Topánky pre 14-mesačného so spadnutou klenbou

nanka888
29. jan 2024

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Syn má 14 mesiacov od jedného roka chodí sám. Má veľmi vysoký nart (ozaj vysoký) a spadnutú klenbu. Doma nosi ortopedické sandale ale potrebovali by sme nejaké prechodné topanky na von. Doteraz nosil Barefoot ale dr povedal aby sme mu kúpili aj na von take ktoré mu držia členok. Viete mi odporučiť nejake? Dakujem

a_andrejka4
29. jan 2024

14 mesacne dieta nema ziadnu klenbu len tukovy vankusik
to sa vyvija neskor 🙈 ja by som nedavala ani ortopedicke sandale, ale ked uz tak nejake klasicke papucky vnutri nech mu drzia clenok, na vyssie priehlavky neviem ci budu ale napr. dd step maju aj barefoot alternativy ze maju pevnu patu, ale ci sadnu na taky nart netusim idealne je topanocky vyskusat.

reanda
29. jan 2024

14mesacny nemoze mat spadnutu klenbu 😀 vsak jemu sa klenba este len tvori 🙂 a ta sa mu tvori chodenim.. najlepsie naboso, nie v spevnenej topanke, kde svaly ochabuju

stella1314
30. jan 2024

@nanka888 ja len ze môže mať spadnutu klenbu, moja 14m to ma normálne v lekárskej správe. Ale nevyzera to ako tukovy vankusik, su to chodidla vykrutene dnu, chodi akoby po tych klenbach. Chodí len okolo nábytku, tak topánky neporadím. Ale lekárka odporučila chodiť po takých senzorickych podlozkach a nosiť rak papuce.

stella1314
30. jan 2024
janinah
30. jan 2024

Do veku 2 r.sa to vobec nerieši.

paciko9
30. jan 2024

Vyskusala by som Wandy, su fajn na vysoky nart, amaju aj spevnenu patu

nanka888
autor
30. jan 2024

Tak asi som sa zle vyjadrila ale som prosila rady ohľadom topánok ktoré dobre držia nožičku a sú vhodné na vysoký nart.

nanka888
autor
30. jan 2024

@stella1314 ano, presne takto ich ma aj moj. My mame na dome protetica sandalky ale na von mu neviem zohnať žiadne ktore su dobre aj na vysoky nart 😕

nanka888
autor
30. jan 2024

@janinah Riesi sa, davaju sa ortopedicke topanky.

janinah
30. jan 2024

@nanka888 od koho máš info?

nanka888
autor
30. jan 2024

@janinah vsak od lekara

janinah
30. jan 2024

@nanka888 ortopéda?

nanka888
autor
30. jan 2024

@paciko9 presne tie som pozerala vecer, asi skusime tie

nanka888
autor
30. jan 2024

@janinah ano od ortopeda. Videla si fotku ktoru sem dala @stella1314? no moj ich ma presne takto a aj takto chodi. Podla teba je to normalne a netreba riesit??

beata_k
30. jan 2024

@nanka888 Skus znacku bare3foot. Su extra siroke, mozno sa ti zmesti nart.

a_andrejka4
30. jan 2024

@stella1314 to su valgozne clenky nie padnuta klenba, to su 2 rozne pojmy aj diagnozy. Pri padajucich členkoch treba hlavne spevnene paty ktore drziia clenky, cize urcite nie čisto barefoot topanky. Mozes porzret značku Ponte20 maju topanky so supinaciou cize "liecia" nespravny naklon nozicky dnu 5mm vyvysenim na vnutornej strane. Ale opat ci sadnu na taku nozicku s nartom netuším.

stella1314
30. jan 2024

@nanka888 keď začne chodiť, mame ísť na kontrolu, tak predpokladám, že možno jej nejaké topanky predpíše.

stella1314
30. jan 2024

@a_andrejka4 áno, vagozne postavenie nôh má. Viem, že o plochých nohách sa ešte u tak malých detí nehovorí, ale ta lekárka to naozaj nazvala ako padnuta klenba, asi to bude aj tým, že mala je hypotonicka a vtedy zvyknú tie klenby padnúť.

reanda
30. jan 2024

to nie je spadnuta klenba, ale ludovo 'vpadnute clenky' .. ano, lekari to riesia topankami so spevnenymi patami, ale to oni riesia prave aj ploche nohy ortopedickymi topankami a prave na to sa nazory roznia, ci to pomaha, alebo skor skodi.. za mna chodenie naboso je vhodne aj pri vpadnutych clenkoch, lebo to je vsetko sposobene oslabenymi svalmi ci kostrou a ta sa najlepsie spevnuje prave pouzivanim, treningom a nie tym, ze sa nieco umelo 'spevni' .. tym sa podporuje akurat to oslabenie

enoula
30. jan 2024

Pozrite znacky ako camper, little blue lamb, old soles. Vsetko na vyssie priehlavky. Pomerajte aj sirku nozky a rozhodnete sa. Ježko bezko ich ma pekne opísané, ale uz len pár cisel, tak asi inde pozriet, ved o chvíľu vsade naskladnia novy tovar
https://www.jezkobezko.sk/camper-fw-pavitra-rug...
https://www.jezkobezko.sk/little-blue-lamb-baby...
https://www.jezkobezko.sk/old-soles-rad-pave-ta...