• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
Kočky, teraz som si spomenula, že sa mi snívalo o koňovi...modrom.. ako som napísala berenike, že chcem koláč... ak si pamätáte, ako sa tu dali posielať také somarinky, že darček a srdiečko, tak mne tak niekto poslal chladničku... hm... čo by to tak mohlo znamenať.. :fearful:
5. apr 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eaka citace nebo komentář?
Musím pracovat, protože jinak se mi tu smějí, proč se směju, když řeším katastrofu - jak snižovat náklady:frowning2:(((
5. apr 2012 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 tá chladnička či ten koláč?? (komentár)
5. apr 2012 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. apr 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"ryziko" :sweat_smile: :grinning:
5. apr 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:grinning: :grinning: :grinning:

týždeň mi to už meškalo a testy stále ukazovali, že tehu nie som, dokonca aj ranší moč a nič

5. apr 2012 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
"zvisit hlas" a "dava do pusi" :pensive: :grinning:
5. apr 2012 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
od polohy to nezávisý (citát), iba od veľkosti :wink: (komentár) :grinning:
6. apr 2012 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
na aute blbne imobilizer a treba vimenit tesnenie pod hlavov (citát), svojská gramatika nie je výsadou mk :grinning: (komentár)
6. apr 2012 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tak na toto som pozerala zase ako puk:

"decko mozes podavat v zime aj cele detstvo a aj v dospelosti-je to na tebe. Sice to už neskor nema taky vplyv na kosti,ale decko je napriklad ucinejsie v prvenecii chripky ako ockovanie na nu."

:astonished: :astonished: :astonished:

Komentár: "Decko" som si v mojej múdrej hlave preložila ako "dieťa" a nechápala som teda vôbec. To je tak, keď niekto píše bez diakritiky :grinning:
6. apr 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petkave ale ty si to mala v kontexte, takto vytrhnute to moze pripomenut recept kanibala :confused: :grinning:
6. apr 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prečítajte si to nahlas s anglickou výslovnosťou : Come shall then well bload ? Then well bload
shall when bleat !
6. apr 2012 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@inkinka síce v kontexte, ale zmysel mi to zo začiatku vôbec nedávalo :astonished:
6. apr 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"zalknutý" potrat?? :pensive:
6. apr 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka to je našťastie iba preklep. Ale ja som čítala celú diskusiu o "tichom" potrate a každá druhá baba sa pýtala, že čo to je, že aký typ potratu to môže byť. A to pani myslela "zamĺknutý". :dizzy_face:
6. apr 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Zase raz ten MM. V tomto prípade by som však chcela vedieť, ktoré baby nakupujú autorkinmu mužovi botasky. Aj ja by som dala kúpiť tomu môjmu:

"Baby taky odvec..kde nakupujete botasky pre mm ???"
6. apr 2012 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Hegel sa chápal ako ten, ktorý zachraňuje.

Poraďte mi. Je použitý tvar slovesa správny? Nie je vhodnejšie v tomto prípade použiť trpný rod?
6. apr 2012 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka ...já se takhle dočetla o "zamknutém" potratu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...také jsem bádala, co že to je za novinku :fearful: ...a byl to jasně překlep :wink: .

@petkave :grinning: :grinning: :grinning:
6. apr 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka Ak Hegel sám seba chápal ako záchrancu, môže byť... ale ak ho zaň považovali iní ľudia, použila by som trpný rod ako navrhuješ... teda "bol chápaný".
6. apr 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@inkinka súhlasím so @syslica - bol, je chápaný, príp. by som to celé preformulovala, napr. Hegel bol považovaný za toho, ktorý zachraňuje.
6. apr 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S hlubokým zármutkem oznamujeme všem našim známím, že nás včera navždy opustilo mléko a sním bohužel odešli i obě prsa budou nám všem chybět a hlavně nejblyšší rodině.Za soustrast předem děkujeme :grinning:

Pani toho ve skole moc nepochytila, ale aspon se snazi byt vtipna :slight_smile:.
6. apr 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
minimalismus se vším všudy:slight_smile:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: ..s Nasivinkem ta rymecka mu z nosanku pekne vyteka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. apr 2012 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@alamo a bude aj pohreb a kar?

Toto je zase raz krásne sloveso: :grinning:
"vsetko v pohode iba ze ma zvedcene mliecne zliazy velmi mi to vadi lebo nic nemozem robit poradite mi prosim nieco :( "

Komentár: škoda,že sa tu nedá podčiarkovať alebo aspoň zvýrazňovať boldom či kurzívou, aby ste to nemuseli čítať celé :grinning:
6. apr 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave no přesně, ale mě to i baví...je to napínavý, kde narazím :grinning: :grinning: :grinning: (komentář)
6. apr 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alamo A kam jej šli tie prsia? Akože na juh?? nechápačky... :frowning2: (komentár)
6. apr 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"museli mi malu dokrmovat a ked som sa pytala, ze cim, tak mi povedali, ze pasterizovanym mm, " (citát)
ja len že (nasleduje komentár): to jej kŕmili malú jej pasterizovaným manželom?

autorke príspevku sa ospravedlňujem, to je fórik na margo debaty, ktorá tu prebehla
:wink:
6. apr 2012 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@eaka najlepší manžel je pasterizovaný manžel... mmch, už si prišla na to, kam odišli tie prsia?
7. apr 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alamo ... :astonished: :grinning: ....pěkné :grinning:
7. apr 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"poliká vodu" :sweat_smile:
7. apr 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@syslica
@petkave
Vďaka za uistenie, je to odborný text, tam by sa takéto chyby vyskytovať nemali :confused:
@eaka ono je to rozlíšené, mm je mlieko, MM manžel :grinning: , navrhla by som ešte skratky Mm, moja matka a mM, manželova matka, tie sú tu tiež dosť frekventované :wink: :grinning:
7. apr 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok