Vaše skúsenosti s RAJO Panna Cotta

Začiatok školského roka sme na koníku poriadne osladili.

Lahodný smotanový dezert Panna Cotta je typický pre taliansku kuchyňu a skladá sa zo smotany, želatíny a vanilky, čím vytvára svoju charakteristickú chuť a konzistenciu. RAJO Panna Cotta, ktorý sme na koníku s desiatimi mamičkami testovali je hotovým produktom, ktorý stačí len zohriať na 40-50°C, naliať do pohárikov a po vychladnutí nechať ešte stuhnúť v chladničke.

Viac o RAJO Panna Cotte a videá k dvojakej príprave nájdete na stránke: http://www.RAJO.sk/sk/sortiment/panna-cotta

---

RAJO je na koníku obľúbenou značkou. Okrem Panna Cotta sme testovali aj RAJO Brejky. Prečítajte si, ako toto obľúbené mliečko dopadlo v testovaní: https://i.modrykonik.sk/rajo_brejky

Alebo máte doma malých bezlaktáčov? Vyskúšajte s nimi rad RAJO Laktofree ešte dnes. Recenzie mamičiek na tieto produkty nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/rajo_laktofree

Ženy, ktoré majú rady poctivé slovenské výrobky bez zbytočnej chémie testovali novinku RAJO. Hustý Tradičný jogurt, v ktorom lyžička stojí bez zaváhania. A potešil nielen jemné ženy, ale aj hustých chlapov. Recenzie si môžete prečítať tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_rajo_hustý

Na svoje si prišli aj milovníčky slaných príchutí. Testovali sme totiž tradične netradičné Rajo slané - tvaroh a acidko. A ženy tieto parádne príchute využili v receptoch. Prečítajte si ich tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_rajo_netradicne

Chutné pyramídy na zjedenie

Panna Cotta ako jeden z typických talianskych dezertov, ktorý vyzerá ako mala pyramídka z Egypta, si má získal hneď prvýkrát ako som ju ochutnala.


Typická lahodná chuť smotany sa rozplýva na jazyku, tak ako keď ochutnáte niečo čo môžeme nazvať "nebíčko v papuľke". Mne osodne sa tento dezert spája s letom, keď som ho videla v kaviarňach, či cukrárňach uloženú v plastových kelimkoch na vrchu s ovocím či ovocnou polevou. Počas leta som ochutnala pár takýchto Panna Cott, musím ale skonštatovať že Rajo Panna Cotta je oveľa lahodnejšia a chutnejšia ako tie, čo som skúsila v kaviarňach.


Jej príprava doma je neskutočne rýchla - vyberie sa z obalu, dá ohriať na cca 40-50 stupňov naleje sa do foriem chvíľu postoji pri izbovej teplote a šup s ňou do chladničky na pár hodín - naša bola už po 3 h vhodná na konzumáciu, čo znamená, že sa neroztekala.


Pri jej príprave mi asistovala moja takmer 3 ročná dcérka a bola to veľká zábava;). Po vybratí z chladničky, sme ju dozdobili horúcim ovocím, keďže už máme jeseň a poprášili kakaom aby sa ešte lepšie zvýraznila jej sladká chuť. Dozdobiť sa podľa môjho názoru dá hocičím je to len o chutí každého z nás. Aj samotná bez ničoho je skvelá.


Čo dodať? Snáď len toľko, že sa po nej hneď zaprášilo, či už zo strany manžela mňa, starých rodičov alebo dcérky všetkým chutila veľmi - ako povedali, boli prekvapení že "polotovar" môže byť tak dobrý. Každému môžem len odporučiť aby vyskúšal na vlastnej koži ako chutí Rajo Panna Cotta. Som rada, že ja som dostala tú možnosť.


#test_rajo2

Chutné pyramídy na zjedenie

Panna Cotta ako jeden z typických talianskych dezertov, ktorý vyzerá ako mala pyramídka z Egypta, si má získal hneď prvýkrát ako som ju ochutnala.


Typická lahodná chuť smotany sa rozplýva na jazyku, tak ako keď ochutnáte niečo čo môžeme nazvať "nebíčko v papuľke". Mne osodne sa tento dezert spája s letom, keď som ho videla v kaviarňach, či cukrárňach uloženú v plastových kelimkoch na vrchu s ovocím či ovocnou polevou. Počas leta som ochutnala pár takýchto Panna Cott, musím ale skonštatovať že Rajo Panna Cotta je oveľa lahodnejšia a chutnejšia ako tie, čo som skúsila v kaviarňach.


Jej príprava doma je neskutočne rýchla - vyberie sa z obalu, dá ohriať na cca 40-50 stupňov naleje sa do foriem chvíľu postoji pri izbovej teplote a šup s ňou do chladničky na pár hodín - naša bola už po 3 h vhodná na konzumáciu, čo znamená, že sa neroztekala.


Pri jej príprave mi asistovala moja takmer 3 ročná dcérka a bola to veľká zábava;). Po vybratí z chladničky, sme ju dozdobili horúcim ovocím, keďže už máme jeseň a poprášili kakaom aby sa ešte lepšie zvýraznila jej sladká chuť. Dozdobiť sa podľa môjho názoru dá hocičím je to len o chutí každého z nás. Aj samotná bez ničoho je skvelá.


Čo dodať? Snáď len toľko, že sa po nej hneď zaprášilo, či už zo strany manžela mňa, starých rodičov alebo dcérky všetkým chutila veľmi - ako povedali, boli prekvapení že "polotovar" môže byť tak dobrý. Každému môžem len odporučiť aby vyskúšal na vlastnej koži ako chutí Rajo Panna Cotta. Som rada, že ja som dostala tú možnosť.


#test_rajo2

Smotanová "záchrana"

Milé maminky, nemaminky, alebo len obyčajné milovníčky sladkých dobrôt ako ja!


V tomto článku by som vám chcela priblížiť a zároveň zhrnúť naše testovanie Panna Cotty od Raja. Tak ako každé iné testovanie, tak aj toto začalo samotným zapojením mojim príspevkom s popisom, prečo práve ja by som mala byť vybraná do testovania. 

Brala som to ako skvelú príležitosť vyskúšať túto uľahčenú prípravu tohto dezertu, keďže doposiaľ som ju pripravovala klasicky zo smotany a želatíny a na druhej strane som bola aj zvedavá ako môže takýto "polotovar" v krabičke chutiť a či sa vôbec môže priblížiť jej ozajstnej chuti.


Šťastie sa na mňa tentokrát usmialo a o týždeň po oznámení, že som bola vybratá, mi zazvonil kuriér aj s balíčkom. Aké bolo moje prekvapenie, keď okrem 4 krabičiek s Panna Cottou, som objavila aj rozkošné formičky na jej prípravu? Popravde, tie mi urobili asi ešte väčšiu radosť ako samotný dezert. 🙂

Možno sa medzi nami nájdu aj také, ktoré ani netušia, čo je to za dezert. Tak aspoň v skratke. Panna cotta je taliansky dezert z oblasti Piemont a doslovne znamená "varená smotana".  Je to vlastne uvarená smotana so želatínou, cukrom a mliekom, ktorá sa ešte horúca naleje do nádob a necha vychladiť, aby stuhla.


Nám ale prišla uľahčená verzia, ktorá sa dala pripraviť dvoma jednoduchými spôsobmi:


1.  obsah krabičky sa vyleje do hrnca a pri teplote 40-50 stupňov sa ohriala, pokiaľ nebola tekutá. Pozor! Nesmie sa variť!!! Potom sa vyliala do formičiek a 10-20 min sa nechala vychladnúť pri izbovej teplote a potom šup do chladničky na 4 h stuhnúť.


2. tento spôsob je podobný, ale s tým rozdielom, že krabička sa vloží už do horúcej vody,  odstrihne sa vrch a mieša, kým nie je tekutá. Zvyšok postupu ostáva ako pri prvej možnosti. Mne sa tento spôsob páčil viac, veď predsa nebudem zbytočne špiniť hrnce. 🙂

Keďže klasiky sme sa už prejedli a my doma radi experimentujeme a skúšame veci vylepšovať, tak som sa tentokrát rozhodla, že z obyčajnej smotanovej Panna Cotty urobím kávovo-smotanovú s ganache. Do jednej polovičky som zamiešala kávu a druhú nechala klasiku a potom už len tŕpla, či mi to stuhne. Na moje prekvapenie to pekne držalo pokope a tak sme experimentovali ďalej...

Keďže som od ocka dostala ešte nejaké čerstvé maliny a černice, tak ďalšie voľby boli jasné - ovocné.

A tak vznikla svieža černicová (inak, táto chutila najviac môjmu chlapovi).

Ďalšou bola panna cotta s malinovo-ríbezľovým želé s čokoládou v pohári, aby som ukázala žienkam, ktoré formičky nemajú, že si ju môžu efektne pripraviť aj bez nich.

Pre mňa ako milovníka slaného karamelu, som pripravila túto, ale na môj vkus to bolo príliš sladké.


A na záver "prišiel na psa mráz" ako sa hovorí. Stále som si myslela, že mne polotovar nikdy nebude treba ako záchranu pred nečakanou návštevou, keďže sa stále ohlásia vopred a ja ako pedant na pohostenie pre návštevy mám vždy tip top prichystané. Tak to aj bolo. Svokrovci sa ohlásili vopred, deň predtým koláč upečený, keďže potreboval zmäknúť do druhého dňa a tu zrada. Koláč nezmäkol a už som nemala čas ísť nakúpiť suroviny a rýchlo zbúchať nejaký iný. A tak vznikla panna cota s malinami vo vnútri a malinovou polevou a kým tuhla, urobila som ešte makovo-jablkovú štrúdľu z lístkového cesta. Panna cotta zožala veľký úspech, keďže to ešte nikdy predtým nejedli a obdivovali moju trpezlivosť ako som sa s tým vyhrala namiesto môjho vymakaného dvojdňového zákusku, ktorý nakoniec zmäkol na druhý deň. 🙂


Preto aj názov článku je "Smotanová záchrana."


Keďže veľa ľudí zaujíma aj zloženie výrobku, tak ho tu pridám:

87% smotana, želatína, maltodextrín, zahusťovadlo: karagénan, guarová guma, stabilizátor:E 450, aróma, tuk najmenej 10%.


A ako by som zhrnula naše testovanie? Myslím, že táto foto hovorí za všetko 🙂


Všetkým to veľmi chutilo, na mňa je to príliš sladké. Ja by som to ocenila, ak by tam bolo menej sladidla, a preto ju treba kombinovať napr. s kyslým ovocím, lebo vtedy sa to dopĺňa excelentne. Chutí to podobne ako smotanový puding, ktorý pripomína i konzistenciou. Výhodou je rýchla a jednoduchá príprava a keď si ju nápadito dozdobíte, efekt sa určite dostaví. Čakala som nejakú práškovú chuť ako to u polotovarov býva, ale nič také sa nekonalo a milo ma to prekvapilo.


Ako som hľadala, tak som hľadala, ale nevýhodu som nenašla žiadnu. Aby to nebolo len z môjho subjektívneho pohľadu ale čo najobjektívnejšie, pýtala som sa na názor všetkých, ktorí mali možnosť ochutnať a názory sa nám zhodli. Možno niekto nájde nejakú nevýhodu v zložení, ale ja osobne to neviem posúdiť, keďže sa doňho nerozumiem, ale nechám sa rada poučiť. 🙂


Každopádne ďakujem #konik_testuje za skvelú možnosť otestovať si tento produkt a rozhodne budem mať jednu krabičku v zálohe, ak by som ešte niekedy potrebovala "smotanovú záchranu". 🙂


#test_rajo2

Sladkomil Čokoslav a biela víla


Milé/Milí používateľky/používatelia (aby som nediskriminovala mužov ,čo sú tu ) modrého koníka!


Mojou úlohou je napísať článok o testovaní sladkého dezertu Panna Cotta, ktorý má svoj pôvod v Taliansku. V preklade to  znamená "varená smotana ". Názov je odvodený od spôsobu prípravy:


"Varíme smotanu s cukrom na miernom ohni, kým sa cukor nerozpustí. Medzitým si namočíme želatínu do malého množstva vody, asi na 3 minúty. Želatínu vložíme (bez vody) do smotany a stále miešame, kým sa želatína nerozpustí. Pozor, ako každá želatína sa nesmie variť. Udržujeme asi na 80 stupňoch Celzia... Keď je všetko rozpustené, vylejeme do formičiek a necháme vychladnúť pri izbovej teplote, neskôr v chladničke stuhnúť . " 


Mne sa však pošťastilo vyhrať hotový polotovar  od firmy Rajo v krabičke.


Keď som našla správu na konik_testuje , tak som hneď napísala komentár, lebo ma to zaujalo  Potešila ma možnosť vyskúšať niečo nové, po čom by som pravdepodobne v obchode nesiahla, keďže som to nepoznala. Keď kuriér dorazil a ja som si otvorila balíček, najväčsím prekvapením pre mňa  boli formičky od Tescomy, ktoré som nečakala. Môjho manžela, ako milovníka všetkého sladkého,  najviac potešilo až  samotné ochutnávanie...


Rozhodla som sa pridať krátku "básničko- rozprávku", ktorú som si vymyslela pre ozvláštenie - preto takýto názov článku. 


Bola raz jedna veľká chladnička, 

v nej mala miesto jedna polička. 

Nikdy taká prázdna nebývala, 

ale teraz princa na bielom aute čakala.

Rozkázal to slávny kráľ, pán Sladkomil Čokoslav, 

ktorý malé jednoduché kráľovstvo mal;

Polovicu by hneď dal,

ak by niečo sladké ochutnal. 

V tom kráľovstve ešte žila,

jeho žena, múdra, milá,

ktorá všetko vytušila. 

Ani chvíľu nelenila, do kresla sa usadila,

svoj notebook si otvorila, zopár stránok "pogúglila" ...

Na modrého koníka sa prihlásila, 

na koník-testuje sa do súťaže zapojila,

lebo tam Panna Cottu objavila. 

,,To je ono ,už to mám, 

to bude "čumieť" mladý pán! " 

Ani chviľu neváhala, komentár tam napísala, 

na kus šťastia spoliehala . ;)

Ono vážne na za ňou prišlo, kuriér zrazu pýtal číslo, 

že jej výhru vezie isto! 

Kráľovná sa od radosti usmievala,

ihneď jeho veličenstvu zvestovala, 

že o pár dní bude mať tú česť, 

jeden slávny sladký dezert jesť. 

Potešil sa ten pán kráľ, až kráľovnej božtek dal ;)

Čoskoro už v chladničke, na vyhradenej poličke, 

vo formičkách od Tescomy sa chladila 

Panna Cotta, Biela víla, pre nášho kráľa Sladkomila.

Panna Cotta v kombinácii s čokoládovým pudingom a biely jogurt.


Pridávam zloženie výrobku, pre tých ,ktorých to zaujíma:  87% smotana, želatína, maltodextrín, zahusťovadlo:karagénan, guarová guma, stabilizátor:E 450, aróma, tuk najmenej 1o %. 


K zloženiu sa veľmi nevyjadrujem, každý nech posúdi sám za seba. Ale myslím, že raz za čas je fajn mať po ruke i takúto maškrtu. 


Spôsob prípravy je jednoduchý, keďže je to už polotovar. Obsah krabičky vylejeme do hrnca, ohrievame pri teplote 40-50 stupňov, kým nie je hmota tekutá. Pozor! Nesmie sa variť!!! 


Potom vylejeme do formičiek a 10-20 min sa necháme vychladnúť pri izbovej teplote. Nakoniec  dáme do chladničky na 4 h stuhnúť. Obsah jednej krabičky(500ml) mi vyšiel vačšinou presne na 4 tieto formičky. 


