• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
ja vždy :grinning:
27. okt 2009 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. okt 2009 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula90, mohla, ale bacha na čiarky :grinning:
27. okt 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ty vážne, ja po sebe ani nečítam a odošlem, musím si dať bacha. :confused:
27. okt 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Áno tentokrát sa píše spolu. Hlboko sa ospravedlňujem zabke. Ušlo mi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. okt 2009 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
27. okt 2009 o 22:52 • veronika81
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
27. okt 2009 o 23:07 • veronika81
taky si dávám celkem záležet, co a jak napíšu, ale včera, kdy jsem náhodou nakoukla neteři do domácího úkolu, tak si nejsem jistá :sweat_smile:

Měli úkol, seřadit a na řádek a napsat jména - příjmení a neteř mi tvrdí, že na konci řádku psát za jménem čárku nemusí, já jsem toho názoru, že musí, tak kdo má pravdu, poradí mi někdo????
28. okt 2009 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Allen, pokud na dalším řádku pokračuje v psaní dalších příjmení a na jednom řádku má víc příjmení oddělených čárkou, tak bych určitě i na konec řádku čárku napsala! :slight_smile:
28. okt 2009 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Luci, díky, já bych tam tu čárku napsala taky, i babička :slight_smile: :slight_smile: ale nechám se překvapit, s čím neteř příjde. Dneska jsem se ptala dcery mé známé, chodí do stejné třídy (3.na ZŠ), ale na jinou školu a tam čárky na konci řádků píšou :sweat_smile:
28. okt 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
All, já si spíš myslím, že si ty děti hrozně vymýšlí, dokonce pak přesvědčí i dospěláky, že to tak má být, ale jen si to tím chtějí ulehčit, mám bráchu v 6.třídě a taky vždycky vykládá něco, že jim učitelka řekla, že to má být tak a tak, ale kecá, jen je línej.. :grinning:
28. okt 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podľa mňa tam tá čiarka má byť :slight_smile:
28. okt 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my jsme se vsadily, takže pokud mám pravdu já, tak mi "musí" vyplatit z pokladničky 20,- (samo, že si to nevezmu, ale to jí zatím říkat nebudu), když prohraju - to že ty čárky na konci řádku být nemusí, tak zaplatím já a i babička :slight_smile: :slight_smile:

Koukala jsem se ji na ostatní cvičení a ty čárky tam fakt neměla, ale od učitelky to oznámkované měla, takže té to kontrolou prošlo. Každopádně dám vědět po neděli :wink:
28. okt 2009 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tiež mám jeden dobrý. Že "okná do korán" (žeby nádejná prívrženkyňa islamu, keď ten korán?). Ale smutné je na tom to, že ide o produkt dlhoročnej učiteľky SJ na ZŠ. Veľmi smutné.Tiež ma vedia rozčertiť všelijaké prehrešky voči našej rodnej reči a to nie som ani volič SNS.
28. okt 2009 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
spevacka, to bolo dobréééé :grinning: s tým som sa ešte nestretla.
28. okt 2009 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula90 som rada,že som ťa pobavila :grinning:
29. okt 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fraza okna do koran, (co znamena, ze okna su vyotvarane uplne) je uplne bezna napr. u nas doma na orave, je to slangovy zvrat a nie je na nom nic cudne, tak ako nie je nic cudne na roznych slangovych frazach z inych regionov, dobre vedia castokrat pobavit...avsak nie su to chyby ako napr. hruby do oci bijuce...
29. okt 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anax, nevím, jak ve slovenčině, ale v češtině se to píše dohromady "dokořán", nemyslela spevacka tuto hrubku?
29. okt 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gtver jedine ze tak :grinning:
29. okt 2009 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anaxamon, problém nie je výraz, ale to, že sa to píše spolu :grinning:
29. okt 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne jasne uz som pochopila...no hold zapina mi to pomalsie obcas :grinning: :grinning: :grinning: takze vyssie napisane je tak na odlahcenie :grinning: :grinning:
29. okt 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som chcela tymto vyzvat vsetkych lingvistov, ktori sa snazia poanglictovat a ponemcovat vyrazy, aby tak robili iba ak su v danom cudzom jazyku aspon trochu zdatni :sweat_smile:

radsej napis "nakupy" nez "schoping" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
29. okt 2009 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj, a este jedna vec, to je prosim vas co za modu pisat namiesto jednej ciarky rovno tri za sebou ? :confused:
,,,
29. okt 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A nemali to pôvodne byť bodky?Nepomýlila si dotyčná náhodou len klávesu? Alebo to je v texte častejšie?
29. okt 2009 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak schoping je dobrý :slight_smile:
29. okt 2009 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si tiež myslím že tam mali byť bodky a tak je to O.K. :wink: kde si bola doteraz ? :grinning:
29. okt 2009 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale přece se píše schopink, neeeeee?????? :grinning: :grinning: :grinning:
29. okt 2009 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja si myslím, že to mali byť bodky.... a tiež ma to rozčuľuje, už som to zopár ráz videla....
že schoping :grinning: :grinning:
mne teda vadia slová ako lobda, modzog, krsná, bradček :grinning: :angry: :sweat_smile:
29. okt 2009 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
schopink/g je dobrej :wink: :grinning:

a taky je fajn žloudek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. okt 2009 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
soanpe, žloudek je fakt "hustej"
29. okt 2009 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok