Ako vybrať odolný a teplý zimný overal?
Ahojte, chcela by som vo výpredaji kúpiť overal na budúcu zimu. Dcéra už vtedy bude chodiť do škôlky kde trávia kopec času vonku, v lese, v prírode. Takže chcem niečo odolné (napríklad tento rok máme bundu z nextu, je super teplucka ale na veľa miestach ju už má zatrhnutu, je zvonku taký veľmi jemný materiál, vlastne aj by premokla určite). Plus samozrejme teplý a nepremokavy. Pozerala som lindex fix tu vyššiu triedu ale už sú vypredané. Ešte som počula že sú dobré tie didrikson ale skúsenosť nemám. Sú aj teraz v zľave za cca 130€ čo je veľa, neviem či ešte pôjdu dole.
Aký kúpiť, s akým ste spokojné ? Najradšej by som, že by jej vydržal dve zimy, predsa to nieje lacná vec.
Stručné zhrnutie
- Pre deti do lesnej škôlky treba hľadať odolný, vodeodolný a teplý overal s materiálmi ako Gore‑Tex alebo softshell a s vodným stĺpcom aspoň 10 000 mm.
- Odporúčané značky v diskusii boli Reima, Enfant, Didriksons, Finkid, BMS, McKinley, Wheat, Pompdelux, Ticket to Heaven, Tchibo, C&A, Ernstings family, KappAhl a Everest; bežné ceny sú často cez 100–130 €, ale v zľavách sa dajú kúpiť modely aj za 65–80 €.
- Praktické tipy sú kupovať počas výpredajov alebo na e‑shopoch (Reima má na oficiálnej stránke až −40 %, babyshop.com, Zalando, Limango majú sezónne akcie), kontrolovať veľkostné tabulky a hľadať overaly s predlžiteľnými rukávmi/nohavicami alebo zväčšenou odolnosťou povrchu.
Najčastejšie otázky
Q: Ako vybrať overal pre dieťa do lesnej škôlky?
A: Hľadajte odolné materiály ako Gore‑Tex alebo softshell, vodný stĺpec minimálne 10 000 mm, zosilnené kolená a zadok a značky odporúčané v diskusii: Reima, Enfant, Didriksons, Finkid, BMS, McKinley.
Q: Ktoré značky detských overalov sa považujú za odolné a vhodné do prírody?
A: V diskusii boli menované Reima, Enfant, Wheat, Pompdelux, Didriksons, Finkid, BMS, McKinley, Ticket to Heaven, Tchibo, C&A a Everest ako overené možnosti.
Q: Koľko stojí kvalitný detský overal a kde ho hľadať lacnejšie?
A: Kvalitné overaly sa bežne predávajú cez 100–130 €, konkrétne Didriksons bol spomínaný okolo 130 €; lacnejšie kúpy sú pri výpredajoch a bazároch, v diskusii bolo uvedené, že v zľavách sa dajú kúpiť za 65–80 €, Reima mala na oficiálnej stránke až −40 % a zľavy často ponúkajú babyshop.com, Zalando a Limango.
Q: Je lepšie kupovať overal alebo kombináciu bunda + nohavice kvôli používaní WC v teréne?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú kombináciu bunda + oteplováky pre jednoduchšie vyzliekanie pri použití WC mimo domu, zatiaľ čo iní preferujú celotelový overal pre lepšiu tepelnú ochranu.
Q: Ako riešiť veľkosť overalu, aby vydržal viac sezón?
A: Kontrolujte konkrétne rozmery a strihy, lebo Lindex má podľa diskusie väčšie veľkosti, niektoré overaly (napr. Kuling) majú možnosť predĺženia dĺžky rukávov/nohavíc a priestor na rast dieťaťa.
Q: Kde hľadať konkrétne modely a akciové ponuky?
A: Diskutujúci odporúčali sledovať oficiálne stránky výrobcov (Reima oficiálna webová stránka má modely so zľavou −40 %), e‑shopy babyshop.com, Zalando, Limango, občas ponúkajú akcie po 6. 1., a miestne bazáre alebo second‑handy pre značky ako Pompdelux.
Závery z diskusie
Zhoda
- Dôležité je vybrať overal s vysokou vodeodolnosťou (vodný stĺpec okolo 10 000 mm) a odolným vonkajším materiálom (Gore‑Tex, softshell alebo zosilnené tkaniny).
- V diskusii boli najčastejšie odporúčané značky Reima, Enfant, Didriksons, Finkid, BMS, McKinley, Wheat, Pompdelux, Ticket to Heaven, Tchibo, C&A, Ernstings family, KappAhl a Everest.
Sporné názory
- Niektorí rodičia tvrdia, že Lindex‑ové overaly majú väčší strih a dávajú rezervu do rastu, zatiaľ čo iní uvádzajú, že konkrétne veľkosti Lindexu môžu sedieť „akurát“ a netreba počítať s veľkou rezervou.
- Niektorí rodičia preferujú celotelový overal pre tepelnú ochranu, zatiaľ čo iní preferujú bundu + nohavice kvôli jednoduchšiemu riešeniu WC v prírode.
Otvorené otázky
- Zostáva nejasné, o koľko ešte môžu klesnúť ceny drahších značiek ako Didriksons alebo Reima v sezónnych výpredajoch.
- Nie je jednoznačná odpoveď, ktoré konkrétne modely vydržia dve zimy pri intenzívnom vonkajšom používaní bez poškodenia.
Spomenuté značky a firmy
Next, Lindex (Fix), Reima, Enfant, Wheat, Pompdelux, Didriksons, Finkid, BMS, McKinley, Tchibo, C&A, Ernstnings family, KappAhl, Everest, Ticket to Heaven, Coccodrilo, babyshop.com, Zalando, Limango, boozlet, Intersport
Spomenuté produkty a metódy
Gore‑Tex, softshell, vodný stĺpec 10 000 mm, Lindex Fix, McKinley Corey II, predlžiteľné rukávy/nohy (nastaviteľná dĺžka), kombinácia bunda + oteplováky, výpredaj/akcie, bazár, sušička (možnosť sušenia pre niektoré značky)
Miesta a osoby
babyshop.com, Zalando, Limango, boozlet, Intersport (intersport.sk)
@anjelicek26 ďakujem a kedy zvyknú byť také zľavy ? Lebo pozerám aj ten reima a tiež cez 120€, enfant to isté, pompdelux som našla len na bazároch a wheat tiež také sumy. Plus som našla len do veľkosti 98
@klip0 tak reima uz ma na oficialnej webke na vela modelov -40percent, na babyshop.com pojdu do zlavy podla mna po 6.1. tiez si to sledujem na dalsi rok na lyzovacku zasa mi treba... moji nosia reimu 128, 134, 152, 158... da sa fakt len treba pozriet boozlet, babyshop, zalando ci limango ked maju akcie, proste narazovo...ja pri 4-roch (coskoro piatich) detoch ficim cez akcie, inak by mi to fakt zabilo rozpocet 😅
@anjelicek26 ďakujem no stále sú tam dosť vysoké tie ceny. Budem dúfat že to pôjde ešte dole 😅
kupila by som riadne, sportove znacky, pripadne tchibo. material odolnejsi, goratex, softshell a pod. Ziadne makkucke paradicky. Tie odolne materialy, utries... a nam sa viac osvedcili nohavice na traky a bunda...
Mam C&A a super, potom mam Erstnings family, maju teraz sale, za mna super ( mozu do susicky)
@simca06022011 áno áno veď taky aj chcem, preto sa pýtam na nejaké konkrétne značky
@klip0 za mna lindex fix, su vodeodolne, nedam na tie overaly dopustit. dcera v tom sedela bezne hodinu v snehu a hrala sa na dvore a zadok teply a suchy.
@matkahelka no pôvodne som chcela ten, lenže ešte ani Silvester nebol a už vypredané. Aj tá vyššia rada ale aj tie nižšie. Chcela som tu vyššiu. A to pritom ani nebol v nejakej zľave výrazne väčšej ako keď je 25% na detské
@klip0 my mame tento rok overal mckinley a velka spokojnost, ma vybornu aj tu povrchovu upravu. Tunich maju aktuaone aj v akcii: https://www.intersport.sk/mckinley-corey-ii-det...
Pripnem sa sem s otazkou ak mozem. Nie je do skolky a vseobecne lepsie bundu a oteplovaky pre dievcata? Ak potrebuju na malu niekde v lese, resp. Mimo domu bez prilezitosti pouzit wc. Ako to riesite? Lebo ja som skusila este na jesen malu vyzliect z overalu aby sa vycikala a musela som ju aj vyzut... tak som zvolila kombinaciu bunda/oteplovaky. No, ak existuje nejaka finta, rada si necham poradit.
@klip0 a dcera ma kolko rokov? vsak 98 (co je realne 104) maju dostupne este aj teraz.
@matkahelka teraz mala dva roky. 98 by budúci rok určite neobliekla a chcela by som aby to mala na ďalšiu zimu, ideálne na dve zimy
@klip0 zjavne nemas s lindex overalmi skusenosti. moja mala teraz na vianoce 2 roky a overal z lindexu ma tuto zimu 80. na buduci rok som kupila 98, je obrovitansky. plava v nom. pokojne ti poslem rozmery. v 104 z lindexu by sa ti 3 rocne dieta doslova utopilo a nevedelo by v nom chodit.
@matkahelka ale mám, ale máme vysoké dieťa, tiež mala na Vianoce dva roky. Skúšali sme jej ten 98 v predajni, bol jej úplne akurát, žiadna rezerva, ciže buduci rok by bol určite malý. Viem že lindex je väčší, ale aj pyzamkove overaly nosí teraz 104 a sú jej akurát
@klip0 fuuha, tak to musi byt tvoja mala extremne vysoka, ked v 2 rokoch jej je 98 lindexovy overal akurat.


Reima alebo Enfant, obe značky otestované v lesnej škôlke. Nie len overaly ale aj celkovo outdoor oblečko je super.