Po vychladnutí sa dá dezert  ľahko vyklopiť z formičiek a pekne drží svoj tvar. 



Má sladkú chuť porovnateľnú so smotanovým/vanilkovým pudingom. Chutí naozaj poctivo smotanovo, za čo má u mňa plus ;) Manželovi chutila najviac v sladkých kombináciách,hlavne s čokoládou.


Manžel (Sladkomil Čokoslav) sa nevedel dojesť 


Deťom to nechutilo ani v kombinácii s autíčkom :D ( pritom obyčajný puding majú veľmi radi) 


Mne osobne chutila veľmi  skôr  kombináciach s kyslejším ovocím, najviac s horúcimi malinami... Povedala by som že to bola priam ,,Božská kombinácia " 


Jediná "nevýhoda ", ktorú som ,,objavila" bolo, že keď som použila inú formičku, tak sa mi to prilepilo o dno a nevyklopilo v takom krásnom tvare. 

Potešilo ma , že keď som do teplej Panna Cotty primiešala rozpustenú čokoládu, tak sa to neprilepilo a tiež pekne držalo tvar po vychladnutí. 


Takže za dospelú časť našej rodiny dávam všetky prsty hore a určite občas siahneme po tejto maškrte 🙂


Ďakujeme #konik_testuje za skvelú príležitosť vyskúšať túto novinku pre nás! 


#test_rajo2


Smotanové pokušenie

Z histórie sa o dezerte Panna Cotta toho veľa nevie. Odhaduje sa, že recept vznikol v talianskom regióne Piedmont.


Taliansky smotanový dezert Panna Cotta, v preklade "varený krém", kedysi tak náročný na prípravu, sa vďaka  RAJO Panna Cotte stal rýchlou a jednoduchou voľbou pre všetkých, ktorí si radi pochutnajú na sladkej delikatese.

Pripravila som  potešenie nielen pre jazýček ale aj pre oči, vďaka formám od Tescoma.

Servírujte Panna Cottu s čerstvým ovocím ako čučoriedky, maliny a jahody, alebo želé s ovocia.

Príprava je veľmi jednoduchá, dezert Panna Cotta stačí iba zohriať.

Dezert Panna Cotta stačí iba zohriať na 40 – 50 °C (nie variť).

pokiaľ nie je tekutý a hladký. Mne osobne chutil aj teplý.

Dať na cca 4 hod do chladničky (4 – 8 °C) stuhnúť. Ozdobiť podľa vlastných predstáv.


Jednoduchá príprava RAJO Panna Cotta ma potešila o ostanem mu určite verná. Doporučujem začiatočníčkam ale aj osvedčením kuchárkam, bez pečenia sa dokáže vykúzliť nebíčko v papuľke.

Vhodným ozdobením očarí aj očká stravníkov.

Sme rodinka mlsných jazýčkov, varíme vypekáme a som rada, že sme sa mohli zúčastniť

ĎAKUJEM


#test_rajo2 

Chutné pyramídy na zjedenie

Panna Cotta ako jeden z typických talianskych dezertov, ktorý vyzerá ako mala pyramídka z Egypta, si má získal hneď prvýkrát ako som ju ochutnala.


Typická lahodná chuť smotany sa rozplýva na jazyku, tak ako keď ochutnáte niečo čo môžeme nazvať "nebíčko v papuľke". Mne osodne sa tento dezert spája s letom, keď som ho videla v kaviarňach, či cukrárňach uloženú v plastových kelimkoch na vrchu s ovocím či ovocnou polevou. Počas leta som ochutnala pár takýchto Panna Cott, musím ale skonštatovať že Rajo Panna Cotta je oveľa lahodnejšia a chutnejšia ako tie, čo som skúsila v kaviarňach.


Jej príprava doma je neskutočne rýchla - vyberie sa z obalu, dá ohriať na cca 40-50 stupňov naleje sa do foriem chvíľu postoji pri izbovej teplote a šup s ňou do chladničky na pár hodín - naša bola už po 3 h vhodná na konzumáciu, čo znamená, že sa neroztekala.


Pri jej príprave mi asistovala moja takmer 3 ročná dcérka a bola to veľká zábava;). Po vybratí z chladničky, sme ju dozdobili horúcim ovocím, keďže už máme jeseň a poprášili kakaom aby sa ešte lepšie zvýraznila jej sladká chuť. Dozdobiť sa podľa môjho názoru dá hocičím je to len o chutí každého z nás. Aj samotná bez ničoho je skvelá.


Čo dodať? Snáď len toľko, že sa po nej hneď zaprášilo, či už zo strany manžela mňa, starých rodičov alebo dcérky všetkým chutila veľmi - ako povedali, boli prekvapení že "polotovar" môže byť tak dobrý. Každému môžem len odporučiť aby vyskúšal na vlastnej koži ako chutí Rajo Panna Cotta. Som rada, že ja som dostala tú možnosť.


#test_rajo2

Naše testovanie Rajo Panna Cotta

Keď som dostala správu od tímu Modrého koníka, kde mi oznámili, že ma vybrali na testovanie, veľmi som sa potešila. Popravde, vôbec som v to nedúfala, keďže som sa už viackrát zapojila a nikdy sa na mňa šťastie neusmialo. No tentokrát to bolo iné, vybrali ma a ja som sa stala súčasťou druhého testovania so značkou Rajo. Za čo som nesmierne vďačná. 


Nevedela som sa dočkať kuriéra, od rána som ho čakala, dokonca skôr mi prišla správa z koníka s tým, či už mám svoj balík doma, načo som hneď odpísala, že zatiaľ nie, ale stále dúfam, že príde. V momente, ako som správu odoslala, mi volal kuriér, že je na ceste. Prvé dojmy z otvárania balíčka boli super, veľmi ma potešili formičky Tescoma, vďaka ktorým testovanie bolo oveľa jednoduchšie. 



Kedže sme sa nevedeli dočkať, tak sme skúsili prvú dávku hneď na druhý deň. Postup je úplne jednoduchý, obsah krabičky, vložíme do hrnca a necháme roztopiť na riedko, nevarí sa to! 


Keď je tekutina riedka, nalejeme do formičiek, počkáme 20 minút a uzatvoríme. Následne ich na 4 hodiny dáme do chladničky tuhnuť. Prvý kelimok sme vybrali po 2 hodinách, kedže sme sa nevedeli dočkať. Tvarovo to ešte nebolo úplne ono. Čiže je potrebné počkať fakt tie 4 hodiny, má to svoj zmysel. Po ochutnaní som bola milo prekvapená jemnou smotanovou príchuťov, podobnou pudingu, no oveľa lepšiou. Tá chuť je neopísateľná, jedinečná a fakt super. Nám to teda zachutilo poriadne  Ďalšiu dávku som robila spolu so sestrou, ktorá bol tiež milo prekvapená jednoduchosťou, praktickosťou, kvalitou a chuťou. Jedine, čo jej vadilo bolo to otváranie krabičky, keďže bez noža to nešlo. Na tom by som trochu popracovala. Aby to bolo ľahšie a praktickejšie. Ale zase zas nie je to až taký problém. Na celkovej chuti to nič nemení. 




Ďalšie porcie som robila deň predtým a neskôr už len dozdobila, keď bolo treba  U nás skôr bol problém, že jedna krabička je na 4 porcie, a nás je 5 čiže vždy niekomu chýbalo, ale podelili sme sa. Do budúcna kúpime vždy v pároch. Pozerala som sa po nich už aj v obchode a milo ma prekvapila cena, a tak isto by som uvítala vačšie balenie. To som zatiaľ nevidela. Neviem či sa vyrába alebo nie. No za mňa môžem povedať, že túto dobrotku v budúcnosti radi využijeme.


Keby nebolo koníka, tak ani neviem, že niečo také vôbec je. Je to výborná, chutná, rýchla, cenovo dostupná dobrotka. Za nás jednoznačne odporúčame vyskúšať aj iným, pretože neoľutujú. 

A ďakujeme za testovanie Modrému koníku #konik_testuje a spoločnosti Rajo.


