Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vaše skúsenosti s GraviFit

konik_testuje
16. máj 2016

Štúdio GraviFit má veľmi zaujímavé motto: "Chceme, aby vaše tehotenstvo a pôrod boli krásnou spomienkou. Bez problémov, bolestí a nepríjemností. Dôkladná príprava na pôrod vám k tomu pomôže". Na tento účel ponúka celý rad cvičení a pripravných kurzov pre tehuľky. No aj masáže 🙂

Budeme teda testovať cvičenia pre tehotné, prípravu na pôrod, jogu pre tehuľky a masáže. Budete mať možnosť testovať cvičenia a prípravu buď v štúdiu alebo online 🙂

Prečítajte si skúsenosti a recenzie našich používateliek 🙂 Tešte sa na ich názory! Bude to zaujímavý test.

Viac o štúdiu GraviFit tu: https://www.gravifit.sk/

141993
26. jún 2016

Ahojte,

zapojila som sa do súťaže s MK o hodnotné ceny v GraviFit–e... Vyhrať sa dalo:

-cvičenie pre tehotné
-masáž pre tehotné
-predpôrodný kurz
-joga pre tehotné

Príjemne ma prekvapilo, keď mi prišiel mail, že som vyhrala PREDPÔRODNÝ KURZ 🙂

Z termínov, ktoré mali v ponuke mi vyhovoval víkendový: 25 – 26. 06 . 16 v čase od 8:-12:30.

Kurz prebiehal v budove polikliniky na Šustekovej 2 v Bratislave na 4.poschodí. Priestory sú veľmi pekné a je tam miestnosť na prezlečenie, WC.

Po celé trvanie kurzu bolo zabezpečené aj občerstvenie vo forme ovocia, sladkých tyčiniek a pitného režimu.
Na kurz sme si mali priniesť tehotenskú knižku, uterák, ak sme chceli svoj pitný režim, oteckovia ak chceli mali možnosť absolvovať kurz na druhý deň od 10:45 až do konca. Pozitívum je, že tie, ktoré rodia na Kramároch a chcú tam mať manžela/piateľa, ten nemusí už absolvovať kurz priamo na klinike – platí mu to..

Na pripravenej karimatke sme mali: malú gumenú loptu, dva vankúšiky, vzorky krému, čaju a vložiek do podprsenky a ak sme chceli fitloptu bola k dispozícii.

Začal sa kurz a pani lektorka mala kopec materiálu: čaje na podporu laktácie, nočné košielky, tehotenské podprsenky, rôzne druhy vložiek do podprseniek, popôrodné vložky, popôrodné nohavičky, masážne oleje, jednorázové podložky, jednorázové plienky, látkové plienky, pomôcky na masáž hrádze, Annball, rôzne olejčeky pre bábätko, krémiky na bradavky, odsávačky - elektrické aj mechanické, atď,...

Pomôcky, ktoré mala pani lektorka so sebou medzi nami kolovali, postupne vysvetľovala, hovorila výhody a nevýhody, cenovú reláciu, aby sme mali prehľad, čo hodnotím veľmi pozitívne 🙂

Boli nám vysvetlené veci, ktoré sa týkajú:

- cvičenia s Aniballom,
- masáže hrádze,
- poplatkov v nemocnici (Antolská, Kramáre a Ružinov),
- starostlivosti o prsia,
- problémov s laktáciou,
- dýchania pri pôrode,
- úľavových polôh,
- možnosti vyprázdnenia hrubého čreva pred pôrodom,
- úlohy otecka pri pôrode,
- kúpania, otáčania, manipulácii a prebaľovania novorodenca.

Tak isto sa mi veľmi páčilo keď sme si skúšali tlačenie pri pôrode, dýchanie. Chodila ku každej z nás a vysvetľovala čo robíme zle. No nebolo to až také ľahké ako som si myslela. Tak som rada, že som si to odskúšala a doma môžem pokračovať, lebo viem ako...

Druhý deň kurzu sme si ukazovali ďalšie pomôcky, polohy pri dojčení, možnosti zlepšenia laktácie, ako riešiť problémy s prsníkmi. Dozvedela som sa, že sa nemusím plašiť ak bábätko bude piť menej, krátko, alebo príliš často – boli vysvetlené dôvody. Myslím, že to zvládnem a keď príde nejaký problém budem schopná ho vyriešiť sama. 🙂

Prišli tiež oteckovia. Bolo im vysvetlené, že nie za každú cenu musia byť pri pôrode, že treba sledovať aj svoje potreby (ak mu je zle, treba odísť, vyvetrať sa, ..), čo je logické, lebo chcú byť nápomocní svojej partnerke tak aj oni musia byť fit. 🙂
Pekne sme si natrénovali ako otáčať novordenca pri kúpaní, pri podávaní inej osobe, prebaľovanie, prezliekanie a aj ošetrenie pupku.

Bola to celkom sranda.

Môj manžel hovoril, že sa na tomto kurze naučil veľa nových veci a je rád, že tam mohl byť. A ja som na ňom videla, že ho to zaujalo a zároveň pobavilo. Neviem čo by robil, keby to bolo prvý krát hneď naostro. A aj manžel bol spokojný, že nemusel počúvať do podrobna ako ma budú ošetrovať. Jednoducho samé praktické veci, ktoré využije. Ale ako povedala naša lektorka: Všetko je len o skúsenostiach a časom sa každý do toho každý dostane.

Ja môžem tento kurz ohodnotiť len pozitívne. Dozvedela som sa veľa veci, ktoré vám nik nepovie buď preto, že sa mu nechce alebo ich jedoducho nevie. Kurz bol navyše aj vtipný a veľmi ma pobavil.
Odporúčam ho každej žienke, ktorá chce mať informácie, ktoré potrebuje a bez zbytočností. Odovzdali sme aj mailové adresy, kde nám budú zaslané materiály. V prípade nejakých otázok sa môžeme kedykoľvek ozvať. Tak aj pre tento dôvod odporúčam tento kurz pretože záujem neskončil skončením kurzu.

Jediné negatívum bolo hrozne teplo ale to sa už nepodarilo vybaviť 🙂 Teda až na druhý deň 🙂

niqka
30. jún 2016

Ako začať ideálne víkendové ráno?
No predsa skorým budíčkomo 8:00 už šlapať na predpôrodný kurz do Petržalky. 🙂 Napriek počiatočnej rannej lenivosti to však nakoniec dopadlo výborne. Veď čítajte ďalej.

Predpôrodné kurzy sa konali priamo v štúdiu GraviFit, v budove polikliniky na Šustekovej 2 v Bratislave. Priestory štúdia boli veľmi sympatické a už na prvý pohľad útulné. K dispozícii sme mali šatňu na zloženie vecí, toaletu, no a potom hlavnú miestnosť v ktorej sa celý kurz odohrával. Na zemi už bola pre nás pripravená základná výstroj – karimatka, fit lopta, vankúše, užitočné materiály či vzorky. Okrem toho nás čakalo aj ľahké občerstvenie, ktoré v horúcom dni padlo viac ako vhod.

Kurz bol víkendový a pobudli sme na ňom v sobotu i nedeľu od 8:30 do cca 13:00. Napriek tomu to však zbehlo tak rýchlo, že človek sa ani nenazdal a už bol čas ísť domov.

O čom bol ale kurz samotný? No ja myslím, že snáď o všetkom, čo ženy (nielen) v treťom trimestri potrebujú vedieť. Od informácií o tom, čo by si žena mala zbaliť pred pôrodom do nemocnice, ako spoznať, čo môže byť hlavným indikátorom, že „Deň Pé“ začal, čo si nakúpiť a čo, naopak, môže byť zbytočné. A keďže počuť je niekedy málo, mali sme možnosť si jednotlivé vecičky aj „omakať“. K dispozícii totiž boli vzorky podprseniek, krémov, olejčekov, plienok, nohavičiek, vložiek, čajov, liekov a ďalších pomôcok, ktoré nám môžu byť nápomocné.

Okrem teórie a užitočných rád ako si vybrať nemocnicu, lekára, ako sa pripraviť na pôrod rôznymi technikami, sme si mali možnosť vyskúšať niektoré veci aj prakticky. Bol to nácvik dýchania pri pôrode, polohy, aká sa na Slovensku pri pôrode využíva, no navyše sme si skúsili aj prebaľovanie, otáčanie či podávanie bábätka, polohy pri dojčení, ale aj ako bábätko vykúpať. Druhý deň kurzu, cca od jeho polovice boli prítomní už aj naši muži, a tak sa to najpodstatnejšie mohli dozvedieť aj oni. Bolo im ukázané aj to, aká je ich úloha pri pôrode a ako môžu pomôcť.

Prístup lektorky bol naozaj individuálny, pretože pri praktických úlohách nás sledovala každú osobne a upravila nám prípadné chybičky, poradila ako robiť veci lepšie. Myslím, že sme so všetkými budúcimi mamičkami odchádzali veľmi spokojné.

Kurzu nemám čo vytknúť, keďže za tak krátky čas obsiahol skutočne veľa. A často to boli veci, o ktorých sa ani nedočítate nikde na internete, nakoľko boli nazbierané niekoľkoročnými skúsenosťami lektorky.

A preto kurz odporúčam všetkým, ktoré ešte váhajú. Okrem príjemne stráveného víkendu spoznáte aj množstvo super mamín a pri kurze sa dokonca zabavíte, keďže mnoho vecí je podaných s humorom a vtipom.
No už snáď zostáva, keby aj ten pôrod prežijeme s takou ľahkosťou, ako prebiehal aj kurz 🙂

silvia31
6. júl 2016

GraviFit – Cvičenie pre tehotné

Ahojte, rada by som Vám napísala moju osobnú skúsenosť s týmto štúdiom a cvičením, ktoré som absolvovala vďaka Modrému koníku a šťasteny, ktorá na mňa sadla 🙂
Po prvom trimestri, ktorý som viac-menej prespala, som si začala hľadať a obzerať na internete ponuky na cvičenie pre tehotné. Na internete je síce veľa informácií a videí či článkov, no v každom píšu a radia inak a sama som sa doma odhodlala cvičiť asi 3x do mesiaca, aj keď pred tehotenstvom som cvičila pravidelne. Nejak to zo mňa opadlo ale.. Tak som začala cvičiť od 27.tt v GraviFit-e.

Takže poďme pekne postupne k recenzii.

