Správanie sa na fóre a dôvera v knižky o materstve

vikina74
11. aug 2009

Mile maminky, vsimla som si, ze sa forum v poslednom case zacalo akosi delit na dva extremne tabory, co je mi luto, lebo sme vlastne vsetky na jednej lodi. Uz len ten fakt, ze sme prihlasene na fore o vyvine a vychove dietatka ukazuje, ze nam na nasich detickach velmi zalezi a nie je nam jedno ako vyrastaju. V teme "pre netabulkove mamicky" - ktora sa mi zo zaciatku zdala velmi slubna, lebo vyzyvala riadit sa viac aj intuiciou nez iba knihami - sa to bohuzial do istej miery zredukovalo na predhananie v tom, ktora mamina dala svojmu babatku skor dospelacku stravu. Tato nova tema je pre kazdu mamicku, - a som presvedcena, ze takych je tu vacsina - ktora je otvorena voci vedeckym a lekarskym poznatkom, v zaujme vyvarovania sa najhrubsich chyb a zaroven sa riadi svojim srdieckom a intuiciou. Taka ktora berie tabulky a odporucania ako zaklad, ktory prisposobi individualnym potrebam dietatka a vlastnej zivotnej situacii. Myslim si, ze uplne odmietanie tychto odporucani je kratkozrake, rovnako ako slepa viera v kazdy clanok, ktory sa objavi. Velmi sa prihovaram za vyuzivanie rodicovskej intuicie, ak mam z niecoho zly pocit, tak to moze byt stokrat napisane v tabulke, proste to neurobim. Ale na druhej strane by mal fungovat aj zdravy rozum, ktory napr. aj bez tabuliek hovori, ze 10-tyzdnove babo ma papat mliecko a este nic ine.
Zaroven by som sa chcela prihovorit, aspon v tejto teme za zachovanie urcitej kultury komunikacie, pokladam za nedostojne, ak sa dospele zeny "vyhadzuju" navzajom z tem s poukazanim na ich exkluzivitu pre urcity okruh mamiciek. Na druhej strane prist do nejakej temy iba nekonstruktivne kritizovat, podpichovat a arogantne povedat svoj nazor tiez ziadnu maminu necti. Kazda mame svoj nazor a forum by malo sluzit na ich vymenu. A to sa nezaobide bez respektu. Bola by som strasne rada, keby to fungovalo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

P.S. Pre fanusikov gramatiky 😉 : Osprevedlnujem sa za nepouzivanie diakritiky, som v zahranici a nemam slovensku klavesnicu.

meleri
14. aug 2009

Holky, je toto babyvak nebo co? 🙂
http://www.mamaway.co.uk/index.php?main_page=pr...

dík! 🙂

sophie1981
14. aug 2009

nie to nieje babyvak...ani neviem co to je.... 😕

ja mam polsky babyvak...tente
http://www.womar.com.pl/section2.php?page=produ...

sophie1981
14. aug 2009

zatial ho uzivame len lezmo....mala este nesedi.....je to jednoduche.....ma zpevneny spodok, dietatko vlozis dnu, zatiahnes snurky po bokoch, ja zaklipsnem aj ten pas co ide cez plece a vleziel do toho.....postavim sa, upravim malej polohu a ficime.....je super...aj ked kojis, tak vlastne nikto ani nevidi ze co robis, babo je tam schovane, ale alezi od polohy....fakt, ja by som nemenila....

shaula
14. aug 2009

Meleri - to by měl být "ring sling" - jestli jsem to správně pochopila, tak RS je něco podobného jako šátek, ale neváže se, ale provléká kroužky. Zkus mrknout na www.nosenideti.cz , tam o tom určitě najdeš nějaké info. A ten babyvak chceš pro novorozence? Protože koukám, že máš už 9měsíční dítě, na to už babyvak nebude moc vhodný... 😉

aleachim
14. aug 2009

ahoj holky, Lucince se po krkem udělala zapařenina, a to docela hodně - má to celé červené a řekla bych, že jako by se jí dřela kůže. Snažím se jí to otírat vodou a mažu bepantenem. Asi by to chtělo větrat, ale pod tím krkem to jde dost špatně (proto se jí to tam asi udělalo). Máte nějaký tip, jak jí pomoci, aby se to rychleji zahojilo. Díky a přeji hezký večer.

mukky
14. aug 2009

ahojte 😵

dnes som citala toto a priznavam ze az tak konkretne som o mede toto nevedela...uz len zistit,ci neskodi takym istym sposobom aj v tych vyrobkoch,o ktorych pisete...

ale naj asi bude ked sa im vyhnem,alebo napisem nejakemu vcelarovi 😀

meleri
15. aug 2009

sophie,

dík! ten vypadá skvěle...🙂

Shaula,

to je pro druhé budoucí dítě! 🙂
máme šátek ale lituju že jsem ho koupila...snad se mi podaří ho prodat.

aha tak ring sling to je, tak to vůbec, to je snad ještě horší než šátka.

meleri
15. aug 2009

děkuju holky! 🙂

atrami
15. aug 2009

meleri,
ja som v babyvaku odchovala 2 deti. Mám český výrobok. Pozri stránku www.nosenie.sk. Mám len super skúsenosti. Nosím ho aj v sede.
Ak by si mala záujem budem ho predávať. Ak chceš ozvi sa mi cez IP.

meleri
15. aug 2009

atrami,

je to super věc ten babyvak...lituju že jsem pořídila šátku....sice se přecejen využila, ale nebylo to moc pohodlné....

atrami
15. aug 2009

meleri,
veľa mamín si zasa chváli šatku. Stačí sa s ňou asi naučiť pracovať.

Ja som svoj babyvak skoro zodrala. MM mi najprv vynadal, nebola to najlacnejšia investícia, ale nakoniec malého v ňom nosil aj on 😀

dm1
15. aug 2009

chcela by som si pripravit ovocnu vyzivku este kym je sezonne ovocie lebo mi prikmi vyjdu az na jesen-zimu. Poradite ako si ju pripravit? Mama my radila dat do jablk aj cukor ze inak to nebude maly jest ale moc sa mi to nezda... Mozete poradit ako robite vy? A odkedy sa mozu cernice, dala by som aj trochu tych. Diky.

atrami
15. aug 2009

dm1,
ak nechceš pripravovať výživu s cukrom, stačí keď ošúpeš ovocie- marhule, slivky..... rozmixuješ a dáš zamraziť do nádobiek na ľad, keď zamrznú vyklopíš ich do misiek a dáš do mrazáku. Potom len vyťahuješ podľa potreby. Možeš ich rozne kombinovať. Jablká som nemrazila.
Doma robené výživy moc nechcel. Moja mama tam dávala škoricu a moc cukru.

dm1
15. aug 2009

atrami ja by som praveze nechcela mrazit ale narobit si presnidavecky je to urcite praktickejsie - nemusim cakat na rozmrazovanie a da sa to tiez vziat so sebou.

atrami
15. aug 2009

Ja práve výživy moc nerobím. Narobila som ich a on mi to nechcel alebo sa mi pokazili.Mrazené mi vyhovovalo viac. Keď sme niekam šli, tak som kupovala výživku.

atrami
15. aug 2009

dm1,
pozri stránku www.mimibazar.sk
sú tam dobré recepty.

jankapiknova
15. aug 2009

atrami a kde sa to na tej stranke nachadza prosim ta, niejak som trosku poslepla 😀

atrami
15. aug 2009

janka,
nájdeš v lište recepty a potom Ti nabehnú kategórie.

jankapiknova
15. aug 2009

dakujem

atrami
15. aug 2009

Keď si dáš recepty, ešte jednoduchšie si dať do okienka pre vyhľadávanie - detská výživa- a nebehnú hneď receptíky.

jankapiknova
15. aug 2009

jeda atrami ale ja tam na tej hlavnej stranke vobec recepty neviedim do ritkaroviec ☹

atrami
15. aug 2009

janka,
máš tam vlajočky na výber štátu SR alebo ČR v tom istom riadku tretie od konca. Máš?

atrami
15. aug 2009

Ešte počkám, či si našla a idem s deckami do bazéna.

jankapiknova
15. aug 2009

ja ani tie vlajocky nevidim 😀 , nechaj chod s detmi a ja pohladdam alebo vecer mne to tak neponahla papa 😉

atrami
15. aug 2009

No nerozumiem tomu.
Dúfam že niesi na minibazare.

jankapiknova
15. aug 2009

som na minibazare ale ved si pisala ze tam 😀

atrami
15. aug 2009

janka,
MIMIbazar.

ešte raz. Klikni sem www.mimibazar.sk

jankapiknova
15. aug 2009

jaaaaj boze ja som ale blbec 😀