Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vaše skúsenosti s Powerlogy

konik_testuje
9. máj 2016

Budeme testovať vylepšené potraviny Powerlogy. Potraviny od Powerlogy sú vyrobené len z kvalitných surovín, ktoré spĺňajú náročné kritériá. Všetky ich produkty sú bez konzervantov, dochucovadiel, farbív, lepku, laktózy a klasického cukru (používajú iba kokosový).

Testovali sme:

Morning Mix - bezchybný mix bezlepkových vločiek, chia semiačok, mandlí a jablčnej vlákniny. K Mixu dostanete aj bio cejlónsku škoricu!

Kokosový olej, ktorý je extra panenský za studena lisovaný BIO kokosový olej, ktorý vyráva rodinná firma s prihliadnutím na ekologické a udržateľné poľnohospodárstvo.

Organic Espresso, zrnková káva, ktorá má intenzívnu chuť bez kyslosti a prepraženej horkosti. Je to výnimočná zmes 100% organických káv z top arabík Peru a Etiópie, doladených štipkou organickej robusty z Indie.

Cacao Almonds, ktoré sú mandle v 77% čokoláde Fino de Aroma, doladenej cukrom z kokosových kvetov.

Mandľové maslo vyrobené na Slovensku z top sicílskych mandlí v BIO kvalite so štipkou morskej soli bez cukru a konzervantov.

A kokosové maslo vyrobené z čerstvých kokosov vhodné do smoothies, domáceho pečenia, na chleba, alebo len tak na lyžicu.

Prečítajte si skúsenosti a recenzie našich používateliek, a tešte sa na ich názory 🙂

Viete, že sme Powerlogy testovali ešte raz? Recenzie našich žien si môžete prečítať tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/modry-konik-testuje/vase-skusenosti-s-powerlogy-druha-kampan/

---

Viac o týchto produktoch tu: https://powerlogy.com/

lucka127
25. máj 2016

Ahojte, tak pridávam naše postrehy a naozaj velmi pekne ďakujeme že ste nás vybrali. Potraviny boli naozaj top! 😵 Neverím vlastným očiam! Naozaj nás vybrali 🙂 Tento týždeň testujeme zdravé potravinky od Powerlogy! Teraz neviem či sa tešia viac drobčekovia alebo maminka 🙂

Som veľmi zvedavá čo nám príde domov v balíčku 🙂 Maminka, kedže redukuje tuky a kilogramy by sa potešila najviac kokosovému oleju (na nahnatie potrebných kalórii v strave) a drobci to je jasné sladkostiaaam 🙂 Manžel sa až tak neteší,pretože som zase niečo nové vymyslela,ale ja verím že sa tam nájde niečo aj pre neho 😉.

Klop, klop už sa to nesie..a ako čestný člen našej rodiny vyfasuje balíček malá Bella. Takže testujeme s koníkom následovné: kokosový olej, mandle v čokoláde..

Kokosový olej som sa rozhodla najskôr otestovať do kávy. S malou slečnou sme bežne už o 9 ráno von; takže kávičku brávam so sebou. A teda dámy musím uznať nič lepšie som zatiaľ nepila, mňam! Skúsili viaceré kamarátky a tiež chutilo 😉. Power Coffee je oddnes mojou novou závislosťou 🙂 Kávu olej zjemnil a dodal jej úžasnú arómu. Čítala som o Power Coffee, že vás postaví ráno na nohy, dodá energiu; vďaka zdravému tuku, ktorý kokosák obsahuje a okrem toho aj naozaj výborne chutí. Jednu vyfasoval aj môj drahý manžel. Jemu káva chutila normálne s nádychom kokosu,ale nebol z nej tak nadšený ako ja.

Drobcom rada chystám čerstvý a šťavnatý olovrant plný vitamínov, najčastejšie je to ovocná misa, ideme teda koštovať mandle. Maškrtnice dve, samozrejme sme to so Selenkou nevydržali a mandle sme si otvorili. Dcérke teda veľmi nechutili, keďže ide o horkú až 77% zdravú čokoládu, bez rafinovaného cukru a chémie, docukrené sú cukrom z kokosových kvetov.

Je to naozaj dosť horká čokoláda,na tú chuť si proste musíte zvyknúť. Mandľa vo vnútri je chrumkavá a výborna, po tretej mi začala aj čokoláda celkom chutiť. Ide nám o zdravé mlsanie tak som sa rozhodla podať krpčekom tieto mandle v ovocnej špeci verzii, nech nepapajú len nezdravé sladké.

Recept: (jablko, nektarinky, pomaranč, biely jogurt, med, Powerlogy kokosový bio olej, Powerlogy snack 77% Almonds)
A ako chutilo? Myslím že bez komentára a postačia fotky🙂

Testované osoby, počet kusov: 5.
Bellu som radšej vynechala, kôli orieškom😉
Testovaná osoba č.1 Selenka
Testovaná osoba č.2 Maminka
Testované osoby č.3 a č.4 Samko a Benjamínko
Testovaná osoba č.5 Ocino

Netestovaná osoba č.6 samozrejme sa len neprizerala; nie, nie 🙂 Slečna dostala aspoň čokoládu bez mandle, veď je čestným členom našej testovacej rodiny; tej mimoriadne chutila 😉

Ďalší deň som premýšľaľa, čo dobré by sme si upiekli a samozrejme do pečenia kakaového kokosovníka, som využila bio olejček, cesto bolo voňavé a už teraz viem že ďalšou bežne používanou potravinou u nás bude práve kokosový olej. Jednoducho som si ho zamilovala.

Prišla nám nečakaná návšteva, tak som ju zaradila do testovania 🙂 Sestra a jej kamoška žijú zdravým životným štýlom, chodia do fitka, či na korčule, beh... Tak sa Power Coffee aj zdravému snacku z mandlí celkom potešili. Chutilo obom.

Zhrnutie: Powerlogy ako značku jednoznačne odporúčam, nevylučujem, že práve od nich si budem zdravé potravinky objednávať. Kokosový olej je veľmi dobrý, aromatický, príjemnej chuti v bio kvalite, bežne je už teraz mojou dennou súčasťou. Najčastejšie ho používam práve do obľúbenej Power Coffee, do bieleho jogurtu na raňajky, alebo pečenia.
Mandle v čokoláde (snack 77%) hodnotím ako veľmi dobrý produkt nielen ja, ale aj manžel, tomu chutí najviac, pár x som ho vymákla ako vyjedá po večerochv🙂, je super aj v prípade keď máte veľkú chuť na sladké a nechete veľmi "zhrešiť" a tiež na použitie v stravovaní na dohnatie kalorického príjmu na deň. Čokoláda je v ňom s chuťou pravého kakaa stredne rozpustivá a mandľa veľmi chrumkavá a chutná. Keď sa zamieša tento snack do ovocia chutí aj deťom,ktoré su naučené na iný druh sladkostí 😉

Tak v prvom rade ďakujeme #konik_testuje a Powerlogy za príležitosť ochutnať a otestovať tieto výrobky. Bolo nám veľkou cťou,najmä keď sa jedná o takýto kvalitný produkt. Všetkým vám odporúčam toto zdravé mlsanie a teším sa snáď niekedy nabudúce.

A dakujeme aj za letáčiky u nás nič nevyjde nanivoč 😉 Ja mam planiky potravin pekne odložene a Belle sa mimoriadne páčili brožúrky

ferihegy
27. máj 2016

Ahojte 🙂
Keď som na Modrom koníkovi zaregistrovala #konik_testuje a #test_powerlogy nebolo nad čím rozmýšľať a bola som rozhodnutá, že jeden z výrobkov jednoducho musím mať :D
Milujem zdravú stravu a obzvlášť všetko, čo sa týka kokosového oleja, mlieka, masla ...

Z očakávaním som čakala balíček a premýšľala, ktorý produkt si nájdem práve ja. Bola som veľmi milo prekvapená obsahom balíčka :

1x BIO KOKOSOVÉ MASLO
5x KOKOSOVÝ OLEJ DO KÁVY

Test 1 :
Ako prvé som si okamžite spravila kafíčko. Keďže nie je pre mňa novinka dávať si kokosový olej do kávy, nebola som prekvapená chuťou. Veľmi ma však pozitívne prekvapila tá snehovobiela farba oleja. Olej kávičku zjemnil, dodal jej kokosovú chuť. Vychutnala som si ju, ale keďže ráno musím mať po sebe malé kávičky dve, druhá bola s mliečkom.

Test 2 :
Raw koláče sú u mňa top a Bio kokosové masielko som sa rozhodla otestovať práve tu. BOMBA BOMBOVÁ ! Po otvorení na mňa pozrel sneh, naozaj, neskutočne biela našľahaná, voňavá pena. Ďalší šok nastal, že pod touto penou sa ešte len ukrývala tá najväčšia mňamka. Naozaj božská chuť. Hneď som zjedla dve lyžičky :D Raw koláčik bol famózny.

Test 3 :
Keďže frčím na Smothie, testovala som Bio kokosové masielko aj tu. Vrchnú časť som použila na mrkvovo/jabĺčkový "džúsik" a bola to veruže mňamka.

Vyhodnotenie :

U mňa 10 bodov z 10 !
Už som prelúskala aj https://powerlogy.com/ a určite budem objednávať.
V porovnaní s výrobkami, ktoré som doteraz kupovala, môžem za seba povedať, že ide o veľmi kvalitné produkty.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za možnosť a príležitosť byť účastníkom testu #test_powerlogy

ĎAKUJEM

deyna
27. máj 2016

Ahojte,

pridam aj ja moju skusenost s testovanim tohto vyrobku, tu je moja story 🙂

Rozbalila som balicek, očakavajúc prekvapenie na aký výrobok som bola vybraná. Nevedela som podľa akých kriterií sa vyberá, ale hned som pochopila  . Vo vnutri ma čakala skvelá kavička spolu s kokosovým olejom a nákupným zoznamom zdravých potravín od Dušana Plichtu.

Nachystala som si kávovar, naliala čistú vodu, vyčistila, aby ani zrnko predošlej kávy neovplyvnilo môj test a môže sa začať. Som zvyknutá na zrnkovú kávu, ktorú nám náš kávovar priamo namelie, ale skutočne je problém na trhu nájsť kávu, ktorá ma dobrú a napriek tomu výraznú chuť, bez horkosti a chutí dobre aj bez mlieka. Takže som bola plná očakávania, či Dušanova organická káva je skutočne rozdielna oproti nie bežnej, ale stredne drahej kávy, ktorú si kupujeme.

Zrnká mali peknú stredne hnedú farbu a vôňa bola taká... taká, že by som ju dokázala dýchať stále, proste voňavá kávička

Spustila som proces, mlynček zahrmotil, pomlel a o chvílu začala káva príjemne rozvoniavat. Káva má peknú hustú penu. V porovnaním s našou kavou, pena podobne hustá, pekná mliečna hnedá farba.

Ochutnala som, bežne si dávam do kavy aj mlieko, ale dobrá káva chutí aj bez mlieka, a tak som chcela vedieť, či prejde mojiím testom.

Doliala som si mlieko a vychutnala som si ju.

Na další pokus som vyskušala Dušanov tip na kávu s kokosovým MCT olejom. Toto bola pre mňa novinka, kokosový olej doma používam na varenie, ale môj olej je zbavený chute a MCT olej príjemne vonia po kokose.

Výsledok testu:
Test č.1 – čierna káva : príjemná čokoládová chuť, káva jemná, chutná i bez mlieka, bez kyselosti, horkosť len tak akurát na kávu, krásna jemná pena
Test č.2 – čierna káva s MCT kokosovým olejom – príjemné prekvapenie chutí, kokosová vôňa spolu s výbornou jemnou kávou.

Táto káva je cenovo porovnatelná s kávou, ktorú si bežne kupujeme, ale naviac ma lepšiu chuť a organický pôvod. VRELO odporúčam a kto doteraz váhal, ako ja ;), smelo do toho.

martynnka
31. máj 2016

S napätím sme očakávali, ktorý z produktov Powerlogy nám príde na testovanie. Káva či raňajková zmes? Deti boli netrpezlivé, a tak sme okamžite všetko museli nechať tak a otváral sa balíček. Káva, super! Sme veľkí milovníci tej najlepšej kávy. Vo väčšine kaviarní nám už ani nechutí, okamžite zacítime, keď je nekvalitná. Hneď šla správa mužovi a ten sa rovnako potešil 🙂

V tej chvíli som zostala rovnako netrpezlivá ako predtým naše deti a pustila som sa do prípravy kávy, ktorú si pripravujeme tak, ako vidno z obrázkov. No teda, najskôr som ju odbalila.. Hmmm... Aróma výborná 🙂 Taká plná, takú mám rada 🙂

Hanka zaspala, Mišík má rozprávku, to je moja "chvíľka na kávu" a na zoradenie si vlastných myšlienok, to isto poznáte 🙂 Káva mi veľmi chutila. Určite ju odporúčam a netvrdila by som to o ktorejkoľvek káve. Výrazná a plná chuti, aby uspokojila moje zmysly a naštartovala ma na prežívanie ďalších dobrodružstiev 🙂

Na druhý deň otestoval aj môj muž a káva prešla prísnym testom jednoznačne. Chutila fakt dobre 🙂 Niet viac čo dodať! 🙂

Jednu chybičku krásy z obalu by som spomenula - že na ňom chýba dátum praženia kávy. Čo jej ale neuberá na dobrej chuti, samozrejme 🙂 A vlastne, s kávou prišiel aj leták, na ktorom sa spomína, že "Powerlogy sú vylepšené potraviny" - čo trošku budilo zvláštny dojem, akoby boli GMO alebo niečo podobné, čo určite nie sú, len sa mi zdali nevhodne zvolené slová.

Vďaka za tento test, tak rada som si pochutnala na skvelej káve!!! 🙂

katuska_za
1. jún 2016

Ďakujem, že ste nás vybrali do testu zdravých potravín. Veľmi som sa na to tešila a s očakavaním vyzerala kuriéra... No žiaľ moja milá rodinka taká nadšená nebola ☹ Týždeň spom skúšala všetko možné, len aby s chuťou vyskúšali niečo z balíčka, no bez úspechu. Chalani majú 5 a 3 roky a tvárili sa na všetko nedvoverčivo a nechceli ani vyskúšať... No nenechala som sa odbiť a napokon som predsa našla spôsob akým ochutnali a dokonca i chutilo. Proste som pripravila ich obľúbené lievance, ktoré som piekla na kokosovom oleji a pridala som do cesta úúúžasnú ceilonskú škoricu a Morning Mix som zmiešala s múkou tak si to ani nevšimli. Zjedli plný tanier až sa zalizovali.

Osobne môžem povedať, že kokosový olej ma milo prekvapil. Hoc nie sme moc na kokosové chute ale toto nám naozaj veľmi chutilo a lievance boli zdravé a zaujímavejšie.

Cejlónsku škoricu poznám a môžem len odporúčať, je geniálna a tá jej dokonalá sladká chuť dodá luxus každému jedlu... Už sa teším ako z nej budem piecť vianočné oplátky.

Morning Mix nebola úplne naša "šálka kávy" a myslím, že do budúcna by som si ja osobne niečo takéto nekúpila. Mám rada zdravé cereálie a rôzne semienka do jogurtu, ale toto spravilo z jogurtu úplnú hustú kašu a to mi trochu vadilo. Do lievancov to bolo super (len som musela zjesť tie väčšie semienka 😀 aby to decká nevideli )

Ešte raz vďaka za možnosť skúsiť niečo nové a už teraz viem, že kokosový olej pribudne do našej kuchyne

andrea433
1. jún 2016

Testovací balíček dorazil v poriadku a po rozbalení som zistila, že som bola vybratá na testovanie Morning mix-u. Spolu s ním firma Powerlogy pribalila aj Cejlónsku bio škoricu a 5 minibaleni bio kokosového oleja.

Morning mix je bezlepkový a bez cukru, čo ma nesmierne potešilo. Obsahuje veeeľa semienok a orechov v úžasnej kvalite ktoré príjemné chrumkajú pri jedle. Čo sa týka zloženia , chute a kvality je to úplne najlepšia kašovitá verzia raňajok akú som jedla.
Skúšala som viac verzií Morning mix-u a postupne som sa prepracovala k tej čo mi najviac vyhovovala. V priložených letáčikoch bol návod na raňajky : mix+kokosový olej+ mlieko+ škorica - táto kombinácia bola pre mňa príliž ťažká na žalúdok. Najprv som myslela, že som si dala príliž veľa škorice ale na ďalší deň som škoricu vynechala a zistila som že problém bol v kokosovom oleji. Na 3. deň som ho preto nepoužila. Použila som iba kokosové mlieko banán a škoricu ( ktorá nádherne vonia a božský chutí) - moja víťazná kombinácia 😊

Výhrady mám jedine k popisu Morning mixu na obale výrobku a to konkrétne k zloženiu. Neuvádza sa tam obsah cukrov ( uvedené sú len sacharidy všeobecne) a takisto obsah vlákniny. Na prednej strane obalu je ikonka "bez cukru" avšak v zložení táto zložka chýba. Mňa osobne by tieto chýbajúce informácie odradili od prvokúpy výrobku.

Celkový dojem je výborný, určite to nieje moje posledné balenie Morning mix-u.

adulka25
1. jún 2016

Jedného pekné dňa mi prišla veľmi milá správička od MK, že som bola vybratá na testovanie výrobkov powerlogy. Veľmi ma to potešilo keďže úprimne úplne som na to zabudla v tomto hektickom období a v prvej chvíli som si nebola vôbec istá či tá správa patrila mne a potom mi to došlo 🙂

O dva dni na to mi ujo kuriér (mimochodom veľký kamoš keďže mi furt niečo nosí 😀 ) doniesol balíček a ja som zostala zaskočená aj rýchlosťou odoslania aj dodania 🙂

Bola som sama doma, malý v škôlke, chlap v práci tak som to proste musela rýchlo rozbaliť. Však to poznáte tie iskričky v očiach ako u malých detí. Testovať som teda začala ešte v ten deň kedy mi úžasné mandle v čokoláde prišli úplne vhod lebo som mala otrasný deň a migrénu.

Musím povedať, že hoci som zvyknutá ozaj sladké sladkosti zostala som veľmi milo prekvapená ich chuťou. Nie som moc stúpencom horkej čokolády, ale táto ma fakt dostala. Jemnučká veľmi chutná a príjemná vyvážená chuť horkej čokolády a mandlí. Mňam. Robili mi garde a dodávali energiu počas študovania na štátnice, ktoré mám o dva dni.

Veľmi príjemne ma potešil aj bio kokosový olej, ktorý u nás nesmie nikdy chýbať používame ho snáď na všetko. Do varenia, do pečenia, na vyprážanie, robím si z neho masku na končeky vlasov, úplne top produkt po holení, nedám naň dopustiť. Doteraz sa mi vždy po holení podráždili a začervenali celé nohy a od kedy som skúsila kokosový olej je radosť sa holiť pri mojej extrémne citlivej pokožke, dokonca ho používam aj na akné na tvári a už dlhšiu dobu ho dokonca používame ako lubrikant a poviem vám, že lepší sme nikdy nemali 😀 V múdrych brožúrkach od powerlogy som sa však dočítala, že sa dá dokonca použiť ako zubná pasta a toto som teda musela otestovať. No a zistila som, že budem závislá na paste z kokosového oleja 😀 Mňam tá chuť. Efekt neviem moc posúdiť keďže predsa len to chce viac času, ale som rada, že som mu našla ďalšie super využitie. Chcela som spraviť aj niečo voňavé pečené, ale žiaľ k tomu som sa nedostala pretože študujem ako drak a nestíham popri tom žiť.

Ďakujem MK a firme powerlogy za túto super pozitívnu skúsenosť 🙂

mikella
2. jún 2016

Ahojte,

sedím si tu pri pc s malou na rukách a práve som dostala chuť napísať recenziu na kokosový olej Powerlogy na testovanie ktorého nás vybrali. A chuť je tá správna vec ktorú potrebujete na napísanie dobrého článku no nie ? Tak som sa do toho hneď pustila. Medzitým malá zaspala a ja sa môžem venovať článku. Je to moja prvá recenzia tak dúfam, že sa vám bude páčiť.

To že nás vybrali hneď na prvý produkt o ktorý sme sa uchádzali ma nesmierne potešilo, pretože ide o kokosový olej ktorý bežne doma používam. Nie je preto nič ľahšie ako napísať recenziu na niečo čomu naozaj veríte. O značke Powerlogy som však počula prvýkrát a tak som bola zvedavá na rozdiel, hlavne preto že má označenie bio kvality. Balíček dorazil závratnou rýchlosťou, akurát som cvičila a tak ho rozbalila mamina. Hneď si naštudovala letáčik a kedže pila kávu hneď ho aj vyskúšala však neúspešne. Táto kombinácia ju neoslovila. Naopak ja som to už vyskúšala predtým s iným olejom a bola som spokojná. Asi aj tu platí 100 ľudí, 100 chutí. Keďže som bola nedočkavá tak som narýchlo docvičila a hneď som sa dala do testovania. Ako inak vyskúšať rozdiel ako chuťovými bunkami. Tu som však zostala prekvapená úplne odlišnou chuťou na ktorú som nebola vôbec zvyknutá. Kým som robila prvú fotku do recenzie na stole so nechala otvorený kokosový olej a zamyslene som kukala do mobilu zrazu sa pozriem a moja malá 4 ročná sladká Linda sa vyzliekla a natierala sa tým kokosovým olejom 😀 Neviem čo ju to napadlo asi sa jej to zdalo vhodné aj keď vôbec nevedela že je to aj na to určené. Samozrejme už pri štvrtom dieťati ma niečo také nerozhádže ani keď bola celá mastná aj s vlasmi. Pomyslela som si, že je to aspoň dobrá prevencia proti všiam ktoré sa znovu u nás v škole vyskytli a nebodaj ich niektoré z mojich detí doneslo aj k nám domov na návštevu 😀 /Inak mimochodom vedeli ste, že s kokosovým olejom sa zbavíte vší bez chémie?/ Olej som jej rozotrela na celé telíčko a bol naozaj jemnuký a príjemný vtedy prišla moja Linda aj na to že jej chutí keď si olizla prst. Najprv sa na mňa zarazene pozrela či to môže a keď som jej to schválila, že áno toto sa môže aj jesť a je to zdravé tak si hneď pýtala lyžičku a pustila sa do toho. No asi mi neuveríte, lebo ani ja som neverila vlastným očiam ale musela som ju od neho odtrhnúť, lebo som sa bála aby ju nebolelo bruško./Nabudúce jej to dám miesto nutely 😀

Dala som vyskúšať obidva kokosové olej mužovi ale on nevidel v chuti žiadny rozdiel čo ma dosť prekvapilo.

Ďalej som sa rozhodla vyskúšať tento olej na rôzne moje kozmetické procedúry. Urobila som si peeling z kokosového oeja Powerlogy, kávy a trstinového cukru. Nebonznite ma mužovi keď sa bude pýtať na rady ako odopchať upchatý sifón, ale poviem vám stálo to zato. Tak jemnú pokožku ako dieťa som dávno nemala 🙂

Dávno som sa chystala vyskúšať kokosový olej ako zubnú pastu tak som to teraz zrealizovala. Zuby po umytí kokosovým olejom Powerlogy sú jemné a hladké a budete si ich chcieť jazykom prechádzať znova a znova. Kedže jeho účinky sú protiplesňové určite urobí v ústach dobrú službu. Jediné čo absentuje pri tomto umývaní zubov je svieža chuť mäty, ale aj to sa chystám vylepšiť .

Ďalej som vyskúšala recept na čistenie tváre a to zmiešaním 1 lyžičky powerlogy kokosového oleja a 1/2 lyžičky jedlej sódy bikarbóny.

Nakoľko mám celkovo peknú pleť bez väčších problémov rozdiel ani za taký krátky čas neviem posúdiť, ale ja vždy vravím zrnko k zrnku a výsledok je zaručený 🙂

Kokosový olej som tiež vyskúšala ako zábal na vlasy kde sú účinky výborné vlasy sú krásne lesklé ,len tu mi prekáža to ťažké zmývanie z vlasov niekedy ich musím zmyť aj na dvakrát, lebo sú mastné.

Ani si neviem predstaviť holenie nôh bez kokosového oleja. Keď si predstavím ako som sa predtým trápila s vysušenými nohami ktorým nepomohlo ani následné natretie krémom o intímnych partiách ani nehovoriac tam už holenie bolo utrpením. Pri kokosovom oleji sú všetky problémy zázračne preč ľahko sa s ním holí, lebo kĺže po tele a pokožka je jemná a hebká na dotyk. dokonca aj manžel si to všimol a poctil ma poklonou ,,Aké máš hladučké nohy"a čo nás môže potešiť viac. Takže milé dámy ak chcete takúto poklonu od vášho partnera hor sa do toho ! A potom len využiť kokosový olej ako lubrikačný gel ktorý môžem tiež odporúčať všetkými desiatymi.

Keďže som po pôrode natierala som si aj moje popôrodné bruško kokosovým olejom, aby sa pokožka pekne zregenerovala a tu je dobrý výsledok vždy zaručený. Zase sa kojíme a moje prsia poviem vám koja už pár dlhých rokov s veľmi malými prestávkami tiež si zaslúžia pekne ponatierať . Tu som však prišla na super vec a to, že pri všetkých krémoch vždy keďže kojím vynechám bradavky, aby malá neolizovala krém. Pri kokosovom oleji Powerlogy to však vôbec nieje potrebné práve naopak je to priam vítané. A s bradavkami pri kojení je vždy problém a kadejaké krémy sú buď neúčinné,alebo ich treba zmyť tu môžem kokosový olej len odporúčať.

Ďalšou dobrou skúsenosťou bolo použitie kokosového oleja na začervenanú pokožku mojej malej 2 mesačnej Zoji pri prebaľovaní. Prekvapilo ma že mala tento problém, lebo ja som vždy deti pri prebaľovaní oplachovala čistou vodou, ale asi som nedostatočne vysušila pokožku v záhyboch a stalo sa - aj tu nám bol nápomocný kokosový olej. Pekne sa vstrebe a nič nezanechá netreba ho potom umývať ako iné mastné krémy.

Syn má problémy s pokožkou na nohách kedže má 6 rokov je stále bosý alebo v gumákoch v záhrade neraz má mokré ponožky v topánkach lebo stúpi do mláky alebo do brala samozrejme sa neprizná a to sa odzrkadlilo na jeho nohách a pravidelne vždy keď sa oteplí sa mu to vracia. Nápad ošetriť túto pokožku kokosovým olejom mi dali tu baby z MK, keď som prosila o radu. Tak keď práve v tomto období sa mu to znovu vrátilo sme na to s úspechom otestovali kokosový olej Powerlogy nieje to ešte úplne top, lebo si to vyžaduje viac času ale lepší sa to a to je dôležité vidieť pokrok v liečbe.
Dievčatá využili kokosový olej na pery a nabrali ho do malých nádob z mastičky aby ho mohli mať kedykoľvek po ruke. tu treba dať, ale pozor na to aby nádoba bola dobre uzatvarateľná, keďže sa kokosový olej v teple topí, aby sa nevylial a nenarobil viac škody ako úžitku. Ja som si tiež takto odobrala malý kúsok, aby som ho mala vždy pri sebe a mohla malej natrieť líčka keď veľmi svieti slnko, aby jej ich nespálilo. Niesom zástancom opalovaích krémov a hľadám iné alternatívy a tu sa javí kokosový olej ako dokonalé riešenie a to preto, lebo nezaťažuje pokožku ako bežné opaľovacie krémy a nemusíte ho následne zmývať a keď ste hladné môžete ho aj zjesť.😀

A tu som sa premostila do poslednej mojej skúšky ktorú už nebudem veľmi rozpisovať proste kokosový olej na všetko do koláčov kde je výhodná jeho kokosová chuť do čokolády ktorú chcete rozpustiť napríkalad na banán alebo zmrzlinu palacinky ,alebo do čokoládovej fontány. A tu sa môžete tešiť, že pri papaní sladkostí sa vašim ratolestiam dostáva od bruška kokosový olej ktorý by možno poniektorí normálne nejedli a ten má blahodárne účinky napr. už dve polievkové lyžičky kokosového oleja denne vraj pomohli vyliečiť alzraimera. Nehovoriac o protiplesňových účinkoch čo je najpotrebnejšie pre naše telo. Pokiaľ neholdujete príchuti kokosového oleja v jedle existuje aj alternatíva bez chuti a tetno kokosový olej sa už naozaj dá použiť na všetko piekla som zemiaky, mäso ryžu bez najmenších probémov. Mne osobne táto chuť neprekáža, ale manžel ju nemusel.

Čo viac dodať, ak ste dočítali dokonca túto obsiahlu recenziu som vám vďačná. Dúfam že som vám pomohla vo využití kokosového oleja a vyskúšate kokosový olej Powerlogy pri ktorom viete, že pri jeho pestovaní boli využité také možnosti, aby zostal bez zbytočných nežiadúcich účinkou nakoľko je pestovaný podľa zásad bio hospodárstva. Kokosový olej má nespočetné množstvo využití a výsledky sú vždy výborné. Produkt je balený samozrejme v skle, čo pridáva na jeho kvalite. Brožúrky vám mnohé napovedia a inšpirujú vás k novým nápadom. Kokosový olej prišiel aj zabalený v papierovej taške čo prispelo k jeho vizuálnej zaujímavosti. Kto by nechcel dostať pekne zabalený balíček ktorý si objedná. Keď ide o produkt bio hospodárstva určite jeho prjemcu zaujme aj takýto ekologický obal.

To že ma vybrali do tohto testovania ma nakoplo naozaj zamyslieť sa nad jeho využitím a všetko zrealizovať a preto som za túto skúsenosť vďačná ako Modrému koníku tak aj firme Powerlogy ktorá poskytla tieto produkty na testovanie a teším sa na ďalšie testovanie pokiaľ budeme mať to šťastie a budeme znovu niečo testovať. Kedže bolo žiadané veľa veľa fotiek dúfam, že som to splnila a posielam ešte pár na koniec 🙂

S láskou,
Vaša Mikella

clementine11
2. jún 2016

Prišla stuhou previazaná škatuľka - zaspieval mi kurier do telefonu. Evidentne mal dobrú náladu (alebo dobré raňajky☺). Moj power testovací balíček bol tu. S napätím som ho otvárala, čo ma dnu čaká. ....aaaaaa ranňajkový mix, škorica, kokosovy olej.... yes,yes,yes - moje raňajkofilné JA zaplesalo 🙂 A tu je obsah balíčka: hore 🙂 upps..

Testovací týžden začal "klasikou" - raňajková kaša - chutila famoooozne! Dokonale zvolená kombinácia "vločiek" urobilo z kaše ľahko stráviteľné raňajky. Receptík - 30 g Powerlogy raňajkového mixu, 1 dcl zohriateho kokosového mlieka, 1 ČL škorice Powerlogy a ozdobené ovocím.

Môjho drahého hneď zaujímalo, čo za novú chuť to máme na raňajky. Je aktívny športovec, venuje sa tritlonu, behu a veľmi dbá na stravu, ktorá je pre neho taká doležitá. A hľa - aj Miško Truban, kamarát triatlonista raňajkuje Powerlogy. A takto som ho "vypaparazovala" ako si študuje brožúrku.

Na druhý deň som vyskúšala moje TOP raňajočky - mňamky hamky to bolo. Aj ked receptík vyzerá komlikovane, príprava zaberie max 5 minút aj so stylingom na tanieri. Ja som si k tomu dorobila aj skvelé čerešňové smoothie. A ten recept? 30g Powerlogy raňajkový mix, 1 vajíčko, štipka vínneho kameňa, 1/2 rozmačkaného banánu, 3 PL jogurtu bieleho, 1 CL skorice Pwerlogy, 1 ČL kokosového oleja Powerlogy. Zamiešame, naplníme šálku, ktorú dáme na 2 min na plný výkon do mikrovlnky. Preklopíme na tanier a doplníme ovocím. Och...

Streda, streda, čo vymyslím na raňajočky? Dávno sme nemali ovocnú pizzu.. Dnes mám čas, je tak poďme na to... 60 g ranného mixu Powerlogy, 100 g bieleho jogurtu, štipka vínneho kameňa, 2 PL vody, 1 čl medu zamiešat, vytvarovať "pizzu" na paieri na pečenie a dať na 20 minut na 170 stupnov piect do rúry. Po upečení možeme potrieť jogurtom, medom, domácou nutelou, domácim džemom...a doplniť ovocím....a ešte pokvapkať mandľovým maslom... Och, o je ale dobreé🙂 Moja najlepsia kombinácia je nutela - pomaranče.

Vo štvrtok som sa rozhodla pre wafle. A bola som fakt zvedavá, či sa podaria, či sa cesto nebude lepiť. Vydarili sa famózne. Na 2 kusy waflí budeme potrebovať: 30 g raňajkoveho mixu Powerlogy, 1 čl škorice, 1 vajce, štipka vínneho kameňa, 100 g tvarohu nízkotučného, 100 ml vody, 1 čl medu. Upečieme na waflovači, a servírujeme podľa fantázie. Ja s ovocím a mandľovým maslom...

V piatok sme opat raz mali moj obľúbený mug cake - tentokrát iná kombinácia - v povodnom recepte som namiesto banánu dala 1/2 postruhaného jablčka, a namiesto medu som dala 20 g vanilkového proteínu. Naservírované s ovocím alebo ovocie + vanilkový sójový jogurt..

Po týždňovom fakt chutnom testovaní zostal prázdny sáčok s raňajkovým mixom Powerlogy. Tak reku idem kuk na net, objednám si ho. Presvedčil ma svojoch chuťou, ľahkou stráviteľnostou, zložením a že je BEZLEPKOVÝ 🙂 Určite bude len v eshope, som si myslela, a cena sa mi navýši o ďalšie 4 eurá za poštovné. A čuduj sa svete - viem ho kúpiť aj v kamennom obchode 🙂 jupiiiii... Týmto sme si raňajkový mix Powerlogy adoptovali. Teda okrem nášho malého, pre neho zostane rožok s maslom a so šunkou asi ešte dlho raňajkovou topkou.

Jediná nevýhoda raňajkového mixu Powerlogy je, že sa strašne rýchlo mííííííňa ☹

PS: a aby ste pri čítaní môjho recenzio-receptára nezaspali, odporúčam si k čítaniu uvariť cappucinko so škoricou a kokosovým olejom - samozrejme od Powerlogy....

Tak na zdravie dámy!
Vaša Myš

smajcii
2. jún 2016

Prajem príjemný večer, nastal čas pridať recenziu na kokosový olej od značky Powerology, ktorý som mala tú česť celý jeden týždeň testovať. 🙂 Vzhľadom na to, že som už vyskúšala nie jeden kokosový olej, dovolím si trocha aj porovnávať.

Môj prvý pokus o aplikáciu kokosového oleja do niečoho nového bola káva. Vraví sa, že ak mliečko nahradíte olejom, dostanete 3x silnejšie povzbudenie, osobne to zhodnotiť neviem, pretože kávu nepijem, no moji ctení hostia, ktorí sa takúto kávu s veľkou ochotnou rozhodli okoštovať mi koniec koncov povedali, že to bolo naozaj super povzbudenie. Káva sa im zdala príjemné spestrená a ja už len dodám, že keď som si z nej trocha odchlípla ja, bola krásne prevoňaná jemnou kokosovou vôňou a zároveň oplývala jemnosťou. Takže drahí čitatelia, jednoznačne odporúčam 🙂

2. Pokus s kokosákom viedol do kuchyne, ako som už spomínala, vyskúšala som už pár olejov, jeden bol z DM a príjemne voňal, ďalší bol z FineFOODs a bol bez vône, môžem však skonštatovať, že tento od Powerology sa mi zdá najlepší, pravdepodobne to bude spôsobom lisovania alebo neviem, no tento kokosáčik bol voňavý len nenásilne a zároveň jemnejší než ďalšie dva spomínané oleje. Perfektne sa rozplýval na panvici, ale aj na pokožke 🙂 hneď ďalší deň som na ňom robila tvarohovo banánové lievance bez múky a môžem povedať, nikdy sa mi krajšie lievance nevydarili, nie len, že chutili naozaj skvelo, neprihoreli a nelepili sa, ale navyše aj celý dom dostal neodolateľnú vôňu. Olej sa mi osvedčil aj v polievkach, keďže je vhodný aj na vyprážanie, jemné restovanie zeleniny na polievku mu nerobilo žiadny problém, preto aj skvelá zeleninová a kelová polievka dostali úplne iný dych 🙂 Olej špeciálne vyzdvihujem najmä čo sa týka čokolády a a cestovín ! kdežto inokedy som do čokolády pridávala trocha masla, aby sa pekne leskla a ľahšie sa s ňou pracovalo, odteraz už budem používať iba kokosový olej, stačí naozaj troška a čokoláda je úplne iná, navyše pri krájaní poleva nepraská a celkovo, je proste super 🙂 A čo sa týka cestovín, doposiaľ vždy keď som pred cedením pridala do cestovín obyčajný olej, cestovinky sa aj tak zbili dokopy, pritom neboli vôbec rozvarené, s týmto kokosákom sa to nestalo a cestoviny sa dali po jednej oddelovať aj nasledujúci deň, čo hodnotím veľmi pozitívne ! 🙂

Kokosový olej sa mi osvedčil aj pri "plačúcich" dverách, ktoré prezrádzali každé moje nočné jazdenie do chladničky 😀 odkedy som pánty dverí natrela kokosovým olejom, som nenápadná ako myška 😀

V neposlednom rade stojí kokosák spomenúť aj ako fajn parťáka na pleť, nie len, že je super na suché vlasy, bielenie zubov, opaľovanie sa, alebo iba tak ako telové mlieko, je super aj na pery alebo do "tuhého parfému", ktorý som si z neho urobila, celkom fajn vecička do malej kabelky, kde nie je miesto na veľký flakónik 🙂

To by už asi bolo z mojej strany všetko, veľmi pekne ďakujem, že som sa mohla zúčastniť tohto testovania. Ahojtee 🙂 ♥

acernas
3. jún 2016

Testovali sme Powerlogy

Na úvod sa chcem poďakovať #konik_testuje za možnosť otestovať produkty od powerlogy.

Konktrétne sme testovali :

5 x kokosový olej
1 x mandľové maslo

Kokosový olej má u nás už roky svoje čestné miesto a využitie .
Kokosový olej od powerlogy sme skúšali nasledovne:

- po kúpaní na telo , žiaľ mne kokosový olej bez ohľadu na značku po zaschnutí na tele aj oblečení pachne :( tu to nebolo inak
- manžel do kávy ten si to nemôže vynachváliť 🙂 (ja kávičku nepijem)
- ako vlasový zábal a to je najlepšie čo môže byť na vyživenie suchých koncov vrelo odporúčam
-skúšala som si vyčistiť aj zuby, ale to je vec dlhodobého užívania, aby človek videl výsledky
-posledný balíček som použila na vyprážanie lievancov na ničom inom už ani takéto múčne jedlá nepražím 😉

Kokosový olej mal po otvorení príjemnú vôňu aj konzistenciu a dobre sa nanášal, ja nemôžem na tento všestranný produkt povedať zle slovo toľko možnosťí využitia koľko ma kokosový olej nemá podľa mňa žiaden iný produkt takže odporúčam zakúpiť ako súčasť aj tej vašej domácnosti predovšetkým kuchyne a kúpeľne 🙂

Teraz by som pozornosť venovala chutnému a jedinečnému Mandľovému maslu od powerglogy 🙂 Bolo mi naozaj cťou otestovať tento zázrak a dostať možnosť nahradiť ho ako zdravšiu variantu arašidového masla, ktoré u nás veľmi ľúbime 🙂

Pýtate sa v čom je take super ?
100% BIO mandle top kvality zo Sicílie, štipka morskej soli, bez cukru a konzervantov
mandle sú čerstvo a len jemne pražené pri nízkej teplote
veľmi široké využitie na priamu konzumáciu, varenie a najmä pečenie
istota energie z orechov bez rizika oxidácie
skvelé na cesty, prípravu raw pochúťok, paleo dezertov, raňajkovej kaše, či smoothies

Komu by malo maslo naozaj zapasovať ?
ľuďom, ktorí poznajú hodnotu dobrých tukov a snažia sa ich čo najefektívnejšie zakomponovať do výživy
športovcom a celkovo aktívnym ľudom, ktorí hľadajú chutné a efektívne zdroje ľahko stráviteľného proteínu
ženám, mamičkám a deťom pre skvelú chuť a najmä čisté zloženie
všetkým, ktorí radi experimentujú s novými ingredienciami pri varení, pečení, alebo len mixovaní smoothies

Ja som si pre vás pripravila tri veľmi jednoduché recepty, do ktorých som zakomponovala mandľlové maslo 🙂

1. banánový shake
2. krupicova kaša
3. zdravá domáca nutella

Banánový shake s mandľovým maslom

- skvelá vec na doplnenie energie a zasýtenie kedykoľvek počas dňa
Ingrediencie : 1x bananá, 250ml mlieka, 1PL madľového masla
Všetko spolu vymixujeme ponorným mixérom a hotovo 🙂 je to mňamka 🙂

Krupicová kaša s mandľovým maslom

- Kto by nepoznal toto jedlo našeho detstva ? My si ju varíme stále 🙂 Tredičná s maslom a grankom je naj naj naj o tom niet pochýb, ale my sme si ju trošku pozmenili a robíme ju s ovocím a po uvarení krupice primiešame lyžicu madľového masla je to naozaj pochúťka 🙂

Zdravá domáca nutella s mandľovým maslom

Zdravá domáca nutella Vás určite nesklame, pretože neobsahuje cukor a nezdravý palmový olej. Tieto dve zložky sú najviac zastúpené v nutelle. Ponúkame Vám nutellu v zdravej verzii založenej na zdravých surovinách ako lieskové orechy, mandľové maslo, kvalitné kakao a kokosový olej.

Ingrediencie:
1 pohár (250 ml) mletých lieskových orieškov
3 PL mandľového masla
1 PL práškového kakaa
2 PL kokosového oleja
1 ČL škorice
2 PL medu alebo javorového sirupu
100 ml mandľového mlieka alebo vody

Postup:
Všetky suroviny okrem mlieka mixujeme dovtedy, kým sa z nich nespraví maslo. Postupne za stáleho mixovania pridávame mandľové mlieko a mixujeme do dosiahnutia konzistencie nutelly. V prípade väčšieho zahustenia pridáme viac kakaa.

Na záver by som rada napísala, že testovať zdravé produkty, ktoré naozaj prospievajú organizmu je veľká pocta a že ostanem tejto značke verná .

Mandľové maslo ma odteraz čestné miesto u nás v kuchyni 🙂

Verím, že svojou recenziou som možno inšpirovala aj niektoré z vás k vyskúšaniu tejto zdravej pochúťky 🙂

Silvia

mimkajo
4. jún 2016

Ahojte maminky aj nemaminky😉

V jeden večer, tak ako vždy, som dokojila svojho synčeka. Lenže nie a nie zaspať. Samozrejme hneď som šla na Modrého koníka. Milujem si rolovať Vaše príspevky. Ste kreatívne, máte super deti a každá Ste pre mňa inšpiráciou. To sme proste my...ženy, supermatky. 😉☺️ Ale späť k pointe tohto príspevku. Našla som súťaž na testovanie produktov značky Powerlogy. Priznám sa, že som o značke počula prvýkrát, ale som zaľúbená do zdravej životosprávy, tak som si povedala, že to dám. Stačilo napísať komentár ktorý zaujme. Keď mám byť úprimná, vedela som, že ma vyberú. Vždy si treba veriť a dokážeme všetko čo chceme ☺️😉 No a keďže bola tá pokročilá hodina, tak som sa neskutočne rozpísala. Poznáte to...po odbití dvanástej hodiny sa zapne mód básnického čreva, spisovateľky a máme milión myšlienok. Či? To len mne? 😂😂 Potom som už len čakala na správu. Aj napriek tomu, že som si verila, pri čítaní som sa tešila ako malé decko 😅😂 Modlila som sa ku všetkým bohom, aby mi poslali mandľové maslo. Prečo? Lebo ho milujem a zapredám kvôli nemu aj svoju dušu. 😂 Lenže mne prišlo kokosové maslo. Keď som ho otvorila, tak som videla kokosový olej. Také sklamanie. 😂 Hovorim si to je co za maslo? Ochutnala som ho len tak prstom a utešovala som samú seba, že však chutí tak inak. Tak kokosovejšie.😂😂😂 Viete tie reči keď ukľudňujete seba samú a aj ľudí okolo seba, v mojom prípade priateľa, ktorý na mňa pozeral neidentifikovateľným pohľadom. Možno ma aj trošku ľutoval, že som sklamaná, ale asi ma len nechápal, lebo som v ruke nedržala futbalovú loptu alebo rozpis výsledkov dajakých zápasov či čo. Do toho sa zas ja nerozumiem. 😂😂😂😅😅😅😅

Na druhý deň som sa pustila do testovania. ☺️ Rozhodla som sa, že si pripravím smoothies. Proste som mala chuť na dačo sladké. Ako vždy. 24 hodín 365 dní v roku. 😅😅😅 Do nádobry som si pridala ako vždy banány, potom kokosové mlieko, strúhaný kokos, kakao a kokosové maslo. Jedna lyžička, druhá.....nič moc...tretia.........štvrtá aaaaaaaaa...počkať. VŠAK TAM JE DÁKA HUTNEJŠIA HMOTA!!!!! Ochutnala som. A tam sa to začalo. Závislosť do konca života. Moje chuťové poháriky zažívali orgazmy. Vždy, pri každej jednej lyžičke tohto kokosového zázraku. Nehovoriac, že čo všetko kokos obsahuje, tak toto maslo chutí božsky. Sorry mandlové maslo. 😂😅 Toto je moja topka. Takže odvtedy som si ho pridávala každý deň do všetkeho. Dobre no. Skoro. 😅😂😂 Ale pridala som si ho aj do praženice 😆😆😆 S banánom, kakaom, kokosovým olejom. Môj priateľ len: ,,Zase kokosové raňajky? " 😂😂😂 On z nich nejedol. To by som ho musela vypražiť alebo pridať tatársku. 😂 Ale aj tak by som mu nedala. To je MOJE KOKOSOVÉ MASLO 🙅🏻🙅🏻🙅🏻

Moj syn vypije všetky možné zelené smoothies zo všetkých možných burín, ale nezjedol všetky raňajky, ktoré som pripravila pridaním kokosového masla. Asi preto, že nebol hladný. Predsa každé ráno napadne moje prsia a naje sa dosýtosti. 😂

Ja osobne som si pochutnala. Všetko sa mi páčilo. Vôňa, konzistencia, chuť aj balenie. Ľahko spotrebujete maslo do posledného kúska. A to je u mňa veľké plus. Nemám rada, keď musím vyhodiť dáke jedlo, lebo sa proste už nedá ku nemu dostať...neviem ho vydolovať, pritom je tam toho ešte dosť.

Ku kokosovému maslu mi pribalili ešte vzorky kokosového oleja, z ktorého 2 kusy som dala svojej budúcej svokre ( aspoň dúfam 😆😅), ktorá si z neho robí pravideľne masku na tvár. Až potom som sa nááhodou dostala do u mňa netradičného stavu....stav menom ,,nuda" a pozerala som si aj letáčiky, ktoré mi pribalili. No a tak som si prečítala aj zadnú stranu tej vzorky, kde stálo, že si ho môžem pridať do kávičky namiesto mliečka. No netrebalo mi dvakrát hovoriť a už mi vrela voda na kávu. No mňam!!! Prečo ma to nikdy nenapadlo? A to som si myslela, že som kreatívna 😂😂😂 Odporúčam. Vrele. ☺️☺️☺️

Som spokojná a určite si objednám znovu kokosové maslo. A chcem aj kávu tejto značky.

Takže dievčatá hor sa objednávať produkty značky Powerlogy a môžete experimentovať, ochutnávať, dávať svojmu telu len to najlepšie. ☺️

Ps pre všetky ženy: Nie je novinkou, že všetko robené s láskou, nás napĺňa a robí šťastnými a krásnymi. Žite pre prítomnosť, tešte sa z toho čo máte a užívajte si lásku. Lásku ku sebe samej, lásku ku svojim mužom a deťom, lásku ku jedlu a lásku ku svojim koníčkom. Verím, že tak ostaneme navždy mladé, krásne, šťastné a úspešné. A verím aj v to, že zakladateľ firmy Powerlogy je tam kde je, práve kvoli láske ku tomu, čo robí. A preto sú produkty, také chutné. ☺️☺️

Ďakujem, že ste ma vybrali a ďakujem aj za to, keď si dočítate moju recenziu dokonca. ☺️ Snáď Vás neuspala 😂

gabrielka94
4. jún 2016

Moje testovanie s Powerlogy

Takže celé to samozrejme začalo výzvou tu na modromkonikovi.
Keďžez testovaných výrobkov som mala najbližšie ku káve, zareagovala som
práve na ňu a VYBRALI MA🙂
Milujem kávu - jej vôňu, jej farbu, jej chuť a keďže na moje 30-te
narodeniny mi môj drahý manžel doprial kávovar, už 4 roky na ňom poctivo
testujem kávu všetkého druhu. Skúšam rôzne odrody a chute.
Takže prečo neskúsiť aj niečo celkom nové?
Moja recenzia bude fakt úprimná, niekedy až moc🙂 Avšak vychádza z
môjho osobného názoru a samozrejme vždy platí staré známe - Koľko ľudí,
toľko chutí🙂
Začalo to balíkom - veľkým ako svet🙂 ale nie, bol síce veľký, ale
v pohode som si ho odniesla z práce pod rukou.-)

Keďže som obyčajný konzument, ktorý najprv testuje zrakom, ako prvé
budem hodnotiť OBAL VÝROBKU.
Výrobca myslím stavil na jednoduchosť. Nič "prečačkané", zbytočné
pestré, či prehnane geometrické. Na obale prevažuje čierna, čo je aj
farba silnej kávy. Znak v strede obalu má zrejme poukazovať aj podľa
názvu na SILU kávy, ktorá je vo vnútri.
V každom prípade obal hodnotím pozitívne.
Ako druhé prichádza na rad ARÓMA. Tú je možné otestovať samozrejme pri
väčšine kvalitnej kávy ešte pred otvorením, a to cez malý otvor na obale, cez
ktorý pri stlačení vychádza vôňa.
Vôňa kávy Powerlogy nebola nijako extra výrazná (ak to teda porovnám s inými kávami, ktoré som doposiaľ skúsila), avšak nie je ani zanedbateľná. Je príjemná a ľahká
kávová. Hodnotím teda pozitívne.
KÁVOVÉ ZRNÁ sú krásnej tmavohndej farby a majú poväčšine pekný
súmerný tvar.
Zapínam kávovar...

Sypem netrpezlivo zrnká a rozmýšľam nad silou a objemom, ktorý si zvolím na prípravu prvej kávy. Nakoniec je to zlatá stredná cesta, teda ani silná, ani slabá, taká akurát, taká akú si robievam každé ráno. Farba kávy je pekná tmavohnedá, vôňa kávy je lákavá. Aj keď vždy pijem kávu s mliekom (myslím tým s ozajstným plnotučným mliekom s krátkou dobou trvanlivosti, nie iné mliečne náhrady) na prvýkrát som predsalen zvolila čistú kávu.

Chuť kávy je ľahká, nezanecháva v ústach nepríjemnú horkosť, sila kávy je tak akurát, vôňa je príjemná. Nemá znaky prepraženia, teda prvý pocit z kávy je fajn🙂
Aj keď pôvodne som mala predstavu, že kávu Powerlogy budem testovať aj s inými ľuďmi zo svojho okolia, nakoniec som to "sebecky " odtestovala SAMA🙂
Nebolo to preto, žeby som nechcela, ale v rodine mám jednu odporkyňu kávy - moju mamu, jedného vyznávača tureckej kávy - maminho priateľa a dve malé osôbky, ktoré žiaľ kofeinové výrobky ešte testovať nemôžu - moje dve malé deti🙂
Jedna testovacia káva sa však ušla aj môjmu manželovi, ktorý vypil taktiež kávu rovnakej sily a objemu ako som mala ja a po ochutnaní z neho vyšlo, iba strohé "....hmm, v pohode..." - chlapi, no čo vám poviem🙂
Ale inak úprimne - tých kávových zrniek v tom testovacom balení bolo fakt málo a teda ani sa mi moc deliť nechcelo🙂
Teda veľkosť testovacieho balenia hodnotím MÍNUSOVO.

Ale tak poďme ďalej, lebo veľkosť testovaného obalu predsa nie je predmetom tohto testovania...
V balíku, ktorý som obdržala bolo aj 5 malých vrecúšok s "bio kokosovým olejom" POWER COCONUT, na obale ktorých bolo uvedené, že tento olej nahradí mlieko v káve a má taktiež výrazne povzbudzujúce účinky.

No takto... Vôňa kávy po pridaní tohto oleja sa podľa mňa dostala do úzadia, keďže bolo viac cítiť kokos. To mi vadilo. Taktiež po rozpustení oleja v káve ostalo na povrchu jedno veľké mastné oko, ktoré na mňa nepôsobilo vábivo. Ale tak premohla som sa, lebo chcela som si vytvoriť názor na chuť. U mňa po dvoch poriadnych hltoch mala táto káva naozaj povzbudzujúci účinok, avšak nie na myseľ, ale na žalúdok a črevá🙂 Kombinácia káva - olej u mňa pôsobila LAXATÍVNE. Nevadí, len škoda tej kávy🙂)
Takže z môjho pohľadu netreba za každú cenu kombinovať "nekombinovateľné" a pre kávu neprirodzené veci. Ja osobne teda radšej ostanem pri obyčajnom napenenom mlieku a podporím tým aj naše tatranské kravičky a samozrejme aj farmárov.-)

Ale zase hovorím - je to môj názor. Čítala som, že ostatným testovateľkám kombinácia chutila, takže proti gustu...🙂
No a toto ešte nie je koniec.
Keďže žijeme v dobe, kedy sa musí recyklovať, tak žiadne vyhadzovanie "šrotu".

Možno niektoré baby viete, možno nie, ale väčšina drahých kozmetických prípravkov určených na vyhladenie "pomarančovej" kože - teda celulitídy obsahuje v určitom percente KOFEÍN. A ja preto už niekoľko týždňov testujem na svojej pokožke tváre a stehien mletú kávu, respektíve to, čo z nej ostalo. Je to skvelý píling na celé telo a aj tvár.

Pokožka je po niekoľkominútovej masáži krásne hladká, príjemná na dotyk, pekne vypnutá a na ďalších pár hodín máte postarané o to, že vás bude vôňa vašej obľúbenej kávy sprevádzať kdekoľvek pôjdete🙂

Odporúča sa aj niekoľkominútový zábal na stehná, ktoré obtočíme potravinárskou fóliou.
No a pre tie "koníčkárky", ktoré majú to šťastie, že pomaranče nosia v igelite z obchodu a nie na stehnách platí, že "odpad" zo zomletej kávy môžu použiť trebárs v záhradke ako prírodné hnojivo.
Každopádne hodnotím Organickú Kávu Powerlogy POZITÍVNE. Aj jej chuť aj účinok kávy bol pre mňa novým zážitkom a teda plánujem svoju policu s kávou rozšíriť v blízkej dobe aj o túto značku.
Fuuuha, tak som sa rozpísala, že by som zabudla poďakovať...
Chcem sa týmto poďakovať za to, že som mohla byť súčasťou testovacieho tímu firmy Powerlogy.
Držím im palce, aby si víziu, ktorú majú aj udržali, aby nepopustili v kvalite ponúkaných výrobkov, aby sa rady ich priaznivcov a spotrebiteľov rozširovali.
Mimochodom som stihla otestovať aj KOKOSOVÝ CHLIEB, ktorého recept som našla na stránke Dušana Plichtu.
Musím skonštatovať, že bol skvelý🙂 Viac ako polovica chlebíka padla hneď po dopečení🙂 a tú druhú sme dorazili s kolegynkami v práci🙂 Foto som žiaľ nestihla dať. Snáď niekedy inokedy.-)
Ešte raz ĎAKUJEM a prajem veľa tvorivých nápadov a elánu celému tímu POWERLOGY. Gabika

ivanka9
5. jún 2016

Pred dvoma týždňami som sa dozvedela veľmi dobrú správu 🙂 Vyhrala som tu na Modrom Konikovi, možnosť testovať vyrobky od Powerlogy..veľmi vela som už o nich doposiaľ počula, čítala som si aj blog pána Plichtu, ktorý za celým Powerlogy stojí, v mnohom je veľmi inšpiratívny, a nad kúpou jeho výrobkov som už dlhšie uvažovala.. Keďže však nejde o najlacnejšiu záležitosť, a my nepatríme k horným desať tisíc 😉, tak som s ich kúpou stále váhala..vždy som si tak dumala,že keby bola možnosť vyskúšať.. Až som si tú možnosť asi trochu privolala 🙂 Šťastie sa na mňa usmialo, a domov mi prišla škatuľa od Powerlogy..obdržala som 400ml pohár 100% bio mandľového maska, z mandlí pestovaných v Európe (tak to deklarujú na obale) 🙂 V balení sa nachádzali aj vzorky kokosového oleja Powerlogy, brožúra a plán výživy vo formáte A4, ideálny na pripevnenie na chladničku 🙂

Pravdaže, ako každý testujúci na MK, nečakala som do oficiálneho začiatku testovania 😀 maslo som si ihneď otvorila a s očakávaním som ho ochutnala..môj prvý dojem bol, "och, prečo som toto neochutnala už skôr?" a moja druhá myšlienka bola "už nikdy si nekúpim Nutellu!" 🙂 a keďže som nechcela celé balenie len tak "vyžrať", tak som si vyhľadala na blogu Powerlogy recepty s použitím tejto superpotraviny 🙂 oslovili ma banánové lievance, bez múky a cukru, veľmi jednoduché na prípravu aj množstvo surovín..na porciu pre jedného človeka (alebo pre dvoch slabých jedákov) som použila jeden banán, dve vajíčka, jednu polievkovú lyžicu mandľového masla, trošku škorice, a na snaženie kokosový olej.. Všetky suroviny som spolu zmiešala, cesto bolo riedke a trochu ťažšie sa mi s ním pracovalo na panvici, ale poháňala ma túžba ochutnať tú dobrotu vznikajúcu na panvici 🙂

Nakoľko som celé testovanie realizovala deň pred druhými narodeninami našej dcérky, mala som už pripravené ovocie na jej tortu..tak som si z neho trochu " uchmatla" a tieto lievance ozdobila 🙂

Dcérka už nedočkavo pišťala, že chce papať, a keď som jej dala ochutnať čistý lievanček, ani sa so mnou nechcela podeliť 😀 z taniera mi to doslova kradla, nestihla som jej to podávať, a o posledný kúsok sme sa takmer pobili (samozrejme zveličujem, slušne sme sa dohodli, ona dostala jahodku navyše, ja som zjedla posledné sústo lievančeka) 😀
Viac receptov som s týmto super maslom nestihla vyskúšať, jednak preto, že sme mali oslavovacie dni, ale najmä preto, že som toľko z neho chodila ujedať, až som ho za týždeň a pol zjedla celé 🙂 manžel aj dcérka sa po ochutnaní čistého masla tvárili akosi zvláštne, ale lievance im chutili 🙂

Takže to zhrniem takto:

Pozitíva mandľového masla: čistá chuť sladkastých orechov, široká využiteľnosť na sladko aj na slano, balenie v skle (nemám rada plasty,je ich beztak všade plno)
Negatíva mandľového masla: pri 400ml balení a danej cene, za akú sa maslo predáva, je to dosť drahé, vzhľadom na jeho rýchlu požierateľnosť v našej domácnosti 😀 takže buď treba zväčšiť balenie alebo znížiť cenu 😀 inak už len taká drobnosť, že sa pri priamej konzumácii trochu lepí na zuby (nejedla som nikdy ani len arašidové maslo,takže netuším, či to tak má byť) 🙂

To je z mojej recenzie asi všetko, snáď som na nič nezabudla a je to dostačujúce hodnotenie..a ja už teda netrpezlivo čakám do ďalšej výplaty/rodičáku, aby som si mohla maslo opäť kúpiť spolu s ďalšími výrobkami, a skúšala nové veci v našej kuchyni 🙂

Firme Powerlogy prajem veľa úspechov aj naďalej! 🙂
Ivka.

dusanplichta
8. jún 2016

@lucka127 Dakujeme sme radi. Len doplnim, ze kavcku treba poriadne zmixovat pre optimalnu konzistenciu tak ako je to napisan v receptoch v brozurke.
Tak je potom efekt aj chut taka ako ma byt.
Deti mate zlate, supr, ze vytvarate pozitivny vztah ku skutocnemu jedlu.
Vyskusajte este aj take pudingy, ze kokos mlieko huste s pravou vanilkou albo kakaom a na vrch ovocie.
To bude detom chutit. 🙂
Alebo kase s maslom. ghee, alebo kokos olejom.

dusanplichta
8. jún 2016

@ferihegy Dakujeme sme radi ze maslo chuti..
Kokosove maslo sa da vyuzit siroko my to chapeme ako take zdrave rafaelo bez cukru. dolezite je dat to ale do tepleho kupela zahriat, a premiesat, nech sa vytvori husta konzistancia ako maslo. Spojita pretoze ten tvdry spodok to je cerstva zachladena duzina.
Na zdravie

lucka127
8. jún 2016

@dusanplichta dakujeem za rady urcite vyskusame,viem ze sa robi aj v mixery v kombi s kakaom ci vysokopercentnou cokoladou,ale chcela som skusit tuto verziu ze lne pridat a veru vynikajuca bola aj tak🙂 najma dakujem za moznost vyskusania,skusila som uz aj inu znacku kokosoveho ale ten od powerlogy je zatial top😉darmo kvalita je kvalita🙂

dusanplichta
8. jún 2016

@deyna Dakujeme. Ja len za MCT olej odpoviem, ze ten je bez aromy a cisty...
MOzno to len avokuje ako nejaku kokos aromu, ale ta je silna v nasom kokos oleji, no v MCT nie.
ale kazdopadne verime, ze MCt priniesol extra energiu a vhodne je vyskusat ho aj do smoothies
https://www.dusanplichta.com/blog/mct-smoothies/
Na zdravie

dusanplichta
8. jún 2016

@katuska_za super priklad ako treba ist na deti. Ono casto maju presvedcenia od kamaratov, zo skoly atd a je ln jedina cesta a to im hladat pozitivne zdrave vylepsenia. vzdy sa najde a da sa...
Co sa tyka Morning mix, tak ano, konzistencia je urobena ako husta kasa pre ludi co oblubuju kase a nabara svoj objem..je uplne bez cukru a tak si ju vacsinou ludia dosladzuju medom a javorovym sirupom ...uvedomelo 🙂
Kazdopadne prajeme dalsie zazitky pri domacom experimentovani a vylepsovni vyzivy cvasej rodiny 🙂

dusanplichta
8. jún 2016

@clementine11 kasu budeme npocas leta este vylepsovat. Pripravujeme verziu s Quinoa a vyssim pomerom pohanky. Bude s cim sa zabavat a tiez aj v kombinacii so sucasnou novinkou Original GHEE. Nasa oblubena kombinacia je prave Ghee, Skorica a ked manzel ide makat plavat, alebo bike, tak nech si supne do toho aj mct 🙂
Myslim, ze sa vas zide vyskusat ako aktivnym sportovcom aj MCT smoothies. Kludne potom napiste ako vas sadli.
https://www.dusanplichta.com/blog/mct-smoothies/

dusanplichta
8. jún 2016

@andrea433 Dakujem za spatnu vazbu pre hodnoty cukrov na Morning mixe.
Kasa je bez cukru v tom, zmysle, ze tam nieje ziaden cukor v zlozeni. V ramci cukrov ako jednoduchych sacharidov, je potrebny detailnejsi rozbor, lebo viem co myslite. Zlozenie je plne polysacharidove a ked sa to tak nabiera tak monosacharidy z toho budu do 5 gramov. Myslime, vsak ze toto je nepodstatna informacie kedze patrite medzi 1 percento ludi, co tomu viac rozumeju a riesia to. Dolezite je aby zlozenie bolo presne ciste a transparentne a aby sme sa pozreli na makro pomery sacharidov, proteinu a tukov v celkovej nalozi jedneho pripraveneho jedla z tej to kase. Lebo ak aj tuto kasu chytime a pripravime s 3 lyzicami medu a kravskym polotucnym komercnym mliekom, tak to uz kosher nebude 🙂 Kazdopadne v ramci travenia kokos oleja, ide o specifickost vasho metabolizmu a tak je dobre ze ste to identifikovali ako mozny individualny problem.

dusanplichta
8. jún 2016

@mikella Dakujeme za naozaj extra vyuzitie kokosoveho oleja, ktore nas asi ani az tak nenapadlo.
Sikovne napady 🙂

dusanplichta
8. jún 2016

@smajcii Sjuper, ano kokos je asi jeden s najjemnejsich na trhu, lebo je to z cerstvych orechov, jednej rodinnej firmy na Sri Lanke. Inak ale super zaujimavy kolac, to aky je recept?
Dakujeme za recenziu

dusanplichta
8. jún 2016

@acernas sme radi a potesime vas, ze v lete pripravime novu recepturu aj na lieskovo orieskove maslo a speci POWERtelu 🙂 a teda zdravu coko nutelu sladenu len kokos cukrom. Potom vam radi posleme na testovanie , ked rada pouzivate taketo masla. V sucasnosti vam este moze seknut kokosove a ja napriklad obalim kokosove maslo mandlami sekanymi zmiesanymi so skoricou a je to pecka 🙂

dusanplichta
8. jún 2016

@mimkajo Dakujem za velmi prijemnu recenziu a ocenujem vase basnicke crevo...Paci sa mi vas nadhlad, radost zo zivota a taky ten spravny pozitivny pohlad. Kazdopadne, tu len uozornim, ze kokos maslo je idealne dat do tepleho kupela a zmiesat potom poriadne, lebo pri hlade sa nam to oddeluje, tym, ze je to bez emulgatorov a chemie.
Potom mi je luto ze ste nedostali pre vas topku, mandlove maslo a tak ma kontaktujte na dusan@dusanplichta.com a nieco vymyslime. Lebo mandlove mame na urovni kokosoveho a myslim, ze ked mi na to napisete vas basnicky posudok, tak to bude stat za to 🙂
S pozdravom a mohla by ste zalozit nejaky blog pozitivneho pisania 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli