Je táto kabelka originál alebo nie?
Dobrý deň. Prosím vás, viete mi poradiť, resp. povedať, či je táto kabelka originál. Lebo ja mám taký pocit, že nie je. Prikladám aj fotky. Vopred ďakujem veeľmi pekne za odpoveď.
Stručné zhrnutie
- Vizuálna kontrola vnútorných nášiviek, kvality prešívania a polohy loga (napr. zlatý nápis "biagotti" osadený o niečo nižšie) je bežná metóda na rozpoznanie, či je kabelka originál alebo fejk.
- Nápis "Made in PRC" označuje výrobu v Čínskej ľudovej republike a v diskusii bol uvedený ako indikátor, prečo môže byť kabelka vnímaná ako neoriginálna.
- Nižšia cena vo výpredaji alebo nákup v sekáči (príklad: Outlet Galéria v Sučanoch; kabelka bola ponúkaná za 38 € a kúpená za 19 €) môže znamenať buď "made for outlet" produkt s nižšou kvalitou, alebo falzifikát; porovnanie s produktami v obchodoch ako New Yorker alebo H&M pomôže posúdiť autenticitu.
Najčastejšie otázky
Q: Ako rýchlo rozoznať, či je kabelka originál alebo fejk?
A: Skontrolujte vnútornú nášivku (kvalita prišitia), prešívanie a presnosť loga; v diskusii bol uvedený prípad, kde bola nášivka nerovne prišitá a zlatý nápis "biagotti" osadený nižšie.
Q: Čo znamená označenie "Made in PRC" na kabelke?
A: "Made in PRC" znamená výrobu v Čínskej ľudovej republike a v diskusii ho niektorí účastníci označili ako vysvetlenie nižšej kvality alebo pôvodu výrobku.
Q: Môžu byť falšované aj lacné značky kabeliek?
A: V diskusii boli protichodné názory: niektorí tvrdili, že fejky sa vyrábajú aj pre kabelky za 50–100 €, iní uvádzali, že lacné značky sa často neoplatí falšovať, takže lacnejšia značka nemusí byť cieľom falšovania.
Q: Čo je "made for outlet" a ako rozlíšiť od fejku?
A: "Made for outlet" v diskusii opísali ako produkt vyrábaný špeciálne pre outlet s nižšou kvalitou, nie nevyhnutne falzifikát; v texte sa spomínali príklady sub-riad ako "POLO ralf loren" a "BCBG max" ako koncept sub-brandov pre outlet.
Q: Pomáha cena pri rozhodovaní, či je kabelka originál?
A: Cena môže byť indikátorom; v diskusii bola rovnaká kabelka ponúkaná vo výpredaji za 38 € a nakoniec kúpená za 19 €, čo vyvolalo podozrenie z neoriginálnosti alebo outletovej výroby.
Q: Kde overiť autenticitu alebo porovnať kabelku so známymi predajcami?
A: Odporúča sa porovnanie s modelmi v obchodných reťazcoch ako New Yorker alebo H&M a overenie detailov loga a našiviek; v diskusii bol uvedený aj nákup v sekáči Outlet Galéria v Sučanoch ako príklad zdroja.
Závery z diskusie
Zhoda
- Kontrola vnútorných nášiviek, prešívania a polohy loga je užitočný prvý krok pri posudzovaní autenticity kabelky.
- Cena a miesto nákupu (výpredaj, sekáč) výrazne ovplyvňujú podozrenie na fejk alebo outletový výrobok.
Sporné názory
- Niektorí tvrdili, že fejky sa robia aj pre kabelky za 50–100 €, zatiaľ čo iní tvrdili, že lacné značky sa neoplatí falšovať a preto zrejme nie sú cieľom falšovania.
- Niektorí považovali nápis "Made in PRC" za jasný signál neoriginálneho produktu, iní to vnímali len ako informáciu o mieste výroby bez automatického označenia za fejk.
Otvorené otázky
- Ako získať definitívne overenie autenticity pre konkrétny model kabelky bez kontaktu so značkou?
