Oblečenie do škôlky

14. nov 2023

Chcem sa len opýtať ako často prezliekate deti do škôlky ...či chodia celý týždeň v Tom istom ak si to ovšem nezaspinil alebo ich prezliekate každý deň do iného aj keď pondelkové veci majú čisté nezaskvrnene od jedla....zaujíma ma ako to robíte vy ...ja niekedy nechám dieťa celý týždeň v Tom čo som mu dala v pondelok a niekedy mu vystriedam oblečenie aj 3x..niekedy zmením len ten kúsok odevu čo už smrdí alebo má špinavý.

radkaradix
14. nov 2023

Každý deň má komplet outfit čisté veci, raz za čas sa stane, že má tepláky úplne čisté, tak mu ich dám aj 2 dni. Mikinu dávam rovnakú celý týždeň, keďže v nej prejde zvyčajne len do školky/zo školky, na prechádzke je schovaná pod bundou, inak ju má stále vyzlečenú, takže nie je napáchnutá jedálňou ani špinavá. Musíš mať veľmi čistotné dieťa, keď si za celý týždeň ani raz neutrie špinavé ruky do nohavíc a nekydne mu na tričko jedlo/lepidlo, nepopíše sa nikde fixkou, neutrie si soplík do rukáva :D a pod.
Ale ja môžem úprimne vyhlásiť, že syn má veľmi veľa oblečenia, lebo mu ho rada nakupujem. Ja aj muž robíme výlučne z domu, čiže na našom šatstve sa ušetrí neskutočne, keďže sme celé dni v teplákoch.. takže na synových handrách si to kompenzujem 3-násobne :D

tamvtme
14. nov 2023

Tricko/saty ma vacsinou kazdy den ciste, lebo ostava v tom istom aj doma do vecera a vacsinou to stihne niecim okydnut....gate dam aj 2x ci 3x tie iste, pokial si ich nezaspini...ak je len doma, tak kludne aj cely tyzden to iste, ak si to nejak extra nezaspini....a nie, nema vela oblecenia, casto periem 🙂

saxana000
14. nov 2023

Kazdy den isla v cistom a to som ju doma hned po prichode prezliekla zas do cistejo lebo bola ako prasiatko.to si mozem konecne dovolit az teraz pri prvacke ze jej pondelkove nohavice a mikinu obleciem aj vo stvrtok..v skolke jej ani bunda nevydrzala niekedy 2 dni..

hederamonstera
14. nov 2023

Moj sice este nechodi do skolky ale niekedy nosi teplaky aj mikinu tyzden, ak ju nezaspini. A ked bude chodit do skolky, to tak aj ostane. Aj tricko moze kludne mat nieklko dni, tak ako aj my mame, ked je ciste. Jedine spodne pradlo mame ciste denne, ostatne mi pride zbytocne

nyphadora
14. nov 2023

Nerozumiem, ved ja mam s manzelom jednu velku skrinu a dieta ma detsku skrinu z ikey, vsetko nam tam vojde a nemam pocit, ze mame vela oblečenia. Tak akurat,vsetko čo potrebujeme, dokonca aj cez vikend mame vzdy čiste veci na sebe 💁.

saxana000
14. nov 2023

Nemame vobec vela oblecenia.mame pracku a susicku.pride dieta spinave az za usami vyzleciem operem ususim a na dalsi den ide zase v cistej a suchej bunde.je to ekonomickejsie aj ekologickejsie nemam doma hordy handier lebo nepotrebujem 4.zimne bundy ani troje oteplovacky...

lucia13022023
14. nov 2023

Ja aj seba aj moje 9 mesačne dieťa prezliekam každý deň🤣, ved každý sa potíme, oni sa valaju po zemi, a mne by to ani nebolo príjemne ísť 5 dní oblečena v tom istom. Véd aj spodky sa musia prať, pančuchy 5 dní napr na sebe mi prídu nehygienicke 🤷‍♀️ a ono veľa oblečenia netreba mať, stačí mať pracku a sušiak na prádlo. Večer vyperiem, ráno je suché

danieladeley
14. nov 2023

nechat dieta cely tyzden v tom istom??? fuha...

kleopatra114
14. nov 2023

Seba prezleciem za deň aj 2- tri krát ( aspoň triko ) deti sa rano oblečú , vecer vyzlecu a všetko odnesú do prania a rano si dajú všetko komplet čisté . Neviem , aká situácia by má donutila robiť to inak . A oblecenia mame primerane

fiafia
14. nov 2023

Každý deň nove od prvého dňa v škôlke. Moja dcéra sa rada parádi a každý večer si chystala veci do škôlky ako teraz do školy. Ešte aj masle do vlasov musia ladiť zo šatami 😅 moja dcéra nemala nikdy na sebe niečo viac ako dva dni po sebe. A po príchode domov sa vždy prezliekame do domácich veci

tamitamitami
14. nov 2023

Mne síce dieťa nechodí do škôlky ale každé ráno mu oblečiem nové oblečenie (keď treba prezliekam aj počas dňa) a každý večer nové pyžamo (občas nechám jedno pyžamo 2 dni).

kikavadi
14. nov 2023

Tiež davam čisté oblečenie každý den. Školáčke aj skolkarovi. Aj keď nie je viditeľne špinavé. Týždeň obliekat to isté je aj pre mna veru extrém. Aspoň každý druhý deň čisté oblečenie dávaj a spodné prádlo každý deň čisté. To oblečenie toľko miesta zrovna nezaberie.

julie19
14. nov 2023

Nohavičky a ponozky vždy čisté, tepláky ak vydržia čisté tak dám aj druhý deň (ale väčšinou čisté nevydržia 😅) a tričko veru ani neviem lebo taký deň ešte neprišiel že by prišla domov s čistým tričkom 🤣 keď nie je od jedla tak od farieb, alebo od kriedy alebo od sopliku alebo oliate čajom 🙄🤷‍♀️ mikinu mame aj týždeň rovnakú, verejne ide len do škôlky, potom je celý deň v skrinke a zas je len na cestu domov

evka_28
14. nov 2023

Esteze nemusime prat na potoku ako nase stare mamy, alebo iba v poloautomatickej pracke ako nase mamy :D Tie isto neprezliekali kazdy den niekolkokrat do cisteho a hygienu dodrziavali… Prezliekam co je spinave - spodne pradlo, ponozky, tricko kazdy den a ostatne aj viac dni kym je ciste 🙂

spolumatka
14. nov 2023

Pre mňa by bolo popravde celkom sci-fi dať mu to na druhý deň
Nieže by som nechcela ale vďaka jeho tričku zo škôlky viem celkom rýchlo zistiť celodenný jedálny lístok 😂

nedockavka372
14. nov 2023

Každý deň dávam čisté oblečenie, lebo veľakrát sa mu na obede podarí pokvapkať na tričku a keď nie, tak zostáva v tom až do večera doma, tak aj doma sa väčšinou zašpiní jedlom, pitím 🙂 akurát nemením mikinu alebo sveter kým nie je špinavý a vrchné nohavice, čo nechávame v skrinke 🙂 neviem si predstaviť, žeby môj syn mal celý týždeň čisté tričko 🙂 ved aj sa hrá na zemi, papa sám, pije sám z pohára, tak sa mu podarí zašpiniť 🙂 šťastná mamička si, keď tvoje dieťa je takto dokonalé a celý týždeň sa neušpiní ani len kvapôčka :D a navyše bolo by mi trošku divne pred ucitelkami, že chodí v tom istom, ale asi si ani nepamätajú kto co mal kedy oblečené, ale aj tak 🙂 bolo by vidieť, ze neperiem, či ???
A 5 tričiek a 5 teplákoch, 5 slipov navyše, ktore kúpiš do škôlky nezaberá natoľko miesto, tak o akom skladovaní veľkého množstva oblečenia je reč? Mne skôr príde, že neperieš

nwnw
14. nov 2023

Kazdy vecer urobim ciste kopky a vycistim topanky. Moji by nechceli kazdy den to iste aj keby sa to stihlo do rana uschnut. No a vela krat sa stane,ze rano obleciem a vecer vyhodim derave 😂
PS: potom ako casto peries ine veci ako postelnu bielizen? 🙆

4stanka4
14. nov 2023

Ja dávam každý deň čisté, akurat keď ma mikinu čistú tak tu jej dám aj viac krát. Oblečenia ma dosť (myslím ze nič prehnane) tak jej to stíham prať a nech nosi aj iné veci. V izbe ma svoju skriňu kde ma veci takže skladovanie nie je problém, rovnako ako my s manželom mame svoju skriňu

basska_b
14. nov 2023

Kazdy den ciste tricko a pancuchy, samozrejme aj spodne pradlo. Leginy a gate ak su ciste, nechavam 2 dni. Bundu a mikinu nechavam 3-4 dni. Zavisi aj na kvalite materialu, ono, ked si k tomu privonias, ked sa spotia, smrdka to niekedy. Pracka operie... je sice vela prania, ale mna to tesi, ked maju ciste... aj mna tesi, ked mam ja ciste 😅

silvike
14. nov 2023

Presne tak isto fungujeme aj my 🙂

matullienka
14. nov 2023

Autorka a ty chodíš celý týždeň v tom istom oblečení do práce? Mňa by ani nenapadlo dať si to isté tričko znova, u nás ide rovno do prádloveho koša

majlo1234
14. nov 2023

Sebe davam kazdy den ciste pradlo a minimalne tricko, muz sa tiez prezlieka furt. Synovi prezliekam, ked je treba, pokial by to bolo ciste, necham aj dalsi den, ale to sa nestava u nas.

olimuc
14. nov 2023

Kazdy den ciste, jedine, ze by ostali gate ciste tak 2x … ale to nemozu ist 1 den von, zvysok menim kazdy den … po sprche hodi do kosa na pradlo, nepozeram v ako stave to je

henka123123
14. nov 2023

Ja davam kazdy den ciste..akurat niekedy mikinu dam aj dva dni.lebo ved tu ma len pod bundou a v skolke je len v tricku.

marianarem
14. nov 2023

Ja menim kazdy den len spodne pradlo. Ak oblecenie nie je viditelne spinave alebo ak nie je evidentne prepotene, nesmrdi, tak mu nic nie je. Automaticke pranie po jednom pouziti mi pride ako dost velke plytvanie. Tyzden ale v jednom maly nechodi, lebo tak dlho nezaspinit este nedokazal 🙂 Tri dni su uplne maximum, ale vacsinou len den-dva.

juliacenc
14. nov 2023

Leginy pokial nezaspini tak 2-3 dni a tricko kazdy den

judit47
14. nov 2023

Dieta 6-7h v tom istom a nespoti ti sa?vala sa v tom triede pripadne vonku a nezaspini sa? Ved perien kazde 2-3 dni do skolky ma presne oddelene 5ks z kazdeho a to tocime.

Nehnevaj sa na mna ale ak nechces aby si o vas ucky mysleli ze ste socialne slabsi tak davaj dietatu kazdy den nove tricko aj gate😵‍💫ved sa mu budu deti smiat a bude trpiet. Ty nosis tiez kazdy den to iste? Ved sa potis opadava ti koza(ano kazdemu cloveku pocas dna odumieraju epitely) to neexist ze mas ciste mozno tak ty si myslis.😵‍💫a teda fujky ved to me po 2 dnoch musi aj smrdiet to oblecko😵‍💫 a teda nechavat oblecko az kym nesmrdi je naozaj nechutne pokial naozaj nieste asociali,ved oblecko vies zadarmo na bazaroch zohnat neexist ze nemas 5 triciek a a 5 gati…

evinqua
14. nov 2023

To co ma vo vnútri, tak to meníme každý deň komplet - spodné prádlo, tricko, teplaky. Vrchné vrstvy podľa potreby. Aj keby nemal na tričku, teplakoch viditelnu špinu, čo už teda nemáva flaky od jedla atd, tak ten pach jedálne mi stačí na to aby to šlo večer do koša na pranie

hendikep
14. nov 2023

ja by som davala kludne to iste viac dni, len moja dcerka vsetko hned zaspini … takisto ja nemam problem mat viac x to iste … vidim ze 90% uzivatelkam ekologia nevravi nic… a teraz sa drzte, aki sme humusaci ale ani sprchu nema kazdy den … je to dieta, v zivote som necitila z nej pot a ja si pamatam ako dieta ze som sa kupala len v sobotu a moje kamosky takisto ( letne horucavy neratam ) potom ze z coho su tie ekzemy vsakze 🙂

matullienka
15. nov 2023

@hendikep no predstav si my sme sa aj ako deti sprchovali každý den a čuduj sa svete žiadny ekzém nemáme, rovnako aj moje deti sa sprchuju denne a tiež nič podobné nemajú. Za mňa je to základ hygieny umyť sa každý deň aj dieťaťu minimálne nôžky, riťku a genitálie