Vaše skúsenosti s KetoDiet

konik_testuje27.4.2020

KetoDiet je značka obľúbenej proteínovej diéty, ktorá je určená pre riešenie strednej a vyššej nadváhy. Základom sú špeciálne proteínové jedlá, ktoré nahrádzajú v priebehu diétneho plánu bežné jedlá, a umožnia vám pomocou ketózy spáliť vaše uložené tuky. V ponuke KetoDiet sú proteínové nápoje, omelety, polievky, tyčinky a ďalšie typy jedál, ktoré vás zasýtia a poskytnú všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály, ktoré budete v priebehu chudnutia potrebovať.

Radi vás necháme otestovať výrobky, aby ste samy spoznali, ako efektívna diéta je, ako vám tento spôsob chudnutia bude vyhovovať, a zistili ste, že sa vďaka tomuto "pomocníkovi" môžete naučiť pravidelnému jedálničku aj vhodnej skladbe vašej dennej stravy.

Sledujte skúsenosti s KetoDiet a recenzie našich používateliek. Každý pondelok 🙂

9.týždeň s Ketodiet

Posledný týždeň nielen poslednej fázy, ale celého diétneho programu je za mnou. Ubehlo to rýchlejšie ako týždeň pred výplatou. Musím povedať, že prešla som si 5 štádiami diétovania : 

1. Popieranie a šok - až keď prišiel domov balík veľký ako keby v ňom bola Bambuľka uvedomila som si, že do čoho som sa to vlastne dostala a čo ma reálne čaká. Prvé dni boli pre telo šok a ani za nič nechcelo akceptovať, že nedostane svoj zvyčajný príjem sacharidov.

2.Hnev - joooooj či som len bola na seba naštvaná, že som sa ja na toto dala. Toľko som si hlavu o vankúš obúchala, manžela obvinila, dokonca aj do nepríčetných som si vynadala. Po večeroch a to najmä prvé týždne som chodila po dome ako tiger v klietke. Prskala som, zúrila som, vrčala som, no aj tak som najesť nedostala iné ako Keto jedlo.

3.Vyjednávanie a hľadanie vinníka - po prekonaní tejto fázy pokojne môžem ísť k špeciálnym jednotkám. Myslím, že by som dokázala ukecať aj toho najzúfalejšieho samovraha. Počas tejto diéty som mala toho najťažšieho súpera. Svoje svedomie. Viedli sme siahodlhé dialógy na tému čo všetko navyše urobím ak si líznem z toho či onoho prípadne, keď sa iba nadýchnem kofoly. Bol to ťažký súper a veru nedal sa tak ľahko ukecať. Ale ku koncu sme sa spolu zhodli, že celé je to manželová vina. Jednoznačne on za to môže, to kvôli nemu som sa na to dala a kedže trpím ja, bude aj on a tak dostal na obed brokolicu s uhorkou.

4.Depresia - tá prišla spolu s vaječnou omeletou. Keď mi vajcia trčali už aj ušami a aj jahodový nápoj mi voňal ako praženica, vedela som, že je zle. Po štyroch týždňoch dennej konzumácie omelety prišlo zúfalstvo v podobe poklesu nálady a odmietania jedál. Po vyradení omelety a zámeny niektorých jedál sa mi vrátila nálada ako keď Frodo našiel Bublika a tak som mohla pokračovať bez osobného stretnutia s vlastným dáviacim reflexom.

5.Akceptácia - moje telo a hlava prijali nastavený režim, prestali protesty proti vopred známemu jedlu a dokonca ak som mala pokus o vynechanie hneď mi to v stanovený čas pripomenuli. Osvojený režim mi vyhovuje nielen kvôli práci, ale aj pre jeho pravidelnosť. Zisťujem, že vďaka pravidelnému príjmu potravy a pitnému režimu, ma menej bolí hlava, nie som tak unavená, poklesla u mňa spotreba sladených nápojov a taktiež sa znížili denné výdavky na rôzne drobnosti ako nanuk, keksík, taštička či iná maškrta.


Celkovo tento program môžem zhodnotiť ako úspešný a účinný. Samozrejme by ním však nebol ak si k nemu nepribalíte vlastnú trpezlivosť, silu a odhodlanie. Dá sa skryť pred manželom, kamarátmi či rodinou a dať si burger či kebab na obed. Vypiť kolu s argumentom, že to potrebujete na žalúdok, či zjesť čokoládu z dôvodu, že Vám klesá cukor. Oni všetci Vám to odpustia, prepáčia či si to nevšimnú. No jediný kto Vám to neodpustí je Vaše vlastné svedomie. A preto, ako mi môj mažel 9 týždňov hovoril...keď si sa už na to dala.... tak to vydržte. Nik Vás lepšie neodmení ako vlastné svedomie, že ste neoblízali náhodou pošmyknutý prst v pudingu alebo detskú porciu segedínu, ktorý bolo nutné ochutnať či je dosť dochutený. 


Na začiatku som si stanovila, že by som rada schudla aspoň 8 kg tak ako mi sľuboval program. Tak poďme na miery zistiť či plnia to čo sľubujú :


začínala som tento diétny program s váhou 93,7 kg. Aktuálne po deviatich týždňoch mám 85 kg čo je úbytok 8,7 kg.

boky som mala 107 cm. Aktáulne mám 92 cm, čo je úbytok 15 cm.

pás som mala 96 cm. Aktáulne mám 76 cm, čo je úbytok 20 cm.


Aj keď váha poklesla o sľúbených min.8 kg, najviac ma teší úbytok brušného tuku. V tejto časti tela je najviac vidieť pokrok a naozaj sa teším, že si rifle dokážem zapnúť bez ponárania sa ( pozn.autora- musíte sa zhlboka nadýchnuť a stiahnúť brucho skôr než zatiahnete zips + gombík ) a rovnako sa teším, že už neohrozujem bežných obyvateľov mesta náhodným odpálením nohavicového gombíka.


Aj napriek ukončeniu programu, verím, že pokles váhy bude pokračovať. Síce si aktuálne dávam prestávku podľa odporúčania od týchto jedál, no zvykla som si na delenú stravu a plánujem pri nej zotrvať. Vysadila som z jedálnička chlieb, pečivo a výrobky z múky konzumujem minimálne.


A aj napriek poslednému oficiálnemu článku, mám pre Vás ešte pripravených pár bonusových, ktoré Vám snáď pomôžu ak by ste sa rozhodli, že sa na túto výzvu dáte aj vy.


#test_ketodiet @gradan @konik_testuje