Nosia vaši škôlkari barefoot obuv?

23. mar 2024

Ahojte, nosia vaši škôlkari barefoot topánky ? Máme susedu učiteľku, taká mladá sympatická baba ale hovorila ako učí dievčatko čo hrozne chodí a že nosí bf topánky a ako ona nikdy dieťaťu také nedá a ako iné deti nosia normálne a nie toto a prečo aj jej mama nedá atď atď... A že sa malej deti budú smiat. Nechcem tu viest debatu či je či nieje vhodna bf obuv. Moja dcéra bf nosí, čoskoro pôjde do škôlky. Prosím zahlasovali by ste mi v komentároch za áno/nie, či vaše deti bf nosia ?

autor
23. mar 2024

Áno

autor
23. mar 2024

Nie

bluemoon24
23. mar 2024

U syna ve školce ma BF každé druhé dítě a teda nevšimla jsem si, že by se nějaké dítě zamýšlelo nad tím, jaké papuče nosí někdo jiný.

autor
23. mar 2024

@bluemoon24 tiež mi prídu škôlkari ešte malí na takéto debaty. A hlavne keď sa teraz už aj medzi bf dá vyberať kadečo pekné

lemra
23. mar 2024

Áno. Dcéra už má 9 a ešte sa jej žiadne dieťa na topánky nepýtalo a ani ucitelia.

mclissa
23. mar 2024

Je mi jedno co nosia ine deti. A nie syn nenosi BF.

simsalabim
23. mar 2024

Ucitelka nema co riesit, aky typ obuvi dieta nosi. A skekolvek vysmirvanie ma stopnut, nie iniciovat. PS Ja nosim (aj) barefoot.

nevenka
23. mar 2024

Nase nosili v skolke kompromisne topanky, pevna pata, ale gulate spicky. Ale v skolke topanky nikto neriesil. Dcera ma sirsiu nohu a povedala, ze sa jej nie velmi pacia, ale su pohodlne, synovi nesedeli, ma uzku nohu, nosi klasiku. Dalsie dve deti len pojdu do skolky. A budeme to mat asi podobne.

rk123
23. mar 2024

nosi aj aj

hanka_se
23. mar 2024

moja bude mat 10 a od mala nosi barefoot a ine ani nemala a ani nechce a nikdy nemala problem 🥰

nikpa
23. mar 2024

Ani jedno z mojich detí nenosí BF a ani nebude kým im budem obuv kupovať ja.

eestimlha
23. mar 2024

syn ma 10,5 roka a nosi barefoot od zaciatku, cize od 1. roka a bude nosit ich aj dalej

hipuska
23. mar 2024

Ano

bubacik2
25. mar 2024

Všetky 3 dcéry a aj aj ja sme barefoot, dcéry majú 11, 8 a 2 roky 🙂

ekira1
27. mar 2024

Nie, jedno dieťa v triede áno. Žiadne dieťa si to nevšíma, nekomentuje. To je skôr vizitka rodičov ak sa dieťa za hocičo posmieva.

autor
27. mar 2024

@ekira1 jedno dieťa z celej triedy nosí BF ? To povedali tak rodičia, že nenosia ? Alebo sa zdá tebe ? V dobrom sa pýtam, nemyslím to zle. Len že tie bf topánky dnes už často vyzerajú ako nebf

eva233
27. mar 2024

Pani by som povedala, že to ako dieťa chodí nezávisí len od typu obuvi ale hlavne od brušného a chrbtového svalstva, od celkového postoja od toho ako dieťa "učili" chodiť a podobne. Moje dieťa má dosť širokú nohu a bežná obuv je pre neho absolútne nevhodná. Väčšinou nosí alternatívu v vpredu široká topánka, mierne spevnená päta. V škôlke by som povedala, že to majú tak pol na pol bf vs nebf

ekira1
27. mar 2024

Barefoot poznám, nosí ich jedno dieťa a jeho rodičia. Môj syn nosí klasické a D.Dsteep. myslela som to tak, že deti v škôlke ani netušia čo je barefoot tak keď sa vysmievajú, majú to od rodičov. Väčšinou idú Adidas, puma a pod.

lucilaines
27. mar 2024

Bf topanky mam v oku, obaja synovia nosia od zaciatku. V skolke je to tak 30-40% deti, ktore nosia bf, takze nic zvlastne. Nikdy sa nad tym nikto nepozastavoval.

lola4466
4. apr 2024

nebude sa jej nikto smiat 🙂 v skolke deti take veci vobec neriesia