- Do akej miery sú sub-brandy alebo outletové verzie (spomínané ako "POLO ralf loren", "BCBG max") legálne odlíšené od falzifikátov?
Spomenuté značky a firmy
New Yorker,H&M,Outlet Galéria,Biagotti,POLO ralf loren,BCBG max
Spomenuté produkty a metódy
Made in PRC,nášivka,prešívanie,logo "biagotti",made for outlet,fejk,sekáč,výpredaj,kontrola vnútorných nášiviek
Miesta a osoby
Sučany,PRC
ja teda verim tomu, ze nikto nerobi fejky kabeliek, ktore stoja 50-100€ 😬 alebo aspon si naivne myslim, ze fejky sa robia pre ine znacky
@petamich Tato kabelka stala vo vypredaji 38€ 😅 takze pochybujem, ze by z nej robili fejky...
@taynee Wow, skvely postreh! Vazne ju ma kazda kabelka tejto znacky 😱. Takze to bude naozaj fake, zasnem...
Ja som v živote o tejto značke nepočula, ale čo som si pozrela teraz zopár kabeliek na nete a porovnala s Tvojou, príde mi to fejk...
@sandri2009 už len kvôli tej nášivke vo vnútri, si myslím, že je to fejk. Ja neviem ani len ponožky zaštopkať, ale tu nášivku by som určite prišila krajšie.
@patus_2 No, to je ďalšia vec, prečo si myslím, že je to fake. Ale tak kúpila som ju, lebo ponúkla mi ju za cenu, za ktorú kúpim kabelku aj v normálnom obchode ako je New Yorker a pod. Len neviem, či tá pani, čo mi ju predala, či sa nevyzná alebo len klame ľuďom.
@taynee Tak ale pani v sekáči za ňu pýtala 38€, čo je podľa mňa prehnaná suma a ešte na to, že to je fake. Avšak, ja som ju kúpila o 20€ lacnejšie, lebo bola zľava, inak by som ju nekúpila. A mne je v podstate jedno, či je fake alebo originál, len mne išlo o to, že tá pani ju hrdo predáva ako značkovú a tvári sa, aká je super a za super cenu.
A ďakujem veľmi pekne všetkým za odpovede 🤗.
@taynee Viete čo, ja si skôr myslím, že vie rozoznať, lenže ona kebyže má možnosť, tak vám predá aj 💩 v sáčku (s prepáčením). Lebo bola neskutočne dotieravá a všetko je krásne, úžasné za super cenu a pani neskutočne preafektovaná a falošná.
Pozor , nemusi byt fake ale moze to byt produkt "made for outlet".
Kazda handrarska firma ma dceru ktora produkuje s pozehnanim matky lacne handry iba do outletov ovela nizsej kvality . ( Ralf loren ma POLO ralf loren, max Zaťra ma BCBG max zara a podobne)
@sandri2009 skôr si myslím, že ta pani netuší , že takúto značku by išiel ktosi falsovat. Je to jedna z nizkorozpoctovych znaciek kabeliek a tiez, by ma nenapadlo , že z tohto niekto spraví fejk
Ked to preda za nejaky ferovu cenu, tak ok. Chapes, kupis to a dobre to vyzera a nepreplatis to nejak
@lavender94 Ja som ju kúpila síce za 19€, ale aj to mi prišlo trošku dosť, ale páčila sa mi veľmi.
To je nejaká čínska značka. To je ako keby som si kúpila v lacnom butiku nejakú kabelku s pofidernou značkou a pýtala sa či je to fejk. Nemá absolútne žiadnu hodnotu ani ako originál.
@stanulienkat tak,toto značka je, dobrá,aj parfémy ma dobré,ale kabelka je fejk,lebo na prednej strane,kabelky,ten zlatý nápis,,biagotti,,je osadený o niečo nižšie,chyba,..,,fejkuju sa úplne lacné značky,a táto nie je až taká lacná značka.






To je nejaka vychytena znacka? Ja mam take topanky. Poradit ti neviem.