#test_rajo2


Panna Cotta. Mini Taliansko u nás doma.


Panna Cotta - varená smotana, je taliansky dezert z oblasti Piemontu. Je to vlastne smotana uvarená so želatinou, mliekom a cukrom. Horúci krém se potom vleje do formiček, nechá stuhnúť a podává sa s lesným ovocím, karamelom a s čokoládovou či ovocnou polevou. 


Toto som sa dočítala na internete, keď Modrý koník dal avízo článkom, že sa môžeme zúčastniť na testovaní a veľmi ma to zaujalo, preto som sa aj zapojila do výzvy. A bola som vybraná na testovanie. Balíček od MK úspešne dorazil.



A hneď som sa aj pustila do testovania. Návod na prípravu znel jednoducho - dať do hrnca, ohriať nie variť, dať do nádobky, ochladiť a dať stuhnúť. A naozaj to tak aj bolo 😉👍. Dezert je na prípravu naozaj jednoduchý, zvládne ho aj začiatočník.


Ale poďme poporiadku:


Keď som otvorila krabičku objavilo sa tam niečo rôsolovité:



Šupla som to rovno do hrnca:



Po chvíľke sa hmota začala rozpúšťať:



Vznikla krásna krémová hmota s ešte krajšou vôňou:



Toto som hneď podľa návodu vyliala do formičiek:



Naplnené formičky necháme odstáť podľa návodu 10-20 min a šup s nimi do chladničky:


A teraz už len čakať 😉. Dezert som nechala odstáť cez noc a ráno som sa nevedela dočkať až ho vyklopím z formičiek a či sa mi to vôbec podarí... A ono sa to podarilo, takže na raňajky bol netradične dezert 😁



Celý sme si ho preliali levanduľovym medom a bola to naozaj mňamka. Deti si na ňom zgustli. Neskôr som vyskúšala postup varenia ešte viackrát a tak isto s rovnakým výsledkom. Dezert po vychladnutí bol naozaj super a mal lahodnú chuť.



Vyskúšala som ho dať aj do silikónových formičiek, pretože pre deti to bola akurátna porcia. Najviac im chutil čistý, bez ovocia alebo iných vylepšení. Mladší syn pil Panna Cotta rovno teplé z hrnčeka 😂 , takže niekedy netreba ani nechať stuhnúť a deti aj tak majú dezert 😉.


Neskôr som v obchode objavila aj Panna Cotta v prášku, ale inej značky. A chcela som porovnať rozdiel a či vôbec nejaký ten rozdiel v polotovare a v prášku je! Príprava práškovej Panna Cotta je o trocha zložitejšia - treba aj nakúpiť suroviny ako smotana a mlieko, takže o starosť viac.

 



A pustili sme sa do chutoveho porovnávania... A na moje prekvapenie tento dezert z prášku bol menej chutný ako ten od Raja z polotovaru.V dezerte bola cítiť jemná chuť po prášku, čo mi potvrdil aj manžel. Takže, ak chcete vyskúšať určite odporúčam Rajo Panna Cotta.


Klady dezertu:


- jednoduchá príprava

- zrozumiteľný návod

- na prípravu potrebujeme len hrniec a varešku

- lahodná chuť

- nádherná vanilková vôňa


Negatíva dezertu: 


- dlhé chladnutie

- obsah 1 balenia vhodný na 4 porcie


Zhrnutie:

 

Tento dezert je naozaj lahodný a jemný. Chuťovo je naozaj super. Je vhodnejší na leto ako teraz na jeseň, keďže sa podáva priamo z chladničky. Po tomto testovaní sa nám dezert nejako "prejedol", preto si dávame u nás sa od neho trochu pauzu. Ale určite odporúčam, ak chcete niekoho s týmto dezertom prekvapiť a "vytiahnuť sa". Vyzerá aj chutí naozaj super, ako od ozajstneho cukrára. Určite v lete tento dezert opäť budem svojej rodinke pripravovať a odporúčam vyskúšať každému, kto má rád sladké.


#test_rajo2