Vaše skúsenosti s LG

konik_testuje
30. máj 2017
Vo firme sme si spravili malý prieskum prania. Zaujímalo nás, ako naši kolegovia perú, kedy perú, ako dlho im to trvá (a ako veľmi ich to otravuje).

A viete, čo máme s kolegami spoločné? Že väčšina máme starú pračku, ktorá perie dlho, búcha, trieska a cestuje. Svoj účel ako-tak splní, ale nie je to úplne ono. Samozrejme, všetkých nás to rovnako nebaví, a predovšetkým, tí, ktorí majú deti, chcú obmedziť používanie aviváže na minimum.

Už sme aj spoločne pátrali celým internetom a vymieňali si poznatky, ktoré sme niekde čítali. Parametre sú rôzne, naše nároky vysoké, no ideálnu pračku si predstavujeme tak, že má skvelý výkon prania, nemusíme sa obávať, že poškodí vlákna jemných materiálov, a že oblečenie bude príjemne mäkké aj bez použitia aviváže.

A viete na čo kolegyne Svetlana s Jankou narazili? Že existujú parné pračky. Ich výhodami sú, že prádlo pokrčia oveľa menej ako klasické pračky, žehlenie nebude takmer potrebné a oblečenie bude príjemné na dotyk. LG parná pračka dokáže odstrániť aj alergény vďaka intenzívnemu pôsobeniu pary, ktorá udržuje konštantnú teplotu pračky. Tak to znie zaujímavo. Certifikát, ktorý parná pračka LG získala, BAF (British Allergy Foundation), potvrdzuje, že alergény ako roztoče, zvieracie alergény, pele a chemické látky nemajú šancu. Super, to aby sme vysvetlili všetkým psíkom a mačkám, ktorých tu máme.

Už dávnejšie sme sa chceli aviváží zbaviť úplne. S touto práčkou sa dá mať mäkké a svieže oblečie úplne bez chémie, vďaka funkcii parnej aviváže. Samozrejme, tiež je to založené na aktívnom pôsobení pary.

Tiež sme sa zhodli na tom, že nie vždy stíhame prať alebo nie vždy máme toľko ufúľaného oblečenia, aby sme museli podstupovať tú hrôzu. LG parná pračka dokáže kúsky oblečenia oživiť špeciálnou funkciou, zbaví ho pachov a pokrčenia. To je skvelé, ak práve nestíhame, no chceme vyzerať k svetu.

A túto pračku získala jedna mamička z Modrého koníka na testovanie.

Mamička svoju novú pračku testovala počas dvoch týždňov, dôsledne sledovala všetky detaily a delila sa s ostatnými o svoje dojmy, zážitky a postrehy. Jej súhrnnú recenziu si môžete prečítať v tomto fóre. A práčka jej už zostane a bude slúžiť na to, čo vie najlepšie - kvalitne a šetrne prať.
trish22
27. jún 2017
Nastal čas, aby som vám napísala a všetko pekne zhrnula do jednej súhrnnej správy aká je vlastne parná pračka LG.V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať firme LG, že poskytla túto pračku do súťaže o testovanie. Keď mi prišla správa, že som vyhrala pračku na testovanie, som neverila vlastným očiam. Tú správu som si prečítala hádam aj 10x a stále tomu neverila. Neskutočne som sa z nej tešila, budeme mať novú pračku a ešte aj parnú. Wooow! Trošku sa to ale skomplikovalo dodaním, tá totiž trvala týždeň. Ale nakoniec dorazila a radosť bola obrovská. Dokonca aj susedia, rodičia a známy sa chodili pozerať ako tá moja nová pračka vyzerá. 🙂 Radosť neskutočná!Ešte v ten deň večer sme pre ňu pripravili miesto, starú pračku sme dali vedľa a manžel zapojil našu NOVÚ PARNÚ PRAČKU LG 🙂 Je to konkrétne tento typ: http://www.lg.com/sk/pracky/lg-F94J7VY1W

Boli sme z nej všetci paff, z tej krásy, z toho dizajnu, naozaj je to krásna pračka. Je klasickej veľkosti takže sa v pohode zmestila cez dvere, nemali sme žiadne problémy.

A takto sa začal maratón prania na 2 týždne. Spravila som si rozvrh podľa programov. Spočítala som programy, super to vyšlo na každý deň jeden. Stiahla som si aplikáciu Smart ThinQ, s ktorou som mala menšie problémy, keďže v miestnosti kde je pračka nemáme dobré pripojenie wifi. Volala som aj na zákaznícku linku, ale nevedeli mi pomôcť 😞 No nevadí, veď pračka funguje aj bez mobilu, tak som ju hneď spojazdnila, pri zapnutí vydáva naozaj krásny jemný tón🙂Testovala som nasledovne:

1.deň ŠKVRNY

2.deň BAVLNA

3.deň PRE ALERGIKOV (parný program)

4.deň POKRÝVKY

5.deň ŠPORTOVÉ OBLEČENIE

6.deň ZMIEŠANÉ PRÁDLO

7.deň DETSKÁ PÉČE (parný program)

8.deň TICHÉ PRANIE

9.deň JEMNÁ PÉČE

10.deň JEMNÉ PRÁDLO

11.deň RYCHLE PRANIE

12.deň SYNTETIKA

13.deň špeci test- oblečko po lakýrnikovi


Výsledky z testovaní z každého dňa nájdete pod hashtagom #test_lg ktoré som Vám priebežne písala každý deň.Trvalo mi asi 2 dni kým som prišla na to, že pračka má len 2 parné programy, ostatné sú úplne normálne bez pary. Trošku mi to bolo ľúto, že nie je ich viac. A neskôr som zistila, že pri starších modeloch sa dalo pridať paru do každého prania. Ale v podstate to nejako nevadí, parné programy budem využívať aj tak, síce sú trošku dlhé, ale naozaj účinné a krásne oprali.Výsledkom každého jedného testovacieho dňa bola krásne, čisté, voňavé opraté prádlo, a čo ma vždy veľmi prekvapilo, že keď som vybrala bielizeň bola veeeeeľmi jemnučká a mäkučká. Žiadne pokrčené a do nemoty vyžmýkané prádlo, ale mäkučké, vzdušné, až neuveriteľné.Pračka funguje na pohon 6 MOTION. Je to technológia, kedy bubon sa pohybuje rôznymi smermi a tým zaručuje efektívnejšie pranie.
Displey je dotykový, kde si môžete sami zvoliť rôzne doplnky k programom alebo zmeniť teplotu a odstreďovanie.

APLIÁCIA SMART THINQ

Aplikáciu sa dá stiahnuť bez poplatku aj pre andoid aj pre iOs. Inštalácia je veľmi jednoduchá. Podmienkou je však dobré pripojenie k wifi.

Táto aplikácia vám umožní :

spustiť pranie na diaľku, kontrolovať čas prania, upozorní vás keď pračka doprala, upozorní na chyby, monitoruje energiu, taktiež si môžete stiahnuť programy na pranie.

Je to naozaj super, že si môžete nastaviť pračku a spustiť ju na diaľku nech ste hocikde.DOBA PRANIA

6 programov má nastavených dobu prania (pokrývky, športové oblečenie, jemná péče, jemné prádlo, škvrny, rychly 14) menia sa iba ked si zmeníte teplotu vody alebo odstreďovanie. Ostatné programy majú dobu prania nastavenú podľa váhy, tak že po zapnutí sa bielizeň odváži a naskočí doba prania. Veru stalo sa mi, že tam naskočila taká dĺžka prania, že som program musela zmeniť.NÁVOD

S návodom nie som vôbec spokojná. Je veľmi jednoduchý ale v podstate som tam nikdy nenašla to, čo som hľadala. Ani to pripojenie na wifi 😞 Takže ten by sa mohol zmeniť, doplniť o praktické informácie.

POZITÍVA - VÝHODY:

1, krásny dizajn

2, tichosť

3, parné pranie

4, veľký bubon

5, krásne tóny

6, 6 motion

7, veľa programov

8, dotykový displej

9, po dopraní sa sám vypne

10, prádlo mäkké

11, zámok - ked vypnem program hned sa otvorí zámok a nemusí 2-3 minutky sedieť pri pračke kým sa otvoria


NEGATÍVA - NEVÝHODY:


1, má iba 2 parné programy a para sa nedá pridať do ostatných programov

2, dávkovač na prací prostiedok nie je limitovaný, môžem tam liať koľko chcem ani neviem koľko som tam už naliala, tečie to rovno do hadičky. Na starom som mala takú malú priehradku a videla som množstvo pracieho gelu

3, tmavé sklo na dvierkach. Niekedy by som rada videla čo sa vo vnutri deje

4,váženie až po spustení programu. Dobre by bolo vedieť koľko ten program bude trvať. Stalo sa mi aj to že mi vypočítal veľmi dlhú dobu prania, tak som program musela zmeniť.

CELKOVÉ HODNOTENIE

S pračkou som nadmieru spokojná.Budem ju používať s radosťou aj naďalej. Určite ju odporúčam!!!

Ďakujem koníkovi aj spoločnosti LG za túto možnosť a za krásnu pračku. Nech nám slúži ešte dlhoooooo!
damoska
28. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.
krasne rozpisane. Takže celková spokojnost?
trish22
29. máj 2018
@damoska ano maximálna spokojnosť aj po roku. Akurát som chcela napísať recenziu aj po roku použivania pračky. Je naozaj dobrá. Sice ten parný program používam málo, ale som naďalej veľmi spokojná. 🙂
anina3415
23. jún 2018
chcem sa spýtať,ako sa dá zmeniť dlžka prania,ak nechcem dlhe pranie.dakujem
sonka1981
26. júl 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.
ako tu pračku čistiš? Pozeram že máš dve deti, asi perieš často, že?
trish22
26. júl 2018
@sonka1981 ešte som ju nejak extra nečistila, iba povytierala trošku gumu. Ona vôbec nie je zanesená. Ano periem často, týždenne tak 6-7x. Používam sem-tam calgon do pračky, ale nie pri každom praní, iba ak ma to napadne.
trish22
26. júl 2018
@anina3415 to iba ked zmeníš teplotu alebo odstredovanie, inak sa to znižiť nedá.
anina3415
26. júl 2018
@trish22 dakujem
blondiee83
26. mar 2019
Ahoj, mozem otazocku? pri parnom programe to ako asi funguje? dava sa klasika prasok a avivaz? Nikdy som to nezistovala, ci staci len ta horuca para...Dakujem
@trish22
anina3415
26. mar 2019
Ahoj.Pravdu poviem este som program para neskusala🤣🤔
majkazem
21. máj 2019
Ahoj, ja som si tiež zaobstarala podobnú lg pračku, ale nevieme ju spojiť s telefónom cez wifi. Nemala si taký problém? už sme s manželom zúfalí!
trish22
22. máj 2019
@majkazem mala som problém so slabím signálom wifi. Inak to fungovalo v poriadku
majkazem
22. máj 2019
nemáme slabý signál, len ani mňa ani manžela nechce pripojiť, snáď to nevyžaduje aj mobil LG
trish22
22. máj 2019
@majkazem určite nie. A aplikaciu ste stiahli do mobilu aktuálnu verziu?
majkazem
28. máj 2019
áno, ďakujem pekne za odpoveď, reštartovali sme wifi a už to išlo 🙂 ale tú aplikáciu musia ešte dosť vylepšiť, sú tam pevne nastavené programy, čo mi dosť nevyhovuje..a inak je práčka super, ja mám síce nižšiu verziu 8kg+ sušička, ale som spokojná...aj parný program si môžem pridávať pri viacerých programoch a bielizeň nie je až taká pokrčená ako bývala pri staršej pračke..som prekvapená, že pri vyššej verzii už para je iba pri dvoch programoch. Inak pri pare dávam aj prášok aj aviváž - viď ozázka vyššie a na čistenie pračky je zvlášť program, ktorý som požívala aj pri starej LG pračke, zvykla som ju občas prečistiť 😉
blondiee83
28. máj 2019
@trish22 prosim ta a parny probgram si pouzivala?
trish22
28. máj 2019
@blondiee83 pouzivam ho ale málokedy. Je velmi dlhý a az tak zašpinené veci nemáme. Jedine manželove pracovne.
trish22
28. máj 2019
@majkazem super! Tesim sa ze to ide. Hej, zial tu su len tie 2 programy s parou. Ale naozaj su tie veci viac predýchané a potom sa aj ľahšie sušia.
blondiee83
28. máj 2019
@trish22 len som chcela vedieť -aj pri parnom programe sa dáva prášok? Možno blbá otázka, ale fakt neviem 😂😂 tiež mám parný lg a keď sme sa aj tu na koníku bavili, baby nevedeli, či dať alebo nedať prasok
petruldo
28. máj 2019
@blondiee83 tak ja mám parnú pracku asi 8.rok a ta para sa voliteľne pridáva k praciemu programu a teda ja prášok používam, ako "operie" aj čistá voda ale ja sa toho nedrzim
blondiee83
28. máj 2019
@petruldo ďakujem.
majkazem
28. máj 2019
si myslím, že para je o tom, aby viac prenikol prací prášok do nečistôt, nemyslím, žeby bez prášku čisto vypralo
palesandra
7. jún 2019
mam viacej otazok..pranie v pare sa da len pri teplote vyssej ako 60st? pri 9kg pracke sa da prat tych 9kg v pare? niekde som citala ze len cca 3kosele je objem na pranie v pare nie tolko vela pradla,, ? to pranie v pare je cely cas alebo len urcity usek prania?...lebo predstavujem si to tak ze ked doperie, tak na konci to este v pare popretaca a potom je pradlo nadychane? mne ide o to ze maloco zezhlim, aby som mala veci - tepláky a tricka, natielniky hladsie ako ked vyberiem z obyc. pracky. ideme sa stahovat, teda dokopujem aj susicku, cez zimne mesiace vyuzijem tuto ale v lete budem davat pradlo vonku, takze rovnejsie pradlo by sa mi zislo...rozmyslam kupit bud tuto LG parnu alebo Samsung s ecobubble .dakujjem
majkazem
7. jún 2019
ja mám 8 kg práčku a môžem si zvoliť paru pri viacerých programoch, aj na 40° aj na 60°, neviem kedy sa para spúšťa, ale oblečenie už konečne nemusím žehliť, keď nestíham, lebo je skutočne oveľa menej pokrčené.
palesandra
7. jún 2019
@majkazem a ktory typ mas?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli