba to je vzdy risk. A pokial mi pride nieco co mi nesedi alebo som si to predstavovala inac, je to riadna otrava.
Nehrozi aby zanikli uplne. Kde by nakupovali ludia, ktori su vonku?

tunylyk
11. mar 2014

nemyslim si,ze zaniknu 😉 ja osobne nakupujem aj aj,potraviny jednoznacne v kamennom obchode

kika691
11. mar 2014

Ja si zas myslim ze tie kamenne obchody zaniknu z inych dovodov.A to kazdorocnym zvysovanim odvodov,kadejakych poplatkov,najmov atd...

maznacik007
11. mar 2014

nakupy cez net su super ale maju svoje obmedzenia
- oblecenie ked nemate stabilnu znacku ze mate poskusane velkosti tak najma u nestandardnej postave je problem, detto topanky, uzka siroka ...
- problem s reklamaciami u nasich eshopoch ... a to ako narabaju s tovarom niektori kurieri... pri nasich eshopoch nemam odvahu platit vopred paypal nepouzivaju ...

sissik
11. mar 2014

zanikli mensie obchody po prichode retazcov? len niektore
zanikli knihy po prichode internatu? ziadne
zanikli hudobne nosice po prichode internetu? nie
preco by mali zaniknut kamenne obchody? ludia chcu vidiet, co kupuju, neda sa vsetko kupit cez internet, hlavne pri "obchodnych praktikach", ktore v sucastnosti hybu slovenskom. zeleninu, ovocie, pecivo a maso by som si cez internet neobjednala od ziadneho retazca

mikadooo
11. mar 2014

Nemyslim si. Ludia si radi idu obzriet veci, ovonat, ohmatkat, pootacat obalom a cosi si na nom precitat...a tak. Mna nakupovanie v kamennych obchodoch bavi, a podla mna takychto ludi je viac. Okrem toho vzdy je tu skupina ludi, ktora internetu proste neveri 🙂.

bajka22
11. mar 2014

už veľmi vela obchodov zaniklo , ale aj vzniklo " vďaka internetu", ale kamenné predajne tu budu vždy, lebo najmä nás ženy baví nakupovať v kamenných predajniach 🙂

simca06022011
11. mar 2014

Kamenne obchody urcite nezaniknu 🙂 nikdy... 🙂 minimalne eshopy si ich otvarat budu... mozno to inych obchodnikov nebavi (ludia pridu, vyskusaju, ovonaju a objednaju inde lacnejsie cez net), ale aj ti si casom ten eshop urobia 🙂))) Ludia sa musia ist niekam poprechadzat 🙂))

daska_tesco
autor
11. mar 2014

Ďakujem, milé mamičky, za vaše príspevky, stretneme sa opäť zajtra.Krásny večer! 🙂

benca
14. mar 2014

Kamenne obchody nezaniknu,urcite je vela takych,co si potrebuju napr knizku v knihkupectve chytit do ruky,sadnut si k nej s dobrou kavou ako v gorile urban spice a potom ju kupit,nemam moc dobre skusenosti s kupou cez internet bud dosla ina farba tricka alebo velkost nesedela,ja nerada cakam kuriera alebo postarku,vsetko co chcem,tak chcem hned, to sa da len v kamennych ochodoch,rano stanes a utekas si kupit po com ti srdce pisti,nemam pravdu

reni1512
14. mar 2014

@luba28 to je vsade tak.... a hlavne pri vypredajoch s oblecenim, daju povodne ceny 3x vyssie a potom AKCIA..ale prd, niekedy je este povodna cena nizsia ako akciova, cize sa to urcite stava aj pri potravinach

reni1512
14. mar 2014

@daska_tesco Cez net nakupujem sem tam 🙂 mam overene stranky, cez ktore rada nakupujem, niektore ma vsak sklamali.. Nie je to vsak casto, max 2-3x za pol rok, podla toho co potrebujem, vela veci je lacnejsich, no zase nie je moznost chytiti si ich alebo skusit. Kamenne predajne podla mna nezaniknu, su dost oblubene a dufam, ze sa tak rychlo nedostaneme do doby ked svetom bude vladnut iba internet a roboti... 😉

luba28
14. mar 2014

@reni1512 ja som len chcela odpoved,ale doteraz mi ju nedali ,....zrejme tiez o tom vedia,....ze nie su az tak "akciovy"

luy
14. mar 2014

nezaniknú,a ak bude to fakt iný dôvod - podmienky podnikania na Slovensku,určite sa veľa vecí dá objednať cez internet,ale ja osobne napr. pri kúpe topánok musím topánky odskúšať,pochodiť v nich.Ja síce nenávidím nakupovanie pred nejakým sviatkom ale ešte stále mám pár obchodíkov kde vojdem,kde ma poznajú,kde vedia moje meno a čo mám rada.

Inak chodím do jednej vašej prevádzky kde mi nákupný deň stále spríjemnia pozdravom na informáciách ,opýtaním sa ako sa mám,prihovoria sa mojim deťom...

vera1132
14. mar 2014

My osobne keď niečo kúpime cez internet tak to je možno raz za 3 mesiace. Ešte stále využívame kamenné obchody, predsa vieme si pozrieť tovar o ktorý máme záujem, a o tovar ktorý nemáme záujem ale zaujme nás tak ho zoberieme s myšlienkou čo keď raz dostanem chuť... Ale pri nákupe cez internet mate napísaný zoznam tovaru čo treba a hotovo.
A kde by sme sa chodili prechádzať a míňať peniaze keď vonku je zlé počasie?! 😀 😀 😀

bubinko1506
14. mar 2014

@daska_tesco
kamenne nakupy urcite nevymiznu. maju svoje opodstatnenie a hlavne starsia generacia tam bude stale nakupovat. ale tiez by ma zaujimala odpoved ohladom akcii, ked na cenovke je preskrtnuta povodna cena, za aku sa ten produkt nikdy u vas ani nepredaval.
nie je to trosku zavadzanie zakaznika? 😉

daska_tesco
autor
14. mar 2014

Krásny víkend, mamičky, a nezabudnite, že vo fóre Tesco Potraviny domov sa môžete až do 19. marca 2014 zapojiť do veľkej fotosúťaže o balíček pre vaše zlatíčka v hodnote 30 € a o plienky podľa vášho výberu: https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-tesco-potraviny-domov/velka-sutaz-1-chcete-vyhrat-balicek-pre-deti-s-tesco-potraviny-domov-2/
Pripájam aj kupón na dopravu zdarma pri objednaní služby dovozu potravín až k dverám Tesco Potraviny domov 🙂