Prekyslenie organizmu. Aké sú vaše názory a skúsenosti?

lucka_sk
9. sep 2011

Keď som prvýkrát počula o prekyslení a aké problémy môže spôsobovať, neverila som, že by to mohlo byť také jednoduché. Označiť ako vinníka astmy, cukrovky, depresií, únavy, osteoporózy, kožných problémov, celulitídy a mnohých iných diagnóz obyčajný prebytok kyselín v našom tele. Ale čo ak je len zlomok z toho všetkého pravda? Osobne tomu verím, budem rada, ak pridáte vaše skúsenosti a názory.

momka
29. sep 2011

Pôvodne sú tam 2 stĺpce a pod tým je porovnanie, no mne to tu zobrazilo bez medzier. 😒

Takže zrozumiteľnejšie:
klasická káva: krátkodobo dodá energiu, prekysluje organizmus, vyplavuje vápnik, odvodňuje organizmus, zaťažuje srdce, má vysoký obsah kofeínu a práve kvôli tomu má ďalšie negatívne účinky.

káva s reishi: dlhodobé dodanie energie, neutrálny ph katalyzátor neutralyzuje kyslosť v organizme, dodáva minerály, nedochádza k odvodneniu, posilňuje srdce, má minimálny obsah kofeínu a ďalšie pozitívne účinky vďaka hube reishi.

petra2184
29. sep 2011

momka, som rada ze aj ty uzivas hubu reishi, je to kralovna liecivych rastlin, kupujes to cez firmu ganoexcel? ci cez nejaku inu? maju super produktky, aj ja mam doma iba kavu reishi, cokolada je super ked ide na cloveka choroba, nadcha, chripka, ... vacsinou ludia iba kyvnu rukou pri ponuknuti fakt dobrych produktov, ale tak kazdy sa ucime na vlastnych chybach, vacsinou sa ludia spamataju ked uz choroba je tu, ale prevencia je najdolezitejsia. V dnesnej chemickej dobe je nutne sa o seba starat viac ako kedykolvek predtym.

momka
29. sep 2011

@petra2184 Súhlas s predošlým príspevkom. 😉 Ja kupujem cez firmu DXN.

reboliter
29. sep 2011

@marcelka123 Ok, zistím. Ty sa vo všetkom dobre vyznáš. Páči sa mi, koľko toho vieš. Tu sú všetci okolo mňa voči takýmto veciam hluchí.

marcelka123
29. sep 2011

@reboliter 🙂 🙂 🙂 milé .. Mám dosť informácii a snažím sa ich postupne aplikovať do života a musím zápasť so starými zvykmi... Všetko začalo zvýšenou kazivosťou zubov. Po pôrode to šlo dole a tam sa to všetko začalo... :D

lucka_sk
autor
30. sep 2011

@luly13 Ja dávam 1 čajovú lyžičku do cca 1 alebo 1,5 vody. Myslím si, že pri dnešnom strese, v ktorom žijeme sa tak ľahko na druhú stranu neprehupneš. Tak držím palce, nech sa cítiš lepšie a plná energie.

lucka_sk
autor
30. sep 2011

@li_la Prepáč, nevšimla som si Tvoj príspevok s otázkou. Deti v tomto veku by mali vypiť cca 100-120 ml na kg váhy, v prípade malých babätiek sa do tohto pitného režimu započítava aj dojčenie (alebo UM), samozrejme polievočky a ovocie. Takže na Tvoju otazku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože neviem, koľko malý váži ani koľko iných tekutín prijme. V tomto veku by som to skúšala s vodičkou - ponúkať a nestresovať sa množstvom, ktoré aj reálne skončí v brušku.

jonas17
30. sep 2011

@lucka_sk prosím ťa, ktorú sodu bikarbonu máš na mysli? klasickú potravinársku?

lucka_sk
autor
30. sep 2011

@petra2184 Pekný príspevok, s veľa vecami sa dá súhlasiť, ale rada by som sa vyjadrila k reverznej osmóze. Trúfam si povedať, že to že sa cítiš Ty a Tvoja rodina dobre nie je výsledkom pitia vody, ale zrejme súhrou viacerých faktorov - zdravo sa stravujete, používate rôzne doplnky a hlavne dbáte na prevenciu. Úprava vody reverznou osmózou je však v našich podmienkach a pri našom zložení vody, ktorá nám tečie aj z obyčajných kohútikov doma doslova hazardom so zdravím. Pripájam link na stanovisko expertov v tejto oblasti,
http://www.csave.cz/files/nazory/stanovisko1.pdf
ktoré vyslovene varuje pred nekalými praktikami predajcov reverznej osmózy, minerály, ktoré sú následne do vody pridávané zďaleka nedopĺňajú v dostatočnom množstve pre telo potrebné minerály - v tomto si dovolím Ti protirečiť. Dnes už existujú štúdie, ktoré dokazujú, že napr. vápnik sa z vody vstrebáva lepšie ako z mliečnych produktov. Taktiež je viacero vedeckých štúdií, ktoré vylučujú vzťah medzi pitím vôd s obsahom minerálov a zanášaním organizmu (či už sú to kĺby, tvorba močových kameňov alebo iné mýty, ktoré medzi ľudmi kolujú). Naopak je množstvo štúdií, ktoré varujú pred pitím demineralizovanej vody, nakoľko telo vždy vylučuje tekutiny (či je to pot, moč, sliny, krv), ktoré obsahujú minerály a preto je nevyhnutné ich aj do tela dopĺňať. Pri dlhodobom pití demineralizovanej vody sa dostavia príznaky ako vypadávanie vlasov, lámanie nechtov, pocit únavy, nehovoriac o ďalších možných diagnózach.

lucka_sk
autor
30. sep 2011

@jonas17 Ja používam sódu bikarbónu z lekárne, neviem Ti s istotou doporučiť, že potravinárska má pre tieto účely dostatočnú kvalitu.

jonas17
30. sep 2011

@lucka_sk dakujem, aj ja , len som si chcela byť istá... 🙂

jonas17
30. sep 2011

@lucka_sk ináč majú ju v Carrefoure lacnejšie ako v lekárni...tak kupujeme tam 🙂

marcelka123
30. sep 2011

@petra2184 ďakujem za tipy!!! idem pozrieť stránky a ako sa poznám, budem chcieť vyskúšať všetko a naraz... :D :D

lucka_sk
autor
30. sep 2011

Dievčatá, dnes oficiálne končí Mesiac s vodou Lucka na modrom koníku. Z tohto dôvodu bude táto téma uzamknutá a nebude možné do nej pridávať žiadne ďalšie príspevky. Veľmi pekne vám ďakujem za Vaše podnety, nápady aj tipy, verím, že sa každá z nás (mňa nevynímajúc) v tejto téme dozvedela niečo užitočné. Prajem vám všetkým pevné zdravie, vyriešenie vážnych i menej vážnych zdravotných problémov a veľa energie, chuti a elánu do ďalších dní, aby ste s nadhľadom a bez stresu zvládali všetky životné situácie.

lenkagiec
30. sep 2011

Ahojte kočky, idem sa aj ja pridať do dikusie. Už dlho uvažujem o odkyslení organizmu ale len uvažujem. Po založení tejto témy som sa ale definitávne rozhodla že sa musím na to dať, tak som sa dnes ako prvé pokúsila zásjť do lekárne a dať si namiešať tú zásaditú zmes, ale mám smolu. U nás mi to jednoducho v lekárnach nevedia namiešať, pretože na to nemajú suroviny a ani ich nevedia zohnať. Nedá sa to kúpiť niekde cez internet??? Diki za radu!!!

lenkagiec
30. sep 2011

@lucka_sk to snád nie nech ju neuzavrú ?!?!?!?!?!?!

lucka_sk
autor
30. sep 2011

@lenkagiec Je mi to ľúto, také sú pravidlá pri sponzorovaných kampaniach. Téma má však viacero priaznivcov, verím, že nájdete spôsob, ako v nej pokračovať, alebo oprášiť staršiu podobnú tému - link nájdeš v diskusii. Založiť novú tému môžeš aj Ty.

renin
30. sep 2011

@lucka_sk Tak to je škoda.Bola to veľmi dobrá téma.

petra2184
30. sep 2011

@lucka_sk no ja mam reverznu ossmozu s mineralizatorom, takze nie odmineralizovana, ked tvrda voda poskodi pracky, rychlovarne konvice atd, tak co to urobi s nasim organizmom. ja osobne tvrdej vode neverim. ale kazdy ma iny nazor samozrejme. Reverzna osmoza da prec aj chlor, dusicnany, dusitany....

reboliter
30. sep 2011

@marcelka123 U mňa je to podobne. Už dlhšie som mala sklon k zdravej strave, ale často prevládali zlozvyky. Potom som chcela pribrať, lebo som pomerne chudá, tak som jedla všetko možné na kvantá. V tehotenstvách som sa úplne pokazila, samé sladké, mastné, no hrôza. Posledné tehotenstvo bolo spojené s neustálymi mykozámi a tie pokračovali aj po pôrode. Tak som začala študovať internet a tu som natrafila na diétu, ako sa mykózy zbavím stravou. Tak som postupne skúšala, užila som jedine vaginálne probiotiká a tak ustúpila chuť na to sladké, že som mykózu nemala už vyše roka, možno rok aj pol. Takže strava je úplne úžasná pomôcka, len pevná vôľa je mnohokrát nie tak pevná, však? 😒

reboliter
30. sep 2011

Škoda tejto úžasnej témy, veľmi ma oslovila, mám teraz toho plnú hlavu, idem si zistiť niečo viac o tej káve reishi a tej horúcej čokoláde.

marcelka123
30. sep 2011

NOVÁ TÉMA :

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/prekyslenie-organizmu-2-2/

prispievajte ďalej.. Bola a JE to fantastická téma!

smarti
30. sep 2011

@reboliter ktoré vaginálne probiotíká si jedla?

reboliter
2. okt 2011

@smarti Myslím, že sa volali Feminela vagi C. Už to bolo dosť dávno, ale ak sa popýtaš priamo v lekárni, tak ti určite poradia. Bolo to aj cenovo prístupné.

lubos0470
18. nov 2013

Riešiť prekyslenie organizmu sódou?
Riadne riziko. Neutralizuje to žalúdočné šťavy a pri dlhšom užívaní to môže prejsť k problémom trávenia.
Je to veľmi lacný spôsob odkyslenia, ale vyjde vás to potom pridraho.
Tak radšej tu kávu, prosím.