GraviFit nájdete v Bratislave, konkrétne v budove polikliniky na Šustekovej ulici, naokolo sa vždy dalo zaparkovať, aj keď ja som zvolila kurz v podvečerných hodinách.
Absolvovala som 5.týždňový kurz cvičenia pre tehotné – každý pondelok o 18.00h – na výber bolo viac termínov a kurzy po sebe pokračujú vlastne bez prestávky. Ja som volila podľa môjho voľného času a aj skrz počasie a teploty túto podvečernú hodinu.
Trošku nastal pri registrácii zmätok, pretože som kurz začínala v deň, kedy mi prišla správa z MK, že ma vybrali a mám ich kontaktovať a nájsť si vyhovujúci termín. Čakala som podľa pokynov na mail s info, keď nechodili, tak som tam zavolala a milá pani to so mnou odkomunikovala. Takže radím všetkým, keď niečo, volajte 🙂

Najprv som sa odviezla na 4.poschodie výťahom, všetko je označené a aj tehotná to nájde. 🙂
Nakoľko som prišla v predstihu, tak som si sadla a mohla si čítať časopisy, ktoré tam majú k dispozícii. Pomaly začali chodiť aj ostatné tehulky, tak som sa tešila ešte viac.
Dvere sa otvorili a privítala nás veľmi príjemná a usmiata slečna, Vlaďka. 🙂

Interiér je zariadený veľmi vkusne, priestor nie je extrémne veľký, ale zmestili sme sa všetky aj do šatne.
Musím povedať, že som tam bola jediná nová členka – všetky kočky už mali pár kurzov a cvičení za sebou, takže sa trošku poznali.
Taaakže naštartovaná som bola, predo mnou podložka na cvičenie aj s pomôckami, tak sme sa pustili do toho.
Hodina ubehla strašne rýchlo, celý čas nás Vladka inštruovala, čo a ako robiť správne, aby sme si neublížili, opakovala nám, že ak nevládzeme, tak si máme dať pauzu a napiť sa, oddychovať alebo ísť svojím tempom. Veľmi sa mi páčil jej prístup, ak aj som mala nejaké otázky, tak mi poradila a celý čas bola naozaj veľmi priateľská a milá. Informovala nás, ako bude tento kurz prebiehať, čo všetko nás ešte na hodinách čaká a neminie.
Po cvičení som pocítila úľavu v krížoch hneď ako som si sadla do auta.
Moje tehotenstvo prebieha bez komplikácií a bez nejakých výrazných bolestí, takže som bola veľmi príjemne prekvapená, aký to malo efekt.
Ok, ten nanuk za odmenu som si doma dať nemusela, ale tehotenské chute neoklameš.

Každá hodina bola iná, raz sme cvičili s činkami na opakovania (samozrejme váhy boli voliteľné, kto koľko vládal a chcel), raz na čas, potom s fitloptami a vlastnou váhou (ktorá u mňa, nielen, vďaka nanukom rastie stále), no vždy nás čakali čisté priestory a usmiata trénerka a kopec zábavy.
Keď sa Vám stane, ako mne, že mi bolo zle a mala som tlak taký nízky, že som ani na wc neprešla, nieto ešte šoférovať a cvičiť, tak si treba zavolať alebo poslať sms, že neprídete. Jednu hodinu je možné si nahradiť v inom termíne, čo som aj využila.

S čím treba počítať, ak sa na toto cvičenie dáte:
Smiech, fajn babský kolektív, hodinka makania a dobrá nálada po cvičení, obdeň svalovica, ak ste to neflákali. To, že po drepoch som chodila ako robot, tak to mi veľmi chýbalo celé tehu 🙂
Cviky sa dajú cvičiť aj doma, no myslím, že neoľutujete ani jediný cent, ktorý investujete do seba a tohto cvičenia.
Kurz som ukončovala v 32.tt a veru, bude mi to tam chýbať, ubehlo to ako voda. Keby neprišli tieto horúčavy, istotne si zaplatím aj ďalší kurz. No čo nie je, môže byť, lebo ešte mám nejaký ten „týždeň“ do pôrodu.

Akoby Vladka povedala, baby makáte akoby ste išli na Sparťana a nie rodiť, takže oddychujte, napite sa, vydýchajte sa a pokračujeme 🙂

Pripravte sa, 3..2..1.. idete.

ĎAKUJEM všetkým, že som sa mohla zúčastniť. 😵 😵

katka8855
6. júl 2016

Minulý týždeň som mala možnosť otestovať masáž v štúdiu Gravifit.

Plusy:
- uvoľnenie,
- výborný relax,
- príjemné prostredie,
- vynikajúci prístup masérky.

Mínusy:
- malý výber termínov,
- u mňa bez výraznejšieho zdravotného účinku.

Štúdio Gravifit sa nachádza v poliklinike na Šustekovej ulici v Petržalke, trafiť tam nieje problém, ja osobne som nemala problém ani s parkovaním. Možno je to tým, že som išla v "nekonflitnom" čase - piatok 13:00.
Zariadenie masážnej miestnosti bolo veľmi pekné a vkusné, bolo použitých veľa farebných doplnkov, čo sa mne veľmi páčilo.
Privítala ma milá slečna masérka, ktorá mi všetko vysvetlila, bola ochotná pomôcť so všetkým, popýtala sa na problémy v tehotenstve, vysvetlila ako si ľahnúť.
Mala som možnosť vybrať si masážny olej - v ponuke boli vanilka, levanduľa, kokos, ... predpokladám, že ich bolo ešte viac, ale keď som počula kokos, bolo rozhodnuté. 🙂
Masáž pozostávala s masáže rúk (cca 10min), nôh (cca 15-20min), chrbta (cca pol hodinu) a záverečného relaxu (cca 5 min). Masáž bola veľmi príjemná, odlišná od klasickej masáže, ale na môj vkus veľmi jemná. Bolo to ako hladkanie. Ale na druhej strane som si skvelo oddýchla. Zo zdravotného hľadiska som ale uvoľnenie od problémov nejak výrazne nepocítila.
Na záver sa ma slečna ešte popýtala na pôrod a dala mi zopár rád ako kojiť, čo si myslím, že bolo nad rámec.
Celkovo som tam strávila zhruba 1 hodinu a 15 minút.

Som rada, že som mala možnosť vyskúšať si to. 🙂

zu911
6. júl 2016

Krátko pred oficiálnym termínom sa mi podarilo zapojiť do testovania online cvičenia pre tehotné prostredníctvom stránky GraviFit.

Preto nezaháľam a začínam hneď, aby som stihla čo najviac cvičení. Keďže som pred tehotenstvom nebola veľmi „extrémne cvičeniu žhavá“, počas neho som sa snažila aspoň minimálne hýbať. Pravidelné prechádzky, nevynechávam chôdzu po schodoch a občasné cvičenie doma, najmä jógu a strečingovo zamerané cviky. Takže aspoň minimálne skúsenosti mám 🙂

GraviFit doma - cvičenie pre tehotné je na stránke rozdelené do dvoch kategórii:

1. Gravid Joga pre tehotné: Obsahuje 9 videí, precvičujú ich dve lektorky, každé cvičenie je zamerané na inú oblasť. Dĺžka jednotlivých cvičení je od 13 po 40 minút.

2. Pilates pre tehotné: Obsahuje 3 videá, precvičuje ich jedna lektorka, opäť je každé video zamerané na inú oblasť, dĺžka je približne 30 minút.

S pilates som doposial skúsenosť nemala. Zameriam sa preto na jógu.

Plusy #GraviFit doma:
• nie je potrebné strácať čas s presúvaním sa a cvičiť môžete z akejkoľvek časti Slovenska,
• cvičenie nie je časovo náročné, 30 minút je postačujúcich,
• stačí pohodlné oblečenie, protišmyková jóga podložka, vankúšik alebo deka na podloženie, uteráčik a samozrejme voda, aby bol dodržaný pitný režim

Mínusy #GraviFit doma:
• mínus pre mňa je, že ma nikto neupozorní, ak robím nejaké cviky zle. (Avšak, keďže je to online cvičenie, tento mínus podstupujem dobrovoľne)
• časom človek pocíti stereotyp (pozerá dokola tie isté videá)

Začínam videom Plný jógový dych, keďže je veľmi dôležité správne dýchať (počas akéhokoľvek typu cvičenia).
Cvičiteľka veľmi jasne vysvetľuje jednotlivé fázy správneho dýchania, nakoniec mám ucelený prehľad. Video ma približne 13 minút. Dĺžku cvičenia môžete prispôsobiť svojim potrebám a môžete ho robiť pred každým ďalším cvičením alebo len tak počas dňa. Bábätko sa určite poďakuje za pekný prísun kyslíka 🙂

Vyskúšala som aj cvičenie zamerané na chrbticu a aktiváciu cievneho systému a rúk. Toto cvičenie ocení každá tehotná žena, keďže chrbát je veľmi zaťažovaný a neskôr sa môže pridružiť tŕpnutie rúk a kŕče do nôh. Myslím si, že včasné a pravidelné cvičenie môže zmierniť tieto problémy alebo im predísť (toto otestovať neviem, keďže som mala necelé dva týždne do termínu).

Video ma necelých 32 minút. Pre tie, ktoré majú ako také skúsenosti s jógou, budú tieto cviky známe. Prvé minúty sú zamerané rozcvičeniu a správnemu dýchaniu. Po pár minútach sa cvičiteľka venuje hornej časti tela: krku a oblasti hrudníka.
Približne od 12. minúty je cvičenie zamerané na kríže a nohy. Posledné minúty sú opäť venované ukončovacej fáze: dýchaniu a strečingu.
Cvičiteľka je veľmi príjemná, inštrukcie sú veľmi jasné, upozorňuje ako robiť cviky správne a čomu sa vyhnúť. Symaptické je to, že je taktiež tehotná. Takže môžete reálne vidieť, že cviky zvládnete aj vy. 🙂

Počas cvičenia som sa cítila pohodlne, bábätko sa taktiež „ozývalo“, tak verím, že sa mu tiež páčilo (najmä časti zamerané na správne dýchanie a relaxáciu). Pocítila som úľavu od stuhnutej šije a celkovo menšie napätie v chrbte. Nepocítila som však okamžitú úľavu, čo sa týka stŕpnutých rúk, avšak v mojom štádiu tehotenstva je to už asi nerealizovateľná misia a budem si musieť tých pár týždňov počkať.

Cvičenie odporúčam ako pravidelnú aktivitu.

Ďalší deň sa niesol v znamení „bedrových kĺbov“ v podobe 31 minutového videa s cvičiteľkou Katkou. Pri tomto cvičení som sa už trošku viac zadýchala a na druhý deň sa dostavila aj menšia svalovica.

Prvé minúty sú opäť venované dýchaniu a krátkej rozcvičke – odporúčam „neodfláknuť“, aby sa všetko pekne porozťahovalo a samotné cvičenie nebolo utrpením. Tie prvé minúty mi prišli trošku nudné, ale až neskôr som pochopila aký bol ich účel.

