Oblečenie do škôlky

14. nov 2023

Chcem sa len opýtať ako často prezliekate deti do škôlky ...či chodia celý týždeň v Tom istom ak si to ovšem nezaspinil alebo ich prezliekate každý deň do iného aj keď pondelkové veci majú čisté nezaskvrnene od jedla....zaujíma ma ako to robíte vy ...ja niekedy nechám dieťa celý týždeň v Tom čo som mu dala v pondelok a niekedy mu vystriedam oblečenie aj 3x..niekedy zmením len ten kúsok odevu čo už smrdí alebo má špinavý.

jesenzima
15. nov 2023

Tepláky vymieňam po dvoch dňoch, tričko ked je špinavé .. čiže niekedy na druhý deň, niekedy po troch dňoch.. bundu a softshelky preperiem vždy v piatok ...

judit47
15. nov 2023

@hendikep chapem tvoje zmyslane ked si v tom cely zivot vyrastala…

Predstav ai ze som zila v Afrike Indii aj v Cine -vzdy u domacih a aj tam sa kupali kazdy den. Este aj tie deti v Afrike si nanosili vodu zo studne a olievalli sa. V Indii ak sa nebavime o slum ludoch,tiez kazdy den. Tak prosim nerozpravaj o ekologii,nikto tu nehovori ze sa deti kupu v litroch sampona/mydla ale po celom dni musia byt spotene aj ked to z nich necitis a teda o tom co clovek citi/neciti sa da polemizovat ked denne v office stretavam aj navonane kolegyne ale tu spotenicu citit-neviem ci z oblecenia alebo z nich.

A teda ekzemy ja ani moje deti surodenci rodicia nemame😀

kamagma
15. nov 2023

Kazdy den ma ciste tricko leginy gatky a ponozky,jedine mikinu a nohavice softshellove davam viac dni tie iste.

deedol
15. nov 2023

@matullienka presne ako pises, nedokazala by som si po celom dni lahnut bez sprchy do postele. A ucim to aj syna, lebo raz smrdiet zacne, tak nech je zvyknuty. Sprchove gely/mydla pouzivame, ale nie na cele telo. Ekzemy nemame.

cecilia29
15. nov 2023

Nedávam každý deň čisté. Ak teda príde domov v čistom, ma to aj druhý deň. Aby som kvôli čistému oblečeniu zapinala 2x denne pracku pomaly. No určite:D ekológia v ....

autor
15. nov 2023

S niektorými uzivatelkami zdieľam svoj názor niektoré mi prídu prehnane napr.to že jedna mení pyžamo po 1pouziti😳...myslím si že my sme v tomto taký stred ...nikdy mi dieťa nešlo smradľavé do škôlky aj keď týždeň nosilo to isté...veľmi málo sa zašpini...jedine od jedla alebo keď sople vytrie do rukáva....ja všetko mením a periem podľa potreby....no čo niektoré písali že peru po 1pouziti...alebo mikinu po 2dnoch...😳troška treba mysliet aj na tie živočíchy vo vode čo žijú ako im škodí ta chémia a nevravím čo sa do vody všetko dostane...ale však to je už vaše cítenie...každý žijeme a robíme ako vieme...ja nerada plytvam a je mi ľúto prírody ...ako som písala ak je špinavé vymením ale takéto nezmyselné menenie veci po 1pouziti od veci mi to príde možno ako vám môj ale proste každý to máme inak.

mima172
15. nov 2023

Autorka: nemôžeš sa zlostiť na iné odpovede, ved si precitaj svoju otázku, si sa nato priamo pýtala. Ja ta nesúdim, no za mňa je prirodzené dcére dávať každý deň čisté oblečenie (keď je v škôlke, keď je doma, tak ma aj 2 dni), keďže oblečenie nemusí byť špinavé na pohľad, no buďme úprimné - deti sa v škôlke válajú po zemi, o hocičo sa obtrú, sopel do rukáva je bežná prax 😁 My sme domácnosť, ktorá prírodu šetrí viac ako mnohí iní (nejeme zvieratá, čiže zopár životov už sme ušetrili), no hygiena je hygiena. A ďalšia vec, troška povrchná ale predsa - ani to dobre nevyzerá, keď ma dieťa viac dni po sebe to isté. Dcére periem 1x do týždňa, čo nepovažujem za prehnané.

autor
15. nov 2023

@mima172 ja sa absolútne nehnevám na nikoho,ja som len napísala ako to beriem ja takisto ako ženy napísali ako berú oni to čo som napísala ja.A na tú tvoju povrchní vec že to nevyzerá dobre keď ide v Tom istom. Ja toto dáko neriešim mne je dáko jedno čo si o nas bude iný myslieť.Ale napr.co si všímam tak som sa zamerala na jedno dievčatko ktoré žije na našom sídlisku a je synova spolužiačka tak tiež išla viac dní v Tom istom .Nab.si zoberiem na paškál niekoho iného.

matullienka
15. nov 2023

Tak ja by som sa nepohorsovala ani nad tým, že niekto mení pyžamo každý deň dieťatku, stačí, že sa viac potí. Vtedy aj ja vymením každý deň neoblečiem jej vecer to isté, v ktorom ráno vstala a bolo prepotené.

stanislavicenka
15. nov 2023

@autorka robim to ako ty. Doma sa dieta prezlieka do domaceho oblecenia.

autor
15. nov 2023

@stanislavicenka veď aj môj nechodí doma v Tom čo mal v škôlke má zvlášť na všetko oblečenie.

hendikep
15. nov 2023

@judit47 predpokladam ze si tam nezila pred 10-20 rokmi cize asi nie su tie miesta kde si zila nejak nerozvinute nie? lebo mne je uprimne jedno ze v dnesnej dobe sa ludia sprchuju kazdy den … niekedy to tak vobec nebolo - a ta doba nebola vobec davno a ver mi ze nie sme rodina ziadnych smradochov … a v skolke kebyze si ocuchnes kazdy den 10 deti tak o maloktorom by si asi vedela povedat ci sa sprchuje kazdy den ci nie .. takisto niekedy neboli alergie, ekzemy, rakoviny v takom pocte ako teraz .. lebo v kazdej jednej veci co je podla 99% ludi uplna samozrejmost ( sampon, mydlo, gel sprchovy, dedorant, praci prasok atd. atd. ) je sama chemia ktoru si aplikujes na vlastne deti den po dni …