Od približne desiatej minúty sa to celé cvičenie zamerané na bedrá rozbehlo. Pre moje stŕpnuté rukybolo utrpením byť toľko minút v polohe mačky, určite by to bolo znesiteľnejšie, keby tento tehotenský neduh nemám. Po makačke však prišiel zaslúžený oddych v podobe uvoľovania svalov. Ďaľšie cviky prebiehali hlavne v polohe tureckého sedu a jeho obmien, takže moje ruky pocítili úľavu

Posledné štyri minútky sú venované uvoľneniu, dýchaniu a posielaniu pekných myšlienok bábätku. Ja som tomu mojmu poslala úsmev a vyjadrila radosť z toho, že tu s nami čoskoro bude 🙂

Relaxácia. Veľmi dôležitá v dnešnej uponáhľanej dobe. A keďže som v ten deň mala lenivejšie ráno, vzala som len slúchadlá, vyťukala gravifit.sk na mobile a 20 minútové cvičenie absolvovala na posteli. Myslím, že posteľ je celkom vhodný priestor, druhá polovica cvičenia je v polohe ležmo.

Prvá časť videa využíva to, čo sme sa už naučili vo videu - plný jógový dych. Myslím, že je každému jasné, že toto cvičenie je zamerané na relax, netreba očakávať žiadne akrobatické kúsky. Mne osobne sa páčilo, keďže je zamerané na vnútro a vypnutie od okolitých ruchov. V našom bloku máme „mini džunglu“ – krákajúce vrany, hrkútajúce holuby, čvirikajúce vrabce. A keď neštekajú psy, tak sa rozdrapujú mačky. 🙂 A aj v tejto „oáze pokoja“ sa dalo počas tých 20 minút zatlačiť tieto zvuky do úzadia a venovať myšlienky svojmu vnútru a bábätku.

Pár dní pred termínom sa to celkom hodí, dohovoriť mu a dohodnúť si nejaké pravidlá. 🙂

P.S.: Neviem, či to bola náhoda alebo zhoda okolností, ale v tú noc mi praskla voda a na druhý deň sa o šiestej narodil Teo 🙂

ajus969
8. júl 2016

Cvičenie s GraviFit

V prvom rade sa chcem poďakovať Modrému koníku, že som bola medzi vybranými a mohla som si odskúšať cvičenie pre tehuľky doma. Cvičila som pred tehotenstvom a neviem si bez cvičenia predstaviť ani toto obdobie. Necvičila som prvé tri mesiace, keďže mi to nevoľnosti nedovoľovali a priznám sa, že som už mala absťáky. 😀 Takže si štastena pri tomto testovaní sadla aj na mňa a ja som bola medzi tými, ktoré si to mohli vyskúšať.

Keďže nie som z Bratislavy, dochádzať tam kôli cvičeniu by bola hlúposť, takže som testovala gravid jogu a pilates pre tehotné v pohodlí domova. Registráciou a predplatným sa otvára možnosť cvičiť doma podľa videí.

Napísať recenziu neznamená produkt a službu len vychváliť, ale treba aj napísať svoje skutočné pocity a prípadnú nespokojnosť. S cvičením ako takým som bola spokojná, ale vyskytlo sa u mňa veľké ALE... No poďme na to postupne.

Mala som možnosť testovať cvičenia pre tehotné:

1. Gravid Joga: vo virtuálnom štúdiu je 9 videí, každé z nich je zamerané na inú oblasť tela (chrbtica, bedrové kĺby, dynamika a posilnenie celého tela, dýchanie a relaxácia, jemné ranné prebudenie, dynamická rozcvička, ...), ktoré trvajú cca 15-40 minút.
2. Pilates pre tehotné: štúdio ponúklo 3 videá trvajúce cca po 30 minút.

Pozitíva cvičenia pre tehotné doma:

- cvičíte, keď máte chuť, kedykoľvek vás napadne a nájdete si čas,
- netreba cestovať za lektorkou, nie ste obmedzovaná termínom,
- cvičenie netrvá príliš dlho a aj za krátky čas dokážete precvičiť potrebné svaly,
- netreba kupovať špeciálne nástroje, činky kôli precvičovaniu, stačí podložka, vankúšik alebo uteráčik na podloženie a voda,
- cvičenie nie je náročné a zvládnu ho aj tehuľky s viacerými kilami a veľkými bruškami. 🙂

Negatíva cvičenia pre tehotné doma:

- keď človek cvičí stále tie isté videá dookola, začne to byť nuda,
- môže sa stať, že cvik vykonávate nesprávne a nemá vás kto korigovať,
- chýba pri cvičení kolektív a kontakt s ľuďmi, je to viac zábavnejšie, ako cvičiť sama doma.

Ja som cvičila s týmto 😀 (vankúšik je malej 😀 vyhovoval mi, že nebol príliš hrubý, tak som si požičala 😀 )

Priznám sa, že som nepricvičila všetky videá z jogy, vyskúšala som ich len pár, keď som sa prvýkrát pokúšala cvičiť, bola hore naša 3-ročná, samozrejme stále niečo potrebovala a vtedy som pochopila, že na to treba maximálny pokoj a ticho, takže cvičiť sa dalo jedine, keď spala a keď priateľ nebol doma, pretože to ticho bolo pri tom skutočne potrebné. Cvičenie nie je veľmi náročné, skutočne to zvládnu aj tehuľky s veľkými bruškami, je to pomalé, žiadne rýchle pohyby.

Z pilatesu som toho skúsila viac, prišlo mi to dynamickejšie a svižnejšie oproti joge a to sa mi páčilo, pretože hoci som tehu, nie som ten typ, čo nevládze nič robiť kôli veľkému brušku či bežným tehotenským problémom, ktoré trápia mnohé z nás. Som v piatom mesiaci, brucho nemám veľké, jednoducho si ani nepripadám ako tehotná, bežné "tehuproblémy" prešli a som plná energie a potrebovala by som niečo rýchlejšie.

Záver:
Tehotenské cvičenie či už jogu alebo pilates určite odporúčam tehuľkám, ktoré majú vačšie bruško a nevládzu rýchle cvičenie v posilňovni, je to skvelý spôsob na odreagovanie a človek urobí aj niečo pre svoje zdravie.
Odporúčam ho aj tým, ktoré majú radi relax a pomalé tempo cvičenia im vyhovuje. Bola to skvelá skúsenosť, no priznám sa, že radšej idem cvičiť do posilňovne, hoci toto je pohodlnejší a jednoduchší spôsob. Ja som typ človeka, ktorý potrebuje stále niečo robiť a tieto cvičenia zatiaľ nudili.
Keď už budem vo vyššom štádiu tehotenstva a do fitka nebudem vládať chodiť, budem potrebovať niečo jednoduchšie a pomalšie, určite to znovu vyskúšam, no teraz si moje telo pýta niečo viac. 🙂

viktoria1410
9. júl 2016

Cvičenie s GraviFit

Ahojte po zapojení sa do súťaže som získala prístup k cvičeniam GraviFit. Testovala som gravid jogu a pilates pre tehotné v pohodlí svojho domova. Registráciou a predplatným sa otvára možnosť cvičiť doma podľa videí.

Je super sa po náročnom dni v práci zrelaxovať pri takomto pokojnom cvičení. Jógu aj pilates určite odporúčam všetkým budúcim mamičkám je to skvelý oddych a videá sú urobené zrozumiteľne aj pre začiatočníkov. Avšak aj tak si myslím, že je najlepšie byť pod dozorom a nakoľko konečne aj u nás otvorili Gravitjogu vďaka tomu, že som si skúsila cvičiť doma s GraviFit, som vedela do čoho idem a navyše tam ma aj kontrolujú a nemusím sa báť že niečo robím zle.

Avšak, tak ako ja predtým, keď som nemala možnosť niekde nablízku navštevovať podobný kurz, sú cvičenia s GraviFit super a pomôžu každej budúcej mamičke, ktorá sa chce viac prepojiť so svojim bábätkom a vnímať krásu tehotenstva. 🙂 🙂 🙂

Takže v skratke určite odporúčam cvičenie v tehotenstve pomocou videií na portáli GraviFit 🙂

edibedi
20. júl 2016

Bola som vybratá do testovania Cvičenia doma od Gravifit. Keďže čakáme naše druhé dieťatko rozhodla som sa, že skúsim aj nejaké cvičenie a prišla mi vhod takáto ponuka, keďže v mojom okolí neviem o žiadnom cvičení pre tehotné a pravdupovediac - doma mi to aj viac vyhovuje.

Pri dcérke bolo času pomenej, no využila som, že si ju vzala k sebe babka a vyskúšala som Gravid jogu - presnejšie prvé video a to Chrbtica, končatiny a cievny systém. Táro lekcia sa zameriava na natiahnutie celej chrbtice a aktiváciu cievneho systému rúk a nôh. A prišlo to veľmi vhod, keďže už pár dní som pociťovala stuhnuté svalstvo na chrbte a veru aj opuch rúk a nôh počas dňa. Prínosom tohto cvičenia je práve uvoľnenie a spevnenie jednotlivých častí chrbtice, dolných a horných končatín a tým i aktivovanie cievneho systému ako prevencie opuchu rúk a nôh.

Už hneď po úvodnom dýchaní som pocítila ako svaly pracujú a ako sa uvoľňujem. Po úvodnom dýchaní som sa premiestnila do polohy "mačky" čo síce dalo zabrať mojim rukám no dalo sa to vydržať. V tejto polohe sa precvičili bedrá a úľava prišla po premiestnení sa do polohy "dieťaťa".

Po týchto cvikoch som sa premiestnila do tureckého sedu a cviky pokračovali takto.
Ku koncu prišlo znova dýchanie a posielanie pozitívnych myšlienok bábätku.

Cvičenie sa mi pozdáva, takže určite pokračujem aj s ostatnými lekciami. A pokiaľ trpíte problémami ako bolesť chrbtice, stuhnuté svalstvo krku, prípadne strpnuté/opuchnuté ruky a nohy tak toto určite odporúčam. Rozhýbala som si celé telo a vypustila z hlavy všetko nepotrebné a zamerala sa výlučne na seba a na svoje bábätko 🙂

Najbližšie pokračujeme 🙂

ikissedagirl
28. júl 2016

Bola som vybraná na testovanie Gravig jogy pre tehotné v štúdiu Gravifit. Na stranke www.gravifit.sk su pre klientky na výber rôzne termíny jogy. Z doobedných, poobedných a večerných termínov som si vybrala podvečerný 17:45-18:45. Kurz trvá 5 týždňov. Po prihlásení na kurz mi prišiel potvrdzovaci email o evidencii prihlášky. Neskôr prišiel email potvrdzujúci moje zaradenie do kurzu. Keďže už mám jedno dieťa, overila som si v štúdiu, či by bolo možné príležitostne priniesť dieťa na hodinu. Majitelka mi potvrdila, že v tom nebude žiadny problém, ak to nebude vadiť ostatným klientkám. Zároveň informovala inštruktorku jogy a uviedla poznámku o príležitostnej prítomnosti dieťaťa na cvičení do prezenčky.

V deň konania prvej hodiny mi prišla SMS správa s informáciou, že joga sa nekoná. Dôvodom bol technický stav telocvične, za ktorý zodpovedal prenajímateľ budovy - Poliklinika.

Štúdio Gravifit sa nachádza v budove polikliniky na Šustekovej ulici v Bratislave.

Priamo pred poliklinikou je možnosť parkovania. V podvečerných hodinách nie je problém nájsť voľné miesto. Po vstupe do budovy sa vý'tahom pohodlne vyveziete na 4. poschodie.

Na poschodí sú klientky nasmerované do štúdia. Štúdio je na konci chodby, odelené od ostatných ambulancií. V čakárni sú pre tehuľky k dispozícii tematické časopisy na čítanie. Pár minút pred začiatkom cvičenia, usmiata inštruktorka otvorila dvere. Prave skončila predošlá hodina gravid jogy. Po odchode odcvičených tehuliek vstupujeme do príjemnej telocvične my. Priamo cez telocvičňu sa dostávame do šatne - tiež útulnej miestnosti. K dispozícii sú vešiaky a mäkké pohovky. Za šatňou je toaleta.

V telocvični nás čakajú pripravené jogamatky, s vankúšikmi. K dispozícii sú aj deky, lopty, a ine pomôcky a filtrovaná voda a poháre.

Pred začiatkom cvičenia vyplname dotazník, v ktorom uvádzame o sebe dôležité osobné a zdravotné údaje. Inštruktorka sa s nami zoznamuje a s každou z nás prehodí pár slov, aby sme sa spoznali. Začíname cvičiť. Hrá príjemná relaxačná hudba. začíname dychovými jogovými cvičeniami so zatvorenými očami. Postupne prejdeme na naťahovacie cviky a náročnejšie jogové pozície. Všetky jogové pozície a pohyby su prispôsobené tehotným a nie sú fyzicky náročné. Inštruktorka prechádza medzi nami a pomáha nám správne cvičiť. Ku koncu hodiny si opäť líhame a relaxujeme.

Na záver hodiny sa s nami inštruktorka opäť rozpráva, a overuje si našu spokojnosť s náročnosťou cvičenia.

nevýhodou je teplota v telocvični. Keďže je štúdio na poslednom poschodí, je vyhriate. Ďalšou nevýhodou je, že budova polikliniky sa o 18:45 zamyká a inštruktorka nás musí von vyprevýdzať. Čiže sa musíme v šatni čakať, aby sme spolu zišli na prízemie a spolu odišli. Zároveň pred poliklinikou čakajú klientky na ďalšiu hodiny jogy.

Domov odchádzam príjemne unavená a uvoľnená a neviem sa dočkať ďalšej hodiny o týždeň!

tansulinka
29. júl 2016

Predtým ako som otehotnela prvýkrát, som si občas zacvičila zopár cvikov na brucho, trochu posilňovala ruky. No ako som otehotnela, postupne som od cvičenia upustila. Po pôrode hneď :" Skončí 600nedelie a idem na to!!! Škoda len že toto predsavzatie mi vydržalo len pár dní. Tak dobre, skúsila som to o pol roka neskôr, lebo však išlo leto, trebalo sa dať do formy . Ale zas len pár dní a cvičeniu koniec. Môj muž na vetu : "Ale od zajtra fakt začínam!!!." reagoval smiechom. A ani sa nečudujem. Snažila som sa nakopnúť tým, že každý deň necvičenia odložím 1€ :D no skôr by som sa za ušporené peniaze dostala na dovolenku ako sa dokopala k cvičenou.

A nepomohlo ani: " Kým nezačnem cvičiť, nič si na seba nekúpim. (na toto predsavzatie som veľmi rýchlo zabudla :D )
No čas išiel ďalej od môjho NEcvičenia uhelo niečo cez dva roky. A ja som zas TEHULKA!!! 🙂 A nastal čas na ďalšie predsavzatia do cvičenia. Samozrejme, že hneď po troch mesiacoch prišla veta a tak idem cvičiť - no skutek utek.
Až... až jedného krásneho dňa mi prišlo upozornenie od MK testuje. Hľadali sa tehulky, ktoré budú testovať cvičenie s GraviFit!!! 🙂 Nemohla som sa nezapojiť. A čo by som ani vo sne nečakala - vybrali ma! Ešte v ten deň som si zabehla kúpiť Fit loptu a pustila som do cvičenia.

GraviFit je centrum pre cvičenia pre tehulky a aj centrum predpôrodnej prípravy. Centrum sídli v hlavnom meste a patrí medzi tie NAJ! Keď mi prišla pošta s tým, že testujem GraviFit už som aj plánovala cestu do BA. No to nebolo vôbec potrebné. A prečo? Pretože GraviF. ponúka ONLINE CVIČENIA v pohodlí domova. 🙂 Myslím, že rovnako ako ja, to ocenia mamičky, ktoré už doma dieťa majú a vďaka online cvičeniu nie sú časovo viazané na presnú hodinu. Jednoducho si cvičenie pustia keď majú čas, chuť a náladu. A nemusia sa obávať či to stíhajú a čo ostatné členstvo rodiny. Nepochybnou výhodou je aj možnosť si zacvičiť kdekoľvek vás to napadne!!! Nie len pred telkou ale aj doma na záhrade, vonku v lese, na pláži na dovolenke!

Keď som čakala malú, hľadala som kluby pre tehuľky v okolí môjho mesta, neúspešne. Preto pre nás cezpoľné je fantastickou výhodou možnosť cvičenia online.
Jedinou nevýhodou je možno to, že nad sebou nemáte trénera, ktorý by vás usmerňoval - no zas na druhej strane nejde o také cviky, ktoré by sa bez neho nedali zvládnuť 🙂
Mňa osobne najviac dostala Joga už kedysi dávno som ju cvičila 🙂 Ale každému sadne niečo iné.
Pravdou však zostáva, že pohyb v tehotenstve je veľmi dôležitý. A ak to zdravotný stav dovoluje, je fajn nájsť čas pre seba a svoje bruško 🙂 Užívať si tu intimitu pri cvičení... len ja a bábo.
A možno viaceré ani netušíte, že cvičenie teda zpevňovanie svalstva znižuje tvorbu strií a taktiež napomáha lepšiemu pôrodu. Teda nečakajte bezbolestný pôrod, to vôbec nie :D Ale ak budete fit - všetko pôjde ľahšie
A potom.. nie je fajn cítiť sa fajn a fit aj počas tehotenstva?! ;)
Mňa cvičenie nakoplo, zrazu cítite ako všetko neochabuje ale naopak pevnie!!! A to vás donúti pustiť si ďalšie video! :*

MK Ďakujem za fantastickú možnosť testovať cvičenia s GraviFit !!! 🙂 Bolo to skvelé!!! Ďakujem.

pibza
16. aug 2016

Tehotenská jóga v GraviFit

Koncom júna som sa zapojila do testovania cvičení spoločnosti GraviFit. Som veľmi rada, že sa môžem s Vami podeliť o moje skvelé skúsnosti. GraviFit sídli na 4. poschodí polikliniky Šustekova. Túto polikliniku mám celú prejdenú, nakoľko bývam v tesnej blízkosti, a preto ma navštevovanie jógy práve tu potešilo, pretože som si mohla zároveň spraviť peknú prechádzku. Odporúčam veľmi, človek sa rozhýbe a po skončení jógy zase krásne predýcha.

Na moje veľké prekvapenie, keď som vyšla na 4. poschodie, objavila sa predomnou príjemná chodba a krásne priestory GraviFitu. Narozdiel od iných častí polikliniky je vidno, že tu si GraviFit potrpí na to, aby boli zákazníčky spokojné nie len fyzicky ale aj psychicky. Príjemné živé no nevtieravé farby robia s človekom veľa.

Tehuľky majú k dispozícii jednu spoločnú no vcelku priestrannú a pohodlnú šatňu. Hneď vedľa nej je toaleta, takže to nemajú ďaleko. V šatni sú na sedenie a prípadné nevoľnosti dve postele. Veľmi som jedenkrát ocenila, keď som dostala slabý závrat a chvíľku som si mala kde a na mäkkom ľahnúť.

Ako cvičenie som si vybrala tehotenskú jógu. Kurz trvá 5 týždňov. Cvičí sa vo vám príjemnom oblečení a na boso. Respektíve s ponožkami, no je to podľa toho ako komu lepšie. Na cvičenie dostane každá tehuľka svoju karimatku a vankúšiky na podkladanie bruška či medzi kolená, keď nastáva relaxná časť cvičenia. Ani pitie vlastné nemusí zákazníčka nosiť. Aj na toto GraviFit myslí a v telocvični je voda a poháre a dokonca aj jabĺčka. Trénerka bola veľmi milá a príjemná. Keďže som raz v rámci pracovného ošiaľu prišla neskoro, bola som veľmi milo prekvapená promntným ponúknutím náhradných termínov cvičenia. Kurzy prebiehajú ráno, naobed, večer, takže každá si určite vyberie ten svoj. Práve vďaka tejto udalosti som mala možnosť spoznať aj ďalšiu trenérku, ktorá bola tiež veľmi milá a keďže som bola nová, veľmi sa mi venovala.

Koncom môjho kurzu sa začali priestory GraviFitu opravovať a preto sa muselo cvičenie prerušiť a odsunúť na august. Keďže ja mám termín až na jeseň, nevadilo mi to. Tehuľky, ktoré by to už ale moc nevyužili mali možnosť dostať cvičenie na doma, čo je tiež veľmi dobrá alternatíva. V auguste po ukončení všetkých opráv som si opäť mohla vybrať z množstva termínov. Takže každý si našiel ten svoj a všetci boli spokojný.

Ja môžem GraviFit len odporúčať. Veľmi pekné prostredie, výborné cvičenie v malých skupinkách, skvelo postarané, pokiaľ ide o pitný režim a aj organizačne sa snažia veľmi vyjsť v ústrety. Už sa teším, čo sa bábo narodí a začnem chodiť na jógy pre mamičky a bábätká 🙂.

sisa173
5. nov 2016

Ahojte,

bohužiaľ kvôli zdravotným problémom píšem oneskorene, ale aspoň píšem.

Dostala som možnosť otestovať masaze pre tehotné v štúdiu Gravitfit. Útulná miestnosť plná príjemných farieb v poliklinike Šustekova hneď urobila na mňa dobrý dojem. Slečna masérka bola veľmi milá, s ľudským prístupom mi krásne všetko vysvetlila, dala mi na výber niekoľko druhové masážnych olejov (to veľmi oceňujem, pretože väčšinou si nemôžete vyberať), ochotne mi pomáhala na lôžko a späť keďže s bruchom už sa mi ťažšie manevrovalo 🙂

Masáž trvala vyše hodiny, veľmi príjemná, uvolnujuca. Keďže u tehotných sa nedá inak, masáž bola jemnejšia ako obvykle ale masérka si dala záležať, aby som bola spokojná. Príjemná hudba, prostredie aj masáž. Bohužiaľ ma sklamali technológie a niekam sa mi stratili fotky ak nájdem dodám 🙂

Každopádne vrelo odporúčam masáže v štúdiu Gravitfit ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli